تماس با برترین مشاوران کشور

تماس از تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱

تماس از همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

صدای مشاوران / دانشگاه ها / اخبار دانشگاه ها / نحوه انصراف از دانشگاه سراسری 97
انصراف از دانشگاه آزاد و شرکت در کنکور

نحوه انصراف از دانشگاه سراسری 97

جهت مشاوره در زمینه نحوه انصراف از دانشگاه سراسری 97

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دانشجویانی که مایل به انصراف از دانشگاه سراسری می باشند، لازم است در رابطه با نحوه انصراف از دانشگاه سراسری و قوانین و ضوابط انصراف اطلاعات جامع داشته باشند.

نحوه، قوانین و ضوابط انصراف از دانشگاه سراسری 97

در رابطه با نحوه، قوانین و ضوابط انصراف از دانشگاه سراسری و کنکور مجدد با ید بگوییم که انصراف اجباری از تحصیل برای شرکت در کنکور سراسری سال بعد مخصوص دانشجویان دانشگاه دولتی می باشد. دانشجویان دوره روزانه در هر مقطعی، برای ثبت نام در کنکور سراسری سال بعد از قبولی در دانشگاه روزانه، حتما باید تا بهمن امسال فرم شماره 3 انصراف از تحصیل را به دانشگاه تحویل داده باشند.فرم شماره 3 توسط دانشجویان مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری باید تکمیل شود، با این تفاوت که فرم انصراف را در مقطع کارشناسی تا 30 بهمن می توان تحویل داد ولی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری فرم را تا تاریخ 10 دی ماه به دانشگاه تحویل می دهند. دانشجویان دولتی روزانه، شبانه، پردیس که قصد تحصیل در دانشگاه آزاد را دارند، نیازی به انصراف ندارند و می توانند تا زمان اعلام نتیجه کنکور دانشگاه آزاد برای انصراف اقدام ننمایند و بعد از قبولی قطعی در دانشگاه جدید، انصراف خود را از رشته و یا دانشگاه قبلی اعلام نمایند.توجه داشته باشید که اگر ماییل هستند در دانشگاه غیر روزانه تحصیل نمایید و در کنکور سال بعد نیز شرکت نمایید نیازی به انصراف از دانشگاه فعلی نخواهید داشت. جهت ثبت نام در کنکور سراسری، لازم است تا پایان وقت اداری روز 1 اسفند از تحصیل انصراف دهید، این اجبار برای دانشجویان دوره روزانه می باشد و در صورتی که انصراف انجام نشود به عنوان تخلف محسوب می گردد. می توانید بند مربوط به انصراف از دانشگاه را در دفترچه ثبت نام کنکور 97 مطالعه نمایید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و رفع هرگونه ابهام و سوال با کارشناسان صدای مشاوران تماس حاصل فرمایید.

پرداخت جریمه انصراف از دانشگاه سراسری 97

در رابطه با پرداخت جریمه انصراف از دانشگاه سراسری، باید بگوییم، درصورتی که دانشجویان دوره روزانه پس از قطعی نمودن انصراف از دانشگاه روزانه، در یک دانشگاه روزانه دیگر اقدام به ثبت نام نمایند، باید خسارت انصراف از دانشگاه دولتی و روزانه را بپردازند. دانشجویان دانشگاه آزاد نیز  که قصد تحصیل در دانشگاه آزاد واحد دیگری را دارند بعد از انصراف قطعی، در دانشگاه جدید ادامه تحصیل داده و نیازی به پرداخت هیچ خسارتی نخواهند داشت. دانشجویان دانشگاه شبانه، آزاد، غیر انتفاعی، پیام نور و آزاد هستید برای انصراف و رفتن به دانشگاهی دیگر باید یک و نیم برابر شهریه ثابت را بپردازید. برای انصراف از دانشگاه پردیس خود گردان، قبل از ثبت نام در دانشگاه پردیس خودگردان لازم است در نظر داشته باشید که برای انصراف باید بهای بسیار سنگینی را بپردازید زیرا همانطور که در مقاله قبلی شرح دادیم هزینه جریمه انصراف از دانشگاه پردیس خودگردان برابر با شهریه ثابت تمام ترم های باقی مانده می باشد و شهریه این دانشگاه نیز بسیار بالا می باشد. دانشجویانی که در انتخاب رشته دوره روزانه مورد پذیرش قرار گرفته اند مجاز به ثبت نام در کنکور سراسری دانشگاه روزانه نمی باشند. داوطلبان عزیر می توانند قبل از انتخاب رشته و اطلاع از میزان شهریه، میزان جریمه های انصراف از دانشگاه و هر مقطع با کارشناسان صدای مشاوران تماس حاصل فرمایند.

نحوه انصراف از دانشگاه سراسری 97
3.3 (66.67%) 3 votes

جهت مشاوره در زمینه نحوه انصراف از دانشگاه سراسری 97

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه معارف اسلامی

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه معارف اسلامی 98-99

زمانبندی آزمون دانشگاه معارف اسلامی و لینک دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد …

۱۸ دیدگاه

 1. با سلام من رشته ی شیمی کاربردی دانشگاه رفسنجان قبول شدم
  من هم رستم را دوست ندارم و هم راهم خیلی دوره آیا اگه از این دانشگاه انصراف بدم میتونم سال دیگه (۹۸)توی کنکور شرکت کنم و روزانه قبول شم.
  درمورد دانشگاه افسری که آزمون توی بهمن برگزار میشه چطور اونا میتونم .؟
  لطفا جواب بدید . در ضمن من هنوز ندارم را به دانشگاه تحویل ندادم.

 2. سلام من دانشگاه دولتی شبانه نیمه دوم قبول شدم و ثبت نام کردم ولی میخوام ثبت ناممو لغو کنم باتوجه به اینکه ترم اوله دانشگاه از بهمن شروع میشه و من شهریه ثابت پرداخت کردم اگه برم انصراف بدم باز همون یکونیم برابر شهریه ثابت رو از من میگیرن؟چون ترم اول هنوز شروع نشده.و کار انصراف سریع انجام میشه؟

 3. سلام.جغرافیا دانشگاه اصفهان قبول شدم و ثبت نام کردم ولی رشتمو دوست ندارم!اگه انصراف بدم و جریمه رو پرداخت کنم سال دیگه یعنی کنکور ۹۸ میتونم برم دانشگاه روزانه؟

 4. سلام من زیست شناسی دانشگاه اصفهان قبول شدم و ثبت نام کردم الان توی تکمیل ظرفیت ازاد مامایی قم قبول شدم اگ انصراف بدم باید جریمه بدم؟

  • مطابق اطلاع رسانی دانشگاه آزاد داوطلبانی که امکان شرکت در فرآیند تکمیل ظرفیت ذخیره دانشگاه آزاد 97 از آنها سلب شده بود تا آخر وقت اداری امروز 15 آبان فرصت دارند با مراجعه به واحد دانشگاهی خود نسبت به ثبت درخواست انتقالی و یا تغییر رشته اقدام کنند

 5. با عرض سلام ی سوال داشتم . خانم من دانشگاه دولتی قبول شده و نمی خواست ادامع تحصیل بده رفتم ک مدارکش رو بگیرم گفتن نمی تونی باید 3 میلیون پرداخت کنید و بعد بگیرید مدارک رو می خواستم بپرسم چ قانونی داره کسی درس هم نخونه باید پول بده ؟

  • سلام
   بله متاسفانه باید جریمه انصراف از تحصیل را بپردازید.

   جرء قوانین انصراف از تحصیل در دانشگاه می باشد.

 6. سلام خواهش میکنم جواب منو بدین خیلی برام مهمه
  من امسال مهر بدون آزمون در کارشناسی حسابداری ثبت نام کردم و بعد دو هفته انصراف دادم و رفتم کارشناسی حقوق پیام نور تکمیل ظرفیت بدون آزمون حالا چون غیر انتفاعی میدونست دارم میزم پیام نور و باهم مشکل داشتن این دو دانشگاه میترسم انصراف قطعی منو صادر نکرده باشن از کجا باید پیگیری کنم ببینم انصراف قطعی منو دادن یا نه ؟ تمام اصل مدارکمو بهم دادن و کپی رو برا خودشون برداشتن و یه برگه تسویه حساب با مهر و امضا دانشگاه و معاون و … بهم دادن البته کپیشو دادن اصلش پیش خودشون موند
  میخواستم بدونم اگه واسه کنکور 98 بخونم و روزانه قبول بشم فرضا اگه غیرانتفاعی بخاطر لجبازی انصراف قطعیموصادر نکرده باشن فردا برای فاراغ التحصیلی برام مشکلی پیش نمیاد ؟چون نمیشه دو دانشگاه همزمان درس خوند …
  من کارت معافیت دائم از سربازی دارم و مشکل نظام وظیفه ندارم میتونم دوبار از دانشگاه انصراف بدم اگه روزانه 98 قبول بشم ؟

  • سلام

   با توجه به توضیحات داده شده مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد.

   انصراف شما هم تایید شده. نگرانی هم وجود نداره.

 7. سلام ممنون از پاسخگویتون
  اگه مثلا انصرافو ارسال نکرده باشن به سازمان علوم و تحقیقات اگه کنکور بدم و روزانه بیارم و برم دانشگاه روزانه برای فاراغ التحصیلی ام مشکلی پیش نمیاد ؟
  مثلا چون دو دانشگاه نمیشه همزمان باشی بعد فاراغ التحصیلی بهم مدرک رو ندن یا از این قبیل مسائل ؟
  علوم پزشکی و پیراپزشکی مدرک رو علوم و تحقیقات صادر میکنه یا وزارت بهداشت ؟؟
  اگه میشه جوابمو بدین ممنون میشم
  موفق باشید …

 8. با سلام اگر کسی از دانشگاه انصراف دهد ولی انصزافش از طرف دانشگاه قطعی نشود ب هر دلیل …بخواد بره دانشگاه جدید ثبت نام کنه چه اتفاقی ممکنه در دانشگاه جدید براش بیفته ؟؟
  مدارک رو از دانشگاه قبلی گرفته فقط انصرافش از طرف دانشگاه قطعی نشده

  • سلام سوال شما واضح نیست.درچه مقطعی؟

   • سلام
    در مقطع کارشناسی از دانشگاه انصراف بده مدارکشو بهش بدن ولی انصرافشو دانشگاه ثبت نکنه و برود دانشگاه دیگه ای در همان مقطع کارشناسی
    چه مشکلاتی ممکن پیش بیاد برای فاراغ التحصیلیش در دانشگاه جدید یا ثبت نامش در دانشگاه جدید
    کلا منظورم اینه یکی بدون انصراف از دانشگاهی بره دانشگاه دیگه ای ثبت نام کنه چه مشکلی پیش میاد براش در دانشگاه اول ثبت نام کرده و سرکلاسم رفته و انصراف داده ولی قطعی نشده انصرافش و رفته دانشگاه دیگه ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 5 =