انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان – رتبه لازم برای دانشگاه فرهنگیان

رتبه و تراز لازم برای قبولی دانشگاه فرهنگیان

جهت مشاوره در زمینه انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان – رتبه لازم برای دانشگاه فرهنگیان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

بعد از اعلام نتایج دانشگاه فرهنگیان ، نوبت به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان رسیده است. در این صفحه از شرایط انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان ، رتبه لازم برای دانشگاه فرهنگیان – تربیت معلم و لیست رشته های دانشگاه فرهنگیان مطلع می شوید. ثبت نام دانشگاه فرهنگیان یا تربیت معلم ، از طریق کنکور سراسری انجام می شود و پذیرفته شدگان از آغاز تحصیل استخدام شده و دانشجویان از بدو ورود از حقوق و مزایای دانشگاه فرهنگیان و تحصیل رایگان برخوردار می شوند. دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی نیز دارای شرایطی مشابه دانشگاه فرهنگیان میباشد.

برای اطلاع از شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان، لیست رشته ها و رتبه لازم برای قبولی و ابطال شرط حداقل معدل دانشگاه فرهنگیان روی لینک های سبز داخل متن کلیک نمایید.

داوطلبان گرامی می توانند برای مشاوره انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان و رتبه لازم برای دانشگاه فرهنگیان با مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور تماس بگیرند.

دانشگاه فرهنگیانرتبه لازم برای دانشگاه فرهنگیان – تربیت معلم

 

شرایط انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان – تربیت معلم

شرایط انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان مطابق با دفترچه ثبت نام کنکور به شرح زیر است، واجدین شرایط انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان می توانند نسبت به انتخاب کدرشته محل های فرهنگیان اقدام نمایند.

1- داوطلبانی که در کارنامه اولیه نتایج کنکور ، تراز بالای 6500 کسب کرده اند.

2- داوطلبان واجد شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان، برای مشاهده شرایط سنی کلیک کنید:

دانشگاه فرهنگیان شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان 98

3- اطلاع از شرط معدل دانشگاه فرهنگیان، برای مشاهده لینک زیر را انتخاب کنید:

دانشگاه فرهنگیانباطل شدن شرط حداقل معدل دانشگاه فرهنگیان 97-98

 

4- پذیرش دانشگاه فرهنگیان دو برابر ظرفیت از میان داوطلبان دارای شرایط قبولی و دعوت شدگان به مصاحبه میباشد:

دانشگاه فرهنگیانظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان در سال 98

قبول شدگان نهایی دانشگاه فرهنگیان ، داوطلبانی می باشند که در مرحله مصاحبه قبول شده اند، برای اطلاع از زمان مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و آدرس مراکز مصاحبه و سوالات مصاحبه فرهنگیان روی لینک های زیر کلیک کنید:

دانشگاه فرهنگیان زمان مصاحبه تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 98

دانشگاه فرهنگیان آدرس مراکز مصاحبه و تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 97

دانشگاه فرهنگیان سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان تربیت معلم 97

 

دانلود لیست رشته های دانشگاه فرهنگیان 97

برای دانلود لیست رشته های دانشگاه فرهنگیان در هر یک از گروههای آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان لینک های زیر را انتخاب کنید و فایل pdf لیست رشته های فرهنگیان را دانلود کنید:

دانشگاه فرهنگیان لیست رشته های دانشگاه فرهنگیان

دانشگاه فرهنگیانجدول رشته محل‌هاي تكميل ظرفيت سراسري 97 – فرهنگيان فرمت PDF

 

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان – تربیت معلم مرحله تکمیل ظرفیت

به اطلاع كليه داوطلباني كه در آزمون سراسري سال 1397 شركت كرده و در جلسه آزمون حاضر بوده‌اند، مي‌رساند وزارت آموزش و پرورش پس از اعلام نتايج نهايي آزمون فوق علاوه بر ظرفيت‌هاي‌ مندرج در دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (دفترچه شماره 2) و اصلاحيه‌هاي بعدي آن، براي پذيرش دانشجو اعلام ظرفيت نموده و یا متقاضی تکمیل ظرفیت در بعضی از كدرشته محل‌هاي مربوط به پرديس‌هاي دانشگاه فرهنگيان و دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي تهران شده است كه با توجه به تأييد پذيرش توسط دفتر گسترش آموزش عالي،  کلیه داوطلبان حاضر در جلسه آزمون با نمره کل بالاي 6500 (با توجه به كارنامه نتايج علمي اوليه) می‌توانند براساس ضوابط و شرايط مندرج در صفحات 2 و 3 بخش پيوست‌هاي دفترچه راهنماي انتخاب رشته (مندرج در سايت سازمان) و مفاد اين اطلاعيه، نسبت به ثبت‌نام و تكميل فرم انتخاب رشته (حداكثر تا 25 كدرشته محل) به روش اينترنتي، اقدام نمايند.

1- پذيرش دانشجو در مرحله تكميل ظرفيت آزمون سراسري سال 1397، منحصراً براي پرديس‌هاي دانشگاه فرهنگيان و دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي صرفاً براساس شرايط و ضوابط مندرج در صفحات 2 و 3 «بخش پيوست‌ها» دفترچه راهنماي انتخاب رشته آزمون سراسري سال 1397 خواهد بود.

تبصره: برای رشته محلهایی که پذیرش آنها در استان قم صورت می گیرد داوطلبانی که حداقل 2 شهر از 4 شهر «محل اخذ مدرک تحصیلی سال آخر»، «محل اخذ مدرک تحصیلی سال ماقبل آخر»، «محل اخذ مدرک تحصیلی دو سال آخر» و یا «محل تولد» آنها در شهر قم باشد مجاز به انتخاب کدرشته های مربوط به استان قم خواهند بود.

2- پذيرفته‌شدگان متمركز آزمون سراسري در هر يك از كد رشته‌هاي تحصيلي بورسيه و يا شرايط خاص كه به دستگاه‌هاي اجرايي تعهد خدمت دارند و همچنين پذيرفته‌شدگان رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه‌هاي فرهنگيان و تربيت دبير شهيد رجايي كه متعهد خدمت به وزارت آموزش و پرورش هستند، مجاز به ثبت‌نام و شركت در گزينش رشته‌هاي تحصيلي مندرج در اين اطلاعيه نمي‌باشند. سایر پذیرفته شدگان رشته های متمرکز اعم از قبولین دوره های روزانه، نوبت دوم، پردیس خودگردان، پیام نور، غیرانتفاعی و … منعی برای انتخاب رشته در این مرحله ندارند اما توجه داشته باشند درصورت قبولی در مرحله تکمیل ظرفیت رشته های دانشگاه فرهنگيان و دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي قبولی قبلی آنها باطل خواهد شد.

3- داوطلباني كه قبلاً در يكي از كدرشته‌محلهاي پرديس‌هاي دانشگاه فرهنگيان و يا دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي معرفي شده‌اند ولي به علت (موارد پزشكي، معدل و يا سن) واجد شرايط نبودند مجاز به شركت در مرحله (تكميل ظرفيت) نمي‌باشند. لازم به توضيح است از اين دسته از داوطلبان در شهريور ماه به علت نداشتن شرايط، مصاحبه تخصصي بعمل نيامده است.

4- داوطلباني كه از آنان مصاحبه تخصصي بعمل آمده و دليل مردودي آنان منحصراً نداشتن حدنصاب در مصاحبه تخصصي بوده، مجاز به انتخاب رشته مجدد در اين مرحله (تكميل ظرفيت) خواهند بود. 

5- آن دسته از داوطلباني كه در زمان انتخاب رشته علاقمندي خود را به رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه‌هاي فرهنگيان و تربيت دبير شهيد رجايي اعلام ننموده‌اند و واجد شرايط مي باشند در اين مرحله براي ﺷﺮﻛﺖ در ﮔﺰﻳﻨﺶ اﻳﻦ رﺷﺘﻪ ﻫﺎ، ﻻزم اﺳﺖ ﻗﺒﻞ از اﻧﺘﺨﺎب رﺷﺘﻪ اﻳﻨﺘﺮﻧﺘﻲ، ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﭘﺮداﺧﺖ ﻣﺒﻠﻎ 55.000 (پنجاه و پنج و ﻫـﺰار) رﻳـﺎل ﻣﻨﺤﺼـﺮاً ﺑﺼﻮرت اﻟﻜﺘﺮوﻧﻴﻜﻲ، از ﻃﺮﻳﻖ ﻛﺎرت‌ﻫﺎي ﺑﺎﻧﻜﻲ ﻋﻀﻮ ﺷﺒﻜﻪ ﺷﺘﺎب اﻗﺪام ﻧﻤﺎﻳﻨﺪ.

6- در گزينش نهايي رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه فرهنگيان و دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي منحصراً كساني به عنوان پذيرفته شده نهايي اعلام مي‌گردند كه برابر برنامه زماني، در مراحل فرآيند مصاحبه و يا ساير مراحل گزينش شركت نموده و صلاحيت عمومي و تخصصي آنان نيز مورد تأييد آموزش و پرورش قرار گرفته و همچنين حدنصاب نمره‌ علمي نهايي لازم را در مقايسه با ساير داوطلبان دركدرشته محل انتخابي كسب نمايند. 

7- شيوه پذيرش و گزينش در مرحله تكميل ظرفيت، همانند رشته‌هاي متمركز با شرايط خاص در آزمون سراسري سال 97 انجام خواهد شد.

8- داوطلباني كه در فرايند تكميل ظرفيت، در رديف پذيرفته شدگان نهايي قرار بگيرند و متعاقب آن در رشته‌هاي نيمه‌متمركز دانشگاه فرهنگيان و دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي نيز قبول شوند، ملزم به ثبت‌نام و تحصيل در رشته نيمه متمركز بوده و قبولي متمركز آنان كان‌لم يكن تلقي خواهد شد. 

9- از معرفي شدگاني مصاحبه اختصاصي به عمل خواهد آمد كه داراي شرايط و ضوابط اختصاصي رشته‌هاي مورد نياز آموزش و پرورش «بخش پيوست» دفترچه راهنماي انتخاب رشته آزمون سراسري سال 1397 و اطلاعيه‌هاي اصلاحي بعدي سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور (كسب نمره علمي كل 6500 و بالاتر در زيرگروه گروه آزمايشي مربوط براي مجاز شدن براي انتخاب رشته، داشتن حداقل معدل كل 15 در دوره متوسطه دوم (معدل سه پايه اول، دوم و سوم)، برخورداري از سلامت كامل تن و روان و شرايط مناسب جسماني برای حسن انجام وظیفه معلمی، داشتن حداكثر سن 22 سال تمام در بدو ورود به دانشگاه (1/7/1375 به بعد) و …) باشند. در غير اين‌صورت انجام مصاحبه علمي – تخصصي، منتفي خواهد بود. بر اين اساس از داوطلباني كه فاقد شرايط اختصاصي آموزش و پرورش بوده و بدون توجه به ضوابط اعلام شده اقدام به انتخاب رشته نمايند از فرآيند مصاحبه تخصصي و بررسي صلاحيت‌هاي عمومي حذف خواهند شد. 

تبصره: حداقل معدل و حداكثر سن، تحت هر شرايطي تغيير نخواهد كرد.

10- دامنه پذيرش و محل خدمت در كليه كدرشته محل‌هاي مربوط به مرحله تكميل ظرفيت صرفاً براساس دامنه پذيرش و محل خدمت مندرج در دفترچه شماره (2) و اصلاحيه‌هاي بعدي مي‌باشد. 

11- چنانچه فردي با ارائه اطلاعات نادرست پذيرفته شود و يا متعاقب آن مشخص گردد كه شرايط لازم را نداشته است در هر مرحله از ثبت‌نام، تحصيل و يا استخدام آزمايشي و قطعي، قبولي وي لغو مي‌گردد و حسب مورد مكلف به پرداخت خسارت‌هاي ناشي از آن خواهد بود.

 

داوطلبان گرامی می توانند برای مشاوره انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان و رتبه لازم برای دانشگاه فرهنگیان با مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور تماس بگیرند.

جهت مشاوره در زمینه انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان – رتبه لازم برای دانشگاه فرهنگیان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید