نحوه ترک گروه در برنامه شاد

06 سپتامبر 2020 بدون نظر
ترک گروه در شاد

جهت مشاوره در زمینه نحوه ترک گروه در برنامه شاد

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله نحوه ترک گروه در اپلیکیشن شاد به تفصیل توضیح داده شده است. با توجه به برگزاری کلاس های درسی بسیاری از مدارس به صورت غیر حضوری و آپلود دروس ضبط شده کلاس ها در سامانه شاد، سازندگان این برنامه با توجه به نیاز های دانش آموزان و معلمان، اقدام به آپدیت و به روز رسانی این نرم افزار نمودند. در نسخه به روز رسانی شده این نرم افزار قابلیت های بسیاری اضافه شده است که باعث ایجاد سوالات بیشماری در کاربران این برنامه شده است. سوالی که این روز ها بسیار پرسیده می شود این است که در صورت ترک گروه شاد و یا حذف نرم افزار شاد از گوشی موبایل، آیا امکان برگشتن وجود دارد؟ در این مقاله به پاسخ این سوال می پردازیم.

حذف برنامه شاد

برنامه شاد دارای قابلیت ذخیره سازی اطلاعات کاربران می باشد و این ویژگی باعث می شود که با هر دستگاهی وارد این برنامه شوید و یا حتی اگر از طریق مرورگر به نسخه وب شاد بروید، اطلاعات شما در پایگاه داده شاد موجود است و می توانید به راحتی به حساب کاربری خود وارد شوید.

در صورتی که تلفن همراه جدیدی خریداری نموده اید و می خواهید اپلیکیشن شاد را روی آن نصب کنید، دقت نمایید که ابتدا باید برنامه شاد را روی گوشی جدید نصب نموده و سپس نسبت به ترک گروه در شاد و لغو نصب این برنامه اقدام کنید. زیرا در صورت لغو نصب این برنامه در تلفن همراه دانش آموز، نام شخص از لیست آموزش و پرورش حذف می شود. پس حتما قبل از حذف کردن برنامه شاد از گوشی همراه خود، از نصب کردن و وارد شدن به اپلیکیشن شاد در گوشی جدید خود مطمئن شوید.

 طبق گفته های وزارت آموزش و پرورش، دانش آموزان حتی پس از پایان سال تحصیلی و دریافت کارنامه نهایی ( گزارش پیشرفت تحصیلی ) نیز نباید برنامه شاد را از روی گوشی خود حذف کنند زیرا ممکن است در شرایطی مثل نرسیدن دانش آموز به استاندارد های مورد نیاز در کارنامه و یا ارائه آموزش ها و کلاس های فوق برنامه در فصل تابستان نیاز به استفاده از این برنامه داشته باشند.

در صورتی که به هر دلیلی به طور ناگهانی و بدون اطلاع قبلی مجبور به ترک گروه در شاد یا حذف برنامه شاد از تلفن همراه خود شدید، با کارشناسان مجموعه صدای مشاوران تماس حاصل نمایید تا شما را راهنمایی نمایند.

حذف گروه در برنامه شاد

پس از ورود مدیر مدرسه و احراز هویت او در اپلیکیشن شاد، تمام گروه های کلاسی به صورت خودکار در این برنامه ساخته می شوند. ( اطلاعات وارد شده مدیر باید حتما همان اطلاعات ثبت شده در سامانه سناد باشد. ) صاحب و یا owner تمامی گروه ها، مدیر مدرسه است و نمی تواند از هیچ کدام از گروه ها خارج شود.

حذف گروه در شاد

هیچ کدام از دانش آموزان یا معلمان نمی توانند گروه های درسی برنامه شاد را حذف نمایند یا گروه های شاد را ترک کنند زیرا گروه بندی ها در برنامه شاد بنابر کلاس بندی های مدرسه انجام می شود. بنابراین دانش آموزان نمی توانند در گروه های کلاسی یکدیگر عضو شوند و تنها در گروه های درسی خود عضو می باشند. در صورتی که مدیر مدرسه به صورت عمدی یا اشتباهی یکی از گروه های درسی را حذف نماید، دسترسی تمام دانش آموزان و معلم ها به آن کلاس قطع می شوند. در این شرایط حتی خود مدیر نیز قادر به بازگردانی کلاس حذف شده نمی باشد.

ترک گروه در برنامه شاد

با توجه به این که سازنده گروه های کلاسی در برنامه شاد، مدیر مدرسه نیست و این گروه ها به صورت خودکار با توجه به کلاس بندی دانش آموزان انجام می شوند، اگر دانش آموزان یکی از این گروه های کلاسی را حذف نمایند، دیگر نه دانش آموزان نه معلمان قادر به برگرداندن دانش آموز به گروه نیستند. در این شرایط دانش آموز باید با مدیر مدرسه صحبت کرده و شرایط را توضیح دهد زیرا فقط مدیر مدرسه قابلیت افزودن عضو به گروه را دارد.

سعی کنید گروه های درسی در نرم افزار شاد را حذف نکنید و از آن ها خارج نشوید زیرا اطلاعات کلاس درسی مورد نظر دیگر برای شما قابل بازگردانی نخواهد بود. حضور دانش آموز در کلاس های درسی در برنامه شاد بیانگر این است که دانش آموز مورد نظر، در آن کلاس در حال تحصیل می باشد.

در صورتی که به هر دلیلی مجبور به ترک گروه در شاد شدید، می توانید با کمک خواستن از مدیر یا معلم مدرسه و انجام مراحل مشخص شده در تصویر زیر توسط او، به گروه برگردید.

ترک گروه در برنامه شاد

این مقالات را هم در ارتباط با ترک گروه شاد مطالعه کنید

ترک کانال های برنامه شاد

ترک کانال های برنامه شاد

ویژگی جدیدی که در برنامه شاد اضافه شده است، قابلیت زدن کانال های یک طرفه بین معلمان و دانش آموزان می باشد. این کانال ها توسط معلم ها و یا مدیر های مدرسه زده می شود و قابلیت اضافه کردن و حذف کردن عضو در کانال فقط برای سازنده های آن وجود دارد. در صورتی که به هر دلیلی مجبور به ترک کانال های برنامه شاد شدید، هم کلاسی ها نمی توانند کمکی به شما بکنند زیرا دسترسی به قسمت اضافه کردن عضو در کانال ندارد. پس حتما از سازنده کانال درخواست نمایید تا شما را دوباره به کانال اضافه نماید.

کانال ها در نرم افزار شاد برای ارتباط یک طرفه معلمان یا مدیر مدرسه با دانش آموزان می باشد. ممکن است فایل های دانلود کلاس های ضبط شده و یا pdf جزوه های درس ها، در کانال ها قرار بگیرد. همچنین اطلاعیه های مربوط به چگونگی برگزاری کلاس ها در این کانال ها قرار می گیرد پس سعی کنید کانال های نرم افزار شاد را ترک نکنید.

سوالات متداول ترک گروه در شاد

 1. در صورت تعویض تلفن همراه آیا می توان با تلفن همراه جدید به حساب کاربری خودمان وارد شویم؟
  بله. تمامی اطلاعات حساب های کاربری دانش آموزان، معلمان و مدیران در پایگاه داده این اپلیکیشن ذخیره می شود.
 2. اگر مجبور به ترک گروه شاد یا کانال های این نرم افزار شدیم، چگونه می توانیم برگردیم؟در این شرایط با مدیر مدرسه خود تماس حاصل نمایید. در صورتی که موفق به حل مشکل نشدید، با کارشناسان مجموعه صدای مشاوران تماس بگیرید.
 3. ایجاد گروه درسی در شاد چگونه است؟
  گروه ها در این برنامه به صورت خودکار پس از احراز هویت مدیر مدرسه در سامانه شاد، ساخته می شوند.
 4. برنامه شاد را از کجا می توانیم دانلود کنیم؟
  از طریق سایت رسمی اپلیکیشن شاد shad.ir

جمع بندی

در این مقاله راجع به ترک گروه در نرم افزار شاد صحبت کردیم و راه حل برگرداندن دانش آموز خارج شده، به گروه را توضیح دادیم. قابلیت جدیدی به عنوان ایجاد کانال در اپلیکیشن شاد ارائه شده است که معلمان و مدیر های مدارس می توانند به صورت یک طرفه راه ارتباطی با دانش آموزان کلاس های درسی داشته باشند. این قابلیت به صورت مفضل در این مقاله توضیح داده شده است. در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید با مراجعه به اینستاگرام مجموعه به آدرس moshaver_24 و یا تماس با مشاوران ما، پاسخ سوالات خود را بگیرید.

جهت مشاوره در زمینه نحوه ترک گروه در برنامه شاد

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

Avatar

سلام ، امیدوارم از مطالب من براتون مفید بوده باشه. خوشحال میشم نظرات و سوالاتتون رو تو قسمت دیدگاه ها بیان کنید.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.