تماس با برترین مشاوران کشور

تماس از تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۴

شماره تماس از تلفن ثابت در استان تهران ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۳

سهمیه ایثارگران

انواع سهمیه ایثارگران در کنکور سراسری | سهمیه رزمندگان در کنکور سراسری 99 – 1400

جهت مشاوره در زمینه انواع سهمیه ایثارگران در کنکور سراسری | سهمیه رزمندگان در کنکور سراسری 99 – 1400

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۱۶۱۳_۲۳۰_۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

انواع سهمیه ایثارگران و رزمندگان در کنکور سراسری، توسط جامعه ایثارگری در آزمونهای ورودی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور در مقاطع مختلف با سه سهمیه قانونی شاهد، رزمندگان و خانواده شهدا با شرایط زیر قابل استفاده است. در این مقاله به توضیح این سهمیه ها خواهیم پرداخت.

ضمنا در تمامی موارد می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و راهنمایی های لازم را جهت اطلاع از انواع سهمیه ایثارگران در کنکور سراسری اخذ فرمایید. همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب می توانید با مشاورین ما با شماره های ذکر شده در سایت تماس بگیرید.

انواع سهمیه ایثارگران در کنکور سراسری 99

سهمیه ۵٪ شاهد:

این سهمیه به صورت ۵٪ اضافه بر ظرفیت کل دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی جهت تسهیل ورود فرزندان شهداء، جانبازان بالای ۷۰٪، فرزندان جانبازان ۵۰٪ و بالاتر و فرزندان آزادگان در مراکز آموزش عالی در نظرگرفته شده‌است. این سهمیه پیرو فرمان رهبری مبنی بر رسیدگی هرچه بیشتر به امور تحصیلی فرزندان شاهد در تاریخ ۲/۱۱ /۶۵ به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده است. سهمیه شاهد فقط در آزمون سراسری سازمان سنجش اعمال می‌گردد، استفاده‌کنندگان از این سهمیه جهت قبولی در رشته مورد تقاضا باید حداقل ۷۵٪ نمره «آخرین» فرد پذیرفته شده سهمیه آزاد را کسب کرده باشند. (مثلاً اگر آخرین فرد پذیرفته شده با نمره ۱۶۰ از ۲۰۰ پذیرفته شده باشد، سهمیه شاهد با نمره ۱۲۰ از ۲۰۰ در همان رشته پذیرفته می‌شود). کلیه مشمولین سهمیه شاهد در سهمیه ایثارگران نیز گزینش می‌شوند.

توجه: فرزندان و همسران جانبازان ۲۵٪ تا ۴۹٪ در آزمونهای سازمان سنجش سهمیه ندارند. صرفاً در صورتی که در آزمون سراسری سازمان سنجش مجاز به انتخاب رشته شوند با درخواست خود در باقی مانده اضافه ظرفیت سهمیه ۵٪ شاهد گزینش خواهند شد.

سهمیه رزمندگان در کنکور سراسری 99 – 1400:

این سهمیه تحت عنوان عمومی قانون ایجاد تسهیلات برای ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب درتاریخ ۳۰/۱۱/۶۷ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است. براساس این قانون ۴۰٪ از ظرفیت دانشگاه‌ها در آزمون سراسری، کاردانی پیوسته، جامع علمی کاربردی، کاردانی به کارشناسی (با کسب حداقل ۷۵٪ نمره آخرین فرد پذیرفته شده عادی) به واجدین شرایط اختصاص می‌یابد. . مشمولین این سهمیه عبارتند از: دارندگان سهمیه شاهد، آزادگان و همسران آن‌ها، جانبازان ۲۵٪ تا ۶۹٪، همسران جانبازان ۵۰٪ و بالاتر و همسران شهدا.

نکات مهم برای استفاده از سهمیه رزمندگان در کنکور سراسری 99 – 1400:

در آزمونهای دانشگاه آزاد اسلامی سهمیه رزمندگان با ظرفیت ۴۰٪ در آزمون سراسری این دانشگاه اعمال می‌گردد.

توجه: فرزندان و همسران جانبازان ۲۵٪ تا ۴۹٪ در آزمونهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی فقط یک بار در یکی از مقاطع تحصیلی می‌توانند از سهمیه استفاده نمایند.

سهمیه رزمندگان به رزمندگان بسیجی ، جهادگران جهاد كشاورزی و رزمندگان ستاد كل نیروهای مسلح که حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه های دفاع مقدس از سال 1359 تا 1368 را داشته باشند اعطا می گردد.

مشمولین این سهمیه لازم است ضمن مراجعه به ارگان ذيربط نسبت به تكميل فرم مخصوص استفاده از سهميه رزمندگان اقدام نمايند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت نام توسط سازمان مورد نظر مورد تایيد نهايی قرار گيرد. اين افراد در صورت تایيد نهايی توسط ارگان هاي ذیربط در سهميه رزمندگان گزينش می گردند.
تذكر مهم: داوطلبان متقاضي استفاده از سهمیه ایثارگران در کنکور سراسری لازم است پس از تكميل فرم مخصوص استفاده از سهميه رزمندگان نسبت به دريافت كد پيگيري 12 رقمي از واحد مربوطه اقدام و آن را در زمان ثبت نام در محلی كه در تقاضانامه اينترنتي در نظر گرفته شده درج نمايند.

حداقل زمان حضور در جبهه برای واجد سهمیه شدن در کنکور چند ماه است؟

سهمیه ایثارگران در کنکور سراسری به کسانی تعلق می گیرد که حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه های دفاع مقدس از سال 1359 تا 1368 را داشته باشند.

در آزمونهای دانشگاه آزاد اسلامی سهمیه رزمندگان چگونه اعطا می گردد؟

در آزمونهای دانشگاه آزاد اسلامی سهمیه رزمندگان با ظرفیت ۴۰٪ در آزمون سراسری این دانشگاه اعمال می‌گردد.
 

جهت مشاوره در زمینه انواع سهمیه ایثارگران در کنکور سراسری | سهمیه رزمندگان در کنکور سراسری 99 – 1400

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۱۶۱۳_۲۳۰_۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

شرایط جدید انتقال دانشجو و پذیرش دانشجوی مهمان در دانشگاه تهران

شرایط جدید انتقال دانشجو و پذیرش دانشجوی مهمان در دانشگاه تهران

شرایط جدید انتقال دانشجو و دانشجوی مهمان در دانشگاه تهران در سال تحصیلی 98 – …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 15 =