تماس با برترین مشاوران کشور

تماس از تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱

تماس از همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / دانشگاه ها / اخبار دانشگاه ها / نحوه انصراف از دانشگاه سراسری 97 | قوانین و ضوابط
نحوه انصراف از دانشگاه سراسری ۹۷ | قوانین و ضوابط

نحوه انصراف از دانشگاه سراسری 97 | قوانین و ضوابط

جهت مشاوره در زمینه نحوه انصراف از دانشگاه سراسری 97 | قوانین و ضوابط

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دانشجویانی که مایل به انصراف از دانشگاه سراسری می باشند، لازم است در رابطه با نحوه انصراف از دانشگاه سراسری و قوانین و ضوابط انصراف اطلاعات جامع داشته باشند.

نحوه، قوانین و ضوابط انصراف از دانشگاه سراسری 97

در رابطه با نحوه، قوانین و ضوابط انصراف از دانشگاه سراسری و کنکور مجدد با ید بگوییم که انصراف اجباری از تحصیل برای شرکت در کنکور سراسری سال بعد مخصوص دانشجویان دانشگاه دولتی می باشد. دانشجویان دوره روزانه در هر مقطعی، برای ثبت نام در کنکور سراسری سال بعد از قبولی در دانشگاه روزانه، حتما باید تا بهمن امسال فرم شماره 3 انصراف از تحصیل را به دانشگاه تحویل داده باشند.فرم شماره 3 توسط دانشجویان مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری باید تکمیل شود، با این تفاوت که فرم انصراف را در مقطع کارشناسی تا 30 بهمن می توان تحویل داد ولی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری فرم را تا تاریخ 10 دی ماه به دانشگاه تحویل می دهند. دانشجویان دولتی روزانه، شبانه، پردیس که قصد تحصیل در دانشگاه آزاد را دارند، نیازی به انصراف ندارند و می توانند تا زمان اعلام نتیجه کنکور دانشگاه آزاد برای انصراف اقدام ننمایند و بعد از قبولی قطعی در دانشگاه جدید، انصراف خود را از رشته و یا دانشگاه قبلی اعلام نمایند.توجه داشته باشید که اگر ماییل هستند در دانشگاه غیر روزانه تحصیل نمایید و در کنکور سال بعد نیز شرکت نمایید نیازی به انصراف از دانشگاه فعلی نخواهید داشت. جهت ثبت نام در کنکور سراسری، لازم است تا پایان وقت اداری روز 1 اسفند از تحصیل انصراف دهید، این اجبار برای دانشجویان دوره روزانه می باشد و در صورتی که انصراف انجام نشود به عنوان تخلف محسوب می گردد. می توانید بند مربوط به انصراف از دانشگاه را در دفترچه ثبت نام کنکور 97 مطالعه نمایید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و رفع هرگونه ابهام و سوال با کارشناسان صدای مشاوران تماس حاصل فرمایید.

پرداخت جریمه انصراف از دانشگاه سراسری 97

در رابطه با پرداخت جریمه انصراف از دانشگاه سراسری، باید بگوییم، درصورتی که دانشجویان دوره روزانه پس از قطعی نمودن انصراف از دانشگاه روزانه، در یک دانشگاه روزانه دیگر اقدام به ثبت نام نمایند، باید خسارت انصراف از دانشگاه دولتی و روزانه را بپردازند. دانشجویان دانشگاه آزاد نیز  که قصد تحصیل در دانشگاه آزاد واحد دیگری را دارند بعد از انصراف قطعی، در دانشگاه جدید ادامه تحصیل داده و نیازی به پرداخت هیچ خسارتی نخواهند داشت. دانشجویان دانشگاه شبانه، آزاد، غیر انتفاعی، پیام نور و آزاد هستید برای انصراف و رفتن به دانشگاهی دیگر باید یک و نیم برابر شهریه ثابت را بپردازید. برای انصراف از دانشگاه پردیس خود گردان، قبل از ثبت نام در دانشگاه پردیس خودگردان لازم است در نظر داشته باشید که برای انصراف باید بهای بسیار سنگینی را بپردازید زیرا همانطور که در مقاله قبلی شرح دادیم هزینه جریمه انصراف از دانشگاه پردیس خودگردان برابر با شهریه ثابت تمام ترم های باقی مانده می باشد و شهریه این دانشگاه نیز بسیار بالا می باشد. دانشجویانی که در انتخاب رشته دوره روزانه مورد پذیرش قرار گرفته اند مجاز به ثبت نام در کنکور سراسری دانشگاه روزانه نمی باشند. داوطلبان عزیر می توانند قبل از انتخاب رشته و اطلاع از میزان شهریه، میزان جریمه های انصراف از دانشگاه و هر مقطع با کارشناسان صدای مشاوران تماس حاصل فرمایند.

نحوه انصراف از دانشگاه سراسری 97 | قوانین و ضوابط
3.3 (66.67%) 3 votes

جهت مشاوره در زمینه نحوه انصراف از دانشگاه سراسری 97 | قوانین و ضوابط

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی

لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی ۹۷-۹۸

دانشگاه علمی کاربردی از دانشگاه هایی است که برای ورود به آن در مقاطع کاردانی …

۲ دیدگاه

  1. با سلام من رشته ی شیمی کاربردی دانشگاه رفسنجان قبول شدم
    من هم رستم را دوست ندارم و هم راهم خیلی دوره آیا اگه از این دانشگاه انصراف بدم میتونم سال دیگه (۹۸)توی کنکور شرکت کنم و روزانه قبول شم.
    درمورد دانشگاه افسری که آزمون توی بهمن برگزار میشه چطور اونا میتونم .؟
    لطفا جواب بدید . در ضمن من هنوز ندارم را به دانشگاه تحویل ندادم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − هشت =