شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید میرشاکی الیگودرز

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان الیگودرز

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید میرشاکی الیگودرز

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید میرشاکی الیگودرز را برای داوطلبین کنکور و متقاضیان ورود به دانشگاه فرهنگیان در استان لرستان بررسی خواهیم نمود. دانشگاه فرهنگیان شهید میرشاکی الیگودرز یکی از انتخاب های مناسب برای دانش آموزانی است که شرایط عمومی و اختصاصی ورود به دانشگاه فرهنگیان و ایفای نقش معلمی را دارا می باشند. دانشگاه فرهنگیان نهادی آموزشی است که متولی تربیت و آموزش معلمان نسل آینده جامعه بوده و به همین جهت شرایط خاص و ویژه ای را برای پذیرش دانشجویان در نظر می گیرد. به همین جهت پیش از ثبت نام و انتخاب رشته این دانشگاه ها، داوطلبین می بایست از تمامی ضوابط و مقررات تحصیل در این مراکز آگاهی کافی را کسب نموده و سپس اقدام به انتخاب رشته در این دانشگاه ها نمایند.

وزارت آموزش و پرورش در حال حاضر معلمان مدارس کشور را به دو شیوه آزمون استخدامی و کنکور سراسری تامین می نماید.

آزمون استخدامی مخصوص فارغ التحصیلان دانشگاه های بجز دانشگاه فرهنگیان بوده که در رشته های خاص مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش می باشند. این افراد پس از اعلام نیاز آموزش و پرورش به رشته های خود،  می‌توانند در آزمون استخدامی این وزارتخانه شرکت نموده و در صورت قبولی پس از گذراندن دوره های کوتاه در دانشگاه فرهنگیان، به استخدام این وزارت خانه درآمده و مشغول کار شوند.

در حالت دوم داوطلبین پس از پایان تحصیلات متوسطه، در کنکور سراسری شرکت نموده و پس از اخذ تراز و نمره لازم و همچنین گذراندن موفقیت آمیز مصاحبه استخدامی، در دانشگاه فرهنگیان مشغول به تحصیل شده و استخدام آموزش و پرورش می شوند.

داوطلبین می توانند هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب با تلفن های تماس گرفته و اطلاعات لازم در خصوص شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان الیگودرز را از مشاورین سایت صدای مشاوران اخذ نمایند.

معرفی دانشگاه فرهنگیان شهید میرشاکی الیگودرز

دانشگاه فرهنگیان شهید میرشاکی الیگودرز یکی از ۴ مرکز آموزش و تربیت معلمان در استان لرستان می باشد. در هر سال به صورت میانگین ۲۰۰ دانشجو از دانشگاه های فرهنگیان استان لرستان فارغ التحصیل می‌شوند.
شهرستان الیگودرز در استان لرستان و با جمعیتی نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر، پنجمین شهر بزرگ استان لرستان محسوب می شود. این شهر در دامنه کوهستانی و با آب و هوایی سرد قرار دارد. مراکز آموزش عالی در این شهر متنوع بوده و به جز دانشگاه های روزانه، سایر دانشگاه های رایج در کشور را دارا می باشد. در استان لرستان چهار مرکز و یا دانشگاه فرهنگیان در شهرهای بروجرد و خرم آباد و الیگودرز اقدام به جذب دانشجو معلمان می نمایند. دانشگاه فرهنگیان شهید میرشاکی یکی از مراکزی است که دانشجویان دختر را آموزش می دهند.

تحصیل در دانشگاه فرهنگیان تمام وقت و شبانه روزی بوده و به همین دلیل لازم است امکانات رفاهی مناسب برای دانشجویان مهیا شود. در این راستا دانشگاه فرهنگیان شهید میرشاکی الیگودرز امکاناتی از قبیل سراهای دانشجویی، سالن های ورزشی، نمازخانه، کتابخانه، زمین چمن، سلف سرویس دانشجویی، سردخانه و همچنین بوفه مجهز راه برای دانشجویان در نظر گرفته است.

تحصیل در دانشگاه فرهنگیان شهید میرشاکی الیگودرز به صورت کاملا رایگان می باشد.

ساختمان آموزشی دانشگاه

رشته های دانشگاه فرهنگیان شهید میرشاکی الیگودرز

رشته های دانشگاه فرهنگیان شهید میرشاکی الیگودرز در مقطع کارشناسی پیوستهشامل دبیری شیمی، مشاوره، فعالیتهای پرورشی، دبیری زیست‌شناسی، دبیری تاریخ، دبیری جغرافیا، دبیری الهیات و معارف اسلامی، آموزش زبان و ادبیات فارسی، تربیت دبیر زبان انگلیسی، دبیری فیزیک، دبیری علوم اجتماعی، آموزش تربیت بدنی گرایش عمومی ودوره متوسطه، ارتباط تصویری، دبیری زبان و ادبیات عرب، دبیری ریاضی و علوم تربیتی با دوگرایش آموزش ابتدایی و آموزش کودکان استثنایی می باشد.

 البته لازم به ذکر است احتمال ارائه نشدن بعضی از رشته ها در یک سال تحصیلی وجود داشته و رشته های این دانشگاه بنا بر نیاز و آموزش و پرورش استان لرستان و همچنین زیرساخت لازم برای رشته ها وجود دارد. داوطلبین گرامی می توانند برای اطلاع از رشته های دانشگاه فرهنگیان الیگودرز دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری در همان سال مراجعه نموده و در این خصوص اطلاعات لازم را کسب نمایند.

مزایای دانشگاه فرهنگیان

 1. دانشجویان از همان ابتدای پذیرش در دانشگاه استخدام دولتی می شوند.
 2. دانشجو از همان ابتدای شروع و ثبت نام در دانشگاه (در دوره ۴ ساله دانشجویی) حقوق ثابت می‌گیرد.
 3. ۴ ساله مدت تحصیل در دانشگاه در سنوات خدمتی آن‌ها محاسبه می‌شود به این صورت که این ۴ سال جز سابقه کار آن‌ها محسوب می‌شود.
 4. دانشجو معلمان از ترم ۴ شروع به تدریس در مدارس به صورت کاروزی می‌کنند.
 5. دانشجویان پسر قبول شده در دانشگاه فرهنگیان خدمت سربازی ندارند و فقط باید دوره آموزشی را بگذرانند.
 6. دانشجویان همچنین از بیمه بازنشستگی و سلامت نیز برخوردار می‌شوند.

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید میرشاکی الیگودرز

همانطور که ذکر شد برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید میرشاکی الیگودرز داوطلبین می بایست در کنکور سراسری شرکت نموده و  انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان را برای این دانشگاه انجام دهند. پس از پذیرفته شدن در مصاحبه حضوری شما می توانید در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید.

داوطلبان می بایست پیش از تصمیم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان الیگودرز مرکز شهید میرشاکی، از دارا بود شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در این دانشگاه کسب اطمینان نمایید.

دانشگاه میرشاکی الیگودرز

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان الیگودرز به صورت عمومی شامل موارد زیر است.

 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد بـه دیـن اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • داشتن سلامت کامل روانی، جسمانی و توانایی انجام وظایف محوله.
 • عدم سابقه محکومیت جزایی یا کیفری.
 • عدم اعتیاد بـه مواد مخدر، دخانیات و الکل و هر نوع مواد اعتیادآور.
 • دارا بودن گواهینامه پایان دوره پیش‌ دانشگاهی داوطلبان نظام آموزشی قدیم یا متوسطه دوم نظام آموزشی جدید.

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط اختصاصی ورود به دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبین شامل موارد زیر می باشد. لازم است داوطلبان در صورت دارا بودن همه این شرایط اقدام به انتخاب رشته نمایند.

 1. کسب حداقل تراز 6500 و بالاتر در کنکور سراسری جهت مجاز شدن برای انتخاب رشته.
  برای اطلاع از رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان لینک زیر ا مشاهده فرمایید.
  رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان
 2. نداشتن هیچ گونه رابطه استخدامی یا تعهد خدمت “دائم یا موقت” به نهادها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی از آغاز تا پایان دوره تحصیل در دانشگاه
 3. در پذیرش سال 99 دانشگاه فرهنگیان، شرط معدل برداشته شده و داوطلبان با داشتن هر معدلی می توانند در این دانشگاه مورد پذیرش قرار بگیرند.
 4. طبق ماده 42 و 43 قانون مدیریت خدمات کشوری، داشتن حداکثر سن 22 سال تمام در ابتدای ورود به دانشگاه فرهنگیان الیگودرز الزامی است.
 • محاسبه سن داوطلبین بر اساس مندرجات اصـل شناسنامه‌ای است که با توجه به آن در کنکور سراسری ثبت ‌نام می‌کنند، بنابراین تغییراتی که پس از ثبـت‌ نام در آزمون، در مدارک هویتی، به ویژه تاریخ تولد داوطلب به وجود آمده باشد دارای اعتبار نیست و در صورت پذیرفته‌ شدن در آزمون در هر مرحله‌ای، قبولی وی ملغی خواهد شد.
 • انجام خدمت سربازی یا سوابق کاری و موارد دیگر تحت هیچ شرایطی به سقف سنی داوطلب برای کنکور سراسری افزوده نمی‌شود.
 • حداکثر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان تحت هیچ شرایطی تغییـر نخواهد داشت.

سایت اینترنتی دانشگاه فرهنگیان الیگودرز مرکز شهید میرشاکی به نشانی shml.cfu.ac.ir در دسترس داوطلبان می باشد. شما می توانید تمامی اطلاعیه های مربوط به دانشگاه فرهنگیان الیگودرز مرکز شهید میرشاکی را در این پایگاه اینترنتی مشاهده نمایید.

خوابگاه دانشجویی

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان الیگودرز

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان الیگودرز مرکز شهید میرشاکی مهمترین کار پس از آزمون سراسری برای ورود به این مجموعه می باشد. همانطور که ذکر شد و دانشگاه فرهنگیان برای تامین کادر انسانی خود از طریق کنکور سراسری اقدام به جذب دانشجویان می کند.  انتخاب رشته کنکور سراسری معمولا اواخر مرداد ماه انجام شده و داوطلبان می بایست اقدام به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان نمایند.
لازم است داوطلبانی که میخواهند در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شوند  این دانشگاه و رشته مورد نظر را در انتخاب اول خود قرار داده زیرا اگر در انتخاب های بعدی باشند و داوطلب در رشته های اولیه  قبول شود ، دیگر به مصاحبه جهت ورود به دانشگاه فرهنگیان دعوت نخواهد شد.

بومی بودن داوطلبان دانشگاه فرهنگیان

بـومی بـودن داوطلبان در الیگودرز یا تحت شرایط خاصی استان های همجوار برای پذیرش در این دانشگاه ضروری است.
ملاک‌های بومی ‌بودن داوطلبـان در هر یک از کد‌ رشته محل‌ها به شرح زیر است.

 • در صـورتی که محل اخذ مدرک تحصـیلی پـیش‌دانشگاهی و دو سـال آخر دبیرسـتان برای داوطلبـان در یـک بخـش، شـهر و یـا استان باشد داوطلب بـومی آن بخـش، شهر و استان تلقی مـی‌شـود.
 • درصـورتی‌ که محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال آخر داوطلـب در یک بخش، شـهر و یا استان نباشد، بخش، شهر و استان محل تولد وی بـه عنوان بخش، شهر و استان بـومی برای داوطلب در نظر گرفته می شود.
 • داوطلبـانی کـه سـه سـال آخـر محـل تحصـیل را در یکی از کشورهای خارجی گذرانـده‌انـد، استان محـل تولـد، اسـتان بـومی برای ایشان منظور خواهد شد.
 • دانش آموزانی کـه سـه سـال آخـر محـل تحصـیل را خـارج از کشـور گذرانـده‌انـد. و همچنـین اسـتان تولـد وی نیـز خـارج از کشـور بـوده اسـت. اسـتان بـومی ایـن قبیل داوطلبان شـهر تهران محاسبه خواهد شد.

ممنوعیت تغییر محل خدمت پذیرفته شدگان

تعویض سهمیه اسـتان محـل خـدمت قبـل از شـروع بـه کار و ایفـای تعهـد، تحـت هـر شـرایط اعـم از تأهـل، تجرد، بعـد مسـافت، تکفل،سرپرسـتی خـانواده، فـوت والـدین و… ممنـوع است.

درصـورت عـدم نیـاز در محـل عنوان شده در دفترچـه آزمـون، اداره کـل آمـوزش‌ و پـرورش اسـتان تصمیم گیرنده محـل خدمت فرد مذکور درســطح اســتان خواهــد بــود.

دانشــجویان دوره روزانــه دانشــگاه‌هــا کــه بااســتفاده از قــانون آمــوزش رایگــان تحصــیل می‌کنند درصــورتی مــی‌تواننــد رشــته‌هــای موردنیــاز آمــوزش وپــرورش را انتخــاب کنند کــه قبــل از شــروع ثبــت نــام انصراف دائم خـود را بـه محـل تحصـیل اعـلام کرده و فـرم انصـراف قطعـی از تحصـیل را دریافت کرده باشند.چ

دانشگاه فرهنگیان شهید میرشاکی

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان الیگودرز مرکز شهید میرشاکی

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان الیگودرز بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری به صورت اطلاعیه در سایت اینترنتی این دانشگاه به نشانی shml.cfu.ac.ir اطلاع رسانی خواهد شد. اما با توجه به تجربه سال های گذشته ثبت نام عموما در هفته اول مهر ماه انجام خواهد پذیرفت. متقاضیان تحصیل در دانشگاه فرهنگیان الیگودرز می بایست فرایند ثبت نام خود زمانبندی دقیق مراحل آن را را مطابق با اطلاعیه های سازمان سنجش و سایت رسمی دانشگاه فرهنگیان الیگودرز انجام دهند. همچنین برای کسب اطلاعات دقیق می‌توانید هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب به صورت تلفنی با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و اطلاعات لازم را از مشاورین سایت صدای مشاور آن کسب نمایید.

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان الیگودرز مرکز شهید میرشاکی

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان الیگودرز مرکز شهید میرشاکی به شرح ذیل می باشد. پذیرفته شدگان با در دست داشتن مدارک زیر، در زمان مقرر به دانشگاه فرهنگیان الیگودرز به آدرس:  استان لرستان شهرستان الیگودرز ، خط کمربندی ، مرکز آموزش عالی شهید میرشاکی مراجعه نمایند.

 •  اصل کارت ملی و تصویر از روی و پشت آن.

 • اصل مدرک دیپلم برای داوطلبان نظام جدید 6-3-3 (گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه) و یا اصل گواهی موقت و تصویر آن (3سری).

 • اصل مدرک پیش دانشگاهی برای داوطلبان نظام قدیم (گواهینامه پایان دوره پیش دانشگاهی) و یا اصل گواهی موقت و تصویر آن (3سری).

 • اصل کارنامه دوره سه ساله متوسطه نظام جدید و تصویر آن(یک سری)و اصل کارنامه پیش دانشگاهی و تصویر آن(یک سری) که نمرات کتبی و معدل کل درآن درج شده و به مهر و امضاء مدیر دبیرستان و یا آموزش وپرورش منطقه مربوط، ممهور شده باشد.

 • اصل مدرک کاردانی پیوسته برای فارغ التحصیلان فنی وحرفه ای وکاردانش ( به جای مدرک پیش دانشگاهی قابل قبول است).

 • رسید پستی مبنی بر درخواست تاییدیه تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی

 • شش قطعه عکس 4*3پشت نویس شده (عکسی که درسال جاری گرفته شده باشد).

 • ارائه مدرک معتبر مخصوص واجدین شرایط استفاده از سهمیه ایثارگری

 • تصویر قبولی اینترنتی

 • پرینت ثبت نام پذیرش غیرحضوری

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان شهید میرشاکی الیگودرز

همانطور که در در مقدمه مقاله ذکر شد، دانشگاه های فرهنگیان پذیرش دانشجویان را به صورت نیمه متمرکز و پس از مصاحبه حضوری قطعی می نمایند. داوطلبین می بایست پس از اعلام نتایج اولیه کنکور با داشتن اطلاعات کافی و آمادگی لازم در مصاحبه حضوری این دانشگاه شرکت نموده و به سوالات مصاحبه شوندگان پاسخ دهند.  در ادامه توضیحاتی را پیرامون مصاحبه حضوری این دانشگاه و نکات لازم برای موفقیت در این مصاحبه ذکر شده است.

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان الیگودرز

مراحل مصاحبه دانشگاه فرهنگیان شهید میرشاکی الیگودرز شامل موارد زیر است.

 1. ارسال فرم شماره 1 به مرکز گزینش استان. ( هر استان دارای یک هسته گزینش می باشد.)
 2. جهت دریافت فرم شماره یک و  اطلاع از آدرس پستی هسته گزینش استان خود ، می توانید با شماره تلفن های مندرج در همین صفحه تماس بگیرید.
 3. مدارک لازم برای مراجعه به مرکز استان و انجام مصاحبه حضوری.
  داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های موجود در این صفحه تماس بگیرند.
 4. تهیه فیش بابت پرداخت هزینه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
 5. آمادگی علمی و معنوی برای مصاحبه دانشگاه فرهنگیان الیگودرز

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان الیگودرز

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان الیگودرز به شرح زیر می باشد.

 • ظاهر و نوع پوشش
  بنابراین سعی کنید با ظاهری آراسته و پوششی مناسب در جلسه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان این استان حاضر شوید.
  برای اشتغال در شغل دبیری در کشور ایران لازم است پوششی مورد تایید جمهوری اسلامی داشته باشید.
 • قدرت فن بیان
  همانطور که می دانید این خصوصیت از معیارهای معلم نشان دهنده توانایی درد تدریس است، بنابراین سعی کنید در حین صحبت با مصاحبه کنندگان زیاده گویی نکنید، فکر کنید و صحبت کنید به نحوه جمله بندی خود توجه داشته باشید محکم، رسا و گویا صحبت کنید.
 • مسائل عقیدتی
  در رابطه با احکام دین، نماز جمعه، مرجع تقلید و روخوانی قرآن و … سوالات علمی در رابطه با رشته انتخابی تان پرسیده می شود.
 • ضمن اینکه هدف و انگیزه از انتخاب رشته مور علاقه تان هم موضوعی است که برای مصاحبه کنندگان بسیار مهم است.
 • در صورت دارا بودن مدارکی از جمله عضو شورا بودن، بسیج، عضو یا همکاری در انتخابات یا انجمن اسلامی در جلسه مصاحبه، امتیاز محسوب خواهد شد.
 • تسلط بر مسائل سیاسی و احکام مورد نیاز می باشد.
 • سوالات روانشناسی از شما پرسیده می شود تا مشخص شود هدف شما از داشتن شغل دبیری در الیگودرز چیست؟

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

چنانچه در یک سال تحصیلی به هر دلیلی از جمله قبول شدن تعداد افراد لازم در مصاحبه حضوری یا عدم انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان الیگودرز توسط داوطلبین ، این دانشگاه اقدام به تکمیل ظرفیت های خالی در دانشگاه می نماید.  در صورتی که دانشگاه ها لازم ببینند اطلاعیه هایی را در این خصوص منتشر می‌نمایند. بر این اساس داوطلبینی که واجد شرایط ثبت نام در این دانشگاه باشند و نمره نهایی بالاتر از ۶۵۰۰ کسب نموده باشند می توانند در بهمن ماه هر سال نسبت به ثبت‌نام و تکمیل انتخاب رشته (حداکثر ۲۰ کد رشته محل) اقدام نمایند.

 قابل ذکر است تمامی شرایط این دانشجویان مشابه دانشجویان عادی میباشد. شرایط و قوانین ثبت نام برای دانشجویان تکمیل ظرفیت هیچ تفاوتی با سایرین نمی کند. برای اطلاع دقیق تر از جزئیات تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان می توانید لینک مقاله زیر را مشاهده نمایید.

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

در پایان اگر هر گونه سوال یا ابهامی در مورد ثبت نام دانشگاه فرهنگیان لرستان در ذهن شما وجود داشت می‌توانید هر روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با شماره تلفن های موجود در سایت تماس گرفته و با مشاورین سایت صدای مشاوران ارتباط برقرار کنید.

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید میرشاکی الیگودرز

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
یک پاسخ برای “شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید میرشاکی الیگودرز”
 1. سلام رتبه ۱۸ هزار تجربی منطقه ۲ با تراز ۷۸۰۰ چقد شانس قبولی دارم؟
  پسرم

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید