شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید مطهری خوی

تعداد پذیرش دانشگاه فرهنگیان در سال 1400

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید مطهری خوی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در مقاله پیش رو تمامی شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید مطهری خوی را معرفی خواهیم نمود. همچنین پس از مطالعه این مقاله داوطلبین قادر خواهند بود اطلاعات جامع و کاملی را در خصوص دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری خوی، نحوه ثبت نام در این مرکز آموزشی، انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان و مدارک لازم برای نام نویسی، رشته های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان خوی، زمان ثبت نام، مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و تکنیک های لازم برای موفقیت در این مصاحبه و در پایان به توضیح تکمیل ظرفیت این مراکز آموزش عالی کسب نمایند.

دانشگاه های فرهنگیان پس از تجمیع مراکز تربیت معلم سابق در سال ۱۳۹۰ شکل گرفته و تقریبا در همه استان‌ها دارای چندین شعبه دانشگاهی می باشد. پذیرفته شدگان نهایی در این دانشگاه تکنیک های لازم برای ایفای نقش معلمی را فرا خواهد گرفت و به این ترتیب وزارت آموزش و پرورش نیاز استان مربوطه به معلمان را تامین می نماید.

بارها وزارت آموزش و پرورش اعلام نموده است که در اکثر استان ها از کمبود معلم رنج می‌برد و به همین دلیل با پیش بینی مزایای بسیار خوب، دانش آموزان را برای تحصیل در این دانشگاه ها ترغیب ر می نماید.

در ابتدای امر متقاضیان ورود به دانشگاه های فرهنگیان می بایست پس از اطمینان از دارا بودن شرایط ثبت نام در کنکور سراسری، در این آزمون شرکت نموده و در صورت قبولی در آزمون کتبی و مصاحبه حضوری به عنوان دانشجو معلم در دانشگاه های فرهنگیان مشغول به تحصیل شده و به نوعی استخدام رسمی آموزش و پرورش خواهند شد.

داوطلبین گرامی می توانند هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب با تلفن های تماس گرفته و اطلاعات لازم در خصوص شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان خوی را از مشاورین سایت صدای مشاوران اخذ نمایند.

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری خوی

 معرفی دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید مطهری خوی

شهرستان خوی در استان آذربایجان غربی واقع شده و مهمترین شهر این استان پس از ارومیه میباشد. جمعیت این شهر بیش از ۲۰۰ هزار نفر به صورت متمرکز و واحد احتساب شهرهای اقماری جمعیتی بالغ بر ۳۵۰ هزار نفر دارد. شهرستان خوی یکی از شهرهای سرد در ایران به لحاظ آب و هوایی محسوب شده و میانگین دمای آن ۱۰ درجه می باشد.

در استان آذربایجان غربی ۴ مرکز آموزش عالی و پردیس دانشگاهی تحت عنوان دانشگاه فرهنگیان در شهرهای ارومیه خوی و سلماس مشغول به فعالیت و تربیت نسل آینده معلمان میباشند.

 علیرغم آنکه ارسال یکی از رقابت های نسبتا دشوار در کنکور سراسری برای حضور در دانشگاه فرهنگیان می باشد، دانشگاه فرهنگیان خوی از کمبود دانشجو و از عدم تخصیص ردیفی خاص به این دانشگاه در دفترچه کنکور معترض بود.

 دانشگاه فرهنگیان خوی در فضای حدود پنج میلیون هکتار محوطه آزاد و دارای سالن های ورزشی، آزمایشگاه های تخصصی، سایت اینترنتی، کتابخانه مجهز، کارگاه خیاطی، کارگاه آشپزی، خوابگاه مستقل به مجموعه ظرفیت ۴۵۰ نفر، نانوایی، کلاس های مجهز به ویدیو پروژکتور، و همچنین هیئت علمی بر کادر اداری رسمی تمام وقت می باشد.

 دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید مطهری خوی با قدمتی بیش از ۳۰ سال، دارای ساختمان اموزشی ۱۵ کلاسه، دو سرای دانشجویی  که هر بخش آن دارای ۲۰ اتاق و ظرفیت ۴۵۰ نفر دانشجو بوده و دارای هشت رشته تحصیلی علوم تربیتی، ریاضی، ادبیات فارسی، ادبیات عرب، علوم، حرفه و فن، تربیت بدنی و هنرهای تجسمی می باشد.

مزایای دانشگاه فرهنگیان

دانشگاه فرهنگیان برای جذب و ترغیب دانشجویان تحصیل در این دانشگاه بسیار خاصی را به صورت قانونی در اختیار دانش‌آموزان و دانشجویان این دانشگاه قرار می دهد. در ادامه به مهمترین ویژگی های این دانشگاه اشاره خواهیم کرد.

 1. دانشجویان از همان ابتدای پذیرش در دانشگاه استخدام دولتی می شوند.
 2. دانشجو از همان ابتدای شروع و ثبت نام در دانشگاه (در دوره ۴ ساله دانشجویی) حقوق ثابت می‌گیرد.
 3. ۴ ساله مدت تحصیل در دانشگاه در سنوات خدمتی آن‌ها محاسبه می‌شود به این صورت که این ۴ سال جز سابقه کار آن‌ها محسوب می‌شود.
 4. دانشجو معلمان از ترم ۴ شروع به تدریس در مدارس به صورت کاروزی می‌کنند.
 5. دانشجویان پسر قبول شده در دانشگاه فرهنگیان خدمت سربازی ندارند و فقط باید دوره آموزشی را بگذرانند.
 6. دانشجویان همچنین از بیمه بازنشستگی و سلامت نیز برخوردار می‌شوند.

مزایای دانشگاه فرهنگیان

بومی بودن داوطلبان دانشگاه فرهنگیان

بـومی بـودن داوطلبان در خوی یا تحت شرایط خاصی استان های همجوار برای پذیرش در این دانشگاه ضروری است.
ملاک‌های بومی ‌بودن داوطلبـان در هر یک از کد‌ رشته محل‌ها به شرح زیر است.

 • در صـورتی که محل اخذ مدرک تحصـیلی پـیش‌دانشگاهی و دو سـال آخر دبیرسـتان برای داوطلبـان در یـک بخـش، شـهر و یـا استان باشد داوطلب بـومی آن بخـش، شهر و استان تلقی مـی‌شـود.
 • درصـورتی‌ که محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال آخر داوطلـب در یک بخش، شـهر و یا استان نباشد، بخش، شهر و استان محل تولد وی بـه عنوان بخش، شهر و استان بـومی برای داوطلب در نظر گرفته می شود.
 • داوطلبـانی کـه سـه سـال آخـر محـل تحصـیل را در یکی از کشورهای خارجی گذرانـده‌انـد، استان محـل تولـد، اسـتان بـومی برای ایشان منظور خواهد شد.
 • دانش آموزانی کـه سـه سـال آخـر محـل تحصـیل را خـارج از کشـور گذرانـده‌انـد. و همچنـین اسـتان تولـد وی نیـز خـارج از کشـور بـوده اسـت. اسـتان بـومی ایـن قبیل داوطلبان شـهر تهران محاسبه خواهد شد.

ممنوعیت تغییر محل خدمت پذیرفته شدگان

تعویض سهمیه اسـتان محـل خـدمت قبـل از شـروع بـه کار و ایفـای تعهـد، تحـت هـر شـرایط اعـم از تأهـل، تجرد، بعـد مسـافت، تکفل،سرپرسـتی خـانواده، فـوت والـدین و… ممنـوع است.

درصـورت عـدم نیـاز در محـل عنوان شده در دفترچـه آزمـون، اداره کـل آمـوزش‌ و پـرورش اسـتان تصمیم گیرنده محـل خدمت فرد مذکور درســطح اســتان خواهــد بــود.

دانشــجویان دوره روزانــه دانشــگاه‌هــا کــه بااســتفاده از قــانون آمــوزش رایگــان تحصــیل می‌کنند درصــورتی مــی‌تواننــد رشــته‌هــای موردنیــاز آمــوزش وپــرورش را انتخــاب کنند کــه قبــل از شــروع ثبــت نــام انصراف دائم خـود را بـه محـل تحصـیل اعـلام کرده و فـرم انصـراف قطعـی از تحصـیل را دریافت کرده باشند.

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری خوی

همانطور که ذکر شد برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری خوی شما می بایست در کنکور سراسری شرکت نموده و  انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان را برای این دانشگاه انجام دهید. پس از پذیرفته شدن در مصاحبه حضوری شما می توانید در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید.

داوطلبان می بایست پیش از تصمیم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان خوی مرکز شهید مطهری، از دارا بود شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در این دانشگاه کسب اطمینان نمایید.

دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری خوی

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان خوی به صورت عمومی شامل موارد زیر است.

 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد بـه دیـن اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • داشتن سلامت کامل روانی، جسمانی و توانایی انجام وظایف محوله.
 • عدم سابقه محکومیت جزایی یا کیفری.
 • عدم اعتیاد بـه مواد مخدر، دخانیات و الکل و هر نوع مواد اعتیادآور.
 • دارا بودن گواهینامه پایان دوره پیش‌ دانشگاهی داوطلبان نظام آموزشی قدیم یا متوسطه دوم نظام آموزشی جدید.

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط اختصاصی ورود به دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبین شامل موارد زیر می باشد. لازم است داوطلبان در صورت دارا بودن همه این شرایط اقدام به انتخاب رشته نمایند.

 1. کسب حداقل تراز 6500 و بالاتر در کنکور سراسری جهت مجاز شدن برای انتخاب رشته.
  برای اطلاع از رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان لینک زیر ا مشاهده فرمایید.
  رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان
 2. نداشتن هیچ گونه رابطه استخدامی یا تعهد خدمت “دائم یا موقت” به نهادها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی از آغاز تا پایان دوره تحصیل در دانشگاه
 3. در پذیرش سال 99 دانشگاه فرهنگیان، شرط معدل برداشته شده و داوطلبان با داشتن هر معدلی می توانند در این دانشگاه مورد پذیرش قرار بگیرند.
 4. طبق ماده 42 و 43 قانون مدیریت خدمات کشوری، داشتن حداکثر سن 22 سال تمام در ابتدای ورود به دانشگاه فرهنگیان خوی الزامی است.
 • محاسبه سن داوطلبین بر اساس مندرجات اصـل شناسنامه‌ای است که با توجه به آن در کنکور سراسری ثبت ‌نام می‌کنند، بنابراین تغییراتی که پس از ثبـت‌ نام در آزمون، در مدارک هویتی، به ویژه تاریخ تولد داوطلب به وجود آمده باشد دارای اعتبار نیست و در صورت پذیرفته‌ شدن در آزمون در هر مرحله‌ای، قبولی وی ملغی خواهد شد.
 • انجام خدمت سربازی یا سوابق کاری و موارد دیگر تحت هیچ شرایطی به سقف سنی داوطلب برای کنکور سراسری افزوده نمی‌شود.
 • حداکثر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان و شهید مطهری تحت هیچ شرایطی تغییـر نخواهد داشت.

سایت اینترنتی دانشگاه فرهنگیان خوی مرکز شهید مطهری به نشانی motahari.cfu.ac.irدر دسترس داوطلبان می باشد. شما می توانید تمامی اطلاعیه های مربوط به دانشگاه فرهنگیان خوی مرکز شهید مطهری را در این پایگاه اینترنتی مشاهده نمایید.

معلم

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان خوی

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان خوی مرکز شهید مطهری مهمترین کار پس از آزمون سراسری برای ورود به این مجموعه می باشد. همانطور که ذکر شد و دانشگاه فرهنگیان برای تامین کادر انسانی خود از طریق کنکور سراسری اقدام به جذب دانشجویان می کند.  انتخاب رشته کنکور سراسری معمولا اواخر مرداد ماه انجام شده و داوطلبان می بایست اقدام به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان نمایند.
لازم است داوطلبانی که میخواهند در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شوند  این دانشگاه و رشته مورد نظر را در انتخاب اول خود قرار داده زیرا اگر در انتخاب های بعدی باشند و داوطلب در رشته های اولیه  قبول شود ، دیگر به مصاحبه جهت ورود به دانشگاه فرهنگیان دعوت نخواهد شد.

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان خوی بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری به صورت اطلاعیه در سایت اینترنتی این دانشگاه به نشانی motahari.cfu.ac.ir اعلام شده و داوطلبین می بایست فرایند ثبت نام خود زمانبندی دقیق مراحل آن را را مطابق با اطلاعیه های سازمان سنجش و سایت رسمی دانشگاه فرهنگیان خوی انجام دهند. همچنین برای کسب اطلاعات دقیق می‌توانید هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب به صورت تلفنی با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و اطلاعات لازم را از مشاورین سایت صدای مشاور آن کسب نمایید.

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان خوی مرکز شهید مطهری

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان خوی مرکز شهید مطهری به شرح ذیل می باشد. پذیرفته شدگان با در دست داشتن مدارک زیر، در زمان مقرر به دانشگاه فرهنگیان خوی به آدرس: آذربایجان غربی – خوی – بلوار آیت ا… خوئی، نرسیده به پل خاتون، مرکز آموزش عالی شهید مطهری مراجعه نمایند.

 •  کارنامه کنکور- پرینت قبولی – پرینت ثبت نام غیر حضوری
 • اصل شناسنامه وتصویر از تمام صفحات آن
 • اصل کارت ملی وتصویر از روی وپشت آن وتصویر آن
 • اصل مدرک دیپلم ( گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه ) وتصویر آن که کپی برابر اصل شده باشد.
 • اصل گواهینامه پایان دوره پیش دانشگاهی
 • اصل مدرک کاردانی پیوسته برای فارغ التحصیلان فنی وحرفه ای وکاردانش ( به جای مدرک پیش دانشگاهی قابل قبول است. )
 • رسید تاییدیه تحصیلی دوره سه ساله متوسطه
 • رسید تاییدیه تحصیلی دوره پیش دانشگاهی
 • اصل کارنامه دوره سه ساله متوسه نظام جدید که نمرات کتبی ومعدل کل درآن درج شده وب ه مهر و امضاء مدیر دبیرستان وآموزش وپرورش منطقه مربوط ، ممهور شده باشد .
 • اصل کارنامه دوره پیش دانشگاهی که نمرات کتبی و معدل کل درآن درج شده و به مهر وامضاء مدیر دبیرستان و آموزش وپرورش منطقه مربوط ، ممهور شده باشد .
 • سه قطعه عکس 4*3پشت نویس شده ( عکسی که درسال جاری گرفته شده باشد )

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان خوی مرکز شهید مطهری

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

مراحل مصاحبه دانشگاه فرهنگیان خوی مرکز شهید مطهری شامل موارد زیر است.

 1. ارسال فرم شماره 1 به مرکز گزینش استان. ( هر استان دارای یک هسته گزینش می باشد.)
 2. جهت دریافت فرم شماره یک و  اطلاع از آدرس پستی هسته گزینش استان خود ، می توانید با شماره تلفن های مندرج در همین صفحه تماس بگیرید.
 3. مدارک لازم برای مراجعه به مرکز استان و انجام مصاحبه حضوری.
  داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های موجود در این صفحه تماس بگیرند.
 4. تهیه فیش بابت پرداخت هزینه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
 5. آمادگی علمی و معنوی برای مصاحبه دانشگاه فرهنگیان خوی

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان خوی

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان خوی به شرح زیر می باشد.

 • ظاهر و نوع پوشش
  بنابراین سعی کنید با ظاهری آراسته و پوششی مناسب در جلسه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان این استان حاضر شوید.
  برای اشتغال در شغل دبیری در کشور ایران لازم است پوششی مورد تایید جمهوری اسلامی داشته باشید.
 • قدرت فن بیان
  همانطور که می دانید این خصوصیت از معیارهای معلم نشان دهنده توانایی درد تدریس است، بنابراین سعی کنید در حین صحبت با مصاحبه کنندگان زیاده گویی نکنید، فکر کنید و صحبت کنید به نحوه جمله بندی خود توجه داشته باشید محکم، رسا و گویا صحبت کنید.
 • مسائل عقیدتی
  در رابطه با احکام دین، نماز جمعه، مرجع تقلید و روخوانی قرآن و … سوالات علمی در رابطه با رشته انتخابی تان پرسیده می شود.
 • ضمن اینکه هدف و انگیزه از انتخاب رشته مور علاقه تان هم موضوعی است که برای مصاحبه کنندگان بسیار مهم است.
 • در صورت دارا بودن مدارکی از جمله عضو شورا بودن، بسیج، عضو یا همکاری در انتخابات یا انجمن اسلامی در جلسه مصاحبه، امتیاز محسوب خواهد شد.
 • تسلط بر مسائل سیاسی و احکام مورد نیاز می باشد.
 • سوالات روانشناسی از شما پرسیده می شود تا مشخص شود هدف شما از داشتن شغل دبیری در خوی چیست؟

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

چنانچه در یک سال تحصیلی به هر دلیلی از جمله قبول شدن تعداد افراد لازم در مصاحبه حضوری یا عدم انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان خوی توسط داوطلبین ، این دانشگاه اقدام به تکمیل ظرفیت های خالی در دانشگاه می نماید.  در صورتی که دانشگاه ها لازم ببینند اطلاعیه هایی را در این خصوص منتشر می‌نمایند. بر این اساس داوطلبینی که واجد شرایط ثبت نام در این دانشگاه باشند و نمره نهایی بالاتر از ۶۵۰۰ کسب نموده باشند می توانند در بهمن ماه هر سال نسبت به ثبت‌نام و تکمیل انتخاب رشته (حداکثر ۲۰ کد رشته محل) اقدام نمایند.

 قابل ذکر است تمامی شرایط این دانشجویان مشابه دانشجویان عادی میباشد. شرایط و قوانین ثبت نام برای دانشجویان تکمیل ظرفیت هیچ تفاوتی با سایرین نمی کند. برای اطلاع دقیق تر از جزئیات تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان می توانید لینک مقاله زیر را مشاهده نمایید.

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

در پایان اگر هر گونه سوال یا ابهامی در مورد ثبت نام دانشگاه فرهنگیان خوی مرکز شهید مطهری در ذهن شما وجود داشت می‌توانید هر روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با شماره تلفن های موجود در سایت تماس گرفته و با مشاورین سایت صدای مشاوران ارتباط برقرار کنید.

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید مطهری خوی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید