تماس با برترین مشاوران کشور

شماره تماس از طریق تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱

خانه / مدارس / آزمون تیزهوشان نهم به دهم 97-98
آزمون تیزهوشان نهم به دهم 97-98

آزمون تیزهوشان نهم به دهم 97-98

جهت مشاوره در زمینه آزمون تیزهوشان نهم به دهم 97-98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آزمون تیزهوشان نهم به دهم هر سال برای جذب دانش آموزان مستعد و فعال در مدارس سمپاد برگزار می شود. سمپاد همان مدارس تیزهوشان می باشند که دارای امکانات بسیار مناسب تحصیلی می باشند و به این دلیل رقایت برای ورود به این مدارس بسیار بالا می باشد. داوطلبان متقاضی ورود به مدارس تیزهوشان می توانند جهت کسب راهنمایی در هر مرحله از آزمون، از جمله ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم، زمان دقیق ثبت نام  آزمون تیزهوشان، شرایط و نحوه ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم، زمان دقیق برگزاری آزمون تیزهوشان نهم به دهم، اعلام نتایج و ثبت نام نهایی تیزهوشان نهم به دهم با کارشناسان صدای مشاور تماس حاصل فرمایند.

آزمون تیزهوشان نهم به دهم

داوطلبان ورود به مدارس تیزهوشان برای شرکت در آزمون تیزهوشان نهم به دهم 97-98 ملزم به کسب معدل سالانه پایه هشتم بالای 19 میباشد. دانش آموزان داوطلب آزمون تیزهوشان نهم به دهم، باید در حال تحصیل در پایه نهم باشند.یکی از شرایط ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم این است که دانش آموز باید دارای تابعیت ایرانی باشد، ولی دانش آموزان غیر ایرانی هم با شرایط خاص می توانند در آزمون تیزهوشان 97-98 در پایه نهم به دهم ثبت نام و شرکت کنند. آزمون تیزهوشان نهم به دهم 97 – 98 شامل 90 سوال و 100 دقیقه زمان پاسخگویی است.

زمان و نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 97-98

زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم در حال حاضر اعلام نشده است ولی احتمالا قبل از نیمه دوم بهمن آغاز می شود، برای اطلاع از زمان دقیق ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 97-98 می توانید با کارشناسان صدای مشاوران تماس حاصل فرمایید. داوطلبان پس از آغاز ثبت نام آزمون تیزهوشان، لازم است به سایت Azmoon.medu.ir مراجعه نموده و مرحله اول ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 97-98 را انجام دهند که شامل وارد کردن اطلاعات دانش آموزی در فرم ثبت نام می باشد، مرحله بعد ثبت نام نهایی آزمون تیزهوشان است که احتمالا در فروردین97 می باشد دانش آموزان با پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان می بایست ثبت نام خود را قطعی کنند.

سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم 97-98

حدود 30 درصد سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم 97-98 از کتاب های درسی پایه هشتم طراحی می شود و حدود 70 درصد سوالات از کتاب های درسی پایه نهم طراحی می شود. سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم دو شیوه مطرح می شود که منابع آنها با هم متفاوت است، منابع سوالات استعداد تحلیلی خارج از کتاب های درسی می باشد و به صورت مفهمومی طرح می شود و دسته بعدی سوالات استعداد تحصیلی است که با توجه به مطالب کتاب های درسی طرح می گردد.

تعداد سوالات استعداد تحلیلی و تعداد سوالات استعداد تحصیلی و ضرایب آن در آزمون تیزهوشان نهم به دهم 97-98 به شرح جدول  ذیل می باشد:

استعداد تحصیلی
درستعداد سوالاتضریب درسزمان پاسخگویی
قرآن و معارف اسلامی-آموزش قرآن و پیام های آسمان82یک ساعت و 25دقیقه
فارسی و زبان انگلیسی152
مطالعات اجتماعی151
علوم172
ریاضی203
سوالات استعداد تحلیلی
درستعداد سوالزمان پاسخگویی
استعداد تحلیلی1515دقیقه

منابع آزمون تیزهوشان نهم به دهم (نهم) 97-98

همانطور که قبلا نیز شرح دادیم مهم ترین منابع آزمون تیزهوشان کتاب های درسی می باشد، در آزمون نهم به دهم نیز همینطور می باشد و بخش عمده سوالات از کتاب های درسی مطرح خواهد شد. اما برخی از سوالات خارج از کتاب است که در این مقاله به شرح این موضوع می پردازیم. در آزمون تیزهوشان نهم به دهم 97-98، حدود یک سوم سوالات هر ماده درسی از پایه هشتم و حدود دو سوم سوالات نیز از پایه نهم سال تحصیلی 97-98 طراح خواهد شد. سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم، از کتاب علوم تجربی، کتاب های ریاضی، کتاب مطالعات اجتماعی(تاریخ، جغرافیا، اجتماعی)، زبان و ادبیات فارسی و قرآن و معارف اسلامی (آموزش قرآن و پیام های آسمان) به صورت 4 گزینه ای طرح خواهد شد.

جهت مشاوره در زمینه آزمون تیزهوشان نهم به دهم 97-98

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

سایت ثبت نام تیزهوشان البرز

سایت ثبت نام تیزهوشان چهارمحال و بختیاری azmoon.medu.ir

سایت ثبت نام تیزهوشان چهارمحال و بختیاری Amoon.medu.ir می باشد. در این مقاله توضیح کامل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *