آزمون ept

آزمون ept

جهت مشاوره در زمینه آزمون ept

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آزمون  ept در سال 98 آزمون زبان انگلیسی است که دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌کند. برای اطلاع از زمان ثبت نام EPT زمان انتشار کارت ای پی تی و زمان اعلام نتایج ای پی تی روی لینک راهنمای ثبت نام آزمون EPT کلیک نمایید. دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد و یا داوطلبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد می‌توانند در این آزمون شرکت کنند و با کسب حد نصاب نمره آزمون ept در سال 98 سطح زبان انگلیسی خود را تایید کنند. داوطلبان دکتری می‌توانند با کسب حد نصاب نمره این آزمون، امتیاز زبان انگلیسی را در مصاحبه دکتری بدست بیاورند. دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد نیز می‌توانند با ارائه نمره این آزمون به دانشگاه، زبان انگلیسی خود را تایید کنند و وارد مرحله آزمون جامع شوند. حد نصاب نمره قبولی آزمون 50 است و مدرک ept تا دو سال بعد از برگزاری آزمون ept اعتبار دارد. دانشجویان دانشگاه آزاد که در شعبه‌های خارج از کشور دانشگاه آزاد نیز مشغول به تحصیل هستند می‌توانند در آزمون ept شرکت کنند. آزمون ept هر ماه بوسیله‌ی دانشگاه آزاد برگزار می‌شود. در این مقاله ما جزییات بیش‌تر آزمون ept را برای داوطلبان این آزمون توضیح خواهیم داد.

برای کسب اطلاعات دقیق در مورد آزمون ept و ثبت نام در این آزمون می توانید از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071613  تماس بگیرید.

زمان‌بندی ثبت نام آزمون ept در سال 98

داوطلبان علاقه‌مند به شرکت در آزمون ept در سال 98 می‌توانند طبق جدول زمان بندی ثبت نام آزمون ept زیر که دانشگاه آزاد اعلام کرده است، برای شرکت در این آزمون برنامه‌ریزی کنند و در آزمون ept شرکت کنند. همانطور که در جدول زمان‌بندی زیر مشاهده می‌کنید، دانشگاه آزاد هر ماه آزمون ept را برگزار می‌کند.

برای اطلاع از زمان ثبت نام و برگزاری آزمون ای پی تی کلیک نمایید.

 

نحوه ثبت نام آزمون ept سال 98

داوطلبان علاقه‌مند به ثبت نام آزمون ept دانشگاه آزاد بایستی برای ثبت نام به سایت /english.iau.ac.ir/ept مراجعه کنند. داوطلبان علاقه‌مند به ثبت نام آزمون ept می‌توانند هر زمان که لینک ثبت نام آزمون ept در این سایت فعال شد برای شرکت در این آزمون ثبت نام کنند. داوطلبان باید 70 هزار تومان هنگام ثبت نام آزمون ept بابت شرکت در این آزمون بپردازند. داوطلبان آزمون 98.ept باید توجه داشته باشند که در آخر ثبت نام خود باید از سیستم، شناسه پرداخت دریافت کنند و آن را نزد خود نگه دارند. در صورت عدم دریافت شناسه پرداخت، ثبت نام آزمون ept شما موفقیت‌آمیز نبوده است و باید دوباره برای ثبت نام آزمون ept تلاش کنید. همکاران و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد (حق التدریس، تمام وقت و پاره وقت) باید توجه کنند که نمی‌توانند حوزه محل خدمت خود را به عنوان حوزه آزمون ept انتخاب کنند. استفاده‌کنندگان از سهمیه رزمندگان در آزمون ept نیز لازم است در هنگام ثبت نام آزمون  ept کد رهگیری 12 رقمی را در محل مربوطه درج کنند. راهنمای ثبت نام آزمون ept را هم از سایت ثبت نام آزمون ept می‌توانید ببینید که به ترتیب مراحل ثبت نام آزمون در آن ذکر شده است.

محل و نحوه برگزاری آزمون ept سال 98

زمان برگزاری آزمون در 31 خرداد 98 است. محل برگزاری آزمون ept دانشگاه آزاد در سال 98 واحد علوم تحقیقات است. در حال حاضر آزمون ept در شهرهای تهران، شیراز، تبریز، مشهد، اصفهان، اهواز، ساری و کرمان برگزار می‌شود و داوطلبان آزمون ept می‌توانند در این حوزه‌ها آزمون ept بدهند. داوطلبان آزمون ept باید دو روز قبل از آزمون با مراجعه به سایت ثبت نام، کارت ورود به جلسه آزمون ept  سال 98 خود را دریافت کنند. آزمون ept ساعت نه صبح در تاریخ هایی که در بالا گفته شد برگزار می‌شود و داوطلبان آزمون ept باید یک ساعت قبل از آزمون، در حوزه محل برگزاری آزمون‌شان حاضر شوند. داوطلبان آزمون ept باید توجه داشته باشند که همراه داشتن هر گونه وسایل الکترونیکی در جلسه آزمون ept ممنوع است.

سوالات آزمون ept سال 98

سوالان آزمون ept به صورت تستی طرح می‌شود. داوطلبان باید به 100 سوال واژگان، گرامر و درک مطلب پاسخ گویند. داوطلبان آزمون ept برای پاسخگویی به سوالات این آزمون، 140 دقیقه زمان دارند. لازم به تاکید است که سوالات آزمون ept نمره منفی ندارد. تعداد سوالات هر بخش ممکن است در هر آزمون ept اندکی متفاوت باشد ولیکن در حال حاضر چیدمان سوالات آزمون ept به این صورت است که داوطلبان آزمون ept بایستی به 25 سوال واژگان، 40 سوال گرامر و 35 سوال درک مطلب پاسخ گویند. سوالات درک مطلب به این صورت تقسیم می‌شود؛ خواندن و درک متون 20 سوال تستی دارد و درک مطلب متن با کلمات حذف شده 15 سوال تستی را دربرمی‌گیرد. دانشگاه آزاد سوالات و پاسخ‌نامه آزمون ept را روزهای بعد از آزمون در هر ماه منتشر می‌کند. داوطلبان آزمون ept در صورت داشتن هر گونه اعتراضی می‌توانند از طریق سامانه با دانشگاه آزاد مکاتبه کنند.

منابع آزمون ept سال 98

دانشگاه آزاد اسلامی منابعی برای آزمون ept سال 98 اعلام کرده است که به شرح زیر هستند:

 • Longman Preparation for the TOEFL (The Paper – based)
 • Barron’s Essential Words for TOEFL
 • ۱۱۰۰ Words You Need to Know
 • ۵۰۴ Essential Words
 • TOEFL Reading Flash (2001)

ولیکن همانطور که اشاره شد، دانشگاه آزاد سوالات و پاسخ‌نامه هر آزمون ept را بعد از آزمون منتشر می‌کند، پس به نظر می‌رسد بهترین منبع برای آزمون ept سال 98 مانند هر آزمون دیگری نمونه سوالات این آزمون است. کتاب حاوی سوالات آزمون ept هم موجود است که داوطلبان می‌توانند به رایگان از آن استفاده کنند. کتاب تافل دکتری مرجع کامل آزمون‌های زبان که انتشارات کتابخانه فرهنگ به چاپ رسانده هم منبع مناسبی برای داوطلبان آزمون ept دانشگاه آزاد است که به داوطلبان برای موفقیت در این آزمون کمک می‌کند.

منابع آزمون ept

نحوه دریافت نتایج آزمون ept سال 98

داوطلبان آزمون ept برای دریافت کارنامه آزمون ept خود بایستی به همان سایت ثبت نام آزمون ept به نشانی english.iau.ac.ir/ept/ مراجعه کنند و از قسمت دریافت کارنامه آزمون ept کارنامه آزمون خود را مشاهده و دریافت کنند. داوطلبان آزمون ept برای دریافت کارنامه آزمون ept خود از سایت آزمون، به شماره پرونده یا شناسه کاربری، کد ملی و شماره شناسنامه خود نیاز دارند و با وارد کردن این موارد می‌توانند به کارنامه آزمون خود دسترسی پیدا کنند.

اعتراض به نتایج آزمون ept سال 98

داوطلبان آزمون ept سال 98 برای اعتراض به سوالات و یا کلید آزمون ept می‌توانند اعتراض خود را تا دو الی سه روز بعد از هر آزمون از طریق سامانه سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به ثبت برسانند. روابط عمومی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرده است که پس از گذشت این زمان، که برای هر آزمون به طور خاص تعیین و اعلام می‌گردد، اعتراضات داوطلبان پذیرفته نخواهد شد پس بهتر است داوطلبان آزمون ept در همین زمان اعتراضات خود را در سامانه به ثبت برسانند. در صورتی که برای ثبت اعتراض به آزمون ept خود با مشکل مواجه شدید می‌توانید با مشاوران مرکز صدای مشاوران تماس بگیرید و از راهنمایی آنان بهره‌مند شوید.

برای کسب اطلاعات دقیق در مورد آزمون ept و ثبت نام در این آزمون می توانید از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071613  تماس بگیرید.

جهت مشاوره در زمینه آزمون ept

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید