آزمون استخدامی آموزش و پرورش

آزمون استخدامی آموزش و پرورش

جهت مشاوره در زمینه آزمون استخدامی آموزش و پرورش

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آزمون استخدامی آموزش و پرورش هر ساله برگزار می شود و عده ی زیادی از علاقه مندان به این شغل، سمت معلمی گرفته و مشغول به کار می شوند.

آزمون استخدامی آموزش و پرورش در دو مرحله به صورت مصاحبه و آزمون عملی برگزار می شود.

شرکت کنندگان می توانند با مطالعه این مقاله از نحوه و شرایط ثبت نام و شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش اطلاع پیدا کنند.

علاقه مندان به شغل معلمی می توانند با دارا بودن شرایط عمومی و اختصاصی که در این مقاله با آن ها آشنا می شوید، می توانند در این آزمون شرکت کرده و شانس خود را برای قبول شدن، امتحان نمایند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش اعلام کرد در امسال حدود 20 هزار متقاضی شغل معلمی را استخدام آموزش و پرورش خواهیم کرد.

تمدید ثبت نام آزمون استخدامی

متقاضیان شرکت در هشتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشورسال 99 : بدلیل برگزارهمزمان اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری و ثبت نام آزمون استخدامی و بار شدید مراجعه کنندگان به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور تعدادی از متقاضیان نتوانستند ثبت نام خود را با موفقیت انجام دهند.

در همین راستا زمان ثبت نام آزمو استخدامی از تاریخ 1/7/99 لغایت 4/7/99 تمدید شد،  متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش جهت ثبت نام خود اقدام نمایند.

متقاضیانی که دارای سهمیه ایثارگر هستند و در بازه زمانی گفته شده سهمیه آنان برای آزمون استخدامی مورد تایید قرار نگرفته است در صورتی که با مراجعه و پیگیری موضوع سهمیه خود را حل نموده اند میتوانند در مهلت زمان 1/7/99 لغایت 4/7/99 با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

آن دسته از متقاضیانی که قبلا نسبت به ثبت نام خود اقدام نموده اند و اطلاعات آنان با موفقیت ثبت شده است می توانند نسبت به مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام کنند.

زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال گذشته از 3 تا 12 مهر ماه بوده ولی در سال جاری با توجه به شرایط پیش آمده در کشور امکان این وجود دارد این زمان با تغییراتی همراه باشد.

زمان احتمالی برگزاری آزمون استخدام آموزش و پرورش مرداد ماه می باشد.

داوطلبان واجد شرایط می توانند مدارک مورد نیاز برای شرکت در این آزمون را آماده کرده و به محض اعلام زمان مقرر از سوی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

بدیهی است این زمان از سوی سایت سازمان سنجش اعلام می شود و ممکن است هیچ مهلت مجددی در اختیار داوطلبان قرار نگیرد بنابراین باید در زمان مقرر شده نسبت به ثبت نام اقدام نمایید.

زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش

زمان برگزاری آزمون استخدامی در امسال با توجه به دفترچه راهنمای آزمون در روز 30 آبان ماه خواهد بود.

این زمان به دلیل شرایط کرونا در کشور ممکن است تغیراتی داشته باشد. لذا هرگونه تغیر احتمالی در زمان برگزاری آزمون پیش آمد، سایت صدای مشاوران آن را اطلاع رسانی خواهد کرد و شما می توانید از این طریق از آن آگاهی پیدا کنید.

در زمان برگزاری آزمون داوطلبان باید مدارک لازم جهت شرکت در آزمون از جمله کارت ملی و شناسنامه  همچنین کارت ورود به جلسه آزمون که چند روز قبل از برگزاری آزمون می توانند از سایت سازمان سنجش دریافت نمایند را به همراه داشته باشند.

آزمون استخدامی آموزش و پرورش

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

آزمون استخدامی آموزش و پرورش نیز مانند سایر آزمون های استخدامی دارای شرایط و ضوابط ویژه ای می باشد.

متقاضیان شرکت در این آزمون باید این شرایط عمومی و اختصاصی که در دفترچه ثبت نام نیز به آن ها اشاه شده است را دارا باشند و بعد از آن اقدام به ثبت نام نمایند.

برای آگاهی از مطالب دفترچه و پی بردن به جدید ترین شرایط آزمون استخدامی این ارگان می توانید با مشاوران ما در مجموعه صدای مشاوران، از طریق شماره های ردج شده در زیر همین مقاله تماس  حاصل نمایید تا از سوالات پیش آمده در این خصوص رفع ابهام شود.

 دریافت دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99

در جدول زیر شرایط مندرج در دفترچه ثبت نام را برای شما آورده ایم و مطالعه آن برای تمام شرکت کنندگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش الزامی می باشد.

         شرایط عمومی ثبت نام در آزمون استخدامی       شرایط اختصاصی ثبت نام در آزمون استخدامی
داشتن تابعیت ایرانی

 

اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان الهی

 

تصریح شده در قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران

 

اعتقاد و عمل به قانون اساسی جمهوری اسلامی

 

دارا بودن کارت پایان خدمت یا کارت معافیت

 

از سلامت جسمانی و روانی کامل برخوردار بوده و توانایی برای انجام شغل انتخابی را داشته باشد

 

نداشتن اعتیاد به مواد مخدر

 

نداشتن سابقه محکومیت جزایی

 

نداشتن ممنوعیت استخدام در دستگاه های اجرایی از سوی مراجع قضایی

 

داوطلبان جزو بازنشستگان و نیروهای بازخرید خدمت دستگاه های اجرایی نباشند.

 

اشتغال به صورت رسمی یا پیمانی در سازمان یا دستگاه اجرایی پس از پذیرفته شدن در آزمون و حین استخدام نداشته باشند

 

داشتن سن 20 – 25 سال برای داوطلبان دارای مدرک دیپلم

 

داشتن  سن 30 سال برای داوطلبان دارای مدرک فوق دیپلم (کاردانی)

 

شرط سنی 35 سال برای داوطلبان دارای مدرک لیسانس

 

شرط سنی 40 سال برای داوطلبان دارای مدرک فوق لیسانس

 

شرط سنی 45 سال برای داوطلبان دارای مدرک دکتری

 

شرایط سنی برای داوطلبان آقا بدون در نظر گرفتن مدت زمانی است که در دوره خدمت ضرورت به سر می برند.

 

جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان 25 درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان دارای یک سال سابقه اسارت از حداکثر شرایط سنی معاف هستند.

 

تاریخ مندرج بر روی مدرک فارغ التحصیلی و کارت پایان خدمت باید قبل از آخرین روز ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش باشد.

 

برای پدر، مادر، خواهر و برادر شهدا به اندازه 5 سال و برای رزمندگان دارای سابقه کمتر از 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه به اندازه مدت حضورشان بر شرط سنی اصلی اضافه می شود.

 

داوطلبانی که به صورت تمام وقت و غیر رسمی از تاریخ 22 بهمن ماه سال 57، در وزارت خانه ها، موسسات و شرکت های دولتی، بانک ها و شرکت های تحت پوشش آن ها، شرکت های بیمه های دولتی، شهرداری ها، موسسات و شرکت های دولتی که مگر با ذکر نام آن ها در موارد خاص قوانین و مقررات عمومی دولت شامل حال آن ها نمی شود، موسسه ها و شرکت های ملی و مصادره شده که به نحوی از بودجه و کمک دولت بهره می برند، نهادهای انقلاب اسلامی و شرکت های تحت پوشش آن ها، اشتغال داشته اند به اندازه مدت زمان خدمت غیر رسمی آن ها، بر شرایط سنی شان اضافه می شود.

مدرک تحصیلی علاقه مندان به شرکت در عناوین شغلی هنرآموز، باید فوق دیپلم پیوسته باشد اما اگر مدرک فوق دیپلم آن ها ناپیوسته باشد باید مدرک دیپلم هنرستان را دارا باشند.

 

امکان تغییر محل خدمت تعیین شده در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش، پس از قبولی نهایی و پیش از استخدام و اشتغال به کار وجود ندارد و پس از اشتغال نیز بر اساس ضوابط و قوانین نقل و انتقالات فرهنگیان می باشد.

 

داوطلبانی که جزو قبولی های نهایی قرار می گیرند، موظف هستند که پیش از شروع دوره مهارت آموزی یک ساله، تعهدی مبنی بر 10 سال خدمت در محل پذیرفته شده به آموزش و پرورش بدهند.

 

معلمان جدیدالورود باید قبل از اشتغال به کار، سوگند معلمی را ادا کنند و سوگندنامه مربوطه را نیز امضا نمایند. متن و امضای سوگندنامه در پرونده معلم ها حفظ خواهد شد.

 

فارغ التحصیلان مراکز تربیت معلم (سابق) ، دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی که به وزارت آموزش و پرورش متعهد هستند، نمی توانند در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت نمایند.

 

پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش باید در یک دوره مهارت آموزی یک ساله که توسط دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی برگزار می شود، شرکت نمایند.

 

افرادی به عنوان پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش محسوب می شوند که در دوره مهارت آموزی شرکت کنند و موفق به کسب حدنصاب امتیاز لازم در آزمون جامع آن شوند.

 

داوطلبانی که در کلاس های درسی و امتحانات دوره مهارت آموزی و همچنین آزمون جامع شرکت نکنند به منزله انصراف آن ها از ادامه روند استخدام تلقی شده و می بایست مبلغی را به عنوان جریمه و هزینه دوره آموزشی پرداخت نمایند.

 

قسمتی از هزینه های دوره مهارت آموزی بر عهده داوطلب می باشد و در صورت انصراف او در مدت یک ساله آموزشی، وزارت آموزش و پرورش بنا بر صلاح دید خود، می تواند نسبت به محاسبه و دریافت هزینه های مربوطه اقدام کند.

 

داوطلبانی که جزو قبولی های نهایی عنوان شغلی های هنرآموز هستند می بایست برای اطلاع از نحوه ثبت نام و شرکت در دوره مهارت آموزی استخدامی آموزش و پرورش به سایت دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی به نشانی srttu.edu مراجعه کنند و پذیرفته شدگان نهایی عناوین شغلی آموزگار، دبیر، مراقب سلامت، مشاور و مربی امور تربیتی نیز برای اطلاع از موارد مذکور باید به سایت دانشگاه فرهنگیان به نشانی cfu.ac.ir مراجعه نمایند.

 

مکان دوره مهارت آموزی با توجه به شغل محل و پس از اعلام نتایج قطعی، مشخص می شود.

 

تغییر محل دوره مهارت آموزی تنها در صورت وجود شغل مورد نظر و با رعایت جنسیت، از سوی دانشگاه فرهنگیان مورد بررسی قرار می گیرد.

 

داوطلبان می بایست در زمان ثبت نام برای شرکت در دوره مهارت آموزی، مدرک روخوانی و روانخوانی قرآن کریم و هم چنین مدرک ICDL خود را ارائه دهند. در غیر این صورت باید متعهد شوند که مدارک مورد نظر را تا قبل از  آزمون جامع دوره مهارت آموزی دریافت کرده و ارائه نمایند.

 

دانشگاه هایی که دوره مهارت آموزی در آن ها اجرا می شود، مسئولیتی در برابر تهیه مسکن و تغذیه افراد نداشته اما در صورت تقاضای داوطلبان، می توانند خدماتی را با دریافت هزینه مربوطه ارائه نمایند.

 

ظرفیت پذیرش آموزش و پرورش

خبر استخدام بیش از ۵۲ هزار نیروی جدید در آموزش و پرورش از طرف معاون برنامه ریزی و توسعه و تعاون منابع آموزش و پرورش ارائه شده است.

 این سازمان اعلام کرده است روند جذب از طریق ماده ۲۸ بعد از برگزاری آزمون استخدامی که زمان آن از سوی سازمان سنجش اعلام خواهد شد، امکان‌پذیر می باشد.

هر ساله ظرفیت پذیرش آموزش و پرورش طبق نیاز هر استان و شهر مشخص می شود امسال نیز از جذب بیش از 30 هزار نفر از طریق آزمون اسخدامی آموزش و پرورش خبر داده شده است.

آزمون استخدامی آموزش و پرورش

ظرفیت جذب آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای هر استان
اعلام ظرفیت جذب استان های قزوین، بوشهر، گلستان، هرمزگان ، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان در آزمون استخدام جدید آموزش و پرورش سال 99؛ توجه داشته باشید در صورت انتشار خبر جدید اعلام ظرفیت جذب و استخدام آموزش و پرورش از طریق سایت صدای مشاوران اطلاع رسانی خواهد شد.

 • 2650 نفر در آموزش و پرورش خوزستان
 •  494 نفر در آموزش و پرورش قزوین
 •  570 نفر در آموزش و پرورش بوشهر
 •  755 نفر در آموزش و پرورش گلستان
 •  734 نفر در آموزش و پرورش هرمزگان
 •  305 نفر در آموزش و پرورش خراسان جنوبی
 •  2600 نفر در آموزش و پرورش خراسان رضوی
 •  3 هزار و 837 نفر در آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان

 

شرایط سنی برای شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش

این شرایط سنی به صورت قانون مندرج در دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش قرار گرفته و در جدول بالا در قسمت شرایط عمومی آزمون استخدامی می توانید آن را مطالعه نمایید. با مراجعه به مقاله شرایط سنی استخدام آموزش و پرورش می توانید از شرایط سنی ورود به این ارگان، اطلاعات بیشتری دریافت نمایید.

راهنمای دریافت کارنامه آزمون استخدامی آموزش و پرورش

بعد از ورود به سایت سازمان سنجش به نشانی http://www.sanjesh.org و انتخاب گزینه ی استخدامی متمرکز اجرایی از نوار سمت راست در سایت، می توانید با اعللام سازمان سنجش و انتخاب گزینه ی دریافت کارنامه نسبت به دریافت کارنامه خود اقدام نمایید.

از دو روش زیر شما می توانید کارنامه آزمون استخدامی آموزش و پرورش را دریافت نمایید.

آزمون استخدامی آموزش و پرورش

مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش

بعد از برگزاری آزمون و دریافت کارنامه، داوطلبانی که نمره قبولی را دریافت کرده اند و در مرحله اول پذیرش شده اند. باید نسبت به ارسال مدارک خود به آموزش و پرورش اقدام نمایند.

در صورت پذیرش و تایید مدارک ارسالی از سوی آموزش و پرورش دعوت به مصاحبه خواهند شد. داوطلبانی که دعوت به مصاحبه نشده اند به منزله تایید نشدن و رد شدن آن ها می باشد.

برای آگاهی از زمان انجام مصاحبه و محل آن داوطلبان می توانند به سایت آموزش و پرورش استان محل زندگی خود مراجعه نمایند.

در صورت عدم مراجعه در زمان تعیین شده، مصاحبه  و پذیرش شما لغو خواهد شد.

سوالات مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش

در مصاحبه آزمون استخدامی سوالاتی درباره خود شخص و رشته ای که در آن تحصیل کرده، سوالاتی در مورد خانواده شخص و هدف از شرکت در آزمون استخدامی و… پرسیده می شود.

در مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش سوالاتی مانند احکام نماز، روزه ، غسل، مرجع تقلید ، ولی فقیه، وظایف ما در مقابل آن، آخرین نماز جمعه ای که شرکت کرده اید، آخرین کتابی که خوانده اید و… پرسیده می شود.

هزینه ثبت نام آزمون

در زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش متقاضیان باید مبلغ 45 هزار تومن ( مبلغ مصوب در سال گذشته ) را پرداخت نمایند و بعد اقدام به ثبت نام نمایند. هزینه ی ثبت نام در سال جاری اندکی تغییر خواهد کرد.

اگر علاقه مند به شرکت در آزمون های استخدامی هستید می توانید از شرایط آزمون های دیگر نیز اگاه شوید. آزمون استخدامی وزارت بهداشت، آزمون استخدامی سازمان تبلیغات اسلامی، آزمون استخدامی محیط زیست.

مجموعه صدای مشاوران با دارا بودن مشاوران برجسته در زمینه ی آزمون استخدامی می تواند شما را در نحوه، شرایط ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش ، همچنین نحوه مصاحبه و سوالت آن شما را یاری دهد.

جهت مشاوره در زمینه آزمون استخدامی آموزش و پرورش

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جهت خریداری بسته تماس کلیک کنید