شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس امیر کبیر البرز

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس امیر کبیر البرز

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس امیر کبیر البرز

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دانشگاه فرهنگیان پردیس امیر کبیر البرز برای داوطلبین بومی استان البرز که قصد دارند در کنکور سراسری ثبت نام نمایند، یکی از بهترین انتخاب ها برای ادامه تحصیل می باشد. دانشگاه های فرهنگیان با توجه به مزایای ویژه‌ای که برای دانشجویان خود قائل می شوند، هر ساله تعداد بسیاری از دانشجویان را برای رقابت در این دانشگاه ترغیب می نمایند.

دانشگاه های فرهنگیان در کشور وظیفه تعلیم و توانمندسازی معلمان نسل آینده را بر عهده داشته و به همین منظور به دو صورت معلم دانشجو و دانشجو معلم داوطلبین را جذب می نمایند. همچنین در این دانشگاه‌ها دوره های جهت توانمندسازی افرادی که در آزمون های استخدامی آموزش و پرورش پذیرفته شدند برگزار می شود.

دانشجو معلم ها مخاطب این مقاله هستند و به افرادی اطلاق می شود که پس از پایان تحصیلات در دوره متوسطه در کنکور سراسری ثبت نام نموده و پس از جذب حداقل تراز ۶۵۰۰ به صورت سه برابر ظرفیت به مصاحبه حضوری دعوت می شوند. در واقع می توان گفت پذیرش در دانشگاه های فرهنگیان به صورت نیمه متمرکز و دو مرحله می باشد.

در ادامه مقاله شما توضیحات کاملی را در خصوص شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس امیر کبیر البرز، نحوه برگزاری مصاحبه حضوری، انتخاب رشته و رشته های موجود در این دانشگاه، تکمیل ظرفیت این واحد آموزش عالی و سایر مواردی که نیاز است دانش آموزان پیش از ثبت نام از آن مطلع باشد را مشاهده خواهید نمود.

سایت اینترنتی این دانشگاه و آدرس آن که در شهر کرج واقع شده است نیز معرفی شده است.

ضمنا شما می‌توانید هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و با مشاورین سایت صدای مشاوران در رابطه با شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس امیر کبیر البرز کسب اطلاع کنید.

شهر کرج

معرفی دانشگاه فرهنگیان پردیس امیر کبیر البرز

پردیس امیر کبیر البرز با نام مرکز تربیت معلم امیرکبیر کرج ازسال 1368 با تعداد 200 نفر دانشجو در رشته آموزش ابتدائی به صورت ضمیمه مرکز تربیت معلم شهید موسوی حصارک کرج کار خود را آغاز کرد.

با افزایش آمار دانشجویی در رشته های تحصیلی مختلف و مشکلات تردد دانشجویان از بخشهای طالقان، ساوجبلاغ، نظرآباد و استانهای زنجان و قزوین، ضرورت اختصاص مکانی با مرکزیت شهرستان کرج برای این دسته از دانشجویان امری اجتناب ناپذیر می نمود که به همت مسئولین محترم وقت دفترکل تربیت معلم و سازمان شهرستانهای استان تهران مکان فعلی مرکز شناسائی و تجهیز گردید و با نام مرکز تربیت معلم امیرکبیر به کار خود ادامه داد. ازسال 1370 به بعد هرساله پردیس پذیرای حدود 1200 دانشجو روزانه و شبانه و در رشته های مختلف تحصیلی بوده که به موازات آن به توسعه فضای آموزشی و امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی خود نیز پرداخته است.

رشته های دانشگاه فرهنگیان پردیس امیر کبیر البرز شامل آموزش زبان و ادبيات فارسی، دبيری تاريخ، دبيری علوم اجتماعی، جغرافيا، زيست شناسی، شيمی، فيزیک، زبان و ادبيات عرب، تربيت بدنی، رياضی، معارف اسلامی، كودكان استثنایی، پيش دبستانی، راهنمايی و مشاوره و انگليسی می باشد.

مزایای دانشگاه فرهنگیان

دانشگاه فرهنگیان شامل موارد بسیار زیادی است این دانشگاه برای دانشجویان خود لحاظ می‌نماید، در ادامه به ذکر چند نمونه از آنها اکتفا می کنیم.

 1. دانشجویان از همان ابتدای پذیرش در دانشگاه استخدام دولتی می شوند.
 2. دانشجو از همان ابتدای شروع و ثبت نام در دانشگاه (در دوره ۴ ساله دانشجویی) حقوق ثابت می‌گیرد.
 3. ۴ ساله مدت تحصیل در دانشگاه در سنوات خدمتی آن‌ها محاسبه می‌شود به این صورت که این ۴ سال جز سابقه کار آن‌ها محسوب می‌شود.
 4. دانشجو معلمان از ترم ۴ شروع به تدریس در مدارس به صورت کاروزی می‌کنند.
 5. دانشجویان پسر قبول شده در دانشگاه فرهنگیان خدمت سربازی ندارند و فقط باید دوره آموزشی را بگذرانند.
 6. دانشجویان همچنین از بیمه بازنشستگی و سلامت نیز برخوردار می‌شوند.

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان امیر کبیر البرز

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس امیر کبیر البرز

همانطور که ذکر شد برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس امیر کبیر البرز شما می بایست در کنکور سراسری شرکت نموده و  انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان را برای این دانشگاه انجام دهید. پس از پذیرفته شدن در مصاحبه حضوری شما می توانید در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید.

داوطلبان می بایست پیش از تصمیم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان پردیس امیر کبیر البرز، از دارا بود شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در این دانشگاه کسب اطمینان نمایید.

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان البرز به صورت عمومی شامل موارد زیر است.

 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد بـه دیـن اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • داشتن سلامت کامل روانی، جسمانی و توانایی انجام وظایف محوله.
 • عدم سابقه محکومیت جزایی یا کیفری.
 • عدم اعتیاد بـه مواد مخدر، دخانیات و الکل و هر نوع مواد اعتیادآور.
 • دارا بودن گواهینامه پایان دوره پیش‌ دانشگاهی داوطلبان نظام آموزشی قدیم یا متوسطه دوم نظام آموزشی جدید.

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

 ثبت نام دانشگاه فرهنگیان امیر کبیر البرز

شرایط اختصاصی ورود به دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبین شامل موارد زیر می باشد. لازم است داوطلبان در صورت دارا بودن همه این شرایط اقدام به انتخاب رشته نمایند.

 1. کسب حداقل تراز 6500 و بالاتر در کنکور سراسری جهت مجاز شدن برای انتخاب رشته.
  برای اطلاع از رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان لینک زیر ا مشاهده فرمایید.
  رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان
 2. نداشتن هیچ گونه رابطه استخدامی یا تعهد خدمت “دائم یا موقت” به نهادها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی از آغاز تا پایان دوره تحصیل در دانشگاه
 3. در پذیرش سال 99 دانشگاه فرهنگیان، شرط معدل برداشته شده و داوطلبان با داشتن هر معدلی می توانند در این دانشگاه مورد پذیرش قرار بگیرند.
 4. طبق ماده 42 و 43 قانون مدیریت خدمات کشوری، داشتن حداکثر سن 22 سال تمام در ابتدای ورود به دانشگاه فرهنگیان البرز الزامی است.
 • محاسبه سن داوطلبین بر اساس مندرجات اصـل شناسنامه‌ای است که با توجه به آن در کنکور سراسری ثبت ‌نام می‌کنند، بنابراین تغییراتی که پس از ثبـت‌ نام در آزمون، در مدارک هویتی، به ویژه تاریخ تولد داوطلب به وجود آمده باشد دارای اعتبار نیست و در صورت پذیرفته‌ شدن در آزمون در هر مرحله‌ای، قبولی وی ملغی خواهد شد.
 • انجام خدمت سربازی یا سوابق کاری و موارد دیگر تحت هیچ شرایطی به سقف سنی داوطلب برای کنکور سراسری افزوده نمی‌شود.
 • حداکثر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان تحت هیچ شرایطی تغییـر نخواهد داشت.

سایت اینترنتی دانشگاه فرهنگیان پردیس امیر کبیر البرز به نشانی paka.cfu.ac.ir در دسترس داوطلبان می باشد. شما می توانید تمامی اطلاعیه های مربوط به دانشگاه فرهنگیان پردیس امیر کبیر البرز را در این پایگاه اینترنتی مشاهده نمایید.

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان پردیس امیر کبیر البرز

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان پردیس امیر کبیر البرز مهمترین کار پس از آزمون سراسری برای ورود به این مجموعه می باشد. همانطور که ذکر شد و دانشگاه فرهنگیان برای تامین کادر انسانی خود از طریق کنکور سراسری اقدام به جذب دانشجویان می کند.  انتخاب رشته کنکور سراسری معمولا اواخر مرداد ماه انجام شده و داوطلبان می بایست اقدام به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان نمایند.
لازم است داوطلبانی که میخواهند در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شوند  این دانشگاه و رشته مورد نظر را در انتخاب اول خود قرار داده زیرا اگر در انتخاب های بعدی باشند و داوطلب در رشته های اولیه  قبول شود ، دیگر به مصاحبه جهت ورود به دانشگاه فرهنگیان دعوت نخواهد شد.

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان پردیس امیر کبیر البرز

مراحل مصاحبه دانشگاه فرهنگیان پردیس امیر کبیر البرز شامل موارد زیر است.

 1. ارسال فرم شماره 1 به مرکز گزینش استان. ( هر استان دارای یک هسته گزینش می باشد.)
 2. جهت دریافت فرم شماره یک و  اطلاع از آدرس پستی هسته گزینش استان خود ، می توانید با شماره تلفن های مندرج در همین صفحه تماس بگیرید.
 3. مدارک لازم برای مراجعه به پردیس استان و انجام مصاحبه حضوری.
  داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های موجود در این صفحه تماس بگیرند.
 4. تهیه فیش بابت پرداخت هزینه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
 5. آمادگی علمی و معنوی برای مصاحبه دانشگاه فرهنگیان البرز

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان البرز

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان البرز

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان البرز به شرح زیر می باشد.

 • ظاهر و نوع پوشش
  بنابراین سعی کنید با ظاهری آراسته و پوششی مناسب در جلسه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان این استان حاضر شوید.
  برای اشتغال در شغل دبیری در کشور ایران لازم است پوششی مورد تایید جمهوری اسلامی داشته باشید.
 • قدرت فن بیان
  همانطور که می دانید این خصوصیت از معیارهای معلم نشان دهنده توانایی درد تدریس است، بنابراین سعی کنید در حین صحبت با مصاحبه کنندگان زیاده گویی نکنید، فکر کنید و صحبت کنید به نحوه جمله بندی خود توجه داشته باشید محکم، رسا و گویا صحبت کنید.
 • مسائل عقیدتی
  در رابطه با احکام دین، نماز جمعه، مرجع تقلید و روخوانی قرآن و … سوالات علمی در رابطه با رشته انتخابی تان پرسیده می شود.
 • ضمن اینکه هدف و انگیزه از انتخاب رشته مور علاقه تان هم موضوعی است که برای مصاحبه کنندگان بسیار مهم است.
 • در صورت دارا بودن مدارکی از جمله عضو شورا بودن، بسیج، عضو یا همکاری در انتخابات یا انجمن اسلامی در جلسه مصاحبه، امتیاز محسوب خواهد شد.
 • تسلط بر مسائل سیاسی و احکام مورد نیاز می باشد.
 • سوالات روانشناسی از شما پرسیده می شود تا مشخص شود هدف شما از داشتن شغل دبیری چیست؟

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

چنانچه در یک سال تحصیلی به هر دلیلی از جمله قبول شدن تعداد افراد لازم در مصاحبه حضوری یا عدم انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان البرز توسط داوطلبین ، این دانشگاه اقدام به تکمیل ظرفیت های خالی در دانشگاه می نماید.  در صورتی که دانشگاه ها لازم ببینند اطلاعیه هایی را در این خصوص منتشر می‌نمایند. بر این اساس داوطلبینی که واجد شرایط ثبت نام در این دانشگاه باشند و نمره نهایی بالاتر از ۶۵۰۰ کسب نموده باشند می توانند در بهمن ماه هر سال نسبت به ثبت‌ نام و تکمیل انتخاب رشته (حداکثر ۲۰ کد رشته محل) اقدام نمایند.

 قابل ذکر است تمامی شرایط این دانشجویان مشابه دانشجویان عادی میباشد. شرایط و قوانین ثبت نام برای دانشجویان تکمیل ظرفیت هیچ تفاوتی با سایرین نمی کند. برای اطلاع دقیق تر از جزئیات تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان می توانید لینک مقاله زیر را مشاهده نمایید.

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان پردیس امیر کبیر البرز

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان امیر کبیر البرز بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری به صورت اطلاعیه در سایت اینترنتی این دانشگاه به نشانی paka.cfu.ac.ir اطلاع رسانی خواهد شد. اما با توجه به تجربه سال های گذشته ثبت نام عموما در هفته اول مهر ماه انجام خواهد پذیرفت. متقاضیان تحصیل در دانشگاه فرهنگیان البرز می بایست فرایند ثبت نام خود زمانبندی دقیق مراحل آن را را مطابق با اطلاعیه های سازمان سنجش و سایت رسمی دانشگاه فرهنگیان البرز انجام دهند. همچنین برای کسب اطلاعات دقیق می‌توانید هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب به صورت تلفنی با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و اطلاعات لازم را از مشاورین سایت صدای مشاور آن کسب نمایید.

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان پردیس امیر کبیر البرز

مدارک ثبت نام دانشگاه فرهنگیان امیر کبیر البرز

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان پردیس امیر کبیر البرز به شرح ذیل می باشد. پذیرفته شدگان با در دست داشتن مدارک زیر، در زمان مقرر به دانشگاه فرهنگیان البرز به آدرس: کرج – میانجاده – بلوار ۲۴ متری باغستان – روبروی ترمینال اتوبوسرانی – دانشگاه فرهنگیان امیرکبیر البرز مراجعه نمایند.

مدارک داوطلبین نظام جدید

 1. اصل و تصویر تمام صفحات شناسنامه 2 سری
 2. اصل و تصویر کارات ملی 2 سری
 3. 6 قطعه عکس 4*3 تمام رخ
 4. در صورت تاهل کپی تمام صفحات شناسنامه همسر 1 سری
 5. اصل و تصویر مدرک تحصیلی دیپلم – 2 سری
 6. اصل و تصویر گواهی مدرک تحصیلی دوره دوم متوسطه – 2 سری
 7. فرم 602 (گزارش کلی سوابق پایه های دهم تا دوازدهم) با مهر امضای مدیر دبیرستان
 8. اصل کارنامه تحصیلی سه سال آخر دبیرستان – پایه دهم تا دوازدهم – اصل کارنامه تحصیلی دوره 3 ساله دیپلم
 9. رسید درخواست تائیدیه تحصیلی دیپلم (مراجعه به دفتر پیشخوان دولت)
 10. پرینت ثبت نام غیر حضوری
 11. کارنامه دارای درصد نمرات دورس کنکور (مراجعه به سایت سنجش آموزش کشور)
 12. پرینت فرم تکمیل شده-فایل های پیوست(2 فرم)

مدارک داوظلبین نظام قدیم

 1. اصل و تصویر تمام صفحات شناسنامه 2 سری
 2. اصل و تصویر کارات ملی 2 سری
 3. 6 قطعه عکس 4*3 تمام رخ
 4. در صورت تاهل کپی تمام صفحات شناسنامه همسر 1 سری
 5. اصل و تصویر مدرک تحصیلی دیپلم – 2 سری
 6. اصل و تصویر کارنامه تحصیلی دوره 3 ساله دیپلم
 7. اصل و تصویر مدرک پیش دانشگاهی – 2 سری
 8.  اصل و تصویر کارنامه پیش دانشگاهی – 1 سری
 9. رسید درخواست تائیدیه تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی (مراجعه به دفتر پیشخوان دولت)
 10. پرینت ثبت نام غیر حضوری
 11. کارنامه دارای درصد نمرات دورس کنکور (مراجعه به سایت سنجش آموزش کشور)
 12. پرینت فرم تکمیل شده-فایل های پیوست(2فرم)

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس امیر کبیر البرز

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
یک پاسخ برای “شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس امیر کبیر البرز”
 1. سلام من رشته م انسانیه، میشه لطفا بگینننن برای قبولی دانشگاه فرهنگیان استان البرز منطقه ۲ چه رتبه و ترازی لازمه؟؟؟؟؟؟

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید