شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری 98 – 99

تکمیل ظرفیت کنکور

جهت مشاوره در زمینه شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری 98 – 99

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری 98 – 99 از دو طریق انجام می شود . روش اول ، تکمیل ظرفیت برای رشته هایی است که از طریق آزمون پذیرش دارند . یعنی داوطلبان تکمیل ظرفیت از طریق رتبه و تراز آزمون سراسری در این رشته های با آزمون پذیرش می شوند . روش دوم ، تکمیل ظرفیت برای رشته هایی است که پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی می باشد . یعنی داوطلبان تکمیل ظرفیت برای رشته های بدون آزمون بر اساس معدل کتبی سنجیده می شوند. 

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری 98 – 99

بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری در شهریور ماه ، و ثبت نام پذیرقته شدگان در کد رشته محل های قبولی ، دانشگاه هایی که در تعدادی از رشته ها دارای ظرفیت خالی می باشند در اواخر مهرماه تکمیل ظرفیت را اعلام می کنند . برای اطلاع از زمان دقیق تکمیل ظرفیت آزمون سراسری بهتر است داوطلبان از طریق سایت سازمان سنجش لینک سراسری ، اطلاعیه های جدید را پیگیری نمایند 

تکمیل ظرفیت طبق روال سال های گذشته در دو نوبت انجام می شود . یک مرحله ، تکمیل ظرفیت در اواخر مهر یا آبان انجام می شود . یک مرحله در اواخر آذر یا اوایل دی ماه انجام می شود . که پذیرفته شدگان مرحله دوم تکمیل ظرفیت ورودی بهمن ماه هستند. 

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری 98 – 99

با اعلام زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری از طریق سایت سازمان سنجش ، لازم است متقاضیان دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری سال 98 را دانلود نمایند . شرایط و ضوابط شرکت در تکمیل ظرفیت و لیست رشته ها و دانشگاه هایی که دارای ظرفیت هستند را مطالعه نماید . در صورتی که دانشگاه و رشته مد نظر داوطلب اعلام ظرفیت نموده اند . متقاضیان می تواند مراحل ثبت نام اینترنتی انتخاب رشته تکمیل ظرفیت را انجام دهند . 

برای شرکت در تکمیل ظرفیت رشته هایی که با آزمون هستند لازم است داوطلبان در آزمون سراسری ثبت نام کرده باشند و در جلسه آزمون حضور داشته باشند . و برای آن ها کارنامه اولیه و رتبه و تراز از طریق سایت سنجش ارائه شده باشد . با توجه به کارنامه اگر مجاز به انتخاب رشته باشند می توانند در مرحله تکمیل ظرفیت رشته های با آزمون شرکت نمایند . 

با اعلام نتیجه انتخاب رشته اولیه در شهریور ماه ، داوطلبانی که پذیرفته نشدند و یا از نتیجه قبولی خود رضایت ندارند و یا در مرحله انتخاب رشته در مرداد ماه شرکت نکردند می توانند در مرحله تکمیل ظرفیت شرکت نماید . 

داوطلبانی که قصد ثبت نام برای تکمیل ظرفیت رشته های بدون آزمون را دارند بایستی شرایط درج شده در ادامه مطلب را دارا باشند . این دسته از داوطلبان بایستی دارای مدرک دیپلم نظام جدید حداکثر تا تاریخ 98/05/31 و یا مدرک پیش داشگاهی حد اکثر تا تاریخ 98/06/31 و یا دیپلم نظام قدیم 4 ساله باشند و یا مدرک کاردانی حداکثر تا تاریخ 98/06/31 باشند. 

دارندگان ديپلم فني و حرفه اي و كاردانش نظام قديم هنرستان كه فاقد مدرك پيش دانشگاهي و يا مدرك كارداني مي باشند حق ثبت نام و شركت در اين مرحله را ندارند و در صورت ثبت نام و انتخاب رشته بعنوان متخلف شناخته شده و برابر ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.

نظر به اينكه گزينش دانشجو در اين مرحله بر اساس سوابق تحصيل (معدل كتبي ديپلم) ، صورت خواهد گرفت ؛ لذا كليه متقاضيان(ديپلمه هاي نظام آموزشي 3-3-6 ، نظام سالي واحدي يا ترمي واحدي، نظام قديم چهارساله دبيرستان و همچنين ديپلمه هاي فني و حرفه اي و كاردانش نظام قديم هنرستان كه داراي مدرك پيش دانشگاهي و يا كارداني مي باشند) بايستي معدل كل و يا معدل كتبي خود را بصورت صحيح در تقاضانامه ثبت‌نام اينترنتي درج نمايند. داوطلبان توجه داشته باشند در صورت مغايرت معدل كل و يا معدل كتبي واقعي با معدل كل و يا معدل كتبي اعلام شده در تقاضانامه ثبت نامي، از ثبت‌نام پذيرفته شدگان ممانعت بعمل آمده و قبولي آنها لغو مي گردد. 

 

جهت مشاوره در زمینه شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری 98 – 99

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید