خانه / دانشگاه ها / دانشگاه آزاد / بخشنامه تخفیف شهریه دانشگاه آزاد برای جانبازان و ایثارگران
شهریه ترم تابستان دانشگاه آزاد برای ایثارگران و جانبازان

بخشنامه تخفیف شهریه دانشگاه آزاد برای جانبازان و ایثارگران

جهت مشاوره در زمینه بخشنامه تخفیف شهریه دانشگاه آزاد برای جانبازان و ایثارگران

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله بخشنامه تخفیف شهریه دانشگاه آزاد برای جانبازان و ایثارگران در سال 98 – 99 را مشاهده می کنید. جزئیات بخشنامه اموزشی شهریه ایثارگران به اطلاع دارندگان سهمیه جانبازان و ایثارگران می رسد:

بخشنامه تخفیف شهریه دانشگاه آزاد برای جانبازان و ایثارگران سال 98

بخشنامه تخفیف شهریه دانشگاه آزاد برای جانبازان و ایثارگران برای سال تحصیلی 98 – 99 شامل موارد زیر است. 

 • اگر دانشجوی دارای سهمیه که از تخفیف شهریه دانشگاه آزاد استفاده می کند، در یک ترم تحصیلی مشروط شود باید شهریه آن ترم را خودش بپردازد.
 • بنیاد شهید مستضفان ، در قبال شهریه یا هزینه خوابگاه دانشجویی تعهدی ندارد.
 • جانبازان نظامی زیر 25درصد اگر فوت کنند، درصد جانبازی آن ها 25درصدی می شود. خانواده این گروه از جانبازان، شامل همسر و فرزندانشان از مزایای جانبازان 25 درصد و بالاتر برخوردار می شود. 
 • بعد از فوت جانباز کمتر از 25 درصد، بخشنامه تخفیف شهریه دانشگاه آزاد به صورت تخفیف 100درصد شهریه دانشگاه های دارای شهریه از جمله دانشگاه آزاد ، شامل فرزندان و همسران ایشان خواهد شد.
 • فرزندان شاهد اخراجی، با معدل ترمی بالای 10 ، می توانند فرصت تحصیلی مجدد داشته باشند. برای دارندگان معدل ترمی کمتر از 10 دوباره با دریافت تعهد فرصت داده خواهد شد.
 • نمرات مردودی فرزند و همسر شهید، جانبازان 50درصد و بالاتر و آزادگان در میانگین ترمی و کل محاسبه نخواهد شد. این نمرات مردودی بی اثر خواهد بود. لازم است آن را در یکی از نیم سال های تحصیلی بعدی مجددا اخذ نمایند و نمره قبولی کسب کنند.
 • معرفی به استاد تا 8 واحد برای دارندگان سهمیه ایثارگران و جانبازان متقاضی تخفیف شهریه دانشگاه آزاد دارند، به صورت تصویب شورای آموزشی واحد برای دانشجویان شاهد شامل فرزند آزاده ، جانبازان بالای 50درصد ، فرزندان و همسران شهید و جانبازان 50درصد و بالاتر ) مورد تایید است.
 • نمرات مردودی سه درس دانشجویان در حال تحصیل آزاده و جانباز که دارای 25درصد جانبازی می باشند برای همسران و فرزندان ایشان، همسر و جانباز 50درصد به بالا از کارنامه تحصیلی حذف می شود. این نمرات در میانگین نمرات کل محاسبه نمی شود. البته در صورتی که هر یک از دروس بعد از حذف مجدد ، کمتر از 12 یا 14 نباشد.
 • به ازای هر 10درصد جانبازی یک درس اضافه خواهد شد.
 • دانشجویان شاهد و ایثارگر که به دلیل درمان آسیب های ناشی از جنگ ، موفق به شرکت در امتحان یا امتحانات نشده اند، مشروط به ارائه گواهی پزشکی و تایید ستاد حداکثر تا پایان نیمسال بعدی در امتحان آن درس یا دروس حذف می شود.
 • به دانشجوی شاهد و ایثارگری که برای درمان صدمات جنگ و عوارض نیاز به مرخصی دارد، با تشخیص و تایید ستاد، دو نیمسال مرخصی بدون احتساب سنوات داده می شود. 
 • علاوه بر مرخصی تحصیلی مجاز، اعطای چهار نیمسال مرخصی بدون محاسبه سنوات به همسران شهید و جانبازان 50درصد و بالاتر و جانباز اعصاب و روان با حداقل 15درصد جانبازی با تایید ستاد تعلق می گیرد.
 • پذیرش کلیه دروس با نمرات 10 و بالاتر دانشجوی شاهد و ایثارگر انتقالی برای دانشگاه مقصد از شروط الزامی می باشد.
 • دانشجوی شاهد و ایثارگری که به تشخیص ستاد توانایی ادامه تحصیل در رشته خود را ندارد می تواند تغییر رشته دهد (در گروه آموزشی مربوط یا رشته ای در سایر گروه های آموزشی).
 • تغییر گرایش تحصیلی همسران و فرزندان شهید، فرزند جانباز 50 درصد به بالا و جانبازان 40درصد به بالا یک بار در واحد خودش، امکانپذیر است.
 • در صورت نیاز به کسب مشاوره تلفنی در زمینه بخشنامه تخفیف شهریه دانشگاه آزاد می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور تماس بگیرید.

جهت مشاوره در زمینه بخشنامه تخفیف شهریه دانشگاه آزاد برای جانبازان و ایثارگران

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

زمان مشاهده نتایج نهایی آزاد ۹۸

در این مقاله از زمان مشاهده نتایج نهایی آزاد ۹۸ مطلع می شوید. داوطلبان دانشگاه آزاد بعد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *