تماس با برترین مشاوران کشور

تماس از تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱

تماس از همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

معرفی رشته پزشکی درآمد و بازار کار

معرفی رشته پزشکی درآمد و بازار کار پزشکی

جهت مشاوره در زمینه معرفی رشته پزشکی درآمد و بازار کار پزشکی

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله به معرفی رشته پزشکی و درآمد و بازار کار رشته پزشکی خواهیم پرداخت. علاقمندان به تحصیل در این رشته از طریق مطالعه این مقاله با نظام آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی داخل کشور و دوره تحصیل دکتری حرفه ای در رشته پزشکی عمومی ، در دوره های علوم پایه ، فیزیولوژی ، کارآموزی بالینی، کارورزی و کارورزی بالینی آشنا خواهند شد.

معرفی رشته پزشکی و دوره پزشکی

طول دوره تحصیل در رشته پزشکی عمومی 7 سال می باشد که همانطور که گفتیم ، شامل دوره های پزشکی عمومی، علوم پایه ، فیزیولوژی ، کارورزی بالینی و کارورزی به شرح ذیل می باشد.

اولین دوره: دوره علوم پایه

اولین مرحله از دوره آموزش پزشکی ، دوره علوم پایه می باشد که دو الی سه سال است و شامل 20 واحد اجباری (روانشناسی و فیزیولوژی ، تغذیه، جنین شناسی، آناتومی، اپیدمیولوژی، بافت شناسی، میکروب شناسی، انگل شناسی، ایمنی شناسی،بیوشیمی، زبان تخصصی، ژنتیک)، دورس عمومی و پایه است. محتوای دروس در دوره علوم پایه آموزش ساختمان بدن انسان و اعمال فیزیولوژیک و نقش آنها در سلامت انسان ، شناخت عوامل بیولوژیک بیماری زا و شیوه های دفاعی بدن در مقابل آنها و اصول آسیب های بدن انسان ؛ آشنایی با اصول مسائل بهداشتی است. بعد از اتمام دوره علوم پایه، آزمون جامع علوم پایه برگزار خواهد شد. داوطلبان فقط 2 بار می توانند در آزمون شرکت نمایند و افراد مورد پذیرش می توانند به ادامه تحیل در دوره بعدی بپردازند.

دومین دوره: فیزیوپاتولوژی یا نشانه شناسی

دوره فیزیوپاتولوژی، شامل آموزش های فیزیولوژی و پاتولوژی می باشد. با گذراندن این دوره دانشجویان با واکنش های بدن در هنگام یک بیماری و سیکل بیماری و نحوه درمان آن را آموزش می بینند و دوره آموزش فارماکولوژی را با مرور بر انوع دسته بندی داروها و چگونگی اثر گذاری داروها در طول شش ماه خواهند گذراند.

سومین دوره: کارآموزی بالینی یا استاژری

این دوره شامل دورس نظری و عملی می باشد و دانشجویان با علائم بیماری و نحوه تشخیص و روش های درمانی آشنا خواهند شد و شامل دوره های داخلی، جراحی،کودکان،زنان و زایمان، چشم، گوش و حلق و بینی، روانپزشکی، رادیولوژی، پوست و سایر دروس عمومی است. مباحث دروس علمی شامل ، تشخیص و نسخه نویسی، یادگیری نحوه ویزیت بیمار و گزارش نویسی، نحوه برگزاری کنفرانس های صبحگاهی در مورد بیماران

چهارمین دوره : کارورزی بالینی

کارورزی بالینی یا دوره انترنی به مدت 18 ماه و در پایان دوره های آموزشی انجام می شود و کارآموز به طور عملی در بیمارستان و… با بیماران در ارتباط خواهد بود و تشخیص و درمان بیماری ، تحت نظر اساتید می پردازد.

بازار کار رشته پزشکی

بازار کار رشته پزشکی ، بسیار گسترده می باشد، محیط های کاری برای فارغ التحصیلان رشته پزشکی ، بیمارستان ها، درمانگاه ها، ورزشگاه ها ، کلینیک ها، اورژانس ها ، مطب و… می باشد. در حال حاضر شهرستان ها و مناطق محرم کمبود پزشک دارند و در شهرهای بزرگ تقاضای نیروی کار پزشک کم می باشد ، البته ظرفیت برای مطب زدن هنوز وجود داشته و درآمد مناسبی برخوردار می باشد. بازار کار برای فارغ التحصیلانی که در دوره های تخصصی ادامه تحصیل می دهند بسیار مناسب می باشد، خصوصا در رشته های مربوط به زیبایی ( جراحی و…).

معرفی رشته پزشکی درآمد و بازار کار پزشکی
5 (100%) 1 vote

جهت مشاوره در زمینه معرفی رشته پزشکی درآمد و بازار کار پزشکی

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

مزایای پزشکی تعهدی|سهمیه تعهدی پزشکی

حقوق پزشکی تعهدی|خرید تعهد خدمت وزارت بهداشت

حقوق پزشکی تعهدی و خرید تعهد خدمت وزارت بهداشت پزشکی یکی از پرطرفدارترین رشته های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =