تماس با برترین مشاوران کشور

تماس از تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴

دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید بهشتی اقلید

چگونه وارد دانشگاه تربیت معلم شویم

جهت مشاوره در زمینه چگونه وارد دانشگاه تربیت معلم شویم

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

برای اینکه وارد دانشگاه تربیت معلم شویم باید پس از شرکت در کنکور، دانشگاههای تربیت معلم، همچون دانشگاه فرهنگیان یا دانشگاه شهید رجایی را انتخاب کنیم. هر دوی این دانشگاه ها زیر نظر آموزش و پرورش فعالیت می کنند. دانشگاه فرهنگیان در تمام کشور شعبه داشته و دانشجو می پذیرد اما دانشگاه شهید رجایی در تهران است و تعهد آن به شغل آینده شما در صورتی است که رشته ای را که برای دبیری، در این دانشگاه اعلام نیاز شده است انتخاب کنید. برای وارد شدن به دانشگاه تربیت معلم حدود رتبه های زیر 16000 مورد انتظار است. البته بسته به ظرفیت اعلام شده هر دانشگاه و شهری که انتخاب می کنید این رتبه متفاوت است.

برای مشاوره دراین زمینه می توانید از طریق تلفن ثابت 9099071614 با کارشناسان تماس حاصل فرمایید.

شرایط تحصیل در دانشگاه تربیت معلم

پس از قبولی نیز باید مرحله مصاحبه و گزینش را بگذرانید. اینکه دانشگاه تربیت معلم را در اولویت اول خود انتخاب کنید، می تواند در قبولی شما موثر باشد. دانشگاه های تربیت مدرس بسته به نیازی که در آموزش و پرورش تعیین می شود رشته های مورد نظر خود را اعلام ظرفیت می کنند. مثلا ممکن است دانشگاه فرهنگیانِ یک استان، برای دبیری فیزیک 10 نفر ظرفیت اعلام کند. هرچه ظرفیت کمتر اعلام شود طبیعتا رقابت سخت تر خواهد بود. دوره کارشناسی تربیت معلم 8 ترم می باشد و در طول تحصیل، دانشجویان مبلغی را به عنوان حقوق دریافت می کنند. این مبلغ حدود 350 هزار تومان در ماه است. ویژگی خوبی که تحصیل در دانشگاه تربیت مدرس دارد تضمین شغل آینده است. کسی که در دانشگاه فرهنگیان یا شهید رجایی تحصیل می کند در آینده قرار است معلم شود. البته باید قبل از انتخاب رشته ببینید روحیه و توانایی معلم شدن را دارید یا نه.

برای مشاوره دراین زمینه می توانید از طریق تلفن ثابت 9099071614 با کارشناسان تماس حاصل فرمایید.

دیگر ویژگی های دانشگاه تربیت معلم

از دیگر ویژگی های تحصیل در دانشگاه تربیت معلم تعهد خدمت چند ساله در منطقه تعیین شده توسط آموزش و پرورش است. ممکن است یکی از روستاهای نزدیک به محل زندگیتان برای این دوره انتخاب شود. ولی در هر صورت چه در مورد کار و چه تحصیل، بومی گزینی وجود دارد و منطقه محل زندگی مورد توجه است. برای آقایان، خدمت سربازی وجود ندارد و تنها یک دوره آموزشی را می گذرانید (45 روز الی 2 ماه). اینکه معلمِ چه دوره و مقطعی شوید بستگی به انتخاب رشته اولیه خواهد داشت که در دفترچه آزمون تا حدودی بیان شده است. ضمنا حداکثر تا سن 22 سالگی می توانید در این دانشگاه ها پذیرفته شوید.

جهت مشاوره در زمینه چگونه وارد دانشگاه تربیت معلم شویم

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

ترمیم معدل کنکور سراسری

ترمیم معدل کنکور سراسری

طرح ترمیم معدل کنکور سراسری 99 برای تمام فارغ التحصیلان که مدرک دیپلم را در …

2 دیدگاه

 1. Avatar

  سلام میخاستم بدونم حداقل چ رتبه ای برای دبیری لازمه و اینکه حقوقشون چند تومنه یا چطوریه؟

  • Avatar
   صدای مشاور

   سلام دوست محترم باتوجه سهمیه ورشته.ولی درکل تراز7800خوبه.حقوق دردوان دانشجویی 1800000

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 17 =