شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان اردبیل مرکز آزادگان نیر

دانشگاه فرهنگیان نیر

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان اردبیل مرکز آزادگان نیر

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

شرایط ثبت نام و مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان اردبیل مرکز آزادگان نیر، تکمیل ظرفیت در این دانشگاه و همچنین معرفی رشته های موجود در دانشگاه فرهنگیان اردبیل مرکز آزادگان موضوع یادداشت پیش رو است. در همین مقاله آدرس و سایت اینترنتی دانشگاه مرکز آزادگان نیر را معرفی خواهیم نمود.

دانشگاه فرهنگیان در در اصل برای تربیت و توانمندسازی نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش یا همان معلمان به وجود آمده است. این مرکز دانشگاهی دارای ۹۸ واحد جزء بوده و در حال حاضر ۶۷ هزار و ۱۳ دانشجو و ۷۶۹ عضو هیئت علمی دارد. تعداد مراکز آموزشی و پردیس های این دانشگاه نیز ۹۸ واحد می باشد. دانشگاه در حال حاضر به سه صورت دانشجو می پذیرد که عمده آنها به صورت دانشجویان کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته است.

دانشجویان کارشناسی پیوسته یا همان دانشجو معلمان با مدرک تحصیلی دیپلم و از طریق کنکور سراسری وارد این دانشگاه شده و به استخدام آموزش و پرورش در می آیند. دانشجویان کارشناسی ناپیوسته یا همان معلم دانشجوها معلمانی هستند که قصد ادامه تحصیل دارند. اما دانشجویان کارشناسی ارشد ای که به شکل بسیار محدود در این دانشگاه پذیرش می شوند نیز از میان معلمان انتخاب می شوند.

دانشجویان دانشگاه فرهنگیان از ابتدا که در این دانشگاه ثبت نام می‌کنند دارای حقوق ثابت و ماهیانه می‌باشند. علاقه دانشجویان پسر از خدمت سربازی معاف خواهند شد و در واقع به نوعی می توان گفت استخدام رسمی آموزش و پرورش می باشند. در ادامه به شرایط ویژه‌ای که برای قبولی در این دانشگاه لازم است توجه بفرمایید.

دانشگاه فرهنگیان نیر

معرفی دانشگاه فرهنگیان اردبیل مرکز آزادگان نیر

مرکز آموزشی آزادگان نیر در شهر نیر واقع شده است. شهر نیر در 35 کیلومتری غرب اردبیل می باشد. مرکز آزادگان نیر از سال 1368 به عنوان دانشسرای تربیت معلم فعالیت داشته و از سال 1372 با تصویب شورای گسترش آموزش عالی به مرکز تربیت معلم تبدیل شده است که در طول سال های فعالیت، صدها دانش آموخته با عنوان معلم در رشته های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته آموزش ابتدایی، دبیری ادبیات فارسی، دبیری ریاضی، مشاوره و راهنمایی و کارشناسی پیوسته علوم تربیتی در گرایش آموزش ابتدایی به آموزش وپرورش تحویل داده است.

مرکز آزادگان نیر تا سال 1391 به عنوان مرکز مستقل تربیت معلم فعالیت داشته و از سال 1391 به بعد به جهت تغییر ساختار دانشگاه فرهنگیان به عنوان مرکز تابعه پردیس علامه طباطبایی فعالیت می نماید. در دوره جدید، دو دوره دانش آموخته (ورودی های 91 و 92) داشته و هم اکنون با 93 دانشجو معلم در رشته کارشناسی پیوسته آموزش ابتدایی فعالیت دارد.

این مرکز آموزشی دارای یک ساختمان آموزشی با 8 کلاس درس و ظرفیت 250 نفر، کتابخانه، سالن اجتماعات، سایت کامپیوتری، اتاق های اداری، یک ساختمان خوابگاهی، آشپزخانه و سالن غذاخوری با ظرفیت 220 نفر در زمان واحد می باشد. مرکز آموزش آزادگان نیر محل دنجی است برای تحصیل، مطالعه و آمادگی برای کسب مهارت های معلمی به ویژه برای دانشجو معلمانی که بیتوته کرده و ساکن خوابگاه هستند.

حضور همه دانشجو معلمان در کارورزی های 3 و 4 در مدارس روستایی باکلاس های چندپایه امتیاز منحصربه فرد این مرکز آموزشی است. دانش آموختگان این مرکز که هم اکنون به عنوان معلم در مناطق مختلف آموزش وپرورش استان مشغول خدمت هستند از موفق ترین و برجسته ترین معلمان استان محسوب شده و به لحاظ عملکرد معلمی در مقایسه با دیگران از وضعیت و موقعیت برتری برخوردار هستند.

معرفی دانشگاه فرهنگیان اردبیل مرکز آزادگان نیر

“به نقل از سایت دانشگاه”

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان نیر

همانطور که ذکر شد برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان نیر شما می بایست در کنکور سراسری شرکت نموده و  انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان این استان را انجام دهید. پس از پذیرفته شدن در مصاحبه حضوری شما می توانید در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید.

داوطلبان می بایست پیش از تصمیم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان اردبیل مرکز آزادگان نیر از شرایط عمومی و اختصاصی دانشگاه کسب اطلاع نماید.

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

دانشگاه فرهنگیان نیز مانند سایر دانشگاه‌ها قوانین و ضوابط خاصی برای پذیرش دانشجویان دارد.  شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان اردبیل به صورت عمومی شامل موارد زیر می باشد.

 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد بـه دیـن اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • داشتن سلامت کامل روانی، جسمانی و توانایی انجام وظایف محوله.
 • عدم سابقه محکومیت جزایی یا کیفری.
 • عدم اعتیاد بـه مواد مخدر، دخانیات و الکل و هر نوع مواد اعتیادآور.
 • دارا بودن گواهینامه پایان دوره پیش‌ دانشگاهی داوطلبان نظام آموزشی قدیم یا متوسطه دوم نظام آموزشی جدید.

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط اختصاصی ورود به دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبین شامل موارد زیر می باشد. لازم است داوطلبان در صورت دارا بودن همه این شرایط اقدام به انتخاب رشته نمایند.

 1. کسب حداقل تراز 6500 و بالاتر در کنکور سراسری جهت مجاز شدن برای انتخاب رشته.
 2. نداشتن هیچ گونه رابطه استخدامی یا تعهد خدمت “دائم یا موقت” به نهادها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی از آغاز تا پایان دوره تحصیل در دانشگاه
 3. در پذیرش سال 99 دانشگاه فرهنگیان، شرط معدل برداشته شده و داوطلبان با داشتن هر معدلی می توانند در این دانشگاه مورد پذیرش قرار بگیرند.
 4. طبق ماده 42 و 43 قانون مدیریت خدمات کشوری، داشتن حداکثر سن 22 سال تمام در ابتدای ورود به دانشگاه فرهنگیان اردبیل الزامی است.
 • محاسبه سن داوطلبین بر اساس مندرجات اصـل شناسنامه‌ای است که با توجه به آن در کنکور سراسری ثبت ‌نام می‌کنند بنابراین تغییراتی که پس از ثبـت‌ نام در آزمون، در مدارک هویتی، به ویژه تاریخ تولد داوطلب به وجود آمده باشد دارای اعتبار نیست و در صورت پذیرفته‌ شدن در آزمون در هر مرحله‌ای، قبولی وی ملغی خواهد شد.
 • انجام خدمت سربازی یا سوابق کاری و موارد دیگر تحت هیچ شرایطی به سقف سنی داوطلب برای کنکور سراسری افزوده نمی‌شود.
 • حداکثر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی تحت هیچ شرایطی تغییـر نخواهد داشت.

سایت اینترنتی دانشگاه فرهنگیان اردبیل مرکز آزادگان نیر به نشانی nir.cfu.ac.ir در دسترس داوطلبان می باشد. شما می توانید تمامی اطلاعیه های مربوط به دانشگاه فرهنگیان اردبیل مرکز آزادگان نیر را در این پایگاه اینترنتی مشاهده نمایید.

معرفی دانشگاه فرهنگیان اردبیل مرکز آزادگان نیر

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان اردبیل مرکز آزادگان نیر

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان اردبیل مرکز آزادگان نیر مهمترین کار پس از آزمون سراسری برای ورود به این مجموعه می باشد.  همانطور که ذکر شد و دانشگاه فرهنگیان برای تامین کادر انسانی خود از طریق کنکور سراسری اقدام به جذب دانشجویان می کند.  انتخاب رشته کنکور سراسری معمولا اواخر مرداد ماه انجام شده و داوطلبان می بایست اقدام به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان نمایند.
لازم است داوطلبانی که میخواهند در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شوند  این دانشگاه و رشته مورد نظر را در انتخاب اول خود قرار داده زیرا اگر در انتخاب های بعدی باشند و داوطلب در رشته های اولیه  قبول شود ، دیگر به مصاحبه جهت ورود به دانشگاه فرهنگیان دعوت نخواهد شد.

لیست رشته های دانشگاه فرهنگیان اردبیل مرکز آزادگان نیر

لیست رشته های دانشگاه فرهنگیان اردبیل مرکز آزادگان نیر
گروه آزمایشی ریاضی
آموزش و پرورش کودکان استثنایی ، آموزش ریاضی ، آموزش فیزیک ، آموزش ابتدایی ، آموزش تربیت بدنی
گروه آزمایشی علوم تجربی
دبیری شیمی، دبیری زیست شناسی، آموزش ابتدایی، آموزش و پرورش کودکان استثنایی، آموزش تربیت بدنی
گروه آزمایشی علوم انسانی
آموزش زبان و ادبيات فارسي، دبيری الهيات و معارف اسلامي، دبیری تاريخ ، دبیری زبان و ادبيات عربي، دبیری علوم اجتماعي، راهنمایی و مشاوره، آموزش ابتدایی، آموزش و پرورش کودکان استثنایی، آموزش جغرافیا و آموزش تربیت بدنی
گروه آزمایشی هنر
آموزش ارتباط تصویری
گروه آزمایشی زبان
تربیت دبیر زبان انگلیسی

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان اردبیل مرکز آزادگان نیر

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان اردبیل  هر ساله و پس از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری در سایت اینترنتی این دانشگاه به نشانی nir.cfu.ac.ir اطلاع رسانی خواهد شد. اما با توجه به تجربه سال های گذشته ثبت نام عموماً در هفته اول مهر ماه انجام خواهد پذیرفت. متقاضیان تحصیل در دانشگاه فرهنگیان اردبیل می بایست فرایند ثبت نام خود زمانبندی دقیق مراحل آن را را مطابق با اطلاعیه های سازمان سنجش و سایت رسمی دانشگاه فرهنگیان اردبیل انجام دهند. همچنین برای کسب اطلاعات دقیق می‌توانید هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب به صورت تلفنی با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و اطلاعات لازم را از مشاورین سایت صدای مشاور آن کسب نمایید.

ممنوعیت تغییر محل خدمت پذیرفته شدگان

تعویض سهمیه اسـتان محـل خـدمت قبـل از شـروع بـه کار و ایفـای تعهـد، تحـت هـر شـرایط اعـم از تأهـل، تجرد، بعـد مسـافت، تکفل،سرپرسـتی خـانواده، فـوت والـدین و… ممنـوع است.

درصـورت عـدم نیـاز در محـل عنوان شده در دفترچـه آزمـون، اداره کـل آمـوزش‌ و پـرورش اسـتان تصمیم گیرنده محـل خدمت فرد مذکور درســطح اســتان خواهــد بــود.

دانشــجویان دوره روزانــه دانشــگاه‌هــا کــه بااســتفاده از قــانون آمــوزش رایگــان تحصــیل می‌کنند درصــورتی مــی‌تواننــد رشــته‌هــای موردنیــاز آمــوزش وپــرورش را انتخــاب کنند کــه قبــل از شــروع ثبــت نــام انصراف دائم خـود را بـه محـل تحصـیل اعـلام کرده و فـرم انصـراف قطعـی از تحصـیل را دریافت کرده باشند.

بومی بودن داوطلبان دانشگاه فرهنگیان

بـومی بـودن داوطلبان در اردبیل یا تحت شرایط خاصی استان های همجوار برای پذیرش در این دانشگاه ضروری است.
ملاک‌های بومی ‌بودن داوطلبـان در هر یک از کد‌ رشته محل‌ها به شرح زیر است.

 • در صـورتی که محل اخذ مدرک تحصـیلی پـیش‌دانشگاهی و دو سـال آخر دبیرسـتان برای داوطلبـان در یـک بخـش، شـهر و یـا استان باشد داوطلب بـومی آن بخـش، شهر و استان تلقی مـی‌شـود.
 • درصـورتی‌ که محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال آخر داوطلـب در یک بخش، شـهر و یا استان نباشد، بخش، شهر و استان محل تولد وی بـه عنوان بخش، شهر و استان بـومی برای داوطلب در نظر گرفته می شود.
 • داوطلبـانی کـه سـه سـال آخـر محـل تحصـیل را در یکی از کشورهای خارجی گذرانـده‌انـد، استان محـل تولـد، اسـتان بـومی برای ایشان منظور خواهد شد.
 • دانش آموزانی کـه سـه سـال آخـر محـل تحصـیل را خـارج از کشـور گذرانـده‌انـد. و همچنـین اسـتان تولـد وی نیـز خـارج از کشـور بـوده اسـت. اسـتان بـومی ایـن قبیل داوطلبان شـهر تهران محاسبه خواهد شد.

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان اردبیل مرکز آزادگان نیر به شرح ذیل می باشد. پذیرفته شدگان با در دست داشتن مدارک زیر، در زمان مقرر به دانشگاه فرهنگیان اردبیل به آدرس: نیر، میدان بسیج، جنب اداره آموزش وپرورش، دانشگاه فرهنگیان مراجعه نمایند.

 • چهار قطعه عکس 3 در 4 با زمینه سفید و تمام رخ .
 • اصل شناسنامه به همراه یک سری کپی از تمام صفحات.
 • اصل کارت ملی به همراه یک سری کپی پشت و رو.
 • اصل مدرک تحصیلی دیپلم یا گواهی تأیید شده که معدل کل در آن قید شده باشد.

(تحویل اصل یا گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی در صورت قبولی نهایی در روز ثبت نام الزامی است)

مدارک و اسناد مرتبط با حافظان کل و برگزیدگان مسابقات بین المللی قرآن، نخبگان علمی، مهارتی، مبتکران، برگزیدگان المپیادهای علمی با تایید مراجع مربوطه

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان اردبیل مرکز آزادگان نیر

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان همدان

مراحل مصاحبه دانشگاه فرهنگیان اردبیل مرکز آزادگان نیر شامل موارد زیر است.

 1. ارسال فرم شماره 1 به مرکز گزینش استان. ( هر استان دارای یک هسته گزینش می باشد.)
 2. جهت دریافت فرم شماره یک و  اطلاع از آدرس پستی هسته گزینش استان خود ، می توانید با شماره تلفن های مندرج در همین صفحه تماس بگیرید.
 3. مدارک لازم برای مراجعه به پردیس استان و انجام مصاحبه حضوری.
  داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های موجود در این صفحه تماس بگیرند.
 4. تهیه فیش بابت پرداخت هزینه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
 5. آمادگی علمی و معنوی برای مصاحبه دانشگاه فرهنگیان اردبیل

نکان مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان اردبیل

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان اردبیل به صورت زیر می باشد.

 • ظاهر و نوع پوشش
  بنابراین سعی کنید با ظاهری آراسته و پوششی مناسب در جلسه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان این استان حاضر شوید.
  برای اشتغال در شغل دبیری در کشور ایران لازم است پوششی مورد تایید جمهوری اسلامی داشته باشید.
 • قدرت فن بیان
  همانطور که می دانید این خصوصیت از معیارهای معلم نشان دهنده توانایی درد تدریس است، بنابراین سعی کنید در حین صحبت با مصاحبه کنندگان زیاده گویی نکنید، فکر کنید و صحبت کنید به نحوه جمله بندی خود توجه داشته باشید محکم، رسا و گویا صحبت کنید.
 • مسائل عقیدتی
  در رابطه با احکام دین، نماز جمعه، مرجع تقلید و روخوانی قرآن و … سوالات علمی در رابطه با رشته انتخابی تان پرسیده می شود.
 • ضمن اینکه هدف و انگیزه از انتخاب رشته مور علاقه تان هم موضوعی است که برای مصاحبه کنندگان بسیار مهم است.
 • در صورت دارا بودن مدارکی از جمله عضو شورا بودن، بسیج، عضو یا همکاری در انتخابات یا انجمن اسلامی در جلسه مصاحبه، امتیاز محسوب خواهد شد.
 • تسلط بر مسائل سیاسی و احکام مورد نیاز می باشد.
 • سوالات روانشناسی از شما پرسیده می شود تا مشخص شود هدف شما از داشتن شغل دبیری در اردبیل چیست؟

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

چنانچه در یک سال تحصیلی به هر دلیلی از جمله قبول شدن تعداد افراد لازم در مصاحبه حضوری یا عدم انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان اردبیل توسط داوطلبین ، این دانشگاه اقدام به تکمیل ظرفیت های خالی در دانشگاه می نماید.  در صورتی که دانشگاه ها لازم ببینند اطلاعیه هایی را در این خصوص منتشر می‌نمایند. بر این اساس داوطلبینی که واجد شرایط ثبت نام در این دانشگاه باشند و نمره نهایی بالاتر از ۶۵۰۰ کسب نموده باشند می توانند در بهمن ماه هر سال نسبت به ثبت‌نام و تکمیل انتخاب رشته (حداکثر ۲۰ کد رشته محل) اقدام نمایند.

 قابل ذکر است تمامی شرایط این دانشجویان مشابه دانشجویان عادی میباشد. شرایط و قوانین ثبت نام برای دانشجویان تکمیل ظرفیت هیچ تفاوتی با سایرین نمی کند. برای اطلاع دقیق تر از جزئیات تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان می توانید لینک مقاله زیر را مشاهده نمایید.

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

در پایان اگر هر گونه سوال یا ابهامی در مورد ثبت نام دانشگاه فرهنگیان اردبیل مرکز آزادگان نیر در ذهن شما وجود داشت می‌توانید هر روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با شماره تلفن های موجود در سایت تماس گرفته و با مشاورین سایت صدای مشاوران ارتباط برقرار کنید.

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان اردبیل مرکز آزادگان نیر

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید