شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگيان پردیس علامه طباطبايي استان بوشهر

ثبت نام دانشگاه فرهنگيان بوشهر

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگيان پردیس علامه طباطبايي استان بوشهر

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگيان پردیس علامه طباطبايي استان بوشهر موضوع این مقاله می باشد. می توان گفت قبولی و تحصیل در این دانشگاه مساوی با استخدام رسمی در آموزش و پرورش است. داوطلبین برای ثبت نام دانشگاه فرهنگيان بوشهر می بایست در کنکور سراسری ثبت نام نموده و در صورتی که توانستند تراز لازم برای این دانشگاه را کسب نمایند، مجاز به انتخاب رشته خواهند شد. پس از اعلام نتایج نهایی کنکور، بیش از سه برابر ظرفیت این دانشگاه به مصاحبه حضوری و تکمیل مدارک دعوت می شوند. از این میان نیز بر اساس ظرفیت دانشگاه و نمرات علمی و مصاحبه حضوری پذیرش دانشجویان صورت خواهد گرفت. در این مقاله شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام دانشگاه فرهنگيان بوشهر ، تاثیر سهمیه بومی گزینی دانشگاه فرهنگیان در قبولی داوطلبان ، آدرس دانشگاه و نحوه مصاحبه در این دانشگاه را بررسی خواهیم نمود.

 دانشگاه فرهنگیان از سال ۱۳۹۰ و با تجمیع مراکز تربیت معلم در سرتاسر ایران تشکیل شد.

اگر هر گونه سوال یا ابهامی در مورد ثبت نام دانشگاه فرهنگیان بوشهر در ذهن شما وجود داشت می‌توانید هر روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با شماره تلفن های موجود در سایت تماس گرفته و با مشاورین سایت صدای مشاوران ارتباط برقرار کنید.

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان بوشهر

همانطور که ذکر شد برای ثبت نام دانشگاه فرهنگيان بوشهر شما می بایست در کنکور سراسری شرکت نموده و  انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان را برای این دانشگاه انجام دهید. پس از پذیرفته شدن در مصاحبه حضوری شما می توانید در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید.

داوطلبان می بایست پیش از تصمیم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی استان بوشهر، از دارا بود شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در این دانشگاه کسب اطمینان نمایید.

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان بوشهر به صورت عمومی شامل موارد زیر است.

 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد بـه دیـن اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • داشتن سلامت کامل روانی، جسمانی و توانایی انجام وظایف محوله.
 • عدم سابقه محکومیت جزایی یا کیفری.
 • عدم اعتیاد بـه مواد مخدر، دخانیات و الکل و هر نوع مواد اعتیادآور.
 • دارا بودن گواهینامه پایان دوره پیش‌ دانشگاهی داوطلبان نظام آموزشی قدیم یا متوسطه دوم نظام آموزشی جدید.
 • برخورداری از سلامت کامل تن و روان و شرایط مناسب جسمانی برای حسن انجام وظیفه معلمی،که به تایید پزشک معتمد آموزش و پرورش رسیده باشد.

دانشگاه فرهنگيان بوشهر

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط اختصاصی ورود به دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبین شامل موارد زیر می باشد. لازم است داوطلبان در صورت دارا بودن همه این شرایط اقدام به انتخاب رشته نمایند.

 1. کسب حداقل تراز 6500 و بالاتر در کنکور سراسری جهت مجاز شدن برای انتخاب رشته.
  برای اطلاع از رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان لینک زیر ا مشاهده فرمایید.
  رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان
 2. نداشتن هیچ گونه رابطه استخدامی یا تعهد خدمت “دائم یا موقت” به نهادها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی از آغاز تا پایان دوره تحصیل در دانشگاه
 3. در پذیرش سال 99 دانشگاه فرهنگیان، شرط معدل برداشته شده و داوطلبان با داشتن هر معدلی می توانند در این دانشگاه مورد پذیرش قرار بگیرند.
 4. طبق ماده 42 و 43 قانون مدیریت خدمات کشوری، داشتن حداکثر سن 22 سال تمام در ابتدای ورود به دانشگاه فرهنگیان بوشهر الزامی است.
 • محاسبه سن داوطلبین بر اساس مندرجات اصـل شناسنامه‌ای است که با توجه به آن در کنکور سراسری ثبت ‌نام می‌کنند، بنابراین تغییراتی که پس از ثبـت‌ نام در آزمون، در مدارک هویتی، به ویژه تاریخ تولد داوطلب به وجود آمده باشد دارای اعتبار نیست و در صورت پذیرفته‌ شدن در آزمون در هر مرحله‌ای، قبولی وی ملغی خواهد شد.
 • انجام خدمت سربازی یا سوابق کاری و موارد دیگر تحت هیچ شرایطی به سقف سنی داوطلب برای کنکور سراسری افزوده نمی‌شود.
 • حداکثر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی تحت هیچ شرایطی تغییـر نخواهد داشت.

سایت اینترنتی دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی استان بوشهر به نشانی atb.cfu.ac.ir در دسترس داوطلبان می باشد. شما می توانید تمامی اطلاعیه های مربوط به دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی استان بوشهر را در این پایگاه اینترنتی مشاهده نمایید.

بومی بودن داوطلبان دانشگاه فرهنگیان

بـومی بـودن داوطلبان دربوشهر یا تحت شرایط خاصی استان های همجوار برای پذیرش در این دانشگاه ضروری است.
ملاک‌های بومی ‌بودن داوطلبـان در هر یک از کد‌ رشته محل‌ها به شرح زیر است.

 • در صـورتی که محل اخذ مدرک تحصـیلی پـیش‌دانشگاهی و دو سـال آخر دبیرسـتان برای داوطلبـان در یـک بخـش، شـهر و یـا استان باشد داوطلب بـومی آن بخـش، شهر و استان تلقی مـی‌شـود.
 • درصـورتی‌ که محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال آخر داوطلـب در یک بخش، شـهر و یا استان نباشد، بخش، شهر و استان محل تولد وی بـه عنوان بخش، شهر و استان بـومی برای داوطلب در نظر گرفته می شود.
 • داوطلبـانی کـه سـه سـال آخـر محـل تحصـیل را در یکی از کشورهای خارجی گذرانـده‌انـد، استان محـل تولـد، اسـتان بـومی برای ایشان منظور خواهد شد.
 • دانش آموزانی کـه سـه سـال آخـر محـل تحصـیل را خـارج از کشـور گذرانـده‌انـد. و همچنـین اسـتان تولـد وی نیـز خـارج از کشـور بـوده اسـت. اسـتان بـومی ایـن قبیل داوطلبان شـهر تهران محاسبه خواهد شد.

ثبت نام دانشگاه فرهنگيان بوشهر

ممنوعیت تغییر محل خدمت پذیرفته شدگان

تعویض سهمیه اسـتان محـل خـدمت قبـل از شـروع بـه کار و ایفـای تعهـد، تحـت هـر شـرایط اعـم از تأهـل، تجرد، بعـد مسـافت، تکفل،سرپرسـتی خـانواده، فـوت والـدین و… ممنـوع است.

درصـورت عـدم نیـاز در محـل عنوان شده در دفترچـه آزمـون، اداره کـل آمـوزش‌ و پـرورش اسـتان تصمیم گیرنده محـل خدمت فرد مذکور درســطح اســتان خواهــد بــود.

دانشــجویان دوره روزانــه دانشــگاه‌هــا کــه بااســتفاده از قــانون آمــوزش رایگــان تحصــیل می‌کنند درصــورتی مــی‌تواننــد رشــته‌هــای موردنیــاز آمــوزش وپــرورش را انتخــاب کنند کــه قبــل از شــروع ثبــت نــام انصراف دائم خـود را بـه محـل تحصـیل اعـلام کرده و فـرم انصـراف قطعـی از تحصـیل را دریافت کرده باشند.

مزایای دانشگاه فرهنگیان

 1. دانشجویان از همان ابتدای پذیرش در دانشگاه استخدام دولتی می شوند.
 2. دانشجو از همان ابتدای شروع و ثبت نام در دانشگاه (در دوره ۴ ساله دانشجویی) حقوق ثابت می‌گیرد.
 3. ۴ سال مدت تحصیل در دانشگاه در سنوات خدمتی آن‌ها محاسبه می‌شود به این صورت که این ۴ سال جز سابقه کار آن‌ها محسوب می‌شود.
 4. دانشجو معلمان از ترم ۴ شروع به تدریس در مدارس به صورت کارورزی می‌کنند.
 5. دانشجویان پسر قبول شده در دانشگاه فرهنگیان خدمت سربازی ندارند و فقط باید دوره آموزشی را بگذرانند.
 6. دانشجویان همچنین از بیمه بازنشستگی و سلامت نیز برخوردار می‌شوند.

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی استان بوشهر

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی استان بوشهر مهم ترین کار پس از آزمون سراسری برای ورود به این مجموعه می باشد. همانطور که ذکر شد و دانشگاه فرهنگیان برای تامین کادر انسانی خود از طریق کنکور سراسری اقدام به جذب دانشجویان می کند.  انتخاب رشته کنکور سراسری معمولا اواخر مرداد ماه انجام شده و داوطلبان می بایست اقدام به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان نمایند.
لازم است داوطلبانی که میخواهند در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شوند  این دانشگاه و رشته مورد نظر را در انتخاب اول خود قرار داده زیرا اگر در انتخاب های بعدی باشند و داوطلب در رشته های اولیه  قبول شود ، دیگر به مصاحبه جهت ورود به دانشگاه فرهنگیان دعوت نخواهد شد.

ضمنا اگر هر گونه سوال یا ابهامی در مورد ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان بوشهر در ذهن شما وجود داشت می‌توانید هر روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با شماره تلفن های موجود در سایت تماس گرفته و با مشاورین سایت صدای مشاوران ارتباط برقرار کنید.

لیست رشته های دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی استان بوشهر

این دانشگاه در شانزده رشته کارشناسی پیوسته غیر فنی شامل:
آموزش زبان و ادبیات فارسی، ارتباط تصویری، تربیت دبیر تربیت بدنی و علوم ورزشی، تربیت دبیر جغرافیا، تربیت دبیر زبان انگلیسی ، دبیری الهیات ومعارف اسلامی، دبیری تاریخ، دبیری ریاضی، دبیری زبان و ادبیات عرب، دبیری زیست شناسی، دبیری شیمی، دبیری علوم اجتماعی، دبیری فیزیک، راهنمایی و مشاوره گرایش فعالیت های پرورشی، علوم تربیتی گرایش آموزش و پرورش پیش دبستانی و دبستانی و علوم تربیتی گرایش آموزش و پرورش کودکان عقب مانده ذهنی دانشجویان را جذب می کند.

ثبت نام دانشگاه فرهنگيان بوشهر

????????????????????????????????????

لیست رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان بوشهر

دوره کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان در پنج رشته پیش بینی شده است. این رشته ها شامل:

 • علوم تربیتی با گرایش آموزش و پرورش ابتدایی ویژه معلمان ابتدایی
 • مدیریت آموزشگاهی ویژه مدیران و معاونان آموزشگاه ها
 • مشاوره و راهنمایی ویژه مشاوران
 • پتربیت بدنی و علوم ورزشی ویژه دبیران تربیت بدنی
 • مدیریت و برنامه ریزی فرهنگی تربیتی ویژه حوزه های اداری و ستادی

فرهنگیان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی برای ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در صورت داشتن حداقل 3 سال سابقه خدمت در وزارت آموزش و پرورش به صورت پیمانی یا رسمی می توانند در آزمون مربوط به رشته های مرتبط و مورد نیاز شرکت نمایند.

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی استان بوشهر

زمان ثبت نام حضوری دانشگاه فرهنگیان بوشهر بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری به صورت اطلاعیه در سایت اینترنتی این دانشگاه به نشانی atb.cfu.ac.ir اطلاع رسانی خواهد شد. اما با توجه به تجربه سال های گذشته ثبت نام عموما در هفته اول مهر ماه انجام خواهد پذیرفت. متقاضیان تحصیل در دانشگاه فرهنگیان بوشهر می بایست فرایند ثبت نام خود زمانبندی دقیق مراحل آن را را مطابق با اطلاعیه های سازمان سنجش و سایت رسمی دانشگاه فرهنگیان بوشهر انجام دهند. همچنین برای کسب اطلاعات دقیق می‌توانید هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب به صورت تلفنی با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و اطلاعات لازم را از مشاورین سایت صدای مشاور آن کسب نمایید.

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی استان بوشهر

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی استان بوشهر به شرح ذیل می باشد. پذیرفته شدگان با در دست داشتن مدارک زیر، در زمان مقرر به دانشگاه فرهنگیان بوشهر به آدرس: :بوشهر – چهاراه دادگستری – خیابان جهاد سازندگی – پردیس علامه طباطبایی بوشهر مراجعه نمایند.

 1. اصل شناسنامه و تصویر تمامی صفحات( 1سری)
 2. اصل کارت ملی و تصویر پشت و رو (1سری)
 3. اصل دیپلم و یا گواهی موقت دیپلم که معدل سه سال دوره متوسطه در آن درج شده است و ریز نمرات دیپلم (تصویر دیپلم و ریز نمرات 1 سری)
 4. سه قطعه عکس 4× 3 (ترجیحاً عکسی که موقع ثبت نام در آزمون به سازمان سنجش ارائه شده است) الزامی است .
 5. همراه داشتن مدارک امتیاز آور برای افراد ذی نفع جهت برخورداری از امتیازات لازم الزامی است. و به مدارک ارائه شده بعد از زمان مقرر ترتیب اثر داده نخواهد شد. ( این امتیازات به حافظان کل و برگزیدگان مسابقات بین المللی قرآن ، نخبگان علمی ،مهارتی ، مبتکران ، برگزیدگان المپیادهای علمی ، قهرمانان ورزشی ملی و بین المللی  در صورت کسب حد نصاب نمره علمی لازم در مصاحبه و با ارائه اسناد و مدارک معتبر تعلق خواهد گرفت.)
 6. ارائه اصل فیش واریزی بابت هزینه مصاحبه و بررسی صلاحیت های عمومی به به جساب اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

چنانچه در یک سال تحصیلی به هر دلیلی از جمله قبول شدن تعداد افراد لازم در مصاحبه حضوری یا عدم انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان بوشهر توسط داوطلبین ، این دانشگاه اقدام به تکمیل ظرفیت های خالی در دانشگاه می نماید.  در صورتی که دانشگاه ها لازم ببینند اطلاعیه هایی را در این خصوص منتشر می‌نمایند. بر این اساس داوطلبینی که واجد شرایط ثبت نام در این دانشگاه باشند و نمره نهایی بالاتر از ۶۵۰۰ کسب نموده باشند می توانند در بهمن ماه هر سال نسبت به ثبت‌نام و تکمیل انتخاب رشته (حداکثر ۲۰ کد رشته محل) اقدام نمایند.

قابل ذکر است تمامی شرایط این دانشجویان مشابه دانشجویان عادی میباشد. شرایط و قوانین ثبت نام برای دانشجویان تکمیل ظرفیت هیچ تفاوتی با سایرین نمی کند. برای اطلاع دقیق تر از جزئیات تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان می توانید لینک مقاله زیر را مشاهده نمایید.

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی استان بوشهر

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

مراحل مصاحبه ثبت نام دانشگاه فرهنگيان بوشهر شامل موارد زیر است.

 1. ارسال فرم شماره 1 به مرکز گزینش استان. ( هر استان دارای یک هسته گزینش می باشد.)
 2. جهت دریافت فرم شماره یک و  اطلاع از آدرس پستی هسته گزینش استان خود ، می توانید با شماره تلفن های مندرج در همین صفحه تماس بگیرید.
 3. مدارک لازم برای مراجعه به پردیس استان و انجام مصاحبه حضوری.
  داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های موجود در این صفحه تماس بگیرند.
 4. تهیه فیش بابت پرداخت هزینه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
 5. آمادگی علمی و معنوی برای مصاحبه دانشگاه فرهنگیان بوشهر

نکان مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان بوشهر

نکات مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان بوشهر به شرح زیر می باشد.

 • ظاهر و نوع پوشش
  بنابراین سعی کنید با ظاهری آراسته و پوششی مناسب در جلسه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان این استان حاضر شوید.
  برای اشتغال در شغل دبیری در کشور ایران لازم است پوششی مورد تایید جمهوری اسلامی داشته باشید.
 • قدرت فن بیان
  همانطور که می دانید این خصوصیت از معیارهای معلم نشان دهنده توانایی درد تدریس است، بنابراین سعی کنید در حین صحبت با مصاحبه کنندگان زیاده گویی نکنید، فکر کنید و صحبت کنید به نحوه جمله بندی خود توجه داشته باشید محکم، رسا و گویا صحبت کنید.
 • مسائل عقیدتی
  در رابطه با احکام دین، نماز جمعه، مرجع تقلید و روخوانی قرآن و … سوالات علمی در رابطه با رشته انتخابی تان پرسیده می شود.
 • ضمن اینکه هدف و انگیزه از انتخاب رشته مور علاقه تان هم موضوعی است که برای مصاحبه کنندگان بسیار مهم است.
 • در صورت دارا بودن مدارکی از جمله عضو شورا بودن، بسیج، عضو یا همکاری در انتخابات یا انجمن اسلامی در جلسه مصاحبه، امتیاز محسوب خواهد شد.
 • تسلط بر مسائل سیاسی و احکام مورد نیاز می باشد.
 • سوالات روانشناسی از شما پرسیده می شود تا مشخص شود هدف شما از داشتن شغل دبیری دربوشهر چیست؟
 • عدم حضور داوطلب در زمان تعیین شده برای مصاحبه به منزله ی انصراف تلقی خواهد شد و پیش بینی زمان جدید برای مصاحبه امکان پذیر نخواهد بود.
 • داوطلب موظف است جهت انجام امور پذیرش حداقل یک ساعت قبل از زمان اعلام شده ، در مرکز مجری مصاحبه حضور داشته باشد.
 • با توجه به محدودیت زمانی در نقص  مدارک ترتیب اثر داده نخواهد شد.

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگيان پردیس علامه طباطبايي استان بوشهر

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید