تماس با برترین مشاوران کشور

تماس از تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴

تغییر رشته در گروه پزشکی

تغییر رشته در گروه پزشکی – انتقالی از دندانپزشکی به پزشکی و بالعکس

جهت مشاوره در زمینه تغییر رشته در گروه پزشکی – انتقالی از دندانپزشکی به پزشکی و بالعکس

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

تغییر رشته پزشکی می تواند موضوع تعیین کننده ای باشد. شاید برخی تصور کنند در هر شرایطی می توان رشته دانشگاهی را تغییر داد و در رشته دیگری به تحصیل ادامه داد. در بعضی رشته ها و برخی شرایط این امکان تا حدی وجود دارد اما باید بدانید در رشته های پزشکی شرایط متفاوت است.

تغییر رشته دادن در گروه پزشکی

تغییر رشته در گروه پزشکی به هیچ وجه کار راحتی نیست و تقریبا میتوان گفت امکان آن وجود ندارد. تعدادی از دانشجویان این رشته ها بعد از ورود به رشته پزشکی، دندانپزشکی و یا داروسازی به این نتیجه می رسند که علاقه شان به رشته دیگری در همین گروه است. به طور مثال بعد از چند ترم میخواهند از دندانپزشکی به پزشکی بروند یا از پزشکی به دندانپزشکی و یا از دارو سازی به پزشکی و …  اما از آن رو که این امکان وجود ندارد دچاد سردرگمی میشوند و گاهی رضایتمندی خود را نسبت به راهی که می روند از دست می دهند. در نتیجه برای ورود به این رشته ها باید علاقه، آگاهی و جوانب مختلف را در نظر گرفته و با مشورت و برنام ریزی درست، تصمیم نهایی خود را بگیرید تا دچار ترید و سردرگمی نشوید.

انتقالی یا مهمان گرفتن در رشته های پزشکی

همچنین در مورد انتقالی گرفتن و یا مهمان گرفتن در رشته های گروه پزشکی در واحدهای دیگر، ظرفیت نزدیک به صفر است. یعنی احتمال آن تقریبا وجود ندارد. بنا بر این اگر قصد تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی یا داروسازی را دارید می بایست با دقت و اطمینان گام بردارید و به امید تغییر رشته یا انتقالی اقدام نکنید. اگر قبل از ورود به این رشته ها آگاهی کافی کسب کنید و شرایط را درست بسنجید می توانید با خیال آسوده راه خود را تعیین نمایید.

جهت مشاوره در زمینه تغییر رشته در گروه پزشکی – انتقالی از دندانپزشکی به پزشکی و بالعکس

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

طرح پذیرش دانشجوی پزشکی بعد از مقطع کارشناسی 98-99

افزایش ظرفیت رشته های پزشکی در کنکور 98

سازمان سنجش آموزش کشور، افزایش ظرفیت رشته های پزشکی در کنکور 98 را اعلام کرد. …

4 دیدگاه

  1. Avatar

    کاش میشد وقتی تو دانشگاه میریم این سه تا رشته تاپو جابه جا کرد یکی پزشکی میره دندون میخواد ،یکی دندون رفته الان پزشکی میخواد اما با اینکه تقریبا رتبه هاشون شبیه همن اما نمیشه تغییر داد ?

  2. Avatar

    من نمیتونم تماس بگیرم با همراه اول. لطفا راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + پنج =