ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس فاطمه الزهرا (س) اهواز

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس فاطمه الزهرا (س) اهواز

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس فاطمه الزهرا (س) اهواز

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دانشگاه فرهنگیان پردیس فاطمه الزهرا (س) اهواز هر سال هم مانند سایر دانشگاه های فرهنگیان در سراسر کشور اقدام به جذب و ثبت نام دانشجویان، جهت تامین نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش استان خوزستان می نماید. افرادی که واجد شرایط ثبت نام در این مراکز آموزشی باشند می بایست پس از ثبت نام و کسب حداقل تراز لازم در کنکور سراسری، در فرم انتخاب رشته خود رشته های دانشگاه فرهنگیان فاطمه الزهرا (س) اهواز را انتخاب نمایید.

در صورت پذیرفته شدن، دانش آموزان به مصاحبه حضوری دعوت شده و در نهایت کسانی که این مصاحبه را با موفقیت پشت سر بگذارند، از ترم مهر می توانند در کلاس های درس دانشگاه فرهنگیان حضور پیدا کنند.
از آنجا که دانشگاه های فرهنگیان شرایط به نسبت مطلوب و آینده روشنی را پیش روی دانشجویان خود قرار می دهند، هرساله اقبال دانش آموزان و متقاضیان برای تحصیل در این دانشگاه ها بیشتر می شود.

در این مقاله تلاش شده است تا توضیحاتی را پیرامون نحوه پذیرش در این دانشگاه ، مزایای دانشگاه ، نکات لازم برای مصاحبه حضوری دانشگاه فرهنگیان اهواز و همچنین رشته های موجود در این دانشگاه برای داوطلبین ارائه شود.

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس فاطمه الزهرا (س) اهواز

برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان اهواز پردیس فاطمه الزهرا (س) اهواز شما می بایست در کنکور سراسری شرکت نموده و  انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان را برای این دانشگاه انجام دهید. پس از پذیرفته شدن در مصاحبه حضوری شما می توانید در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید.

داوطلبان می بایست پیش از تصمیم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان پردیس فاطمه الزهرا (س) اهواز ، از دارا بود شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام در این دانشگاه کسب اطمینان نمایید.

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

دانشگاه فرهنگیان نیز مانند سایر دانشگاه‌ها قوانین و ضوابط خاصی برای پذیرش دانشجویان دارد.  شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان اهواز به صورت عمومی شامل موارد زیر می باشد.

 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد بـه دیـن اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • داشتن سلامت کامل روانی، جسمانی و توانایی انجام وظایف محوله.
 • عدم سابقه محکومیت جزایی یا کیفری.
 • عدم اعتیاد بـه مواد مخدر، دخانیات و الکل و هر نوع مواد اعتیادآور.
 • دارا بودن گواهینامه پایان دوره پیش‌ دانشگاهی داوطلبان نظام آموزشی قدیم یا متوسطه دوم نظام آموزشی جدید.

شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

شرایط اختصاصی ورود به دانشگاه فرهنگیان برای داوطلبین شامل موارد زیر می باشد. لازم است داوطلبان در صورت دارا بودن همه این شرایط اقدام به انتخاب رشته نمایند.

 1. کسب حداقل تراز 6500 و بالاتر در کنکور سراسری جهت مجاز شدن برای انتخاب رشته.
  برای اطلاع از رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان لینک زیر ا مشاهده فرمایید.
  رتبه و تراز لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان
 2. نداشتن هیچ گونه رابطه استخدامی یا تعهد خدمت “دائم یا موقت” به نهادها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی از آغاز تا پایان دوره تحصیل در دانشگاه
 3. در پذیرش سال 99 دانشگاه فرهنگیان، شرط معدل برداشته شده و داوطلبان با داشتن هر معدلی می توانند در این دانشگاه مورد پذیرش قرار بگیرند.
 4. طبق ماده 42 و 43 قانون مدیریت خدمات کشوری، داشتن حداکثر سن 24سال تمام در ابتدای ورود به دانشگاه فرهنگیان اهواز الزامی است.
 • محاسبه سن داوطلبین بر اساس مندرجات اصـل شناسنامه‌ای است که با توجه به آن در کنکور سراسری ثبت ‌نام می‌کنند بنابراین تغییراتی که پس از ثبـت‌ نام در آزمون، در مدارک هویتی، به ویژه تاریخ تولد داوطلب به وجود آمده باشد دارای اعتبار نیست و در صورت پذیرفته‌ شدن در آزمون در هر مرحله‌ای، قبولی وی ملغی خواهد شد.
 • انجام خدمت سربازی یا سوابق کاری و موارد دیگر تحت هیچ شرایطی به سقف سنی داوطلب برای کنکور سراسری افزوده نمی‌شود.

سایت اینترنتی دانشگاه فرهنگیان پردیس فاطمه الزهرا (س) اهواز به نشانی pfzk.cfu.ac.ir در دسترس داوطلبان می باشد. شما می توانید تمامی اطلاعیه های مربوط به دانشگاه فرهنگیان پردیس فاطمه الزهرا (س) اهواز را در این پایگاه اینترنتی مشاهده نمایید.

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

چنانچه در یک سال تحصیلی به هر دلیلی از جمله قبول شدن تعداد افراد لازم در مصاحبه حضوری یا عدم انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان اهواز توسط داوطلبین ، این دانشگاه اقدام به تکمیل ظرفیت های خالی در دانشگاه می نماید.  در صورتی که دانشگاه ها لازم ببینند اطلاعیه هایی را در این خصوص منتشر می‌نمایند. بر این اساس داوطلبینی که واجد شرایط ثبت نام در این دانشگاه باشند و نمره نهایی بالاتر از ۶۵۰۰ کسب نموده باشند می توانند در بهمن ماه هر سال نسبت به ثبت‌نام و تکمیل انتخاب رشته (حداکثر ۲۰ کد رشته محل) اقدام نمایند.

 قابل ذکر است تمامی شرایط این دانشجویان مشابه دانشجویان عادی میباشد. شرایط و قوانین ثبت نام برای دانشجویان تکمیل ظرفیت هیچ تفاوتی با سایرین نمی کند. برای اطلاع دقیق تر از جزئیات تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان می توانید لینک مقاله زیر را مشاهده نمایید.

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

ممنوعیت تغییر محل خدمت پذیرفته شدگان

تعویض سهمیه اسـتان محـل خـدمت قبـل از شـروع بـه کار و ایفـای تعهـد، تحـت هـر شـرایط اعـم از تأهـل، تجرد، بعـد مسـافت، تکفل،سرپرسـتی خـانواده، فـوت والـدین و… ممنـوع است.

درصـورت عـدم نیـاز در محـل عنوان شده در دفترچـه آزمـون، اداره کـل آمـوزش‌ و پـرورش اسـتان تصمیم گیرنده محـل خدمت فرد مذکور درســطح اســتان خواهــد بــود.

دانشــجویان دوره روزانــه دانشــگاه‌هــا کــه بااســتفاده از قــانون آمــوزش رایگــان تحصــیل می‌کنند درصــورتی مــی‌تواننــد رشــته‌هــای موردنیــاز آمــوزش وپــرورش را انتخــاب کنند کــه قبــل از شــروع ثبــت نــام انصراف دائم خـود را بـه محـل تحصـیل اعـلام کرده و فـرم انصـراف قطعـی از تحصـیل را دریافت کرده باشند.

مزایای دانشگاه فرهنگیان

 1. دانشجویان از همان ابتدای پذیرش در دانشگاه استخدام دولتی می شوند.
 2. دانشجو از همان ابتدای شروع و ثبت نام در دانشگاه (در دوره ۴ ساله دانشجویی) حقوق ثابت دریافت می نمانید.
 3. ۴ ساله مدت تحصیل در دانشگاه در سنوات خدمتی آن‌ها محاسبه می‌شود به این صورت که این ۴ سال جز سابقه کار آن‌ها محسوب می‌شود.
 4. دانشجو معلمان از ترم ۴ شروع به تدریس در مدارس به صورت کاروزی می‌کنند.
 5. دانشجویان پسر قبول شده در دانشگاه فرهنگیان خدمت سربازی ندارند و فقط باید دوره آموزشی را بگذرانند.
 6. دانشجویان همچنین از بیمه بازنشستگی و سلامت نیز برخوردار می‌شوند.

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان پردیس فاطمه الزهرا (س) اهواز

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان پردیس فاطمه الزهرا (س) اهواز  مهمترین کار پس از آزمون سراسری برای ورود به این مجموعه می باشد. همانطور که ذکر شد و دانشگاه فرهنگیان برای تامین کادر انسانی خود از طریق کنکور سراسری اقدام به جذب دانشجویان می کند.  انتخاب رشته کنکور سراسری معمولا اواخر مرداد ماه انجام شده و داوطلبان می بایست اقدام به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان نمایند. ( در حال حاضر به دلیل شرایط کرونا انتخاب رشته به مهر ماه موکول شده است .)
لازم است داوطلبانی که میخواهند در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شوند  این دانشگاه و رشته مورد نظر را در انتخاب اول خود قرار داده زیرا اگر در انتخاب های بعدی باشند و داوطلب در رشته های اولیه  قبول شود ، دیگر به مصاحبه جهت ورود به دانشگاه فرهنگیان دعوت نخواهد شد.

رشته های دانشگاه فرهنگیان پردیس فاطمه الزهرا (س) اهواز در هر سال متغیر می باشد. دانشگاه فرهنگیان اهواز بنابر نیاز اداره آموزش و پرورش استان در رشته‌های مختلف اقدام به جذب دانشجو می نماید. این رشته ها و ظرفیت های آن ها هر ساله متغیر بوده و برای اطلاع از رشته های دانشگاهی هر سال داوطلبان می بایست دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری مراجعه نمایند. اما به صورت معمول دانشگاه های فرهنگیان در رشته های زیر اقدام به پذیرش دانشجو می نمایند.

لیست رشته های دانشگاه فرهنگیان فاطمه الزهرا (س) اهواز

گروه آزمایشی ریاضی
آموزش و پرورش کودکان استثنایی ، آموزش ریاضی ، آموزش فیزیک ، آموزش ابتدایی ، آموزش تربیت بدنی
گروه آزمایشی علوم تجربی
دبیری شیمی، دبیری زیست شناسی، آموزش ابتدایی، آموزش و پرورش کودکان استثنایی، آموزش تربیت بدنی
گروه آزمایشی علوم انسانی
آموزش زبان و ادبيات فارسي، دبيری الهيات و معارف اسلامي، دبیری تاريخ ، دبیری زبان و ادبيات عربي، دبیری علوم اجتماعي، راهنمایی و مشاوره، آموزش ابتدایی، آموزش و پرورش کودکان استثنایی، آموزش جغرافیا، آموزش تربیت بدنی
گروه آزمایشی هنر
آموزش ارتباط تصویری
گروه آزمایشی زبان
تربیت دبیر زبان انگلیسی

زمان ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس فاطمه الزهرا (س) اهواز

زمان ثبت نام دانشگاه فرهنگیان اهواز بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری به صورت اطلاعیه در سایت اینترنتی این دانشگاه به نشانی pfzk.cfu.ac.ir اطلاع رسانی خواهد شد. اما با توجه به تجربه سال های گذشته ثبت نام عموما در هفته اول مهر ماه انجام خواهد پذیرفت. متقاضیان تحصیل در دانشگاه فرهنگیان اهواز می بایست فرایند ثبت نام خود زمانبندی دقیق مراحل آن را را مطابق با اطلاعیه های سازمان سنجش و سایت رسمی دانشگاه فرهنگیان اهواز انجام دهند. همچنین برای کسب اطلاعات دقیق می‌توانید هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب به صورت تلفنی با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و اطلاعات لازم را از مشاورین سایت صدای مشاور آن کسب نمایید.

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان اهواز پردیس فاطمه الزهرا (س) 

مدارک ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان پردیس فاطمه الزهرا (س) اهواز  به شرح ذیل می باشد. پذیرفته شدگان با در دست داشتن مدارک زیر، در زمان مقرر به دانشگاه فرهنگیان اهواز به آدرس: خوزستان ـ  اهواز – پادادشهر – خ لادن بین خ ۱۴ و ۱۵  دانشگاه فرهنگیان پردیس فاطمه الزهرا (س)  اهواز مراجعه نمایند.

 • اصل شناسنامه و تصویر از تمام صفحات آن یک سری.
 • اصل کارت ملی و تصویر از روی و پشت آن یک سری.
 • اصل مدرک دیپلم (گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه) و تصویر آن با مهر و امضاء مدیر دبیرستان و یا هنرستان با درج بخش و شهرستان محل اخذ مدرک.
 • اصل و تصویر گواهینامه پایان دوره پیش دانشگاهی با مهر و امضا مدیر مرکز پیش دانشگاهی با درج رشته تحصیلی، بخش و شهرستان محل اخذ مدرک پیش دانشگاهی.
 • اصل مدرک کاردانی پیوسته برای فارغ التحصیلان فنی وحرفه ای و کاردانش ( به جای مدرک پیش دانشگاهی).
 • اصل کارنامه دوره سه ساله متوسطه نظام جدید که نمرات کتبی و معدل کل درآن درج شده و به مهر و امضا مدیر دبیرستان و آموزش وپرورش منطقه مربوط، ممهور شده باشد. (کارنامه باید عکس دار و دارای تمبر باشد)
 • اصل کارنامه تحصیلی دوره پیش دانشگاهی (با مهر و امضاء  همراه با تمبر و عکس دانش آموز)
 • پرینت قبولی در کنکور سراسری (کارنامه نهایی) قابل اخذ از سایت سازمان سنجش.
 • ریز نمرات درصد دروس (کارنامه اولیه) قابل اخذ از سایت سازمان سنجش.
 • رسید پستی  ارسال تاییده تحصیلی به دانشگاه
 • شش قطعه عکس 4*3 پشت نویسی شده
 • اصل فرم انصراف از تحصیل دانشجویان انصرافی کارشناسی یا کاردانی از دانشگاه های دیگر
 • اصل و کپی دفترچه بیمه
 • سی دی اسکن مدارک ثبت نامی.

مدارک و اسناد مرتبط با حافظان کل و برگزیدگان مسابقات بین المللی قرآن، نخبگان علمی، مهارتی، مبتکران، برگزیدگان المپیادهای علمی با تایید مراجع مربوطه

پذیرفته شدگان در دانشگاه فرهنگیان پردیس فاطمه الزهرا (س) اهواز می توانند با شماره های درج شده در این مقاله تماس حاصل نمایند و از زمان و مکان ثبت نام در این دانشگاه مطلع شوند.

در صورت در دسترس نداشتن تلفن ثابت می توانید با مراجعه به سایت صدای مشاوران و خرید بسته های تماسی با کارشناسان ما در ارتباط باشید و پاسخ پرسش خود را جویا شوید.

مصاحبه دانشگاه فرهنگیان پردیس فاطمه الزهرا (س) اهواز

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان

مراحل مصاحبه دانشگاه فرهنگیان پردیس فاطمه الزهرا (س) اهواز  شامل موارد زیر است.

 1. ارسال فرم شماره 1 به مرکز گزینش استان. ( هر استان دارای یک هسته گزینش می باشد.)
 2. جهت دریافت فرم شماره یک و  اطلاع از آدرس پستی هسته گزینش استان خود ، می توانید با شماره تلفن های مندرج در همین صفحه تماس بگیرید.
 3. مدارک لازم برای مراجعه به پردیس استان و انجام مصاحبه حضوری.
  داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های موجود در این صفحه تماس بگیرند.
 4. تهیه فیش بابت پرداخت هزینه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
 5. آمادگی علمی و معنوی برای مصاحبه دانشگاه فرهنگیان اهواز

نکات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان اهواز

برای موفقیت در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان توجه به موارد زیر الزامی است.
نکات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان اهواز
به شرح زیر می باشد.

 • ظاهر و نوع پوشش
  بنابراین سعی کنید با ظاهری آراسته و پوششی مناسب در جلسه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان این استان حاضر شوید.
  برای اشتغال در شغل دبیری در کشور ایران لازم است پوششی مورد تایید جمهوری اسلامی داشته باشید.
 • قدرت فن بیان
  همانطور که می دانید این خصوصیت از معیارهای معلم نشان دهنده توانایی درد تدریس است، بنابراین سعی کنید در حین صحبت با مصاحبه کنندگان زیاده گویی نکنید، فکر کنید و صحبت کنید به نحوه جمله بندی خود توجه داشته باشید محکم، رسا و گویا صحبت کنید.
 • مسائل عقیدتی
  در رابطه با احکام دین، نماز جمعه، مرجع تقلید و روخوانی قرآن و … سوالات علمی در رابطه با رشته انتخابی تان پرسیده می شود.
 • ضمن اینکه هدف و انگیزه از انتخاب رشته مور علاقه تان هم موضوعی است که برای مصاحبه کنندگان بسیار مهم است.
 • در صورت دارا بودن مدارکی از جمله عضو شورا بودن، بسیج، عضو یا همکاری در انتخابات یا انجمن اسلامی در جلسه مصاحبه، امتیاز محسوب خواهد شد.
 • تسلط بر مسائل سیاسی و احکام مورد نیاز می باشد.
 • سوالات روانشناسی از شما پرسیده می شود تا مشخص شود هدف شما از داشتن شغل دبیری در اهواز چیست؟

جمع بندی

در مقاله بالا می توانید از تمامی شرایط و ضوابط ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان پردیس فاطمه الزهرا (س) اهواز مطلع شوید. در این مقاله در رابطه با لیست رشته های دانشگاه فرهنگیان فاطمه الزهرا (س) اهواز نیز صحبت شده است. با توجه به داشتن مصاحبه برای این دانشگاه می توانید نکاتی که در هنگام مصاحبه حضوری لازم است بدانید را در مقاله بالا مشاهده نمایید.

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام دانشگاه فرهنگیان پردیس فاطمه الزهرا (س) اهواز

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید