شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس امام خمینی (ره) گرگان

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان امام خمینی گرگان

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس امام خمینی (ره) گرگان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دانشگاه فرهنگیان پردیس امام خمینی (ره) گرگان یکی از سه مرکز آموزش عالی استان گلستان بوده و در کنار سایر مراکز تربیت معلم این استان وظیفه تامین نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش یا همان معلمان استان گلستان را بر عهده دارد. داوطلبین گرامی جهت ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان پردیس امام خمینی گرگان در ابتدای امر می بایست اطمینان حاصل نمایند که شرایط عمومی و اختصاصی تحصیل در این دانشگاه را دارا بوده و سپس با ثبت نام در کنکور سراسری در این آزمون شرکت نمایند.

پذیرش در دانشگاه های فرهنگیان به صورت نیمه متمرکز یا دو مرحله ای بوده و داوطلبان پس از انتخاب رشته و قبولی، برای سنجش سطح توانمندی به مصاحبه حضوری این دانشگاه دعوت می‌شوند.

دانشگاه های فرهنگیان همواره یکی از انتخاب های جذاب برای دانش آموزان کنکوری بوده و در سالهای اخیر نیز با افزایش ظرفیت پذیرش دانشگاه های فرهنگیان تعداد بیشتری از داوطلبین این دانشگاه ها موفق به ورود و تحصیل در این مراکز آموزش عالی شدند.

در ادامه به معرفی مزایای دانشگاه فرهنگیان گرگان، شرایط ثبت نام پردیس امام خمینی ، انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان گرگان، مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در این واحد آموزشی، تکمیل ظرفیت دانشگاه های فرهنگیان و مصاحبه اختصاصی دانشگاه فرهنگیان گرگان پرداخت می‌شود.

داوطلبین گرامی می توانند هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب با تلفن های تماس گرفته و اطلاعات لازم در خصوص شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان گرگان پردیس امام خمینی را از مشاورین سایت صدای مشاوران اخذ نمایند.

 معرفی دانشگاه فرهنگیان پردیس امام خمینی (ره) گرگان

محوه دانشگاه فرهنگیان پردیس امام خمینی

پردیس امام خمینی (ره) گلستان در سال 1369 با انتقال و تغییر نام دانشسرای راهنمایی تحصیلی گرگان به مکان فعلی آغاز به کار نمود. این مرکز در 5 سال اول فعالیت خود محل تحصیل دانشجویان پسر بوده و از سال 1373 تا کنون به محل تحصیل شبانه روزی دانشجویان دختر تغییر یافت. این پردیس در زمینی به مساحت 13300 متر مربع و با زیربنای نزدیک به 6000 مترمربع بنا شده است.

از سال 1373 تا کنون تعداد هزار دانشجوی دختر در مقاطع مختلف از این پردیس فارغ التحصیل شده اند.

رشته های تحصیلی در این دانشگاه در مقطع کارشناسی پیوسته شامل علوم تربیتی، دبیری جغرافیا، دبیری الهیات و معارف اسلامی، دبیری ریاضی، مشاوره و راهنمایی، تربیت بدنی و ادبیات فارسی می باشد. دانشگاه فرهنگیان گرگان در مقطع کارشناسی ارشد نیز در رشته های آموزش ابتدایی و امورتربیتی اقدام به پذیرش دانشجو می نماید.

از فروردین سال 1386 امور مراکز تربیت معلم از سازمانهای آموزش و پرورش منفک گردید و تحت نظر وزارت آموزش و پرورش و مجتمع آموزش عالی پیامبر اعظم(ص) قرار گرفت تا گامی بلند در جهت رشد و ارتقاء و تحول آنها آنچنانکه موردنظر رهبر معظم انقلاب و سایر مسئولین دلسوز فرهنگی است، برداشته شود. در شرایط جدید و با تاسیس دانشگاه فرهنگیان مرکز تربیت معلم امام خمینی(ره) گرگان به پردیس امام خمینی(ره) گلستان ویژه خواهران تغییر نام یافت.

امکانات مرکز شامل سه آزمایشگاه (زیست ـ شیمی ـ فیزیک ) با مساحت تقریبی 300 متر مربع با امکانات نسبی، لابراتوار زبان مجهز به سیستم سمعی بصری جهت استفاده دانشجویان رشته زبان انگلیسی، کتابخانه با داشتن نزدیک به 7000 جلد کتاب، سالن مطالعه، خوابگاه دانشجویی دارای پانزده اتاق به مساحت 40 متر مربع، سالن ورزشی و سلف سرویس با ظرفیت 20 نفر می باشد.

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان امام خمینی گرگان

همانطور که ذکر شد برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان امام خمینی گرگان شما می بایست در کنکور سراسری شرکت نموده و  انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان را برای این دانشگاه انجام دهید. پس از پذیرفته شدن در مصاحبه حضوری شما می توانید در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید.

داوطلبان می بایست پیش از تصمیم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان گرگان پردیس امام خمینی، از دارا بود شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در این دانشگاه کسب اطمینان نمایید.

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان گرگان به صورت عمومی شامل موارد زیر است.

 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد بـه دیـن اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • داشتن سلامت کامل روانی، جسمانی و توانایی انجام وظایف محوله.
 • عدم سابقه محکومیت جزایی یا کیفری.
 • عدم اعتیاد بـه مواد مخدر، دخانیات و الکل و هر نوع مواد اعتیادآور.
 • دارا بودن گواهینامه پایان دوره پیش‌ دانشگاهی داوطلبان نظام آموزشی قدیم یا متوسطه دوم نظام آموزشی جدید.

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان گرگان

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط اختصاصی ورود به دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبین شامل موارد زیر می باشد. لازم است داوطلبان در صورت دارا بودن همه این شرایط اقدام به انتخاب رشته نمایند.

 1. کسب حداقل تراز 6500 و بالاتر در کنکور سراسری جهت مجاز شدن برای انتخاب رشته.
  برای اطلاع از رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان لینک زیر ا مشاهده فرمایید.
  رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان
 2. نداشتن هیچ گونه رابطه استخدامی یا تعهد خدمت “دائم یا موقت” به نهادها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی از آغاز تا پایان دوره تحصیل در دانشگاه
 3. در پذیرش سال 99 دانشگاه فرهنگیان، شرط معدل برداشته شده و داوطلبان با داشتن هر معدلی می توانند در این دانشگاه مورد پذیرش قرار بگیرند.
 4. طبق ماده 42 و 43 قانون مدیریت خدمات کشوری، داشتن حداکثر سن 22 سال تمام در ابتدای ورود به دانشگاه فرهنگیان گرگان الزامی است.
 • محاسبه سن داوطلبین بر اساس مندرجات اصـل شناسنامه‌ای است که با توجه به آن در کنکور سراسری ثبت ‌نام می‌کنند، بنابراین تغییراتی که پس از ثبـت‌ نام در آزمون، در مدارک هویتی، به ویژه تاریخ تولد داوطلب به وجود آمده باشد دارای اعتبار نیست و در صورت پذیرفته‌ شدن در آزمون در هر مرحله‌ای، قبولی وی ملغی خواهد شد.
 • انجام خدمت سربازی یا سوابق کاری و موارد دیگر تحت هیچ شرایطی به سقف سنی داوطلب برای کنکور سراسری افزوده نمی‌شود.
 • حداکثر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان و امام خمینی تحت هیچ شرایطی تغییـر نخواهد داشت.

سایت اینترنتی دانشگاه فرهنگیان گرگان پردیس امام خمینی به نشانی pikhg.cfu.ac.ir در دسترس داوطلبان می باشد. شما می توانید تمامی اطلاعیه های مربوط به دانشگاه فرهنگیان گرگان پردیس امام خمینی را در این پایگاه اینترنتی مشاهده نمایید.

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان گرگان پردیس امام خمینی

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان امام خمینی گرگان

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان گرگان پردیس امام خمینی مهمترین کار پس از آزمون سراسری برای ورود به این مجموعه می باشد. همانطور که ذکر شد و دانشگاه فرهنگیان برای تامین کادر انسانی خود از طریق کنکور سراسری اقدام به جذب دانشجویان می کند.  انتخاب رشته کنکور سراسری معمولا اواخر مرداد ماه انجام شده و داوطلبان می بایست اقدام به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان نمایند.
لازم است داوطلبانی که میخواهند در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شوند  این دانشگاه و رشته مورد نظر را در انتخاب اول خود قرار داده زیرا اگر در انتخاب های بعدی باشند و داوطلب در رشته های اولیه  قبول شود ، دیگر به مصاحبه جهت ورود به دانشگاه فرهنگیان دعوت نخواهد شد.

ممنوعیت تغییر محل خدمت پذیرفته شدگان

تعویض سهمیه اسـتان محـل خـدمت قبـل از شـروع بـه کار و ایفـای تعهـد، تحـت هـر شـرایط اعـم از تاهـل، تجرد، بعـد مسـافت، تکفل،سرپرسـتی خـانواده، فـوت والـدین و… ممنـوع است.

درصـورت عـدم نیـاز در محـل عنوان شده در دفترچـه آزمـون، اداره کـل آمـوزش‌ و پـرورش اسـتان تصمیم گیرنده محـل خدمت فرد مذکور درســطح اســتان خواهــد بــود.

دانشــجویان دوره روزانــه دانشــگاه‌هــا کــه بااســتفاده از قــانون آمــوزش رایگــان تحصــیل می‌کنند درصــورتی مــی‌تواننــد رشــته‌هــای موردنیــاز آمــوزش وپــرورش را انتخــاب کنند کــه قبــل از شــروع ثبــت نــام انصراف دائم خـود را بـه محـل تحصـیل اعـلام کرده و فـرم انصـراف قطعـی از تحصـیل را دریافت کرده باشند.

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان گرگان پردیس امام خمینی

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان گرگان بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری به صورت اطلاعیه در سایت اینترنتی این دانشگاه به نشانی pikhg.cfu.ac.ir اطلاع رسانی خواهد شد. اما با توجه به تجربه سال های گذشته ثبت نام عموما در هفته اول مهر ماه انجام خواهد پذیرفت. متقاضیان تحصیل در دانشگاه فرهنگیان گرگان می بایست فرایند ثبت نام خود زمانبندی دقیق مراحل آن را را مطابق با اطلاعیه های سازمان سنجش و سایت رسمی دانشگاه فرهنگیان گرگان انجام دهند. همچنین برای کسب اطلاعات دقیق می‌توانید هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب به صورت تلفنی با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و اطلاعات لازم را از مشاورین سایت صدای مشاور آن کسب نمایید.

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان پردیس امام خمینی گرگان

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان پردیس امام خمینی گرگان به شرح ذیل می باشد. پذیرفته شدگان با در دست داشتن مدارک زیر، در زمان مقرر به دانشگاه فرهنگیان گرگان به آدرس: گرگان – خیابان شهید باهنر – پردیس امام خمینی(ره) گلستان مراجعه نمایند.

تمامی داوطبان

کارنامه نتایج اولیه آزمون و پرینت قبولی درآزمون سراسری

1 برگ

تمامی داوطبان

اصل شناسنامه و کپی تمام صفحات آن

2 سری

تمامی داوطبان

اصل کارت ملی و کپی از پشت و روی آن و یا رسیدثبت نام کارت ملی

2سری

تمامی داوطبان

درصورت تاهل فتوکپی از تمامی صفحات شناسنامه همسر و فتوکپی کارت ملی

1 سری

تمامی داوطبان

عکس 4×3 زمینۀ سفید جدید

12قطعه

تمامی داوطبان

پرینت ثبت نام غیرحضوری در سامانه گلستان

1برگ

نظام آموزشی جدید

(633)

اصل و کپی گواهینامه موقت دیپلم نظام جدید با مهر و امضای مدیر

3برگ

اصل و کپی کارنامه فارغ التحصیلی دیپلم نظام جدید ممهور به مهر و الصاق و باطل نمودن تمبر

3برگ

فرم 602 (گزارش کلی سوابق تحصیلی پایه‌های دهم تا دوازدهم) قابل دریافت از دبیرستان محل تحصیل با مهر و امضای مدیر یا معاون اجرایی دبیرستان

2برگ

تأییدیه تحصیلی دیپلم نظام جدید از دفاتر پستی

1برگ

نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی

اصل و کپی گواهینامه پایان دوره دیپلم  

3برگ

اصل و کپی کارنامۀ فارغ التحصیلی 3 ساله دبیرستان ممهور به مهر و الصاق و باطل نمودن تمبر

3برگ

اصل و کپی گواهی نامه پایان دوره پیش دانشگاهی ویا اصل گواهی نامه موقت

3برگ

اصل و کپی کارنامۀ فارغ التحصیلی دورۀ یک ساله پیش دانشگاهی ممهور به مهر و الصاق و باطل نمودن تمبر

3برگ

تاییدیه تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی از دفاتر پستی

1برگ

دانشجویان: اخراجی آموزشی و یا انصرافی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی

اصل گواهی انصراف از تحصیل

1برگ

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان گرگان

مراحل مصاحبه دانشگاه فرهنگیان گرگان شامل موارد زیر است.

 1. ارسال فرم شماره 1 به مرکز گزینش استان. ( هر استان دارای یک هسته گزینش می باشد.)
 2. جهت دریافت فرم شماره یک و  اطلاع از آدرس پستی هسته گزینش استان خود ، می توانید با شماره تلفن های مندرج در همین صفحه تماس بگیرید.
 3. مدارک لازم برای مراجعه به پردیس استان و انجام مصاحبه حضوری.
  داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های موجود در این صفحه تماس بگیرند.
 4. تهیه فیش بابت پرداخت هزینه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
 5. آمادگی علمی و معنوی برای مصاحبه دانشگاه فرهنگیان گرگان

مصاحبه

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان گرگان

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان گرگان به شرح زیر می باشد.

 • ظاهر و نوع پوشش
  بنابراین سعی کنید با ظاهری آراسته و پوششی مناسب در جلسه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان این استان حاضر شوید.
  برای اشتغال در شغل دبیری در کشور ایران لازم است پوششی مورد تایید جمهوری اسلامی داشته باشید.
 • قدرت فن بیان
  همانطور که می دانید این خصوصیت از معیارهای معلم نشان دهنده توانایی درد تدریس است، بنابراین سعی کنید در حین صحبت با مصاحبه کنندگان زیاده گویی نکنید، به نحوه جمله بندی خود توجه داشته باشید محکم، رسا و گویا صحبت کنید.
 • مسائل عقیدتی
  در رابطه با احکام دین، نماز جمعه، مرجع تقلید و روخوانی قرآن و … سوالات علمی در رابطه با رشته انتخابی تان پرسیده می شود.
 • ضمن اینکه هدف و انگیزه از انتخاب رشته مور علاقه تان هم موضوعی است که برای مصاحبه کنندگان بسیار مهم است.
 • در صورت دارا بودن مدارکی از جمله عضو شورا بودن، بسیج، عضو یا همکاری در انتخابات یا انجمن اسلامی در جلسه مصاحبه، امتیاز محسوب خواهد شد.
 • تسلط بر مسائل سیاسی و احکام مورد نیاز می باشد.
 • سوالات روانشناسی از شما پرسیده می شود تا مشخص شود هدف شما از داشتن شغل دبیری در گرگان چیست؟

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

چنانچه در یک سال تحصیلی به هر دلیلی از جمله قبول شدن تعداد افراد لازم در مصاحبه حضوری یا عدم انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان گرگان توسط داوطلبین ، این دانشگاه اقدام به تکمیل ظرفیت های خالی در دانشگاه می نماید.  در صورتی که دانشگاه ها لازم ببینند اطلاعیه هایی را در این خصوص منتشر می‌نمایند. بر این اساس داوطلبینی که واجد شرایط ثبت نام در این دانشگاه باشند و نمره نهایی بالاتر از ۶۵۰۰ کسب نموده باشند می توانند در بهمن ماه هر سال نسبت به ثبت‌نام و تکمیل انتخاب رشته (حداکثر ۲۰ کد رشته محل) اقدام نمایند.

 قابل ذکر است تمامی شرایط این دانشجویان مشابه دانشجویان عادی میباشد. شرایط و قوانین ثبت نام برای دانشجویان تکمیل ظرفیت هیچ تفاوتی با سایرین نمی کند. برای اطلاع دقیق تر از جزئیات تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان می توانید لینک مقاله زیر را مشاهده نمایید.

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

در پایان اگر هر گونه سوال یا ابهامی در مورد ثبت نام دانشگاه فرهنگیان گرگان پردیس امام خمینی در ذهن شما وجود داشت می‌توانید هر روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با شماره تلفن های موجود در سایت تماس گرفته و با مشاورین سایت صدای مشاوران ارتباط برقرار کنید.

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس امام خمینی (ره) گرگان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید