شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مازندران | مرکز شهید رجایی بابل

دانشگاه فرهنگیان بابل

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مازندران | مرکز شهید رجایی بابل

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مازندران | مرکز شهید رجایی بابل موضوع مقاله ای است که در آن به معرفی دانشگاه شهید رجایی بابل، رشته های تحصیلی این دانشگاه، شرایط ثبت نام و پذیرش این دانشگاه و در نهایت نحوه مصاحبه حضوری برای پذیرش نهایی داوطلبین می پردازد. شهر بابل شهری در مرکز استان مازندران بوده و آب و هوایی مرطوب آب و معتدل همراه با بارش باران زیاد می‌باشد. این شهرستان با برخورداری از دانشگاهها و مراکز آموزش عالی، حوزه های علمیه، موسسات علمی، فرهنگی، مذهبی متعدد و وجود نیروهای انسانی متعهد و متخصص از جمله ی بزرگترین مراکز علمی استان و کشور محسوب می شود.

دانشگاه فرهنگیان بابل با دارا بودن امکانات آموزشی و رفاهی قابل قبول انتخاب بسیار مناسبی برای داوطلبی است که بومی این استان بوده و علاقه مند به استخدام در آموزش و پرورش و شغل معلمی می باشند.

شما می‌توانید هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب به صورت تلفنی با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و تمامی اطلاعات لازم در مورد ثبت نام دانشگاه فرهنگیان بابل را به وسیله مشاورین مجرب سایت صدای مشاوران کسب نمایید.

معرفی دانشگاه فرهنگیان بابل

مرکز آموزش عالی شهید رجایی بابل از سال 1356 تحت عنوان دانشسرای راهنمایی تحصیلی در چند رشته به پذیرش دانشجو از استانهای مازندران ، گیلان و دیگر استانها اقدام و درسال 60  رسما به عنوان مرکز تربیت معلم فعالیت خود را آغاز نمود.

مرکز آموزش عالی شهید رجایی بابل دارای فضای مناسب آموزشی به مساحت 70 هزار متر مربع با چهار بلوک ساختمانی پیش ساخته ایتالیایی می باشد. ساختار محیطی و فیزیکی مرکز از زیبایی و تنوع خاص برخوردار است  که توجه هر بیننده را در لحظه ورود به خود جلب می کند و کمتر مرکزی را می توان یافت که از یک چنین امکانات فیزیکی و تجهیزات آموزشی و آزمایشگاهی برخودار باشد.

این دانشگاه دارای 30 کلاس درس  استاندارد که مساحت هرکلاس 65 متر مربع می باشد تعدادی از کلاسها به امکانات رایانه ای و ویدئو پرژکشن مجهز می باشند.

همچنین دارای 20 اتاق اداری آموزشی شامل ریاست، معاونت اداری مالی- معاونت آموزشی و فرهنگی، هیات علمی، گروههای آموزشی، کتابخانه، حسابداری، دبیرخانه، تکنولوژی آموزشی، سالن کنفرانس، کارشناس آموزشی، امور دفتری و امتحانات، مشاوره، دبیرخانه اتاق تایپ و تکثیر، بسیج دانشجویی و نمازخانه، تلفن خانه ، آبدارخانه و بوفه می باشد.

این دانشگاه همچنین دارای امکاناتی مانند کتابخانه مجهز، آزمایشگاه پیشرفته، خوابگاه، سلف سرویس و امکانات ورزشی مانند زمین فوتبال و فضای سبز می باشد.

 دانشگاه فرهنگیان بابل

مزایای دانشگاه فرهنگیان

 1. دانشجویان از همان ابتدای پذیرش در دانشگاه استخدام دولتی می شوند.
 2. دانشجو از همان ابتدای شروع و ثبت نام در دانشگاه (در دوره ۴ ساله دانشجویی) حقوق ثابت می‌گیرد.
 3. ۴ ساله مدت تحصیل در دانشگاه در سنوات خدمتی آن‌ها محاسبه می‌شود به این صورت که این ۴ سال جز سابقه کار آن‌ها محسوب می‌شود.
 4. دانشجو معلمان از ترم ۴ شروع به تدریس در مدارس به صورت کاروزی می‌کنند.
 5. دانشجویان پسر قبول شده در دانشگاه فرهنگیان خدمت سربازی ندارند و فقط باید دوره آموزشی را بگذرانند.
 6. دانشجویان همچنین از بیمه بازنشستگی و سلامت نیز برخوردار می‌شوند.

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی بابل

برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی بابل شما می بایست در کنکور سراسری شرکت نموده و  انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان را برای این دانشگاه انجام دهید. پس از پذیرفته شدن در مصاحبه حضوری شما می توانید در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید.

داوطلبان می بایست پیش از تصمیم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان پردیس مازندران، از دارا بود شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در این دانشگاه کسب اطمینان نمایید.

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان بابل

دانشگاه فرهنگیان نیز مانند سایر دانشگاه‌ها قوانین و ضوابط خاصی برای پذیرش دانشجویان دارد. شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی بابل به صورت عمومی شامل موارد زیر می باشد.

 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد بـه دیـن اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • داشتن سلامت کامل روانی، جسمانی و توانایی انجام وظایف محوله.
 • عدم سابقه محکومیت جزایی یا کیفری.
 • عدم اعتیاد بـه مواد مخدر، دخانیات و الکل و هر نوع مواد اعتیادآور.
 • دارا بودن گواهینامه پایان دوره پیش‌ دانشگاهی داوطلبان نظام آموزشی قدیم یا متوسطه دوم نظام آموزشی جدید.

نکات مهم

 • تعویض سهمیه اسـتان محـل خـدمت قبـل از شـروع بـه کار و ایفـای تعهـد، تحـت هـر شـرایط اعـم از تأهـل، تجرد، بعـد مسـافت، تکفل،سرپرسـتی خـانواده، فـوت والـدین و… ممنـوع است.
 • درصـورت عـدم نیـاز در محـل عنوان شده در دفترچـه آزمـون، اداره کـل آمـوزش‌ و پـرورش اسـتان تصمیم گیرنده محـل خدمت فرد مذکور درســطح اســتان خواهــد بــود.

دانشگاه بابل

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان بابل

شرایط اختصاصی ورود به دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبین شامل موارد زیر می باشد. لازم است داوطلبان در صورت دارا بودن همه این شرایط اقدام به انتخاب رشته نمایند.

 1. کسب حداقل تراز 6500 و بالاتر در کنکور سراسری جهت مجاز شدن برای انتخاب رشته.
  برای اطلاع از رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان لینک زیر ا مشاهده فرمایید.
  رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان
 2. نداشتن هیچ گونه رابطه استخدامی یا تعهد خدمت “دائم یا موقت” به نهادها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی از آغاز تا پایان دوره تحصیل در دانشگاه
 3. در پذیرش سال 99 دانشگاه فرهنگیان، شرط معدل برداشته شده و داوطلبان با داشتن هر معدلی می توانند در این دانشگاه مورد پذیرش قرار بگیرند.
 4. طبق ماده 42 و 43 قانون مدیریت خدمات کشوری، داشتن حداکثر سن 22 سال تمام در ابتدای ورود به دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی بابل الزامی است.
 • محاسبه سن داوطلبین بر اساس مندرجات اصـل شناسنامه‌ای است که با توجه به آن در کنکور سراسری ثبت ‌نام می‌کنند بنابراین تغییراتی که پس از ثبـت‌ نام در آزمون، در مدارک هویتی، به ویژه تاریخ تولد داوطلب به وجود آمده باشد دارای اعتبار نیست و در صورت پذیرفته‌ شدن در آزمون در هر مرحله‌ای، قبولی وی ملغی خواهد شد.
 • انجام خدمت سربازی یا سوابق کاری و موارد دیگر تحت هیچ شرایطی به سقف سنی داوطلب برای کنکور سراسری افزوده نمی‌شود.
 • حداکثر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان و شهید باهنر تحت هیچ شرایطی تغییـر نخواهد داشت.

سایت اینترنتی دانشگاه فرهنگیان پردیس مازندران به نشانی babol.cfu.ac.ir در دسترس داوطلبان می باشد. شما می توانید تمامی اطلاعیه های مربوط به دانشگاه فرهنگیان پردیس مازندران را در این پایگاه اینترنتی مشاهده نمایید.

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان پردیس مازندران

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان پردیس مازندران مهمترین کار پس از آزمون سراسری برای ورود به این مجموعه می باشد. همانطور که ذکر شد و دانشگاه فرهنگیان برای تامین کادر انسانی خود از طریق کنکور سراسری اقدام به جذب دانشجویان می کند.  انتخاب رشته کنکور سراسری معمولا اواخر مرداد ماه انجام شده و داوطلبان می بایست اقدام به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان جهت مرکز شهید رجایی بابل نمایند.
لازم است داوطلبانی که میخواهند در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شوند  این دانشگاه و رشته مورد نظر را در انتخاب اول خود قرار داده زیرا اگر در انتخاب های بعدی باشند و داوطلب در رشته های اولیه  قبول شود ، دیگر به مصاحبه جهت ورود به دانشگاه فرهنگیان دعوت نخواهد شد.

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

چنانچه در یک سال تحصیلی به هر دلیلی از جمله قبول شدن تعداد افراد لازم در مصاحبه حضوری یا عدم انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی بابل توسط داوطلبین ، این دانشگاه اقدام به تکمیل ظرفیت های خالی در دانشگاه می نماید.  در صورتی که دانشگاه ها لازم ببینند اطلاعیه هایی را در این خصوص منتشر می‌نمایند. بر این اساس داوطلبینی که واجد شرایط ثبت نام در این دانشگاه باشند و نمره نهایی بالاتر از ۶۵۰۰ کسب نموده باشند می توانند در بهمن ماه هر سال نسبت به ثبت‌نام و تکمیل انتخاب رشته (حداکثر ۲۰ کد رشته محل) اقدام نمایند.

 قابل ذکر است تمامی شرایط این دانشجویان مشابه دانشجویان عادی میباشد. شرایط و قوانین ثبت نام برای دانشجویان تکمیل ظرفیت هیچ تفاوتی با سایرین نمی کند. برای اطلاع دقیق تر از جزئیات تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان می توانید لینک مقاله زیر را مشاهده نمایید.

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان پردیس مازندران

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی بابل بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری به صورت اطلاعیه در سایت اینترنتی این دانشگاه به نشانی psb.cfu.ac.ir اطلاع رسانی خواهد شد. اما با توجه به تجربه سال های گذشته ثبت نام عموما در هفته اول مهر ماه انجام خواهد پذیرفت. متقاضیان تحصیل در دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی بابل می بایست فرایند ثبت نام خود زمانبندی دقیق مراحل آن را را مطابق با اطلاعیه های سازمان سنجش و سایت رسمی دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی بابل انجام دهند. همچنین برای کسب اطلاعات دقیق می‌توانید هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب به صورت تلفنی با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و اطلاعات لازم را از مشاورین سایت صدای مشاور آن کسب نمایید.

خوابگاه دانشگاه بابل

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان مازندران

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان پردیس مازندران به شرح ذیل می باشد. پذیرفته شدگان با در دست داشتن مدارک زیر، در زمان مقرر به دانشگاه فرهنگیان بابل به آدرس: بابل – کیلومتر ۵ جاده نور- مرکز آموزش عالی شهید رجایی بابل  مراجعه نمایند.

 1. 8 قطعه عکس 3 در 4
 2. فرم قبولی آزمون سراسری
 3. اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه
 4. اصل و کپی پشت و روی کارت ملی
 5. اصل و 2 سری کپی ریزنمرات دوره متوسطه (به همراه مهر و امضای زنده و تمبر)
 6. اصل و 2 سری کپی ریزنمرات دیپلم (به همراه مهر و امضای زنده و تمبر)  (مخصوص دیپلمه های نظام 3-3-6)
 7. اصل و 2 سری کپی کپی گواهی دیپلم
 8. اصل و 2 سری کپی کپی گواهی دیپلم  (مخصوص دیپلمه های نظام 3-3-6)
 9. اصل و 2 سری کپی گواهی پیش دانشگاهی
 10. تاییدیه تحصیلی دوره متوسطه و یا رسید پستی از دفاتر پیشخوان دولت
 11. تاییدیه تحصیلی دوره دیپلم و یا رسید پستی از دفاتر پیشخوان دولت (مخصوص دیپلمه های نظام 3-3-6)
 12. تاییدیه تحصیلی دوره پیش دانشگاهی و یا رسید پستی از دفاتر پیشخوان دولت

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان مازندران

مصاحبه

مراحل مصاحبه دانشگاه فرهنگیان مازندران مرکز شهید رجایی بابل شامل موارد زیر است.

 1. ارسال فرم شماره 1 به مرکز گزینش استان. ( هر استان دارای یک هسته گزینش می باشد.)
 2. جهت دریافت فرم شماره یک و  اطلاع از آدرس پستی هسته گزینش استان خود ، می توانید با شماره تلفن های مندرج در همین صفحه تماس بگیرید.
 3. مدارک لازم برای مراجعه به پردیس استان و انجام مصاحبه حضوری.
  داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های موجود در این صفحه تماس بگیرند.
 4. تهیه فیش بابت پرداخت هزینه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
 5. آمادگی علمی و معنوی برای مصاحبه دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی بابل

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی بابل

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی بابل به شرح زیر می باشد.

 • ظاهر و نوع پوشش
  بنابراین سعی کنید با ظاهری آراسته و پوششی مناسب در جلسه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان این استان حاضر شوید.
  برای اشتغال در شغل دبیری در کشور ایران لازم است پوششی مورد تایید جمهوری اسلامی داشته باشید.
 • قدرت فن بیان
  همانطور که می دانید این خصوصیت از معیارهای معلم نشان دهنده توانایی درد تدریس است، بنابراین سعی کنید در حین صحبت با مصاحبه کنندگان زیاده گویی نکنید، فکر کنید و صحبت کنید به نحوه جمله بندی خود توجه داشته باشید محکم، رسا و گویا صحبت کنید.
 • مسائل عقیدتی
  در رابطه با احکام دین، نماز جمعه، مرجع تقلید و روخوانی قرآن و … سوالات علمی در رابطه با رشته انتخابی تان پرسیده می شود.
 • ضمن اینکه هدف و انگیزه از انتخاب رشته مور علاقه تان هم موضوعی است که برای مصاحبه کنندگان بسیار مهم است.
 • در صورت دارا بودن مدارکی از جمله عضو شورا بودن، بسیج، عضو یا همکاری در انتخابات یا انجمن اسلامی در جلسه مصاحبه، امتیاز محسوب خواهد شد.
 • تسلط بر مسائل سیاسی و احکام مورد نیاز می باشد.
 • سوالات روانشناسی از شما پرسیده می شود تا مشخص شود هدف شما از داشتن شغل دبیری دربابل چیست؟

در پایان اگر هر گونه سوال یا ابهامی در مورد ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مازندران در ذهن شما وجود داشت می‌توانید هر روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با شماره تلفن های موجود در سایت تماس گرفته و با مشاورین سایت صدای مشاوران ارتباط برقرار کنید.

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مازندران | مرکز شهید رجایی بابل

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید