شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مرکز شیخ مرتضی انصاری دزفول

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مرکز شیخ مرتضی انصاری دزفول

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مرکز شیخ مرتضی انصاری دزفول

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دانشگاه فرهنگیان مرکز شیخ مرتضی انصاری دزفول یکی از ۶ مرکز آموزش عالی استان خوزستان بوده و در کنار سایر مراکز تربیت معلم این استان وظیفه تامین نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش یا همان معلمان استان خوزستان را بر عهده دارد.

البته در استان خوزستان به دلیل کمبود نیروی انسانی موردنیاز اداره آموزش و پرورش قرار است ۳ مرکز آموزش و تربیت معلم دیگر نیز به جمع دانشگاه های فرهنگیان و مراکز تربیت معلم این استان اضافه شود. داوطلبین گرامی جهت ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان مرکز شیخ مصطفی انصاری دزفول در ابتدای امر می بایست اطمینان حاصل نمایند که شرایط عمومی و اختصاصی تحصیل در این دانشگاه را دارا بوده و سپس با ثبت نام در کنکور سراسری در این آزمون شرکت نمایند.

پذیرش در دانشگاه های فرهنگیان به صورت نیمه متمرکز یا دو مرحله ای بوده و داوطلبان پس از انتخاب رشته و قبولی، برای سنجش سطح توانمندی به مصاحبه حضوری این دانشگاه دعوت می‌شوند.

دانشگاه های فرهنگیان همواره یکی از انتخاب های جذاب برای دانش آموزان کنکوری بوده و در سالهای اخیر نیز با افزایش ظرفیت پذیرش دانشگاه های فرهنگیان تعداد بیشتری از داوطلبین این دانشگاه ها موفق به ورود و تحصیل در این مراکز آموزش عالی شدند.

در ادامه به معرفی مزایای دانشگاه فرهنگیان دزفول، شرایط ثبت نام مرکز شیخ مرتضی انصاری، انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان دزفول، مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در این واحد آموزشی، تکمیل ظرفیت دانشگاه های فرهنگیان و مصاحبه اختصاصی دانشگاه فرهنگیان دزفول پرداخت می‌شود.

شهرستان دزفول

معرفی دانشگاه فرهنگیان شیخ مرتضی انصاری دزفول

دانشگاه های فرهنگیان در استان خوزستان در شهرهای بهبهان، اندیمشک، دزفول و اهواز فعال بوده و تربیت دانشجویان را برای ایفای نقش معلمی در آینده به عهده دارند. شهرستان دزفول در جنوب غربی ایران واقع شده است ست و با ۴۵۰ هزار نفر در زمره  سی شهر پرجمعیت کشور محسوب می‌شوند. دزفول یکی از شهرهای تاریخی ایران و در دامنه های رشته کوه زاگرس میانی قرار داشته و مردمان آن به زبان فارسی با گویش دزفولی سخن می‌گویند. در این شهر حداقل ۱۰ مرکز آموزش عالی یکی از شهر های تاثیر گذار ایران محسوب می شود. از آنجا که بر اساس اعلام آموزش و پرورش استان خوزستان با کمبود ۹ هزار معلم در مقاطع تحصیلی مواجه است، در سال های اخیر ظرفیت پذیرش این واحد دانشگاهی افزایش یافته و شانس بالاتری برای قبولی در این دانشگاه برای داوطلبان بومی مهیا شده است.

 جمعیت دانش آموزی خوزستان یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر است ست که ۵۷ هزار معلم وظیفه تعیین تعداد دانش آموز را بر عهده دارند. این دانشگاه در مرکز شهر دزفول با امکانات رفاهی و آموزشی قابل قبولی مانند خوابگاه دانشجویی، سلف سرویس مجهز، کتابخانه، کلاس های درس هوشمند، سالن اجتماعات، سالن های ورزشی و آزمایشگاه به دانشگاهی مناسب جهت انتخاب دانشجویان تبدیل شده است.

سالن اجتماعات دانشگاه فرهنگیان دزفول

 در حال حاضر رشته های دانشگاهی ارائه شده در این دانشگاه شامل الهیات، آموزش ابتدایی، آموزش جغرافیا، آموزش عربی، آموزش و مشاوره می باشد.

 داوطلبین گرامی هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب می توانند با شماره تلفن های موجود در سایت تماس گرفته و و تمامی اطلاعات لازم را در خصوص مرکز آموزش عالی شیخ مرتضی انصاری دزفول را از مشاورین سایت صدای مشاوران اخذ نمایند.

مزایای دانشگاه فرهنگیان دزفول

 دانشگاه فرهنگیان جهت  ترغیب دانشجویان مزایای ویژه‌ای را برای دانشجویان خود در نظر گرفته است که در ادامه به ذکر برخی از آنها خواهیم پرداخت. ت

 • دانشجویان از همان ابتدای پذیرش در دانشگاه استخدام دولتی می شوند.
 • دانشجو از همان ابتدای شروع و ثبت نام در دانشگاه (در دوره ۴ ساله دانشجویی) حقوق ثابت می‌گیرد.
 • ۴ سال مدت تحصیل در دانشگاه در سنوات خدمتی آن‌ها محاسبه می‌شود به این صورت که این ۴ سال جز سابقه کار آن‌ها محسوب می‌شود.
 • دانشجو معلمان از ترم ۴ شروع به تدریس در مدارس به صورت کاروزی می‌کنند.
 • دانشجویان پسر قبول شده در دانشگاه فرهنگیان خدمت سربازی ندارند و فقط باید دوره آموزشی را بگذرانند.
 • دانشجویان همچنین از بیمه بازنشستگی و سلامت نیز برخوردار می‌شوند.

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان دزفول

برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان دزفول شما می بایست در کنکور سراسری شرکت نموده و  انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان را برای این دانشگاه انجام دهید. پس از پذیرفته شدن در مصاحبه حضوری شما می توانید در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید.

داوطلبان می بایست پیش از تصمیم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان دزفول، از دارا بود شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در این دانشگاه کسب اطمینان نمایید.

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان دزفول

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

دانشگاه فرهنگیان نیز مانند سایر دانشگاه‌ها قوانین و ضوابط خاصی برای پذیرش دانشجویان دارد.  شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان دزفول به صورت عمومی شامل موارد زیر می باشد.

 1. تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 2. اعتقاد بـه دیـن اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 3. التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 4. داشتن سلامت کامل روانی، جسمانی و توانایی انجام وظایف محوله.
 5. عدم سابقه محکومیت جزایی یا کیفری.
 6. عدم اعتیاد بـه مواد مخدر، دخانیات و الکل و هر نوع مواد اعتیادآور.
 7. دارا بودن گواهینامه پایان دوره پیش‌ دانشگاهی داوطلبان نظام آموزشی قدیم یا متوسطه دوم نظام آموزشی جدید.

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط اختصاصی ورود به دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبین شامل موارد زیر می باشد. لازم است داوطلبان در صورت دارا بودن همه این شرایط اقدام به انتخاب رشته نمایند.

کسب حداقل تراز 6500 و بالاتر در کنکور سراسری جهت مجاز شدن برای انتخاب رشته.
برای اطلاع از رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان لینک زیر ا مشاهده فرمایید.
رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان

نداشتن هیچ گونه رابطه استخدامی یا تعهد خدمت “دائم یا موقت” به نهادها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی از آغاز تا پایان دوره تحصیل در دانشگاه

در پذیرش سال 99 دانشگاه فرهنگیان، شرط معدل برداشته شده و داوطلبان با داشتن هر معدلی می توانند در این دانشگاه مورد پذیرش قرار بگیرند.

طبق ماده 42 و 43 قانون مدیریت خدمات کشوری، داشتن حداکثر سن 22 سال تمام در ابتدای ورود به دانشگاه فرهنگیان دزفول الزامی است.

محاسبه سن داوطلبین بر اساس مندرجات اصـل شناسنامه‌ای است که با توجه به آن در کنکور سراسری ثبت ‌نام می‌کنند بنابراین تغییراتی که پس از ثبـت‌ نام در آزمون، در مدارک هویتی، به ویژه تاریخ تولد داوطلب به وجود آمده باشد دارای اعتبار نیست و در صورت پذیرفته‌ شدن در آزمون در هر مرحله‌ای، قبولی وی ملغی خواهد شد.

انجام خدمت سربازی یا سوابق کاری و موارد دیگر تحت هیچ شرایطی به سقف سنی داوطلب برای کنکور سراسری افزوده نمی‌شود.

حداکثر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان تحت هیچ شرایطی تغییـر نخواهد داشت.

سایت اینترنتی دانشگاه فرهنگیان دزفول به نشانی shad.cfu.ac.ir در دسترس داوطلبان می باشد. شما می توانید تمامی اطلاعیه های مربوط به دانشگاه فرهنگیان دزفول را در این پایگاه اینترنتی مشاهده نمایید.

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مرکز شیخ مرتضی انصاری دزفول

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان دزفول

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان  دزفول مهمترین کار پس از آزمون سراسری برای ورود به این مجموعه می باشد. همانطور که ذکر شد و دانشگاه فرهنگیان برای تامین کادر انسانی خود از طریق کنکور سراسری اقدام به جذب دانشجویان می کند.  انتخاب رشته کنکور سراسری معمولا اواخر مرداد ماه انجام شده و داوطلبان می بایست اقدام به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان نمایند.
لازم است داوطلبانی که میخواهند در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شوند  این دانشگاه و رشته مورد نظر را در انتخاب اول خود قرار داده زیرا اگر در انتخاب های بعدی باشند و داوطلب در رشته های اولیه  قبول شود ، دیگر به مصاحبه جهت ورود به دانشگاه فرهنگیان دعوت نخواهد شد.

رشته‌های فوق رشته هایی هستند که در مقطع کارشناسی پیوسته در دانشگاه های فرهنگیان ارائه می شوند و در واقع موردنیاز وزارت آموزش و پرورش می باشند. اما ممکن است بنابر نیاز استان تعدادی از این رشته ها کم یا زیاد شوند. برای اطلاعات دقیق می توانید با مشاورین ما تماس گرفته و یا لیست کامل رشته های هر دانشگاه را در دفترچه انتخاب رشته همان سال مشاهده نمایید.

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان دزفول بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری به صورت اطلاعیه در سایت اینترنتی این دانشگاه به نشانی shad.cfu.ac.ir اطلاع رسانی خواهد شد. اما با توجه به تجربه سال های گذشته ثبت نام عموما در هفته اول مهر ماه انجام خواهد پذیرفت. متقاضیان تحصیل در دانشگاه فرهنگیان دزفول می بایست فرایند ثبت نام خود زمانبندی دقیق مراحل آن را را مطابق با اطلاعیه های سازمان سنجش و سایت رسمی دانشگاه فرهنگیان دزفول انجام دهند. همچنین برای کسب اطلاعات دقیق می‌توانید هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب به صورت تلفنی با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و اطلاعات لازم را از مشاورین سایت صدای مشاور آن کسب نمایید.

انتخاب رشته

مدارک ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شیخ مرتضی انصاری دزفول

مدارک  ثبت نام  دانشگاه فرهنگیان شیخ مرتضی انصاری دزفول به شرح ذیل می باشد. پذیرفته شدگان با در دست داشتن مدارک زیر، در زمان مقرر به دانشگاه فرهنگیان دزفول به آدرس:دزفول – بلوار آیت اله مخبر – خیابان پست – جنب هلال احمر دانشگاه فرهنگیان دزفول مراجعه نمایند.

 1. فیش بانکی مبلغ واریز شده
 2. اصل کارت ملی و همراه کپی پشت و رو
 3. اصل شناسنامه با کپی تمام صفحات شناسنامه
 4. اصل کارنامه سه سال آخر و دوره دوم متوسطه به همراه کپی های آنها
 5. اصل گواهینامه دیپلم با کپی برای دانش آموزان فارغ التحصیل سال ۹۷ و قبل از آن
 6. اصل کارنامه سه سال آخر و کپی آن برای دانش آموزان فارغ التحصیل ۹۷ و قبل از آن
 7. اصل گواهینامه پیش دانشگاهی با کپی آن
 8. اصل کارنامه پیش دانشگاهی و کپی آن
 9. اصل و کپی مدارک نخبگان شامل حافظان کل قرآن کریم، نخبگان علمی، مهارتی، مخترعان، مبتکران و برگزیدگان المپیادهای علمی و قهرمانی ملی
 10. پرینت قبولی در دانشگاه فرهنگیان سازمان سنجش
 11. عکس سه در چهار در سال جاری به تعداد ۴ قطعه پشت نویسی شده
 12. پوشه روغنی یک عدد

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

چنانچه در یک سال تحصیلی به هر دلیلی از جمله قبول شدن تعداد افراد لازم در مصاحبه حضوری یا عدم انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان دزفول توسط داوطلبین ، این دانشگاه اقدام به تکمیل ظرفیت های خالی در دانشگاه می نماید.  در صورتی که دانشگاه ها لازم ببینند اطلاعیه هایی را در این خصوص منتشر می‌نمایند. بر این اساس داوطلبینی که واجد شرایط ثبت نام در این دانشگاه باشند و نمره نهایی بالاتر از ۶۵۰۰ کسب نموده باشند می توانند در بهمن ماه هر سال نسبت به ثبت‌نام و تکمیل انتخاب رشته (حداکثر ۲۰ کد رشته محل) اقدام نمایند.

 قابل ذکر است تمامی شرایط این دانشجویان مشابه دانشجویان عادی میباشد. شرایط و قوانین ثبت نام برای دانشجویان تکمیل ظرفیت هیچ تفاوتی با سایرین نمی کند. برای اطلاع دقیق تر از جزئیات تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان می توانید لینک مقاله زیر را مشاهده نمایید.

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان دزفول

مصاحبه

مراحل مصاحبه دانشگاه فرهنگیان دزفول شامل موارد زیر است.

 1. ارسال فرم شماره 1 به مرکز گزینش استان. ( هر استان دارای یک هسته گزینش می باشد.)
  جهت دریافت فرم شماره یک و  اطلاع از آدرس پستی هسته گزینش استان خود ، می توانید با شماره تلفن های مندرج در همین صفحه تماس بگیرید.
 2. تهیه فیش بابت پرداخت هزینه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
 3. آمادگی علمی و معنوی برای مصاحبه
 4. حضور در جلسه مصاحبه

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان شیخ مرتضی انصاری دزفول

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان شیخ مرتضی انصاری دزفول به شرح زیر می باشد.

ظاهر و نوع پوشش
بنابراین سعی کنید با ظاهری آراسته و پوششی مناسب در جلسه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان این استان حاضر شوید.
برای اشتغال در شغل دبیری در کشور ایران لازم است پوششی مورد تایید جمهوری اسلامی داشته باشید.

قدرت فن بیان
همانطور که می دانید این خصوصیت از معیارهای معلم نشان دهنده توانایی درد تدریس است، بنابراین سعی کنید در حین صحبت با مصاحبه کنندگان زیاده گویی نکنید، فکر کنید و صحبت کنید به نحوه جمله بندی خود توجه داشته باشید محکم، رسا و گویا صحبت کنید.

مسائل عقیدتی
در رابطه با احکام دین، نماز جمعه، مرجع تقلید و روخوانی قرآن و … سوالات علمی در رابطه با رشته انتخابی تان پرسیده می شود.

ضمن اینکه هدف و انگیزه از انتخاب رشته مور علاقه تان هم موضوعی است که برای مصاحبه کنندگان بسیار مهم است.

در صورت دارا بودن مدارکی از جمله عضو شورا بودن، بسیج، عضو یا همکاری در انتخابات یا انجمن اسلامی در جلسه مصاحبه، امتیاز محسوب خواهد شد.

تسلط بر مسائل سیاسی و احکام مورد نیاز می باشد.

سوالات روانشناسی از شما پرسیده می شود تا مشخص شود هدف شما از داشتن شغل دبیری دردزفول چیست؟

در پایان اگر هر گونه سوال یا ابهامی در مورد ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شیخ مرتضی انصاری دزفول در ذهن شما وجود داشت می‌توانید هر روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با شماره تلفن های موجود در سایت تماس گرفته و با مشاورین سایت صدای مشاوران ارتباط برقرار کنید.

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مرکز شیخ مرتضی انصاری دزفول

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید