شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی قزوین

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی قزوین

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی قزوین

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی قزوین هر سال هم مانند سایر دانشگاه های فرهنگیان در سراسر کشور اقدام به جذب دانشجو، جهت تامین نیروی انسانی مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش استان قزوین می نماید. افرادی که واجد شرایط ثبت نام در این مراکز آموزشی باشند می بایست پس از ثبت نام و کسب حداقل تراز لازم در کنکور سراسری، در فرم انتخاب رشته خود رشته ها ی دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی قزوین را انتخاب نمایید. در صورت پذیرفته شدن، دانش آموزان به مصاحبه علمی- عقیدتی دعوت شده و در نهایت کسانی که این مصاحبه را با موفقیت پشت سر بگذارند، از ترم مهر می توانند در کلاس های درس دانشگاه فرهنگیان حضور پیدا کنند.
از آنجا که دانشگاه های فرهنگیان شرایط به نسبت مطلوب و آینده روشنی را پیش روی دانشجویان خود قرار می دهند، هرساله اقبال دانش آموزان و متقاضیان برای تحصیل در این دانشگاه ها بیشتر می شود.

 همچنین با توجه به قانون بومی گزینی، داوطلبین بومی هر استان شانس قبولی بیشتری برای راه یابی به دانشگاه فرهنگیان منطقه خود را خواهند داشت و رقابت برای آنها ساده تر می باشد.

در مقاله پیش رو توضیحاتی در خصوص مواردی از جملهشرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در این دانشگاه،مزایای دانشگاه فرهنگیان،تکمیل ظرفیتپردیس شهید رجایی و نکاتی پیرامون مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان قزوین ارائه خواهد شد.

داوطلبین می توانند هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب با تلفن های تماس گرفته و اطلاعات لازم در خصوص شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان قزوین را از مشاورین سایت صدای مشاوران اخذ نمایند.

معرفی دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید رجایی قزوین

دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید رجایی قزوین در مرکز شهر قزوین واقع شده و با استفاده از امکانات آموزشی مناسب نظیر سالن اجتماعات و آمفی تئاتر پیشرفته، فضای آموزشی وسیع، سایت اینترنتی مجهز به اینترنت پرسرعت، آزمایشگاه های پیشرفته، مسجد و نمازخانه، سلف سرویس تازه تاسیس، سالن های ورزشی چند منظوره و همچنین کتابخانه ای که تمامی نیازهای مطالعاتی دانشجویان این دانشگاه را در رشته های متفاوت تامین می نماید.

 شهرستان قزوین یکی از شهرهای بزرگ و همچنین این کهن ایران می باشد. زبان مادری اهالی قزوین فارسی با گویش خاص قزوینی بوده در دوره ای از تاریخ پایتخت ایران نیز به حساب می آمده است. در استان قزوین بیش از ۱۵۰ هزار نفر دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی مختلف مشغول به تحصیل می باشند. قزوین دارای تعداد زیادی دانشگاه و موسسه آموزش عالی و غیرانتفاعی بوده که از جمله مهمترین آنها می‌توان به دانشگاه بین المللی امام خمینی، دانشگاه پیام نور مرکز قزوین، دانشگاه آزاد قزوین، دانشگاه بین المللی امام خمینی و همین طور در دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید رجایی قزوین اشاره کرد. این دانشگاه هر ساله جهت تامین نیاز آموزشی استان قزوین اقدام به جذب دانشجو می نماید.

خوابگاه دانشجویی دانشگاه فرهنگیان قزوین

مزایای دانشگاه فرهنگیان

 دانشگاه فرهنگیان برای دانشجویان خود مزایای بسیار خوبی را فراهم نموده است که همین امر دانشجویان زیادی را هر ساله ترغیب به ثبت نام. در این دانشگاه می نماید.
مزایای این دانشگاه به شرح ذیل است.

 1. دانشجویان از همان ابتدای پذیرش در دانشگاه استخدام دولتی می شوند.
 2. دانشجو از همان ابتدای شروع و ثبت نام در دانشگاه (در دوره ۴ ساله دانشجویی) حقوق ثابت می‌گیرد.
 3. ۴ ساله مدت تحصیل در دانشگاه در سنوات خدمتی آن‌ها محاسبه می‌شود به این صورت که این ۴ سال جز سابقه کار آن‌ها محسوب می‌شود.
 4. دانشجو معلمان از ترم ۴ شروع به تدریس در مدارس به صورت کاروزی می‌کنند.
 5. دانشجویان پسر قبول شده در دانشگاه فرهنگیان خدمت سربازی ندارند و فقط باید دوره آموزشی را بگذرانند.
 6. دانشجویان همچنین از بیمه بازنشستگی و سلامت نیز برخوردار می‌شوند.

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی قزوین

همانطور که ذکر شد برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی قزوین داوطلبین می بایست در کنکور سراسری شرکت نموده و  انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان را برای این دانشگاه انجام دهند. پس از پذیرفته شدن در مصاحبه حضوری شما می توانید در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید.

داوطلبان می بایست پیش از تصمیم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان قزوین مرکز شهید رجایی، از دارا بود شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در این دانشگاه کسب اطمینان نمایید.

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان قزوین به صورت عمومی شامل موارد زیر است.

 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد بـه دیـن اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • داشتن سلامت کامل روانی، جسمانی و توانایی انجام وظایف محوله.
 • عدم سابقه محکومیت جزایی یا کیفری.
 • عدم اعتیاد بـه مواد مخدر، دخانیات و الکل و هر نوع مواد اعتیادآور.
 • دارا بودن گواهینامه پایان دوره پیش‌ دانشگاهی داوطلبان نظام آموزشی قدیم یا متوسطه دوم نظام آموزشی جدید.

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی قزوین

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط اختصاصی ورود به دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبین شامل موارد زیر می باشد. لازم است داوطلبان در صورت دارا بودن همه این شرایط اقدام به انتخاب رشته نمایند.

 1. کسب حداقل تراز 6500 و بالاتر در کنکور سراسری جهت مجاز شدن برای انتخاب رشته.
  برای اطلاع از رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان لینک زیر ا مشاهده فرمایید.
  رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان
 2. نداشتن هیچ گونه رابطه استخدامی یا تعهد خدمت “دائم یا موقت” به نهادها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی از آغاز تا پایان دوره تحصیل در دانشگاه
 3. در پذیرش سال 99 دانشگاه فرهنگیان، شرط معدل برداشته شده و داوطلبان با داشتن هر معدلی می توانند در این دانشگاه مورد پذیرش قرار بگیرند.
 4. طبق ماده 42 و 43 قانون مدیریت خدمات کشوری، داشتن حداکثر سن 22 سال تمام در ابتدای ورود به دانشگاه فرهنگیان قزوین الزامی است.
 • محاسبه سن داوطلبین بر اساس مندرجات اصـل شناسنامه‌ای است که با توجه به آن در کنکور سراسری ثبت ‌نام می‌کنند، بنابراین تغییراتی که پس از ثبـت‌ نام در آزمون، در مدارک هویتی، به ویژه تاریخ تولد داوطلب به وجود آمده باشد دارای اعتبار نیست و در صورت پذیرفته‌ شدن در آزمون در هر مرحله‌ای، قبولی وی ملغی خواهد شد.
 • انجام خدمت سربازی یا سوابق کاری و موارد دیگر تحت هیچ شرایطی به سقف سنی داوطلب برای کنکور سراسری افزوده نمی‌شود.
 • حداکثر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان تحت هیچ شرایطی تغییـر نخواهد داشت.

سایت اینترنتی دانشگاه فرهنگیان قزوین مرکز شهید رجایی به نشانی shrgh.cfu.ac.ir در دسترس داوطلبان می باشد. شما می توانید تمامی اطلاعیه های مربوط به دانشگاه فرهنگیان قزوین مرکز شهید رجایی را در این پایگاه اینترنتی مشاهده نمایید.

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

چنانچه در یک سال تحصیلی به هر دلیلی از جمله قبول شدن تعداد افراد لازم در مصاحبه حضوری یا عدم انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان قزوین توسط داوطلبین ، این دانشگاه اقدام به تکمیل ظرفیت های خالی در دانشگاه می نماید.  در صورتی که دانشگاه ها لازم ببینند اطلاعیه هایی را در این خصوص منتشر می‌نمایند. بر این اساس داوطلبینی که واجد شرایط ثبت نام در این دانشگاه باشند و نمره نهایی بالاتر از ۶۵۰۰ کسب نموده باشند می توانند در بهمن ماه هر سال نسبت به ثبت‌نام و تکمیل انتخاب رشته (حداکثر ۲۰ کد رشته محل) اقدام نمایند.

 قابل ذکر است تمامی شرایط این دانشجویان مشابه دانشجویان عادی میباشد. شرایط و قوانین ثبت نام برای دانشجویان تکمیل ظرفیت هیچ تفاوتی با سایرین نمی کند. برای اطلاع دقیق تر از جزئیات تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان می توانید لینک مقاله زیر را مشاهده نمایید.

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

سالن اجتماعات

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان قزوین

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید رجایی قزوین مهمترین کار پس از آزمون سراسری برای ورود به این مجموعه می باشد. همانطور که ذکر شد و دانشگاه فرهنگیان برای تامین کادر انسانی خود از طریق کنکور سراسری اقدام به جذب دانشجویان می کند.  انتخاب رشته کنکور سراسری معمولا اواخر مرداد ماه انجام شده و داوطلبان می بایست اقدام به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان نمایند.
لازم است داوطلبانی که میخواهند در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شوند  این دانشگاه و رشته مورد نظر را در انتخاب اول خود قرار داده زیرا اگر در انتخاب های بعدی باشند و داوطلب در رشته های اولیه  قبول شود ، دیگر به مصاحبه جهت ورود به دانشگاه فرهنگیان دعوت نخواهد شد.

بومی بودن داوطلبان دانشگاه فرهنگیان

بـومی بـودن داوطلبان در قزوین یا تحت شرایط خاصی استان های همجوار برای پذیرش در این دانشگاه ضروری است.
ملاک‌های بومی ‌بودن داوطلبـان در هر یک از کد‌ رشته محل‌ها به شرح زیر است.

 • در صـورتی که محل اخذ مدرک تحصـیلی پـیش‌دانشگاهی و دو سـال آخر دبیرسـتان برای داوطلبـان در یـک بخـش، شـهر و یـا استان باشد داوطلب بـومی آن بخـش، شهر و استان تلقی مـی‌شـود.
 • درصـورتی‌ که محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال آخر داوطلـب در یک بخش، شـهر و یا استان نباشد، بخش، شهر و استان محل تولد وی بـه عنوان بخش، شهر و استان بـومی برای داوطلب در نظر گرفته می شود.
 • داوطلبـانی کـه سـه سـال آخـر محـل تحصـیل را در یکی از کشورهای خارجی گذرانـده‌انـد، استان محـل تولـد، اسـتان بـومی برای ایشان منظور خواهد شد.
 • دانش آموزانی کـه سـه سـال آخـر محـل تحصـیل را خـارج از کشـور گذرانـده‌انـد. و همچنـین اسـتان تولـد وی نیـز خـارج از کشـور بـوده اسـت. اسـتان بـومی ایـن قبیل داوطلبان شـهر تهران محاسبه خواهد شد.

ممنوعیت تغییر محل خدمت پذیرفته شدگان

تعویض سهمیه اسـتان محـل خـدمت قبـل از شـروع بـه کار و ایفـای تعهـد، تحـت هـر شـرایط اعـم از تأهـل، تجرد، بعـد مسـافت، تکفل،سرپرسـتی خـانواده، فـوت والـدین و… ممنـوع است.

درصـورت عـدم نیـاز در محـل عنوان شده در دفترچـه آزمـون، اداره کـل آمـوزش‌ و پـرورش اسـتان تصمیم گیرنده محـل خدمت فرد مذکور درســطح اســتان خواهــد بــود.

دانشــجویان دوره روزانــه دانشــگاه‌هــا کــه بااســتفاده از قــانون آمــوزش رایگــان تحصــیل می‌کنند درصــورتی مــی‌تواننــد رشــته‌هــای موردنیــاز آمــوزش وپــرورش را انتخــاب کنند کــه قبــل از شــروع ثبــت نــام انصراف دائم خـود را بـه محـل تحصـیل اعـلام کرده و فـرم انصـراف قطعـی از تحصـیل را دریافت کرده باشند.

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی قزوین

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان قزوین بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری به صورت اطلاعیه در سایت اینترنتی این دانشگاه به نشانی shrgh.cfu.ac.ir اطلاع رسانی خواهد شد. اما با توجه به تجربه سال های گذشته ثبت نام عموما در هفته اول مهر ماه انجام خواهد پذیرفت. متقاضیان تحصیل در دانشگاه فرهنگیان قزوین می بایست فرایند ثبت نام خود زمانبندی دقیق مراحل آن را را مطابق با اطلاعیه های سازمان سنجش و سایت رسمی دانشگاه فرهنگیان قزوین انجام دهند. همچنین برای کسب اطلاعات دقیق می‌توانید هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب به صورت تلفنی با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و اطلاعات لازم را از مشاورین سایت صدای مشاور آن کسب نمایید.

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی قزوین

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان قزوین مرکز شهید رجایی به شرح ذیل می باشد. پذیرفته شدگان با در دست داشتن مدارک زیر، در زمان مقرر به دانشگاه فرهنگیان قزوین به آدرس:قزوین- خیابان نواب-فلکه شهید حسن پور – دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی قزوین مراجعه نمایند.

 • اصل شناسنامه به همراه یک برگ فتوکپی از آن
 • اصل کارت ملی به همراه یک برگ فتوکپی از آن دو قطعه عکس 4×3 پشت نویسی شده
  ترجیحا عکسی که موقع ثبت نام در آزمون به سازمان سنجش و آموزش کشور از طریق پست الکترونیکی ارسال شده است.

 •   اصل و کپی گواهینامه دیپلم (برای نظام قدیم) یا گواهی موقت تایید شده نظام جدید که معدل سه ساله دوره ی متوسطه در آن درج شده باشد.

 • حافظان کل و برگزیدگان مسابقات بین المللی قرآن ، نخبگان علمی ، مهارتی ، مخترعان ، مبتکران ، برگزیدگان المپیادهای علمی ، قهرمانان ورزشی ملی و بین المللی با ارائه گواهی لازم جهت کسب امتیاز ویژه.

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید رجایی قزوین

همانطور که در در مقدمه مقاله ذکر شد، دانشگاه های فرهنگیان پذیرش دانشجویان را به صورت نیمه متمرکز و پس از مصاحبه حضوری قطعی می نمایند. داوطلبین می بایست پس از اعلام نتایج اولیه کنکور با داشتن اطلاعات کافی و آمادگی لازم در مصاحبه حضوری این دانشگاه شرکت نموده و به سوالات مصاحبه شوندگان پاسخ دهند.  در ادامه توضیحاتی را پیرامون مصاحبه حضوری این دانشگاه و نکات لازم برای موفقیت در این مصاحبه ذکر شده است.

مصاحبه حضوری دانشگاه

مراحل مصاحبه دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید رجایی قزوین شامل موارد زیر است.

 1. ارسال فرم شماره 1 به مرکز گزینش استان. ( هر استان دارای یک هسته گزینش می باشد.)
 2. جهت دریافت فرم شماره یک و  اطلاع از آدرس پستی هسته گزینش استان خود ، می توانید با شماره تلفن های مندرج در همین صفحه تماس بگیرید.
 3. مدارک لازم برای مراجعه به مرکز استان و انجام مصاحبه حضوری.
  داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های موجود در این صفحه تماس بگیرند.
 4. تهیه فیش بابت پرداخت هزینه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
 5. آمادگی علمی و معنوی برای مصاحبه دانشگاه فرهنگیان قزوین

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان قزوین

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان قزوین به شرح زیر می باشد.

 • ظاهر و نوع پوشش
  بنابراین سعی کنید با ظاهری آراسته و پوششی مناسب در جلسه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان این استان حاضر شوید.
  برای اشتغال در شغل دبیری در کشور ایران لازم است پوششی مورد تایید جمهوری اسلامی داشته باشید.
 • قدرت فن بیان
  همانطور که می دانید این خصوصیت از معیارهای معلم نشان دهنده توانایی درد تدریس است، بنابراین سعی کنید در حین صحبت با مصاحبه کنندگان زیاده گویی نکنید، فکر کنید و صحبت کنید به نحوه جمله بندی خود توجه داشته باشید محکم، رسا و گویا صحبت کنید.
 • مسائل عقیدتی
  در رابطه با احکام دین، نماز جمعه، مرجع تقلید و روخوانی قرآن و … سوالات علمی در رابطه با رشته انتخابی تان پرسیده می شود.
 • ضمن اینکه هدف و انگیزه از انتخاب رشته مور علاقه تان هم موضوعی است که برای مصاحبه کنندگان بسیار مهم است.
 • در صورت دارا بودن مدارکی از جمله عضو شورا بودن، بسیج، عضو یا همکاری در انتخابات یا انجمن اسلامی در جلسه مصاحبه، امتیاز محسوب خواهد شد.
 • تسلط بر مسائل سیاسی و احکام مورد نیاز می باشد.
 • سوالات روانشناسی از شما پرسیده می شود تا مشخص شود هدف شما از داشتن شغل دبیری در قزوین چیست؟

در پایان اگر هر گونه سوال یا ابهامی در مورد ثبت نام دانشگاه فرهنگیان قزوین در ذهن شما وجود داشت می‌توانید هر روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با شماره تلفن های موجود در سایت تماس گرفته و با مشاورین سایت صدای مشاوران ارتباط برقرار کنید.

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی قزوین

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
6 دیدگاه برای “شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی قزوین”
 1. سلام. با تشک از سایت خوببتون! یه سوال داشتم: الان این دانشگاه صرفا فرهنگیانه یا شهید رجایی چون پردیس فرهنگیان مزایای متفاوتی با پردیس شهید رجایی داره . این دانشگاه برای کدومشون پذیرش داره؟

 2. سلام دانشگاه فرهنگیان قزوین دبیری فیزیک داره ؟

 3. سلام خدمت شما
  من سنم ۲۶ هستش
  تو متن ذکر کردید که حداکثر سن ۲۲ هستش
  میخواستم بدونم برای شرکت تو کنکور و دانشگاه فرهنگیان محدودیت سنی وجود داره ؟یعنی امکان رد صلاحیت هست بخاطر سنم؟؟؟

  • سلام دوست محترمذیرش از طریق کنکور شرط سن حداکثر24 می باشد

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید