خانه / کنکور و انتخاب رشته / سهمیه منطقه 3 بهتر است یا جانبازی زیر 25 درصد
سهمیه منطقه 3 بهتر است یا جانبازی بالای 25 درصد

سهمیه منطقه 3 بهتر است یا جانبازی زیر 25 درصد

جهت مشاوره در زمینه سهمیه منطقه 3 بهتر است یا جانبازی زیر 25 درصد

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

سهمیه منطقه 3 بهتر است یا جانبازی زیر 25 درصد؟؟ در این مقاله از میزان تاثیر سهمیه منطقه 3 و جانبازی زیر 25 درصد برای کنکور سراسری مطلع خواهید شد. سهمیه مناطق به سه گروه سهمیه منطقه 1 ، منطقه 2 و منطقه 3 تقسیم بندی می شود. تقسیم بندی سهمیه مناطق براساس محل تحصیل سه سال پایانی دبیرستان انجام می شود. حدودا بیش از 95درصد داوطلبان در تمامی گروه های انسانی، ریاضی، تجربی، هنر و زبان از سهمیه مناطق برخوردار می باشند. سهمیه جانبازی زیر 25 درصد (سهمیه ایثارگران) شامل همسر و فرزند جانبازان 25 درصد ، آزادگان و فرزندان و همسران ایشان و همچنین همسر و فرزندان شهدا می باشد.

در کنکور 98 سهمیه منطقه 3 بهتر است یا جانبازی زیر 25 درصد

در کنکور 98 سهمیه منطقه 3 تاثیرگذارتر است یا سهمیه جانبازی زیر 25 درصد؟ سهمیه مناطق با توجه به امکاناتی که در دسترس دانش آموزان در طول سه سال تحصیلی قرار گرفته است انجام می شود. کمترین میزان امکانات آموزشی مربوط به دانش آموزان منطقه 3 است و آمار قبولی این گروه به طور چشمگیری بالا است. داوطلبان مشمول سهمیه 5 درصدی ایثارگران در مقایسه با داوطلبان سهمیه منطقه 3 که رتبه یکسان کسب نموده اند، احتمال قبولی بیشتری دارند.

با توجه به ظرفیت پذیرش داوطلبان مشمول سهمیه 5 درصدی ، یک پنجم داوطلبانی که از سهمیه 25 درصدی استفاده می نمایند ، در مقایسه با داوطلبان سهمیه 25 درصدی که از ظرفیت پذیرش بیشتری برخوردارند، احتمال قبولی کمتری دارند. برای قبولی در هر رشته محل  ، کسب نمودن 70% نمره آخرین نفر قبولی الزامی است.

سهمیه ایثارگران و جانبازان زیر 25 درصد که دارای حداقل سابقه 6 ماه خدمت در جبهه می باشند و همسر و فرزندان این گروه به این صورت است که 5 درصد از ظرفیت هر رشته محل به جانبازان و همسر و فرزندان این گروه اختصاص می یابد. برای اطلاع از رتبه قبولی در رشته مورد نظر خود با توجه به سهمیه منطقه 3 ، سهمیه جانبازان زیر 25 درصد و یا مشمولین سهمیه منطقه 3 و سهمیه جانبازان ، با شماره تلفن های موجود در این صفحه تماس بگیرید.

برای مشاهده میزان تاثیر سهمیه مناطق سه گانه و تخمین احتمال قبولی رشته مورد نظر در کنکور سراسری ، و مقایسه میزان تاثیر سهمیه جانبازان بالای 25 درصد، می توانید از نرم افراز رایگان انتخاب رشته استفاده نمایید و یا از طریق شماره تلفن های موجود در این صفحه با کارشناسان تماس بگیرید.

دریافت نرم افراز رایگان انتخاب رشته

 

سهمیه منطقه 3 بهتر است یا جانبازی زیر 25 درصد
5 (100%) 1 vote[s]

جهت مشاوره در زمینه سهمیه منطقه 3 بهتر است یا جانبازی زیر 25 درصد

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری زبان

نحوه مشاهده نتایج کنکور سراسری 98

در این مقاله آموزشی نحوه مشاهده نتایج کنکور سراسری 98 را می آموزید. کنکور سراسری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *