شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مرکز علامه طباطبایی سبزوار

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس حضرت رسول اکرم اهواز

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مرکز علامه طباطبایی سبزوار

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مرکز علامه طباطبایی سبزوار موضوع مقاله ای است که در آن به بررسی موضوعاتی از قبیل شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در این دانشگاه، رشته های مقطع کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته این مرکز آموزشی، زمان ثبت نام حضور در این دانشگاه، تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان واحد سبزوار، مدارک لازم برای ثبت نام و همچنین مصاحبه حضوری و نکاتی پیرامون این مصاحبه پرداخته شده است.
داوطلبین برای تحصیل در این دانشگاه لازم است پس از دارا بودن شرایط عمومی و اختصاصی در کنکور سراسری شرکت نماین و در فرم انتخاب رشته کنکور رشته های این دانشگاه را انتخاب نمایند. در صورتی که تراز لازم را برای ورود به این دانشگاه را کسب نموده باشند به مصاحبه حضوری دعوت شده و در نهایت پس از قبولی در مصاحبه می توانند در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند.

ورود به این دانشگاه مساوی با استخدام در وزارت آموزش و پرورش بوده و دانشجویان از بدو ورود به این دانشگاه از تمامی مزایای معلمین رسمی آموزش و پرورش برخوردار خواهند بود.

داوطلبین گرامی می توانند هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب با تلفن های تماس گرفته و اطلاعات لازم در خصوص شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان سبزوار پردیس علامه طباطبایی را از مشاورین سایت صدای مشاوران اخذ نمایند.

 معرفی دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی سبزوار

دانشگاه فرهنگیان سبزوار پردیس علامه طباطبایی در شهر سبزوار و در استان خراسان شمالی قرار گرفته است. سبزوار یکی از شهرهای شمال شرق کشور بوده و هم اکنون ۱۴ دانشگاه و موسسه آموزش عالی بزرگ در این شهر مشغول به فعالیت می باشند. شهر سبزوار در ۶۶۰ کیلومتری تهران واقع شده و محصور در میان ارتفاعات شمالی و جنوبی کوه های اطراف خود است. این شهر نزدیک به ۲۵۰ هزار نفر جمعیت دارد.

شهر سبزوار به لحاظ آموزشی یکی از شهرهای مهم ایران محسوب شده و با دارا بودن مراکز آموزشی و دانشگاهی بالا سهم بسزایی در تعلیم و تربیت استان خراسان شمالی ایفا می کند. بر اساس آخرین اطلاعات در شهرستان سبزوار بیش از ۲ هزار نفر از نیروهای آموزش و پرورش تا ۴ سال آینده بازنشسته خواهند شد. بازنشسته شدن این تعداد از افراد در صورت وجود نداشتن جایگزینی برای آن ها می تواند تبدیل به معضلی در اداره آموزش و پرورش این شهرستان بشود. به همین جهت دانشگاه فرهنگیان علامه طباطبایی سبزوار می بایست ست با جذب و تربیت نیروهای متخصص در حوزه آموزش و پرورش این خلا را جبران نماید.

این دانشگاه یکی از نزدیک به حدود ۱۰۰ دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشور بوده و هر ساله اقدام به جذب دانشجویان، مخصوصا افراد بومی این استان  می نماید. دانشجویان این دانشگاه در دو گروه دانشجویان کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته دسته‌بندی می‌شوند.

 در ادامه رشته های تحصیلی این دانشگاه را در مقاطع مختلف معرفی خواهیم نمود.

 ثبت نام دانشگاه فرهنگیان سبزوار

رشته های دانشگاه فرهنگیان سبزوار پردیس علامه طباطبایی

رشته های دانشگاه فرهنگیان سبزوار پردیس علامه طباطبایی شامل دبیری شیمی، راهنمایی و مشاوره گرایش فعالیت های پرورشی، دبیری زیست‌شناسی، دبیری تاریخ، دبیری جغرافیا، دبیری الهیات و معارف اسلامی، آموزش زبان و ادبیات فارسی،علوم تربیتی گرایش آموزش و پرورش کودکان عقب مانده ذهنی،  تربیت دبیر زبان انگلیسی، دبیری فیزیک، دبیری علوم اجتماعی، تربیت دبیر تربیت بدنی، ارتباط تصویری، دبیری زبان و ادبیات عرب، دبیری ریاضی و علوم تربیتی با دوگرایش آموزش ابتدایی و آموزش کودکان استثنایی می باشد.

این دانشگاه در مقطع کارشناسی ناپیوسته در رشته های آموزش و پرورش ابتدایی، آموزش زبان و ادبیات فارسی، آموزش دینی و عربی، تربیت دبیر رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی، آموزش حرفه و فن، آموزش زبان انگلیسی، تربیت معلم مطالعات اجتماعی، آموزش علوم تجربی، آموزش علوم ریاضی، آموزش هنرهای تجسمی، روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی، تربیت مربی امور تربیتی گرایش عمومی، تربیت مربی امور تربیتی گرایش متوسطه و آموزش راهنمایی و مشاوره اقدام به جذب معلم دانشجویان می‌نماید.

مزایای دانشگاه فرهنگیان

 1. دانشجویان از همان ابتدای پذیرش در دانشگاه استخدام دولتی می شوند.
 2. دانشجو از همان ابتدای شروع و ثبت نام در دانشگاه (در دوره ۴ ساله دانشجویی) حقوق ثابت می‌گیرد.
 3. ۴ ساله مدت تحصیل در دانشگاه در سنوات خدمتی آن‌ها محاسبه می‌شود به این صورت که این ۴ سال جز سابقه کار آن‌ها محسوب می‌شود.
 4. دانشجو معلمان از ترم ۴ شروع به تدریس در مدارس به صورت کاروزی می‌کنند.
 5. دانشجویان پسر قبول شده در دانشگاه فرهنگیان خدمت سربازی ندارند و فقط باید دوره آموزشی را بگذرانند.
 6. دانشجویان همچنین از بیمه بازنشستگی و سلامت نیز برخوردار می‌شوند.

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان علامه طباطبایی سبزوار

همانطور که ذکر شد برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان علامه طباطبایی سبزوار شما می بایست در کنکور سراسری شرکت نموده و  انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان را برای این دانشگاه انجام دهید. پس از پذیرفته شدن در مصاحبه حضوری شما می توانید در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید.

داوطلبان می بایست پیش از تصمیم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان سبزوار پردیس علامه طباطبایی، از دارا بود شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در این دانشگاه کسب اطمینان نمایید.

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان سبزوار به صورت عمومی شامل موارد زیر است.

 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد بـه دیـن اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • داشتن سلامت کامل روانی، جسمانی و توانایی انجام وظایف محوله.
 • عدم سابقه محکومیت جزایی یا کیفری.
 • عدم اعتیاد بـه مواد مخدر، دخانیات و الکل و هر نوع مواد اعتیادآور.
 • دارا بودن گواهینامه پایان دوره پیش‌ دانشگاهی داوطلبان نظام آموزشی قدیم یا متوسطه دوم نظام آموزشی جدید.

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط اختصاصی ورود به دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبین شامل موارد زیر می باشد. لازم است داوطلبان در صورت دارا بودن همه این شرایط اقدام به انتخاب رشته نمایند.

 1. کسب حداقل تراز 6500 و بالاتر در کنکور سراسری جهت مجاز شدن برای انتخاب رشته.
  برای اطلاع از رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان لینک زیر ا مشاهده فرمایید.
  رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان
 2. نداشتن هیچ گونه رابطه استخدامی یا تعهد خدمت “دائم یا موقت” به نهادها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی از آغاز تا پایان دوره تحصیل در دانشگاه
 3. در پذیرش سال 99 دانشگاه فرهنگیان، شرط معدل برداشته شده و داوطلبان با داشتن هر معدلی می توانند در این دانشگاه مورد پذیرش قرار بگیرند.
 4. طبق ماده 42 و 43 قانون مدیریت خدمات کشوری، داشتن حداکثر سن 22 سال تمام در ابتدای ورود به دانشگاه فرهنگیان سبزوار الزامی است.
 • محاسبه سن داوطلبین بر اساس مندرجات اصـل شناسنامه‌ای است که با توجه به آن در کنکور سراسری ثبت ‌نام می‌کنند، بنابراین تغییراتی که پس از ثبـت‌ نام در آزمون، در مدارک هویتی، به ویژه تاریخ تولد داوطلب به وجود آمده باشد دارای اعتبار نیست و در صورت پذیرفته‌ شدن در آزمون در هر مرحله‌ای، قبولی وی ملغی خواهد شد.
 • انجام خدمت سربازی یا سوابق کاری و موارد دیگر تحت هیچ شرایطی به سقف سنی داوطلب برای کنکور سراسری افزوده نمی‌شود.
 • حداکثر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان و علامه طباطبایی تحت هیچ شرایطی تغییـر نخواهد داشت.

سایت اینترنتی دانشگاه فرهنگیان سبزوار پردیس علامه طباطبایی به نشانی tts.cfu.ac.ir در دسترس داوطلبان می باشد. شما می توانید تمامی اطلاعیه های مربوط به دانشگاه فرهنگیان سبزوار پردیس علامه طباطبایی را در این پایگاه اینترنتی مشاهده نمایید.

دانشگاه فرهنگیان سبزوار

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان سبزوار پردیس علامه طباطبایی

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان سبزوار پردیس علامه طباطبایی مهمترین کار پس از آزمون سراسری برای ورود به این مجموعه می باشد. همانطور که ذکر شد و دانشگاه فرهنگیان برای تامین کادر انسانی خود از طریق کنکور سراسری اقدام به جذب دانشجویان می کند.  انتخاب رشته کنکور سراسری معمولا اواخر مرداد ماه انجام شده و داوطلبان می بایست اقدام به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان نمایند.
لازم است داوطلبانی که میخواهند در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شوند  این دانشگاه و رشته مورد نظر را در انتخاب اول خود قرار داده زیرا اگر در انتخاب های بعدی باشند و داوطلب در رشته های اولیه  قبول شود ، دیگر به مصاحبه جهت ورود به دانشگاه فرهنگیان دعوت نخواهد شد.

بومی بودن داوطلبان دانشگاه فرهنگیان

بـومی بـودن داوطلبان در سبزوار یا تحت شرایط خاصی استان های همجوار برای پذیرش در این دانشگاه ضروری است.
ملاک‌های بومی ‌بودن داوطلبـان در هر یک از کد‌ رشته محل‌ها به شرح زیر است.

 • در صـورتی که محل اخذ مدرک تحصـیلی پـیش‌دانشگاهی و دو سـال آخر دبیرسـتان برای داوطلبـان در یـک بخـش، شـهر و یـا استان باشد داوطلب بـومی آن بخـش، شهر و استان تلقی مـی‌شـود.
 • درصـورتی‌ که محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال آخر داوطلـب در یک بخش، شـهر و یا استان نباشد، بخش، شهر و استان محل تولد وی بـه عنوان بخش، شهر و استان بـومی برای داوطلب در نظر گرفته می شود.
 • داوطلبـانی کـه سـه سـال آخـر محـل تحصـیل را در یکی از کشورهای خارجی گذرانـده‌انـد، استان محـل تولـد، اسـتان بـومی برای ایشان منظور خواهد شد.
 • دانش آموزانی کـه سـه سـال آخـر محـل تحصـیل را خـارج از کشـور گذرانـده‌انـد. و همچنـین اسـتان تولـد وی نیـز خـارج از کشـور بـوده اسـت. اسـتان بـومی ایـن قبیل داوطلبان شـهر تهران محاسبه خواهد شد.

ممنوعیت تغییر محل خدمت پذیرفته شدگان

تعویض سهمیه اسـتان محـل خـدمت قبـل از شـروع بـه کار و ایفـای تعهـد، تحـت هـر شـرایط اعـم از تأهـل، تجرد، بعـد مسـافت، تکفل،سرپرسـتی خـانواده، فـوت والـدین و… ممنـوع است.

درصـورت عـدم نیـاز در محـل عنوان شده در دفترچـه آزمـون، اداره کـل آمـوزش‌ و پـرورش اسـتان تصمیم گیرنده محـل خدمت فرد مذکور درســطح اســتان خواهــد بــود.

دانشــجویان دوره روزانــه دانشــگاه‌هــا کــه بااســتفاده از قــانون آمــوزش رایگــان تحصــیل می‌کنند درصــورتی مــی‌تواننــد رشــته‌هــای موردنیــاز آمــوزش وپــرورش را انتخــاب کنند کــه قبــل از شــروع ثبــت نــام انصراف دائم خـود را بـه محـل تحصـیل اعـلام کرده و فـرم انصـراف قطعـی از تحصـیل را دریافت کرده باشند.

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان سبزوار پردیس علامه طباطبایی

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان سبزوار بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری به صورت اطلاعیه در سایت اینترنتی این دانشگاه به نشانی tts.cfu.ac.ir اطلاع رسانی خواهد شد. اما با توجه به تجربه سال های گذشته ثبت نام عموما در هفته اول مهر ماه انجام خواهد پذیرفت. متقاضیان تحصیل در دانشگاه فرهنگیان سبزوار می بایست فرایند ثبت نام خود زمانبندی دقیق مراحل آن را را مطابق با اطلاعیه های سازمان سنجش و سایت رسمی دانشگاه فرهنگیان سبزوار انجام دهند. همچنین برای کسب اطلاعات دقیق می‌توانید هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب به صورت تلفنی با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و اطلاعات لازم را از مشاورین سایت صدای مشاور آن کسب نمایید.

محوطه دانشگاه

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان سبزوار پردیس علامه طباطبایی

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان سبزوار پردیس علامه طباطبایی به شرح ذیل می باشد. پذیرفته شدگان با در دست داشتن مدارک زیر، در زمان مقرر به دانشگاه فرهنگیان سبزوار به آدرس: خراسان رضوی – شهرستان سبزوار- سی متری شهدای هویزه- تقاطع ۲۰متری- دانشکده تربیت معلم علامه طباطبایی سبزوار مراجعه نمایند.

 1. اصل شناسنامه و تصویر تمام صفحات آن.

 2. اصل کارت ملی و تصویر از روی و پشت آن.

 3. اصل مدرک دیپلم (یا گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه) و تصویر آن.

 4. اصل و تصویر گواهینامه پایان دوره پیش دانشگاهی و یا گواهی آن که تا تاریخ 31/6/95 اخذ شده باشد.

 5. اصل مدرک کاردانی پیوسته برای فارغ التحصیلان فنی و حرفه ای و کاردانش (به جای مدرک پیش دانشگاهی قابل قبول است).

 6. اصل گواهی معافیت و یا اصل کارت پایان خدمت برای پذیرفته شدگان ذکور برای مشمولین نظام وظیفه).

 7. اصل کارنامه دوره سه ساله متوسطه نظام جدید که نمرات کتبی و معدل کل در آن درج شده و به مهر و امضاء مدیر دبیرستان و آموزش و پرورش منطقه مربوط، ممهور شده باشد.

 8. شش قطعه عکس 4*3پشت نویس شده (عکسی که در سال جاری گرفته شده باشد).

 • تحصیل در دوره های کارشناسی پیوسته دانشگاه به صورت شبانه روزی است.
 • ثبت نام دانشجومعلمان پس از ارائه حضوری مدارک تحصیلی توسط شخص دانشجومعلم و تایید صحت اطلاعات ثبت نام الکترونیکی توسط کارشناس آموزش در پردیس محل تحصیل، نهایی می شود.

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان سبزوار پردیس علامه طباطبایی

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان نیشابور

مراحل مصاحبه دانشگاه فرهنگیان سبزوار پردیس علامه طباطبایی شامل موارد زیر است.

 1. ارسال فرم شماره 1 به مرکز گزینش استان. ( هر استان دارای یک هسته گزینش می باشد.)
 2. جهت دریافت فرم شماره یک و  اطلاع از آدرس پستی هسته گزینش استان خود ، می توانید با شماره تلفن های مندرج در همین صفحه تماس بگیرید.
 3. مدارک لازم برای مراجعه به پردیس استان و انجام مصاحبه حضوری.
  داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های موجود در این صفحه تماس بگیرند.
 4. تهیه فیش بابت پرداخت هزینه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
 5. آمادگی علمی و معنوی برای مصاحبه دانشگاه فرهنگیان سبزوار

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان سبزوار

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان سبزوار به شرح زیر می باشد.

 • ظاهر و نوع پوشش
  بنابراین سعی کنید با ظاهری آراسته و پوششی مناسب در جلسه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان این استان حاضر شوید.
  برای اشتغال در شغل دبیری در کشور ایران لازم است پوششی مورد تایید جمهوری اسلامی داشته باشید.
 • قدرت فن بیان
  همانطور که می دانید این خصوصیت از معیارهای معلم نشان دهنده توانایی درد تدریس است، بنابراین سعی کنید در حین صحبت با مصاحبه کنندگان زیاده گویی نکنید، فکر کنید و صحبت کنید به نحوه جمله بندی خود توجه داشته باشید محکم، رسا و گویا صحبت کنید.
 • مسائل عقیدتی
  در رابطه با احکام دین، نماز جمعه، مرجع تقلید و روخوانی قرآن و … سوالات علمی در رابطه با رشته انتخابی تان پرسیده می شود.
 • ضمن اینکه هدف و انگیزه از انتخاب رشته مور علاقه تان هم موضوعی است که برای مصاحبه کنندگان بسیار مهم است.
 • در صورت دارا بودن مدارکی از جمله عضو شورا بودن، بسیج، عضو یا همکاری در انتخابات یا انجمن اسلامی در جلسه مصاحبه، امتیاز محسوب خواهد شد.
 • تسلط بر مسائل سیاسی و احکام مورد نیاز می باشد.
 • سوالات روانشناسی از شما پرسیده می شود تا مشخص شود هدف شما از داشتن شغل دبیری در سبزوار چیست؟

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

چنانچه در یک سال تحصیلی به هر دلیلی از جمله قبول شدن تعداد افراد لازم در مصاحبه حضوری یا عدم انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان سبزوار توسط داوطلبین ، این دانشگاه اقدام به تکمیل ظرفیت های خالی در دانشگاه می نماید.  در صورتی که دانشگاه ها لازم ببینند اطلاعیه هایی را در این خصوص منتشر می‌نمایند. بر این اساس داوطلبینی که واجد شرایط ثبت نام در این دانشگاه باشند و نمره نهایی بالاتر از ۶۵۰۰ کسب نموده باشند می توانند در بهمن ماه هر سال نسبت به ثبت‌نام و تکمیل انتخاب رشته (حداکثر ۲۰ کد رشته محل) اقدام نمایند.

 قابل ذکر است تمامی شرایط این دانشجویان مشابه دانشجویان عادی میباشد. شرایط و قوانین ثبت نام برای دانشجویان تکمیل ظرفیت هیچ تفاوتی با سایرین نمی کند. برای اطلاع دقیق تر از جزئیات تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان می توانید لینک مقاله زیر را مشاهده نمایید.

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

در پایان اگر هر گونه سوال یا ابهامی در مورد ثبت نام دانشگاه فرهنگیان سبزوار پردیس علامه طباطبایی در ذهن شما وجود داشت می‌توانید هر روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با شماره تلفن های موجود در سایت تماس گرفته و با مشاورین سایت صدای مشاوران ارتباط برقرار کنید.

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مرکز علامه طباطبایی سبزوار

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید