شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید رجایی تربت حیدریه

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان تربت حیدریه

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید رجایی تربت حیدریه

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید رجایی تربت حیدریه را معرفی نموده و شرایط ثبت نام این دانشگاه را برای متقاضیان استخدام در آموزش و پرورش معرفی خواهیم نمود. همچنین به موضوعات مرتبط از جمله:  رشته های تحصیلی در این دانشگاه، آینده شغلی، نحوه پذیرش دانشگاه های فرهنگیان، مدارک لازم برای ثبت نام در مرکز شهید رجایی تربت حیدریه و در آخر مصاحبه حضوری و نکاتی برای موفقیت داوطلبان در این مصاحبه پرداخته شده است.

برای داوطلبین کنکور سراسری دانشگاه های فرهنگیان یکی از انتخاب های فوق العاده، مخصوصا برای داوطلبین خانم می باشد. دانشگاه های فرهنگیان هم شرط بومی گزینی را رعایت می نمایند و هم تضمین استخدام از بدو ورود به دانشگاه را به دانشجویان خود می‌دهند. شرکت کنندگان در کنکور سراسری اگر بتوانند تراز حداقل ۶۵۰۰ را کسب نمایند، مجاز به انتخاب رشته دانشگاه های فرهنگیان خواهند بود. پس از قبولی مقدماتی، به مصاحبه حضوری دعوت شده و در صورت موفقیت امکان تحصیل در این دانشگاه ها را به دست می آورند.

دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید رجایی تربت حیدریه ارسال توسط کنکور سراسری اقدام به جذب دانشجویان خانم برای تکمیل نیاز آموزش و پرورش استان خراسان  رضوی می‌نماید.

داوطلبین گرامی می توانند هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب با تلفن های تماس گرفته و اطلاعات لازم در خصوص شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان تربت حیدریه را از مشاورین سایت صدای مشاوران اخذ نمایند.

 معرفی دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید رجایی تربت حیدریه

تربت حیدریه یکی از شهرهای استان خراسان رضوی و پایتخت زعفران جهان می باشد. تربت حیدریه در حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و مردم آن به زبان فارسی و با گویش خراسانی صحبت می نماید. در سال های اخیر تربت حیدریه به عنوان قطب آموزش عالی در استان خراسان رضوی مطرح شده و در حدود ۱۰ مرکز آموزش عالی در این شهرستان فعالیت می نماید. دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید رجایی تربت حیدریه یکی از ۱۰ مرکز آموزش عالی در تربت حیدریه بوده که در هر سال حدود ۱۶۰ دانشجو معلم خانم را جذب می نماید. پس از پایان تحصیل دانشجویان در اداره آموزش و پرورش به عنوان معلم مشغول به کار خواهند شد.  در سال گذشته ۱۴۰ کلاس درس در شهرستان تربت حیدریه خالی از معلم بود که یکی از اهداف دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید رجایی تربت حیدریه، پاسخگویی به نیاز آموزشی شهرستان می باشد.

دانشگاه فرهنگیان تربت حیدریه امکانات رفاهی مانند، خوابگاه، درآمد ماهیانه، کتابخانه، سایت اینترنتی، سلف سرویس مجموعه ورزشی را برای دانشجویان فراهم نموده است.

ساختمان اداری دانشگاه فرهنگیان تربت حیدریه

مزایای دانشگاه فرهنگیان

 1. دانشجویان از همان ابتدای پذیرش در دانشگاه استخدام دولتی می شوند.
 2. دانشجو از همان ابتدای شروع و ثبت نام در دانشگاه (در دوره ۴ ساله دانشجویی) حقوق ثابت می‌گیرد.
 3. ۴ ساله مدت تحصیل در دانشگاه در سنوات خدمتی آن‌ها محاسبه می‌شود به این صورت که این ۴ سال جز سابقه کار آن‌ها محسوب می‌شود.
 4. دانشجو معلمان از ترم ۴ شروع به تدریس در مدارس به صورت کاروزی می‌کنند.
 5. دانشجویان پسر قبول شده در دانشگاه فرهنگیان خدمت سربازی ندارند و فقط باید دوره آموزشی را بگذرانند.
 6. دانشجویان همچنین از بیمه بازنشستگی و سلامت نیز برخوردار می‌شوند.

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی تربت حیدریه

همانطور که ذکر شد برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی تربت حیدریه شما می بایست در کنکور سراسری شرکت نموده و  انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان را برای این دانشگاه انجام دهید. پس از پذیرفته شدن در مصاحبه حضوری شما می توانید در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید.

داوطلبان می بایست پیش از تصمیم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان تربت حیدریه مرکز شهید رجایی، از دارا بود شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در این دانشگاه کسب اطمینان نمایید.

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان تربت حیدریه به صورت عمومی شامل موارد زیر است.

 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد بـه دیـن اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • داشتن سلامت کامل روانی، جسمانی و توانایی انجام وظایف محوله.
 • عدم سابقه محکومیت جزایی یا کیفری.
 • عدم اعتیاد بـه مواد مخدر، دخانیات و الکل و هر نوع مواد اعتیادآور.
 • دارا بودن گواهینامه پایان دوره پیش‌ دانشگاهی داوطلبان نظام آموزشی قدیم یا متوسطه دوم نظام آموزشی جدید.

دانشگاه فرهنگیان تربت حیدریه

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط اختصاصی ورود به دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبین شامل موارد زیر می باشد. لازم است داوطلبان در صورت دارا بودن همه این شرایط اقدام به انتخاب رشته نمایند.

 1. کسب حداقل تراز 6500 و بالاتر در کنکور سراسری جهت مجاز شدن برای انتخاب رشته.
  برای اطلاع از رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان لینک زیر ا مشاهده فرمایید.
  رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان
 2. نداشتن هیچ گونه رابطه استخدامی یا تعهد خدمت “دائم یا موقت” به نهادها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی از آغاز تا پایان دوره تحصیل در دانشگاه
 3. در پذیرش سال 99 دانشگاه فرهنگیان، شرط معدل برداشته شده و داوطلبان با داشتن هر معدلی می توانند در این دانشگاه مورد پذیرش قرار بگیرند.
 4. طبق ماده 42 و 43 قانون مدیریت خدمات کشوری، داشتن حداکثر سن 22 سال تمام در ابتدای ورود به دانشگاه فرهنگیان تربت حیدریه الزامی است.
 • محاسبه سن داوطلبین بر اساس مندرجات اصـل شناسنامه‌ای است که با توجه به آن در کنکور سراسری ثبت ‌نام می‌کنند، بنابراین تغییراتی که پس از ثبـت‌ نام در آزمون، در مدارک هویتی، به ویژه تاریخ تولد داوطلب به وجود آمده باشد دارای اعتبار نیست و در صورت پذیرفته‌ شدن در آزمون در هر مرحله‌ای، قبولی وی ملغی خواهد شد.
 • انجام خدمت سربازی یا سوابق کاری و موارد دیگر تحت هیچ شرایطی به سقف سنی داوطلب برای کنکور سراسری افزوده نمی‌شود.
 • حداکثر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی تحت هیچ شرایطی تغییـر نخواهد داشت.

سایت اینترنتی دانشگاه فرهنگیان تربت حیدریه مرکز شهید رجایی به نشانی tbmt.cfu.ac.ir در دسترس داوطلبان می باشد. شما می توانید تمامی اطلاعیه های مربوط به دانشگاه فرهنگیان تربت حیدریه مرکز شهید رجایی را در این پایگاه اینترنتی مشاهده نمایید.

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان تربت حیدریه

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان تربت حیدریه مرکز شهید رجایی مهمترین کار پس از آزمون سراسری برای ورود به این مجموعه می باشد. همانطور که ذکر شد و دانشگاه فرهنگیان برای تامین کادر انسانی خود از طریق کنکور سراسری اقدام به جذب دانشجویان می کند.  انتخاب رشته کنکور سراسری معمولا اواخر مرداد ماه انجام شده و داوطلبان می بایست اقدام به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان نمایند.
لازم است داوطلبانی که میخواهند در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شوند  این دانشگاه و رشته مورد نظر را در انتخاب اول خود قرار داده زیرا اگر در انتخاب های بعدی باشند و داوطلب در رشته های اولیه  قبول شود ، دیگر به مصاحبه جهت ورود به دانشگاه فرهنگیان دعوت نخواهد شد.

مسجد دانشگاه

لیست رشته های دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید رجایی تربت حیدریه

گروه آزمایشی ریاضی
آموزش و پرورش کودکان استثنایی ، آموزش ریاضی ، آموزش فیزیک ، آموزش ابتدایی ، آموزش تربیت بدنی
گروه آزمایشی علوم تجربی
دبیری شیمی، دبیری زیست شناسی، آموزش ابتدایی، آموزش و پرورش کودکان استثنایی، آموزش تربیت بدنی
گروه آزمایشی علوم انسانی
آموزش زبان و ادبيات فارسي، دبيری الهيات و معارف اسلامي، دبیری تاريخ ، دبیری زبان و ادبيات عربي، دبیری علوم اجتماعي، راهنمایی و مشاوره، آموزش ابتدایی، آموزش و پرورش کودکان استثنایی، آموزش جغرافیا و آموزش تربیت بدنی
گروه آزمایشی هنر
آموزش ارتباط تصویری
گروه آزمایشی زبان
تربیت دبیر زبان انگلیسی

رشته های ذکر شده به صورت کلی در تمامی دانشگاه های فرهنگیان موجود می باشد اما ممکن است بر اساس نیاز استان یا شهرستان مربوطه در هر سال در رشته های خاصی دانشجویان مورد پذیرش قرار گیرند. برای اطلاعات دقیق تر از رشته های دانشگاهی مرکز شهید رجایی تربت حیدریه می توانید به دفترچه راهنمای انتخاب رشته همان سال مراجعه نمایید.

بومی بودن داوطلبان دانشگاه فرهنگیان

بـومی بـودن داوطلبان در تربت حیدریه یا تحت شرایط خاصی استان های همجوار برای پذیرش در این دانشگاه ضروری است.
ملاک‌های بومی ‌بودن داوطلبـان در هر یک از کد‌ رشته محل‌ها به شرح زیر است.

 • در صـورتی که محل اخذ مدرک تحصـیلی پـیش‌دانشگاهی و دو سـال آخر دبیرسـتان برای داوطلبـان در یـک بخـش، شـهر و یـا استان باشد داوطلب بـومی آن بخـش، شهر و استان تلقی مـی‌شـود.
 • درصـورتی‌ که محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال آخر داوطلـب در یک بخش، شـهر و یا استان نباشد، بخش، شهر و استان محل تولد وی بـه عنوان بخش، شهر و استان بـومی برای داوطلب در نظر گرفته می شود.
 • داوطلبـانی کـه سـه سـال آخـر محـل تحصـیل را در یکی از کشورهای خارجی گذرانـده‌انـد، استان محـل تولـد، اسـتان بـومی برای ایشان منظور خواهد شد.
 • دانش آموزانی کـه سـه سـال آخـر محـل تحصـیل را خـارج از کشـور گذرانـده‌انـد. و همچنـین اسـتان تولـد وی نیـز خـارج از کشـور بـوده اسـت. اسـتان بـومی ایـن قبیل داوطلبان شـهر تهران محاسبه خواهد شد.

ممنوعیت تغییر محل خدمت پذیرفته شدگان

تعویض سهمیه اسـتان محـل خـدمت قبـل از شـروع بـه کار و ایفـای تعهـد، تحـت هـر شـرایط اعـم از تأهـل، تجرد، بعـد مسـافت، تکفل،سرپرسـتی خـانواده، فـوت والـدین و… ممنـوع است.

درصـورت عـدم نیـاز در محـل عنوان شده در دفترچـه آزمـون، اداره کـل آمـوزش‌ و پـرورش اسـتان تصمیم گیرنده محـل خدمت فرد مذکور درســطح اســتان خواهــد بــود.

دانشــجویان دوره روزانــه دانشــگاه‌هــا کــه بااســتفاده از قــانون آمــوزش رایگــان تحصــیل می‌کنند درصــورتی مــی‌تواننــد رشــته‌هــای موردنیــاز آمــوزش وپــرورش را انتخــاب کنند کــه قبــل از شــروع ثبــت نــام انصراف دائم خـود را بـه محـل تحصـیل اعـلام کرده و فـرم انصـراف قطعـی از تحصـیل را دریافت کرده باشند.

سلف سرویس دانشگاه تربت حیدریه

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان تربت حیدریه مرکز شهید رجایی

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان تربت حیدریه بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری به صورت اطلاعیه در سایت اینترنتی این دانشگاه به نشانی tbmt.cfu.ac.ir اطلاع رسانی خواهد شد. اما با توجه به تجربه سال های گذشته ثبت نام عموما در هفته اول مهر ماه انجام خواهد پذیرفت. متقاضیان تحصیل در دانشگاه فرهنگیان تربت حیدریه می بایست فرایند ثبت نام خود زمانبندی دقیق مراحل آن را را مطابق با اطلاعیه های سازمان سنجش و سایت رسمی دانشگاه فرهنگیان تربت حیدریه انجام دهند. همچنین برای کسب اطلاعات دقیق می‌توانید هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب به صورت تلفنی با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و اطلاعات لازم را از مشاورین سایت صدای مشاور آن کسب نمایید.

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان تربت حیدریه مرکز شهید رجایی

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان تربت حیدریه مرکز شهید رجایی به شرح ذیل می باشد. پذیرفته شدگان با در دست داشتن مدارک زیر، در زمان مقرر به دانشگاه فرهنگیان تربت حیدریه به آدرس: خراسان رضوی – تربت حیدریه – خیابان فردوسی – فردوسی جنوبی – فردوسی۵۹ دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی تربت حیدریه مراجعه نمایند.

 • تصویر از تمام صفحات شناسنامه یک سری
 • تصویر کارت ملی دو سری پشت و رو
 • عکس تمام رخ سه در چهار تهیه شده در سال جاری  شش قطعه
 • تصویر قبولی در دانشگاه
 • کارنامه درصدی (کارنامه ای که درصد نمرات دروس کنکور در آن ذکر شده است)

 مدارک نظام وظیفه

 • کارت پایان خدم
 • کارت معافیت
 • گواهی اعلام آخرین وضعیت تحصیلی دانش آموز صادره از محل تحصیل

 مدارک مورد نیاز نظام جدید 6-3-3

 • اصل گواهی موقت پایان تحصیلات دوره متوسطه دوم به انضمام یک برگ تصویر آن
 • اصل کارنامه پایان تحصیلات دوره متوسطه دوم به انضمام یک برگ تصویر آن
 • رسید پستی تاییدیه تحصیلی دوره متوسطه دوم که از دفاتر پیشخوان دولت قابل تهیه است.

مدارک مورد نیاز نظام قدیم (پیش دانشگاهی)

 • یک برگه تصویر گواهینامه پایان دوره پیش دانشگاهی و یا گواهی موقت تهران
 • اصل یک برگ تصویر مدرک متوسطه و یا گواهی موقت متوسطه
 • اصل و یک برگ تصویر کارنامه تحصیلی متوسطه
 • اصل یک برگ تصویر کارنامه تحصیلی پیش دانشگاهی
 • رسید پستی تاییدیه تحصیلی پیش دانشگاهی و تاییدیه تحصیلی دوره متوسطه که از دفتر پیشخوان دولت صادر خواهد شد.

تذکر: لطفا از مدارک لازم سه سری کپی تهیه نموده و در نزد خود نگهداری نمایید تا در زمان لازم جهت امور استخدامی و… مورد استفاده قرار گیرد. لازم به ذکر است که مدارک تحویل شده جهت پرونده تحصیلی به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد.

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان تربت حیدریه مرکز شهید رجایی

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

مراحل مصاحبه دانشگاه فرهنگیان تربت حیدریه مرکز شهید رجایی شامل موارد زیر است.

 1. ارسال فرم شماره 1 به مرکز گزینش استان. ( هر استان دارای یک هسته گزینش می باشد.)
 2. جهت دریافت فرم شماره یک و  اطلاع از آدرس پستی هسته گزینش استان خود ، می توانید با شماره تلفن های مندرج در همین صفحه تماس بگیرید.
 3. مدارک لازم برای مراجعه به مرکز استان و انجام مصاحبه حضوری.
  داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های موجود در این صفحه تماس بگیرند.
 4. تهیه فیش بابت پرداخت هزینه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
 5. آمادگی علمی و معنوی برای مصاحبه دانشگاه فرهنگیان تربت حیدریه

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان تربت حیدریه

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان تربت حیدریه به شرح زیر می باشد.

 • ظاهر و نوع پوشش
  بنابراین سعی کنید با ظاهری آراسته و پوششی مناسب در جلسه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان این استان حاضر شوید.
  برای اشتغال در شغل دبیری در کشور ایران لازم است پوششی مورد تایید جمهوری اسلامی داشته باشید.
 • قدرت فن بیان
  همانطور که می دانید این خصوصیت از معیارهای معلم نشان دهنده توانایی درد تدریس است، بنابراین سعی کنید در حین صحبت با مصاحبه کنندگان زیاده گویی نکنید، فکر کنید و صحبت کنید به نحوه جمله بندی خود توجه داشته باشید محکم، رسا و گویا صحبت کنید.
 • مسائل عقیدتی
  در رابطه با احکام دین، نماز جمعه، مرجع تقلید و روخوانی قرآن و … سوالات علمی در رابطه با رشته انتخابی تان پرسیده می شود.
 • ضمن اینکه هدف و انگیزه از انتخاب رشته مور علاقه تان هم موضوعی است که برای مصاحبه کنندگان بسیار مهم است.
 • در صورت دارا بودن مدارکی از جمله عضو شورا بودن، بسیج، عضو یا همکاری در انتخابات یا انجمن اسلامی در جلسه مصاحبه، امتیاز محسوب خواهد شد.
 • تسلط بر مسائل سیاسی و احکام مورد نیاز می باشد.
 • سوالات روانشناسی از شما پرسیده می شود تا مشخص شود هدف شما از داشتن شغل دبیری در تربت حیدریه چیست؟

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

چنانچه در یک سال تحصیلی به هر دلیلی از جمله قبول شدن تعداد افراد لازم در مصاحبه حضوری یا عدم انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان تربت حیدریه توسط داوطلبین ، این دانشگاه اقدام به تکمیل ظرفیت های خالی در دانشگاه می نماید.  در صورتی که دانشگاه ها لازم ببینند اطلاعیه هایی را در این خصوص منتشر می‌نمایند. بر این اساس داوطلبینی که واجد شرایط ثبت نام در این دانشگاه باشند و نمره نهایی بالاتر از ۶۵۰۰ کسب نموده باشند می توانند در بهمن ماه هر سال نسبت به ثبت‌نام و تکمیل انتخاب رشته (حداکثر ۲۰ کد رشته محل) اقدام نمایند.

 قابل ذکر است تمامی شرایط این دانشجویان مشابه دانشجویان عادی میباشد. شرایط و قوانین ثبت نام برای دانشجویان تکمیل ظرفیت هیچ تفاوتی با سایرین نمی کند. برای اطلاع دقیق تر از جزئیات تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان می توانید لینک مقاله زیر را مشاهده نمایید.

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

در پایان اگر هر گونه سوال یا ابهامی در مورد ثبت نام دانشگاه فرهنگیان تربت حیدریه مرکز شهید رجایی در ذهن شما وجود داشت می‌توانید هر روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با شماره تلفن های موجود در سایت تماس گرفته و با مشاورین سایت صدای مشاوران ارتباط برقرار کنید.

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید رجایی تربت حیدریه

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
یک پاسخ برای “شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید رجایی تربت حیدریه”
 1. سلام .شرط معدل حذف شده؟

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید