تجربیات افراد از مصاحبه آزمون دکتری

تجربیات مصاحبه دکتری

جهت مشاوره در زمینه تجربیات افراد از مصاحبه آزمون دکتری

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

مصاحبه دکتری هر سال از پذیرفته شدگان این آزمون انجام می شود و افراد با توجه به مهارت خود در مصاحبه می توانند در مقطع دکتری اقدام به تحصیل در دانشگاه مورد نظر نمایند. در این مقاله تجربیات افراد از مصاحبه آزمون دکتری آورده شده و با استفاده از این تجربیات می توانید در این مصاحبه با آمادگی بیشتری حضور پیدا نمایید. منابع سوالات مصاحبه آزمون دکتری نیز در ادامه مقاله برای شما آورده شده است که می توانید آن ها را مطالعه نمایید.

سوالات مصاحبه آزمون دکتری

سوالات مصاحبه آزمون دکتری شامل سوال هایی در رابطه با سنجش مهارت های شما از پایان نامه کارشناسی ارشد می باشد. سوالاتی در رابطه با موضوع پایان نامه روش تحقیق و… می باشد همچنین سوالات در رابطه با سنجش زبان انگلیسی افراد پرسیده می شود که برای محک زدن مهارت های زبان انگلیسی می باشد. برای مهارت خود در مورد زبان انگلیسی باید بیشتر تلاش کنید تا بتوانید این سوالات را پاسخ دهید . هر چند که سطح زبان خوبی نداشته باشید می توانید قبل از آزمون بیشتر در این باره تلاش کنید تا در صورت پاسخ ندادن به سوالات، برای کارشناسان مصاحبه این موضوع را روشن کنید که در تلاش برای ارتقا سطح زبان خود هستید شما می توانید در صورت اثبات مهارت های دیگر امید به قبولی بیشتری داشته باشید.

منابع سوالات مصاحبه آزمون دکتری

منایع سوالات آزمون دکتری به طور کلی شامل چند دسته می باشند که در ادامه می توانید آن ها را مشاهده نمایید.

 1. سوالات تخصصی (شامل سوالات تخصصی هر رشته و یا سوالات روش تحقیق)
 2. سوالات سنجش زبان انگلیسی در جلسه مصاحبه دکتری
 3. سوالات عمومی
 4. سوال در خصوص زمینه پژوهشی داوطلب ازجمله پژوهش‌های انجام‌شده مانند پایان‌نامه کارشناسی ارشد و مقالات و نیز موضوع مدنظر برای رساله دکتری
 5. سوالات عقیدتی و مذهبی

تجربیات مصاحبه آزمون دکتری

تجربیات مصاحبه آزمون دکتری که توسط افراد مصاحبه شونده بازگو شده را می توانید در زیر مشاهده نمایید.

یک تجربه از مصاحبه آزمون دکتری که می توان در اختیار شما قرار داد، اعتماد به نفس کافی در این مصاحبه است. شما با داشتن اعتماد به نفس می توانید اطمینان خود از دانش هایتان را به افراد مصاحبه گیرنده اثبات نمایید.

از دیگر تجربیات مصاحبه آزمون دکتری اطلاعات کافی از پایان نامه کارشناسی ارشد می باشد شما می توانید قبل از روز مصاحبه از پایان نامه خود اطلاعات کافی را دریافت نمایید . این اطلاعات شامل موضوع و مطالب موجود در آن و یا نحوه گرد آوری پایان نامه می باشد. لازم به ذکر است در بعضی از مواقع سوالات انگلیسی از پایان نامه شما پرسیده می شود بنابراین به این مقوله نیز باید تسلط کامل داشته باشید.

سوالات زبان انگلیسی برای مصاحبه دکتری بسیار مهم می باشد یک تجربه که می توان در اختیار شما دانشجویان قرار داد تسلط کامل به ارائه متن انگلیسی و درخواست روخوانی و ترجمه می باشد. باید توجه شود در هنگام ترجمه سعی کنید کلیت مفهوم را برسانید.

 از دیگر تجربیات مصاحبه دکتری در بعضی مواقع مکالمه انگلیسی اساتید با داوطلب بر قرار می شود بنابراین داوطلب باید به این امر آگاه باشد که بتواند با بقیه افراد مکالمه انگلیسی بر قرار نماید و به سوالات آن ها به زبان انگلیسی پاسخ کامل دهند.

سوالات متداول 

چه مدارکی برای مصاحبه آزمون دکتری مورد نیاز است

برای کسب اطلاعات لازم در رابطه با مدارک مورد نیاز می توانید مقاله مدارک مورد نياز مصاحبه دکتری 99 را مطالعه نمایید.

نحوه پرسش سوالات در مصاحبه آزمون دکتری به چه صورت است

پرسش های مصاحبه دکتری هم از منابع تخصصی و هم از منابع عمومی انجام می شود. در مقاله بالا توضیح کاملی از نحوه پرسش و منابع این سوالات آورده شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سوالات که مصاحبه آزمون دکتری می توانید با شماره های درج شده در این سایت تماس حاصل نمایید.

جهت مشاوره در زمینه تجربیات افراد از مصاحبه آزمون دکتری

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید