بهترین روش خواندن ادبیات برای کنکور 98 – ادبیات را 100 بزنید

ادبیات در کنکور

جهت مشاوره در زمینه بهترین روش خواندن ادبیات برای کنکور 98 – ادبیات را 100 بزنید

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

از اهمیت ادبیات که از دورس عمومی کنکور است قافل نشوید، قصد داریم بهترین روش خواندن ادبیات برای کنکور 98 را برای 100 زدن ادبیات در کنکور 98 آموزش دهیم، پس این صفحه را به دقت بخوانید و با اصول کاربردی، در کنکور 98 ادبیات را 100 بزنید. ضریب ادبیات در کنکور 4 است و در بین دروس عمومی ، ادبیات از ضریب بالایی برخوردار است و سوالات کنکور با حل سوالات تستی ادبیات آغاز می شود، اینکه بتوانید ادبیات را 100 بزنید ، نه تنها در کسب رتبه بالا در کنکور موثر است بلکه روحیه شما را در جلسه کنکور تقویت می کند.

ادبیات برای کنکورادبیات در کنکور سراسری 98 دارای شش موضوع است:

تاریخ ادبیات: 3 سوال

املاء: 2 سوال

آرایه های ادبی: 3 سوال

قرابت معنایی: 9 سوال

زبان فارسی: 5 سوال

معنی: 3 سوال

 

داوطلبان عزیز کنکور سراسری 98 نظام جدید و نظام قدیم شما می توانید برای مشاوره قبولی در کنکور و 100زدن ادبیات ، از طریق تلفن ثابت با شماره ده رقمی 9099071613 تماس بگیرید.

روش خواندن ادبیات در کنکور و 100 زدن ادبیات

دانش آموزان و داوطلبان کنکور معمولا برای انتخاب شیوه مطالعه کنکوری ادبیات دچار ابهام می شوند بعضی داوطلبان ، ادبیات را به صورت موضوعی می خوانند و بعضی دیگر درس به درس می خوانند ، طبق مصاحبه های انجام شده با افرادی که ادبیات را 100 زده اند، این گروه از داوطلبان از ترکیب دو روش موضوعی و درس به درس استفاده کرده اند. مطالعه موضوعی ادبیات برای کنکور به این معنی است که به طور مثال اول شروع به یادگیری معنی لغات و قرابت معنایی می کنید، بعد ترجمه اشعار و بعد تاریخ ادبیات و… کل کتاب ادبیات را مطالعه می کنید. مصاحبه نحوه مطالعه ادبیات نفرات برتر کنکور در این صفحه منتشر شده است.

معنی لغات و تاریخ ادبیات در روش خواندن ادبیات برای کنکور

پیشنهاد می کنیم لغات و تاریخ ادبیات درس های پایه و پیش را با هم بخوانید.

آرایه های ادبی در روش خواندن ادبیات برای کنکور

بعد از مطالعه آرایه های ادبی حتما از نمونه سوالات تستی آرایه های ادبی استفاده کنید.

 

درس ادبیات در کنکور

تاریخ ادبیات و زبان فارسی در روش خواندن ادبیات برای کنکور

املا و معنی را همزمان یادبگیرد و آرایه های ادبی و قرابت معنایی نیز با هم خوانده شود.

خلاصه نویسی و مرور در روش خواندن ادبیات برای کنکور

خلاصه نویسی و مرور در روش خواندن ادبیات برای کنکور ضروری است. حتما خلاصه نویسی خود را در بازه های زمانی مشخص مرور کنید

تست زنی در روش خواندن ادبیات برای کنکور

تعداد سوالات تستی زبان فارسی در کنکور 5 سوال است که شامل دو تست واج و تکواژ و واژه است و سه تست نیز از مباحث مفعول و اسم مشتق و مرکب و ساده خواهد بود.  بعد از مطالعه کتاب اصلی حتما تست ادبیات و زبان فارسی، تست های آرایه های ادبی و تست قرابت معنایی را بزنید.

 

روش مطالعه ادبیات از نظر نفرات برتر کنکور

روش مطالعه ادبیات از زبان رتبه های برتر زیر 100 :

1- روش موضوعی خواندن ادبیات:

امیررضا وظیفه، رتبه‌ی 5 منطقه‌ی 1 ریاضی: ادبیات جوریه که باید موضوعی خونده بشه …. برای لغت قطعا لغتای ته کتاب کافی نیست چون از لغتای غیر ستاره دار هم سوال مطرح میشه واسه این بخش من یه جزوه تهیه کرده بودم هر لغت غیر ستاره داری که تو آزمونا ی قلمچی یا کنکورای سالای قبل اومده بود رو می نوشتم تو اون جزوه برای املا هم دقیقا همینکارو میکردم اول لغتایی که تحت عنوان املا تو زبان فارسی اومده بودو می خوندم بعد می رفتم تست می زدم و توی یه برگه می نوشتم و سعی می کردم اون کلمه رو با متشابهاش بنویسم … واسه تاریخ ادبیات هم تنها نکته ای که وجود داره باید تکرار بشه تعداد زمان زیاد .. این که یه ساعت تاریخ ادبیات بخونید کم فایده هست به جاش ۴ تا یه ربع یا ۳ تا بیست دقیقه بخونن توی زمان های متفاوت چون تو تکرار کردنه که مطلب توی ذهن جا میفته …. برای زبان فارسی من خیلی جزوه های مبحثی می نوشتم .. یادمه وقتی تابستونی بودم که داشتم وارد سال سومم می شدم مبحث تکواژ واژه رو همین کارو کردم … روزانه ۱۰ تا تست می زدم و همه واژه هایی که مشکل بودنو تو یه برگه می نوشتم بعد حدودا دو هفته یه جزوه سه صفحه ای داشتم از همه لغات دشوار تکواژ و واژه … این جزوه رو حتی شب قبل کنکورم خوندم و تستشو با اطمینان و به راحتی درست زدم … توی زبان فارسی تست زدن فراموش نشه … برای قرابت اگه مفاهیم کتاب درسی رو خوب یاد بگیرن با تست زدن راه می افتن من خودم توی هفته سه بار هر بار بیست تست قرابت میزدم و این روند تقریبا فیکس بود و مشکلی هم نداشتم سر جلسه کنکور ( البته یه سوال قرابتو نزدم) برای آرایه هم روندم عینه قرابت بود ولی ارایه های دور از ذهنو مثل ایهام و ایهام تناسب رو توی یه برگه می نوشتم و یه جدول ازشون داشتم که چیا ایهام ساز هستن .. ارایه بخش سختیه و به زمان و استمرار نیاز داره ، بین ۴ و نیم تا ۵ و نیم ساعت مطالعه هفتگی داشتم.

رضا عبداله زاده، رتبه‌ی 7 منطقه‌ی 2 ریاضی: من در ابتدا در درس ادبیات مشکل زیادی داشتم به طوری که درصد هایم در آزمون های کانون در حدود 60 درصد بود؛ دلیل آن این بود که همه مباحث ادبیات را با هم می خواندم. پس از آن با جدا کردن مباحث و جزئی تر خواندن مطالب درصدم را به حدود 90 درصد افزایش دادم و در کنکور هم در این درس موفق به زدن 94.7 درصد شدم.

محمد رضا اسکندری، رتبه‌ی 4 کشوری ریاضی: ادبیات در ابتدا نقطه ضعف من بود که با تغییر روش مطالعه به مطالعه مبحثی و موضوعی درصدم در این درس افزایش پیدا کرد.

امیررضا براتی، رتبه‌ی 1 کشوری تجربی: موضوعی خواندن، بهترین روش درس ادبیات است، در مباحث قرابت معنایی، زبان فارسی و آرایه های ادبی تمرکز بیشتر بر روی تست زدن و در مباحث املا، لغت و تاریخ ادبیات، تمرکز بیشتر بر روی خواندن و حفظ کردن است.

مهدی طالبی، رتبه‌ی 2 منطقه‌ی 3 تجربی: ادبیات را به صورت موضوعی و یک شب در میان می‌خواندم و 15 دقیقه هم آرایه و قرابت کار می‌کردم. هفته ای 2 ساعت هم زبان فارسی کار می‌کردم.

پیام جنت دوست، رتبه‌ی 8 منطقه‌ی 1 تجربی: ادبیات 90 درصد: من در ادبیات هم مانند زیست به کتاب متکی بودم به طوری که نکات مختلف اعم از آرایه و مفهوم را در کتاب نوشته بودم در کنار آن از تست های موضوعی استفاده کردم.

محمد حسن نظری، رتبه‌ی 5 ایثارگران 5% انسانی: این درس را به صورت موضوعی می خواندم . لغات را جدا کرده بودم. املاها را در زمان خاص می خواندم. تاریخ ادبیات را خلاصه برداری کرده بودم. بیت ها و موضوعات معروف و خاص قرابت معنایی را در کتاب خودآموز یادداشت می کردم. برای آرایه های ادبی نیز همینطور.

 

2- تمرکز بیشتر بر تمرین تست زنی

صدرا بهروزیه، رتبه‌ی 6 منطقه‌ی 1 تجربی: ادبیات 86 درصد: ابتدا کتاب درسی را به دقت می خواندم، سپس از تستهای استاندارد کنکور به صورت موضوعی استفاده می کردم.

علی مهاجر زرین کلک، رتبه‌ی 10 منطقه‌ی 1 ریاضی: در درس ادبیات، با حل تست های موضوعی پیشرفت زیادی داشتم و نقاط ضعفم برطرف شد.

ساجد شیری طرزم، رتبه‌ی 10 منطقه‌ی 2 تجربی: ادبیات: ابتدا توضیحات درس را از کتاب می خواندم و پس از تسلط، تست های درس به درس را مطابق برنامه راهبردی میزدم. هر هفته تعدادی تست موضوعی نیز کار میکردم.

سید محمد صادق کشاورزی، رتبه‌ی 2 کشوری ریاضی: یادگیری روش درست تست زدن از معلم و تمرین روزانه و کندوکاو کردن تست ها و مطالعه کتاب درسی برای تاریخ ادبیات از عوامل موفقیت من در درس ادبیات هستند.

حسین قربانی، رتبه‌ی 8 ایثارگران 25% انسانی: در درس تاریخ ادبیات توانستم با تغییر روش خود از کتاب خوانی به خلاصه نویسی، پیشرفت زیادی کنم. از دو کتاب زرد اختصاصی و زرد عمومی که با داشتن تست های کنکور سنوات گذشته و هم چنین درسنامه و پاسخنامه ی دقیق و کاربردی کمک زیادی به داوطلبان می کرد، بهره های زیادی بردم.

امیرعلی اکبرزاده پاشا، رتبه‌ی 9 کشوری زبان: در ادبیات فارسی، تمرین تست‌های قرابت معنایی اهمیت بسیاری دارد اما اگر می‌توانستم به عقب برگردم، تست‌های آرایه‌ی زیادتری می‌زدم.

3- مطالعه درس به درس ادبیات

صابر ظفرپور، رتبه‌ی 7 منطقه‌ی 3 ریاضی: ادبیات نقطه ضعف همیشگی من در دوران تحصیل بود و پایه بسیار ضعیفی در این درس داشتم ، با استفاده از نت برداری کردن تمام لغات ستاره دار و غیر ستاره دار مهم و همچنین نت برداری تاریخ ادبیات و مطالعه دوره ای آن، توانستم به درصد 76 در این درس در کنکور برسم.

محسن دهقان کار، رتبه‌ی 3 منطقه‌ی 3 ریاضی: مطالعه ی مبحثی و برنامه ی جدا برای مطالعه قرابت معنایی و املا و آرایه روش مطالعه ی من بود. من در ابتدای سال در درس ادبیات مشکل زیادی داشتم به گونه ای که درصد من معمولا حدود 50 درصد بود. پس از آن تصمیم گرفتم ادبیات خود را تقویت کنم. در این کار پدرم کمک زیادی به من کرد؛ زیرا ایشان استاد ادبیات بودند. پس از عید با زدن تعداد زیادی تست از درس ادبیات به تسلط بالایی در این درس رسیدم که حتی باعث شد، در کنکور نیز در این درس 90 درصد بزنم که بالاترین درصد من نیز است.

نیما سالم، رتبه‌ی 3 ایثارگران 5% ریاضی: درس ادبیات نقطه ضعف من بود و درصد هایی که در ازمون ها به دست می اوردم بسیار نوسانی بود به این دلیل سعی کردم روش مطالعه‌ام را از درس به درس به جامع خوندن تغییر بدم به طوری که برای لغت و تاریخ ادبیات و املا کتاب های جمع بندی رو استفاده میکردم تا تسلط کامل روی تمام مباحث رو به دست بیارم هم چنین سعی کردم در قرابت معنایی به جای خواندن، تست بزنم تا مفاهیم رو در تست ها یاد بگیرم و این موضوع خیلی بهم کمک کرد و در نهایت توانستم ادبیات کنکورم را 90 درصد بزنم

منبع

 

داوطلبان عزیز کنکور سراسری 98 نظام جدید و نظام قدیم شما می توانید برای مشاوره قبولی در کنکور و 100زدن ادبیات ، از طریق تلفن ثابت با شماره ده رقمی 9099071613 تماس بگیرید.

 

 

جهت مشاوره در زمینه بهترین روش خواندن ادبیات برای کنکور 98 – ادبیات را 100 بزنید

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید