تماس با برترین مشاوران کشور

تماس از تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴

شماره تماس از تلفن ثابت در استان تهران ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۳

خانه / بدون کنکور / ثبت نام بدون کنکور داوطلبان در دانشگاه دولتی 98
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های دولتی

ثبت نام بدون کنکور داوطلبان در دانشگاه دولتی 98

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور داوطلبان در دانشگاه دولتی 98

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۱۶۱۳_۲۳۰_۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

پیرو اطلاعیه آموزش متوسطه وزارت آمورش و پرورش، در سال 98 ثبت نام بدون کنکور 12 درصد داوطلبان در دانشگاه دولتی در حال انجام است. طبق قانون باید به تدریج 85 درصد ظرفیت دانشگاه‌ها از طریق سوابق تحصیلی و بدون کنکور و آزمون ورودی تکمیل شود، بعد از برگزاری کنکور امسال 12 درصد دانش‌آموزان در دانشگاه‌های دولتی بر مبنای تاثیر 100 درصدی سابقه پذیرفته خواهند شد.

درباره سهم سوابق تحصیلی در کنکور سراسری باید بگوییم که ، تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری پیرو مصوبه مجلس مطرح گردیده و  مطابق با قانون ،  اعمال سوابق باید به نحوی باشد که بتدریج 85 درصد ظرفیت دانشگاه‌ها از طریق سوابق تحصیلی تکمیل شود، سهم سوابق تحصیلی در پذیرش بدون کنکور 100 درصد میباشد و متقاضیان براساس معدل پذیرفته خواهند شد.

در حال حاضر در دفترچه‌های ثبت نام بدون کنکور سنجش بر مبنای سابقه تحصیلی، برای ثبت نام تعدادی از رشته ها در حال تکمیل می باشد، متقاضیان امکان ثبت نام بدون کنکور در این رشته ها را خواهند داشت.

در گذشته مجلس شورای اسلامی تاکید نموده بود که در سال اول اجرای قانون، سهم سوابق تحصیلی 25 درصد است و این اعمال 25 درصدی در سال اول انجام شد؛ اما به دلیل شکایت یک دانش آموز کنکوری به دیوان عدالت اداری ، رای جدیدی صادر گردید. در تعریف سابقه تحصیلی آمده بود که سابقه تحصیلی مشتمل بر نمره دروس نهایی دوره متوسطه است.

کسی که شکایت کرده بود گفته بود که تمام دروس متوسطه در سابقه تحصیلی نمی گنجند و دروس سوم و فقط چهار درس پیش دانشگاهی در سابقه تحصیلی می‌آید و بر این اساس قانون جدید تصویب گردید و بر اساس آن سابقه تحصیلی، نمرات نهایی برخی دروس دوره متوسطه و تاثیر آن به صورت مثبت است.

شرایط ثبت نام بدون کنکور 12 درصد داوطلبان در دانشگاه های دولتی

هانطور که گفتیم شرط ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه های دولتی ، پیرو قانون مصوب مجلس شورای اسلامی ، ثبت نام و پذیرش بر مبنای شرط معدل می باشد، این پذیرش به صورت تدریجی انجام می شود و 85 درصد ظرفیت دانشگاه های دولتی به صورت پذیرش ورودیان بدون کنکور خواهد بود و تا زمانی که کنکور برقرار باشد سابقه تحصیلی در کنکور اعمال خواهد شد.

لازم به ذکر است که برای باقی رشته‌ها دو روش دیگر در قانون آمده که به شرح ذیل می باشد:

  • روش اول : اعمال سابقه تحصیلی  و کنکور عمومی
  • روش دوم : اعمال سابقه تحصیلی و کنکور عمومی و اختصاصی

در هر دو روش فوق الذکر ، سابقه تحصیلی اثرگذار خواهد بود و تاثیر سوابق تحصیلی اصل قانون پذیرش دانشجود در دانشگاه های دولتی است.

نکات مهم:

** با توجه به اینکه تاثیر سوابق تحصیلی هرگز از کنکور حذف نخواهد شد، هر چه سهم سابقه تحصیلی افزایش یابد، سهم نمره کنکور کم می‌شود.

** شورای برنامه‌ریزی آزمون ورودی دانشگاه و مراکز آموزش عالی اعلام نمود که تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور 98 به 30 درصد قطعی افزایش خواهد داشت.

** توجه داشته باشید که ظرفیت دانشگاه های برتر و رشته های پرطرفدار زودتر از سایر دانشگاه ها و رشته ها تکمیل خواهد شد ، بنابراین توصیه ما به داوطلبان ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه های دولتی این است ، که هر چه سریع تر نسبت به انجام امور مربوط به ثبت نام اقدام فرمایند. برای انجام ثبت نام از طریق شماره تلفن های موجود در این صفحه با کارشناسان تماس حاصل فرمایید.

** حتما پیش از انجام ثبت نام ، نیاز به اطلاعات کافی درمورد دانشگاه و رشته انتخابی و شرایط تحصیل در دانشگاه دولتی و رشته مورد نظر خود خواهید بود، داوطلبان می توانند جهت مشاوره انتخاب رشته و دانشگاه و اطلاع از طریق تلفن ثابت و بدون شماره گیری کد از سراسر کشور ، با شماره ده رقمی 9099071614 با کارشناسان تماس حاصل فرمایند.

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور داوطلبان در دانشگاه دولتی 98

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۱۶۱۳_۲۳۰_۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99 – 1400

در این مقاله از زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99 – …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + یازده =