خانه / کنکور و انتخاب رشته / اخبار انتخاب رشته و کنکور سراسری / آخرین رتبه قبولی رشته مدیریت دولتی 98 – 99
مدیریت دولتی

آخرین رتبه قبولی رشته مدیریت دولتی 98 – 99

جهت مشاوره در زمینه آخرین رتبه قبولی رشته مدیریت دولتی 98 – 99

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آخرین رتبه قبولی رشته مدیریت دولتی 98 – 99 ، با توجه به کنکور کارشناسی گروه علوم انسانی سال 97 برای دانشگاه دولتی روزانه تهران با در نظر گرفتن سهمیه منطقه یک رتبه های زیر 1000 را پذیرفته است . و آخرین رتبه قبولی رشته مدیریت دولتی در کنکور گروه علوم ریاضی و علوم تجربی با رتبه ی پایین تر به نسبت کنکور علوم انسانی در دانشگاه های دولتی روزانه می باشد .

رشته مدیریت دولتی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه ها ارائه می شود . در مقطع کارشناسی این رشته بدون گرایش ، امادر مقطع کارشناسی ارشد مدیریت دولتی دارای گرایش های توسعه منابع انسانی ، طراحی سازمان های دولتی ، بودجه و مالیه عمومی ، خط مشی گذاری عمومی ، مدیریت پیشرفته و توسعه شهری و روستایی و مدیریت تحول و مدیریت رفتار سازمانی می باشد.

همچنین در مقطع دکتری دارای زیرگروه های مدیریت دولتی ، مدیریت سازمان های دولتی ایران و مدیریت و برنامه ریزی فرهنگی می باشد . که هریک از زیرگروه های مدیریت دولتی و مدیریت سازمان های دولتی ایران در مقطع دکتری گرایش های مختلفی را شامل می شوند . 

نحوه قبولی رشته مدیریت دولتی در کنکور سراسری 

مدیریت دولتی در زیرگروه سوم گروه آزمایشی علوم انسانی قرار می گیرد . داوطلبان کنکور علوم انسانی که قصد قبولی در رشته مدیریت دولتی را دارند ، پیشنهاد می شود برای بالا بردن احتمال قبولی در این رشته درس های اختصاصی کنکور انسانی که برای زیر گروه 3 ضریب بیشتری دارد را بیشتر مطالعه کنند تا آمادگی بهتری برای پاسخگویی به سوالات داشته باشد .

درس ریاضی دارای ضریب 12 ، درس اقتصاد دارای ضریب 9 ، درس زبان و ادبیات فارسی دارای ضریب 6، علوم اجتماعی دارای ضریب 6 و درس های زبان عربی ، تاریخ و جغرافیا ، فلسفه و منطق و روانشناسی دارای ضریب 3 هستند . بنابراین در درجه اول درس ریاضی و اقتصاد دارای اهمیت بالاتری هستند .

رشته مدیریت دولتی در گروه آزمایشی ریاضی در زیر گروه 1 قرار می گیرد . و برای قبولی در این رشته از طریق کنکور ریاضی درس ریاضی ، دارای ضریب 12 ، درس فیزیک دارای ضریب 9 و درس شیمی دارای ضریب 6 هستند . که بالاترین اهمیت را درس ریاضی برای قبولی در این رشته دارد .

رشته مدیریت دولتی در گروه آزمایشی علوم تجربی در زیرگروه 4 قرار می گیرد . در این زیر گروه درس ریاضی دارای ضریب 12 ، درس فیزیک دارای ضریب 9 ، درس شیمی دارای ضریب 6 ، زیست شناسی دارای ضریب 6 و زمین شناسی دارای ضریب 3 می باشند 

رشته مدیریت دولتی بدون کنکور 

برای ثبت نام در رشته مدیریت دولتی در دانشگاه ها ، روشی غیر از شرکت در کنکور سراسری وجود دارد . متقاضیان ثبت نام در این رشته می توانند بدون آزمون بر  اساس سوابق تحصیلی در این رشته در مقطع کارشناسی پذیرش بگیرند . در این روش پذیرش بر اساس معدل کتبی دیپلم صورت خواهد گرفت . دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی و دانشگاه آزاد ، این رشته را بدون آزمون ارائه می دهند. برای ثبت نام در این دانشگاه ها در مهلت مقرر می توانید دفترچه راهنمای پذیرش بدون کنکور را دانلود نمایید . و طبق ضوابط و شرایط ذکر شده مراحل ثبت نام بدون کنکور را در سایت های مربوطه انجام دهید . 

 

 

جهت مشاوره در زمینه آخرین رتبه قبولی رشته مدیریت دولتی 98 – 99

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

آخرین نتایج رتبه بندی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سال

آخرین نتایج رتبه بندی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سال 98

در این مقاله از آخرین نتایج رتبه بندی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی ایران در سال …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *