تماس با برترین مشاوران کشور

تماس از تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴

شماره تماس از تلفن ثابت در استان تهران ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۳

خانه / کنکور و انتخاب رشته / اخبار انتخاب رشته و کنکور سراسری / شرایط انتخاب رشته ، رشته های شناور
سنجش

شرایط انتخاب رشته ، رشته های شناور

جهت مشاوره در زمینه شرایط انتخاب رشته ، رشته های شناور

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۱۶۱۳_۲۳۰_۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله از شرایط انتخاب رشته ، رشته های شناور در سال 98 مطلع میشوید. اطلاع از نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری و رشته های شناور برای انجام انتخاب رشته صحیح ضروری می باشد. 

شرایط انتخاب رشته ، رشته های شناور سال 98

واجدین شرایط انتخاب رشته از 20 مرداد برای انتخاب رشته کنکور 98 سراسری روزانه نوبت دوم شباه، پردیس خودگردان، پیام نور ، غیرانتفاعی و آزاد اقدام نمایند. رشته های شناور برای مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد به رشته هایی گفته می شود که برای تحصیل در آن رشته ها نیاز به مدرک تحصیلی پیشین مرتبط با همان رشته انتخابی را نخواهید داشت. با توجه به افزایش ظرفیت پذیرش دانشگاه ها، تمام داوطلبان کنکور 98 مجاز به انتخاب رشته می باشند. علاوه بر این بیش از 80درصد از رشته های دانشگاهی بدون کنکور سراسری و براساس شرط معدل، پذیرش بدون کنکور دارند. 

داوطلبان در زمان انتخاب رشته میتوانند نسبت به انتخاب کدرشته محل های انتخابی، اقدام نمایند. سایت انتخاب رشته دانشگاه سراسری Sanjesh.org و سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد azmoon.org است. 

شرایط انتخاب رشته ، رشته های شناور

برای انجام انتخاب رشته کنکور 98 سراسری لازم است به سایت سنجش مراجعه کرده و از منوی سمت راست ، لینک سراسری را انتخاب کنید. سپس لینک انتخاب رشته را انتخاب نمایید. بعد از ورود به سامانه انتخاب رشته نیاز به داشتن اطلاعات ثبت نامی خواهید داشت. اطلاعات لازم برای انتخاب رشته کنکور شامل شماره پرونده، شماره داوطلبی یا کد پیگیری ثبت نام است. اگر این اطلاعات را گم کرده و یا فراموش کرده اید، می توانید برای دریافت مجدد با مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور تماس بگیرید.

راهنمای دریافت شماره پرونده و شماره داوطلبی کنکور 98 – 99

دریافت شماره داوطلبی کنکور سراسری و دانشگاه آزاد

فرم انتخاب رشته کنکور سراسری ، هم زمان با دفترچه انتخاب رشته کنکور برای اولویت بندی انتخاب رشته در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. داوطلبان کنکور سراسری می توانند نسبت به انتخاب 150کدرشته محل از بین رشته محل های مندرج در دفرچه انتخاب رشته کنکور اقدام نمایند.

بعد از تکمیل فرم انتخاب رشته، سایت یک کد رهگیری 15 رقمی به داوطلب ارائه میکند. داوطلب موظف است تا پایان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ، کد رهگیری را نزد خود نگه دارد.

فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور سراسری

فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور سراسری در انتهای دفترچه انتخاب رشته کنکور قرار دارد. فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور با 5ستون می باشد. داوطلبان با توجه به علاقمندی برای انتخاب کدرشته محل های مورد نظر اقدام نمایند. فرم پیش نویس انتخاب رشته شامل ردیف، دوره تحصیلی ، کد رشته محل، نام رشته و گرایش و نام دانشگاه یا موسسه محل قبولی است. بعد از تکمیل فرم پیش نویس، برای انجام انتخاب رشته اصلی به سایت سنجش مراجعه کنید.

شرایط انتخاب رشته ، رشته های شناور

راهنما و مشاوره انتخاب رشته ، رشته های شناور

داوطلبان کنکور می توانند برای مشاوره انتخاب رشته ، رشته های شناور کنکور سراسری و آزاد با مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور تماس بگیرند. سامانه صدای مشاور با سال ها سابقه فعالیت حرفه ای در زمینه انتخاب رشته کنکور، راهنمای شما برای قبولی در انتخاب بهترین رشته و دانشگاه خواهد بود.

جهت مشاوره در زمینه شرایط انتخاب رشته ، رشته های شناور

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۱۶۱۳_۲۳۰_۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد

شرایط رفع ممنوعیت کنکور سراسری 99

در این مقاله از شرایط رفع ممنوعیت کنکور سراسری 99 مطلع می شوید. رئیس سازمان سنجش آموزش …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =