شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مازندران | مرکز شهید مطهری نوشهر

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان نوشهر

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مازندران | مرکز شهید مطهری نوشهر

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دانشگاه فرهنگیان مازندران مرکز شهید مطهری نوشهر یکی از واحد های دانشگاه فرهنگیان در استان مازندران می باشد. در این مقاله تلاش می‌کنیم شرایط ثبت نام و ورود به این دانشگاه را شرح دهیم. همچنین نکاتی را در مورد مصاحبه حضوری دانشگاه و رشته های تحصیلی ارائه می دهیم.

شهرستان نوشهر یکی از شهرهای شمالی استان مازندران می باشد. این شهرستان در خط ساحلی دریای خزر واقع شده و با جمعیتی بالغ بر ۵۰ هزار نفر جز شهرهای پرجمعیت استان مازندران محسوب می شود. دانشگاه فرهنگیان مازندران یا همان مرکز شهید مطهری نوشهر یکی از بهترین انتخاب ها برای داوطلبین کنکور در استان مازندران می باشد. از آنجا که سیاست دانشگاه فرهنگیان مبتنی بر بومی گزینی است، شانس قبولی افراد بومی بسیار بالا می رود.

شما داوطلبان گرامی میتوانید هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و اطلاعات لازم در مورد شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مازندران و مرکز شهید مطهری نوشهر را از مشاورین مجرب سایت صدای مشاوران کسب نمایید.

معرفی دانشگاه فرهنگیان نوشهر و رشته های تحصیلی این دانشگاه

دانشگاه فرهنگیان نوشهر با مساحتی بیش از ۱۲ هکتار و چشم اندازی بسیار زیبا که از یک سو به جنگل و سوی دیگر به دریا ختم می شود شاید بتوان گفت زیباترین واحد دانشگاهی در شمال کشور بوده به لحاظ علمی نیز جزء ۱۰ دانشگاه برتر دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشور محسوب می‌شود.

 در دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری نوشهر دارای ۲۵۰ نفر دانشجوی آقا می باشد. این دانشگاه دارای چهار رشته علوم تربیتی، علوم اجتماعی، زبان و ادبیات فارسی و زبان و ادبیات عربی در دوره های پیوسته و ناپیوسته بوده که دانشجویان با سپردن تعهد ای مبنی بر خدمت ۲ برابر زمان تحصیل ، جذب این دانشگاه و آموزش و پرورش می شوند. براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در چهار سال تحصیل، دانشجویان دو سال اول را صرف یادگیری دروس تئوری و در دو سال باقی‌مانده دروس تئوری و عملی دارند. این دانشگاه در رشته‌های دبیری شیمی، راهنمایی و مشاوره، زیست، تاریخ، جغرافیا، الهیات و معارف، زبان و ادبیات عربی، ریاضی، علوم تربیتی، آموزش زبان و ادبیات فارسی، تربیت مدرس زبان انگلیسی، کودکان عقب‌مانده ذهنی، دبیری فیزیک، دبیری علوم اجتماعی، تربیت دبیر علوم ورزشی و ارتباطات تصویری در مقطع کارشناسی جذب دانشجو دارد.

استخدام این گروه از دانشجویان در آموزش و پرورش مشروط به شایستگی دانشجو، کسب نمرات لازم در دروس مهارتی است، در غیر این‌صورت دانشجویان باید پس از چهار سال هزینه‌های تحصیل خود را پرداخت کنند.

این دانشگاه در رشته‌های علوم تربیتی با گرایش آموزش ابتدایی ویژه معلمان ابتدایی، مدیریت آموزشگاهی ویژه مدیران و معاونان، مشاوره و راهنمایی ویژه مشاوران، رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی ویژه دبیران تربیت‌بدنی و مدیریت و برنامه‌ریزی فرهنگی تربیتی ویژه مدیران حوزه‌های اداری و ستادی در مقطع کارشناسی ارشد اقدام به جذب دانشجو می نماید.

دانشگاه فرهنگیان نوشهر

مزایای دانشگاه فرهنگیان

 1. دانشجویان از همان ابتدای پذیرش در دانشگاه استخدام دولتی می شوند.
 2. دانشجو از همان ابتدای شروع و ثبت نام در دانشگاه (در دوره ۴ ساله دانشجویی) حقوق ثابت می‌گیرد.
 3. ۴ ساله مدت تحصیل در دانشگاه در سنوات خدمتی آن‌ها محاسبه می‌شود به این صورت که این ۴ سال جز سابقه کار آن‌ها محسوب می‌شود.
 4. دانشجو معلمان از ترم ۴ شروع به تدریس در مدارس به صورت کاروزی می‌کنند.
 5. دانشجویان پسر قبول شده در دانشگاه فرهنگیان خدمت سربازی ندارند و فقط باید دوره آموزشی را بگذرانند.
 6. دانشجویان همچنین از بیمه بازنشستگی و سلامت نیز برخوردار می‌شوند.

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری نوشهر

برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری نوشهر شما می بایست در کنکور سراسری شرکت نموده و  انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان را برای این دانشگاه انجام دهید. پس از پذیرفته شدن در مصاحبه حضوری شما می توانید در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید.

داوطلبان می بایست پیش از تصمیم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان پردیس مازندران، از دارا بود شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در این دانشگاه کسب اطمینان نمایید.

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

دانشگاه فرهنگیان نیز مانند سایر دانشگاه‌ها قوانین و ضوابط خاصی برای پذیرش دانشجویان دارد. شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری نوشهر به صورت عمومی شامل موارد زیر می باشد.

 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد بـه دیـن اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • داشتن سلامت کامل روانی، جسمانی و توانایی انجام وظایف محوله.
 • عدم سابقه محکومیت جزایی یا کیفری.
 • عدم اعتیاد بـه مواد مخدر، دخانیات و الکل و هر نوع مواد اعتیادآور.
 • دارا بودن گواهینامه پایان دوره پیش‌ دانشگاهی داوطلبان نظام آموزشی قدیم یا متوسطه دوم نظام آموزشی جدید.

نکات مهم

 • تعویض سهمیه اسـتان محـل خـدمت قبـل از شـروع بـه کار و ایفـای تعهـد، تحـت هـر شـرایط اعـم از تأهـل، تجرد، بعـد مسـافت، تکفل،سرپرسـتی خـانواده، فـوت والـدین و… ممنـوع است.
 • درصـورت عـدم نیـاز در محـل عنوان شده در دفترچـه آزمـون، اداره کـل آمـوزش‌ و پـرورش اسـتان تصمیم گیرنده محـل خدمت فرد مذکور درســطح اســتان خواهــد بــود.

محوطه دانشگاه

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان نوشهر

شرایط اختصاصی ورود به دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبین شامل موارد زیر می باشد. لازم است داوطلبان در صورت دارا بودن همه این شرایط اقدام به انتخاب رشته نمایند.

 1. کسب حداقل تراز 6500 و بالاتر در کنکور سراسری جهت مجاز شدن برای انتخاب رشته.
  برای اطلاع از رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان لینک زیر ا مشاهده فرمایید.
  رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان
 2. نداشتن هیچ گونه رابطه استخدامی یا تعهد خدمت “دائم یا موقت” به نهادها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی از آغاز تا پایان دوره تحصیل در دانشگاه
 3. در پذیرش سال 99 دانشگاه فرهنگیان، شرط معدل برداشته شده و داوطلبان با داشتن هر معدلی می توانند در این دانشگاه مورد پذیرش قرار بگیرند.
 4. طبق ماده 42 و 43 قانون مدیریت خدمات کشوری، داشتن حداکثر سن 22 سال تمام در ابتدای ورود به دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری نوشهر الزامی است.
 • محاسبه سن داوطلبین بر اساس مندرجات اصـل شناسنامه‌ای است که با توجه به آن در کنکور سراسری ثبت ‌نام می‌کنند بنابراین تغییراتی که پس از ثبـت‌ نام در آزمون، در مدارک هویتی، به ویژه تاریخ تولد داوطلب به وجود آمده باشد دارای اعتبار نیست و در صورت پذیرفته‌ شدن در آزمون در هر مرحله‌ای، قبولی وی ملغی خواهد شد.
 • انجام خدمت سربازی یا سوابق کاری و موارد دیگر تحت هیچ شرایطی به سقف سنی داوطلب برای کنکور سراسری افزوده نمی‌شود.
 • حداکثر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان و شهید باهنر تحت هیچ شرایطی تغییـر نخواهد داشت.

سایت اینترنتی دانشگاه فرهنگیان پردیس مازندران به نشانی nowshahr.cfu.ac.ir در دسترس داوطلبان می باشد. شما می توانید تمامی اطلاعیه های مربوط به دانشگاه فرهنگیان پردیس مازندران را در این پایگاه اینترنتی مشاهده نمایید.

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

چنانچه در یک سال تحصیلی به هر دلیلی از جمله قبول شدن تعداد افراد لازم در مصاحبه حضوری یا عدم انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری نوشهر توسط داوطلبین ، این دانشگاه اقدام به تکمیل ظرفیت های خالی در دانشگاه می نماید.  در صورتی که دانشگاه ها لازم ببینند اطلاعیه هایی را در این خصوص منتشر می‌نمایند. بر این اساس داوطلبینی که واجد شرایط ثبت نام در این دانشگاه باشند و نمره نهایی بالاتر از ۶۵۰۰ کسب نموده باشند می توانند در بهمن ماه هر سال نسبت به ثبت‌نام و تکمیل انتخاب رشته (حداکثر ۲۰ کد رشته محل) اقدام نمایند.

 قابل ذکر است تمامی شرایط این دانشجویان مشابه دانشجویان عادی میباشد. شرایط و قوانین ثبت نام برای دانشجویان تکمیل ظرفیت هیچ تفاوتی با سایرین نمی کند. برای اطلاع دقیق تر از جزئیات تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان می توانید لینک مقاله زیر را مشاهده نمایید.

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان نوشهر

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان پردیس مازندران

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان پردیس مازندران مهمترین کار پس از آزمون سراسری برای ورود به این مجموعه می باشد. همانطور که ذکر شد و دانشگاه فرهنگیان برای تامین کادر انسانی خود از طریق کنکور سراسری اقدام به جذب دانشجویان می کند.  انتخاب رشته کنکور سراسری معمولا اواخر مرداد ماه انجام شده و داوطلبان می بایست اقدام به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان جهت مرکز شهید مطهری نوشهر نمایند.
لازم است داوطلبانی که میخواهند در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شوند  این دانشگاه و رشته مورد نظر را در انتخاب اول خود قرار داده زیرا اگر در انتخاب های بعدی باشند و داوطلب در رشته های اولیه  قبول شود ، دیگر به مصاحبه جهت ورود به دانشگاه فرهنگیان دعوت نخواهد شد.

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان پردیس مازندران

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری نوشهر بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری به صورت اطلاعیه در سایت اینترنتی این دانشگاه به نشانی psb.cfu.ac.ir اطلاع رسانی خواهد شد. اما با توجه به تجربه سال های گذشته ثبت نام عموما در هفته اول مهر ماه انجام خواهد پذیرفت. متقاضیان تحصیل در دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری نوشهر می بایست فرایند ثبت نام خود زمانبندی دقیق مراحل آن را را مطابق با اطلاعیه های سازمان سنجش و سایت رسمی دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری نوشهر انجام دهند. همچنین برای کسب اطلاعات دقیق می‌توانید هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب به صورت تلفنی با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و اطلاعات لازم را از مشاورین سایت صدای مشاور آن کسب نمایید.

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان مازندران

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان پردیس مازندران به شرح ذیل می باشد. پذیرفته شدگان با در دست داشتن مدارک زیر، در زمان مقرر به دانشگاه فرهنگیان نوشهر به آدرس: نوشهر – کیلومتر ۵ جاده نور- مرکز آموزش عالی شهید مطهری نوشهر  مراجعه نمایند.

 1. اصل شناسنامه و تصویر از تمام صفحات آن (۳ سری)

 2. اصل کارت ملی و تصویر از روی و پشت آن. (۳ سری)

 3. اصل گواهی معافیت و یا اصل کارت پایان خدمت برای پذیرفته شدگان ذکور  برای مشمولین نظام وظیفه) و تصویر آن

 4. دوازده قطعه عکس 4*3 پشت نویس شده (عکسی که درسال جاری گرفته شده باشد).

 5. تاییدیه تحصیلی دوره متوسطه و پیش دانشگاهی (پیشخوان دولت در محل های ثبت نام مستقر است)

 6. پرینت برگه قبولی نهایی از سازمان سنجش

 7. پرینت ثبت نام غیر حضوری از سامانه گلستان

 8. اصل و کپی مدارک تحصیلی مورد نیاز بر اساس فایل ضمیمه (در پایین صفحه) آورده شود.

 9. در صورتی که دانشجو تغییر رشته داده کارنامه تغییر رشته و انتقال آزمون سراسری صادره از سازمان سنجش آموزش کشور را نیز همراه داشته باشد.

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان مازندران

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

مراحل مصاحبه دانشگاه فرهنگیان مازندران مرکز شهید مطهری نوشهر شامل موارد زیر است.

 1. ارسال فرم شماره 1 به مرکز گزینش استان. ( هر استان دارای یک هسته گزینش می باشد.)
 2. جهت دریافت فرم شماره یک و  اطلاع از آدرس پستی هسته گزینش استان خود ، می توانید با شماره تلفن های مندرج در همین صفحه تماس بگیرید.
 3. مدارک لازم برای مراجعه به پردیس استان و انجام مصاحبه حضوری.
  داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های موجود در این صفحه تماس بگیرند.
 4. تهیه فیش بابت پرداخت هزینه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
 5. آمادگی علمی و معنوی برای مصاحبه دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری نوشهر

نکان مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری نوشهر

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری نوشهر به شرح زیر می باشد.

 • ظاهر و نوع پوشش
  بنابراین سعی کنید با ظاهری آراسته و پوششی مناسب در جلسه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان این استان حاضر شوید.
  برای اشتغال در شغل دبیری در کشور ایران لازم است پوششی مورد تایید جمهوری اسلامی داشته باشید.
 • قدرت فن بیان
  همانطور که می دانید این خصوصیت از معیارهای معلم نشان دهنده توانایی درد تدریس است، بنابراین سعی کنید در حین صحبت با مصاحبه کنندگان زیاده گویی نکنید، فکر کنید و صحبت کنید به نحوه جمله بندی خود توجه داشته باشید محکم، رسا و گویا صحبت کنید.
 • مسائل عقیدتی
  در رابطه با احکام دین، نماز جمعه، مرجع تقلید و روخوانی قرآن و … سوالات علمی در رابطه با رشته انتخابی تان پرسیده می شود.
 • ضمن اینکه هدف و انگیزه از انتخاب رشته مور علاقه تان هم موضوعی است که برای مصاحبه کنندگان بسیار مهم است.
 • در صورت دارا بودن مدارکی از جمله عضو شورا بودن، بسیج، عضو یا همکاری در انتخابات یا انجمن اسلامی در جلسه مصاحبه، امتیاز محسوب خواهد شد.
 • تسلط بر مسائل سیاسی و احکام مورد نیاز می باشد.
 • سوالات روانشناسی از شما پرسیده می شود تا مشخص شود هدف شما از داشتن شغل دبیری درنوشهر چیست؟

در پایان اگر هر گونه سوال یا ابهامی در مورد ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مازندران در ذهن شما وجود داشت می‌توانید هر روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با شماره تلفن های موجود در سایت تماس گرفته و با مشاورین سایت صدای مشاوران ارتباط برقرار کنید.

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مازندران | مرکز شهید مطهری نوشهر

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید