تماس با برترین مشاوران کشور

تماس از تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱

تماس از همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

صدای مشاوران / آزمون ادواری / شرایط ثبت نام آزمون ادواری/ ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون ادواری
شرایط و مدارک ثبت نام آزمون ادواری

شرایط ثبت نام آزمون ادواری/ ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون ادواری

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام آزمون ادواری/ ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون ادواری

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله قصد داریم به شرح شرایط ثبت نام آزمون ادواری/ ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون ادواری بپردازیم، داوطلبان برای اطلاع از شرایط آزمون ادواری و رفع هرگونه سوال و ابهام در این رابطه می توانند با تلفن ثابت کارشناسان تماس حاصل فرمایند. داوطلبان توجه داشته باشند که کلیه ثبت نام های آزمون های ادواری ، اخذ پروانه صنعت ساختمان و آزمون تفاهم نامه های صنایع دستی ؛صنعت فرش وقالی بافان؛ صنعت نان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به صورت الکترونیکی بر روی این سایت ثبت نام آزمون ادواری انجام می گیری، شایان ذکر است این آزمون ها صرفا برای گرفتن مدرک در حرفه مربوطه از سازمان آموزش فنی و حرفه ای است و یک آزمون استخدامی نیست. پیشنهاد ما به داوطلبان آزمون ادواری این است که حتما مقالات مربوط به دانلود دفترچه ثبت نام آزمون ادواری، آزمون ادواری، زمان اعلام نتایج آزمون ادواری و تاریخ و زمان ثبت نام آزمون ادواری را مطالعه نمایید.

داوطلبان آزمون ادواری می توانند از طریق تماس با تلفن ثابت  ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ با کارشناسان تماس حاصل فرمایند تا ثبت نام در آزمون ادواری را برای ایشان انجام داده و یا به رفع هرگونه سوال و ابهام درمورد شرایط و مدارک ثبت نام بپردازند.

شرایط ثبت نام آزمون ادواری

شرایط کلی ثبت نام آزمون ادواری به شرح ذیل است:

 • داشتن حداقل میزان تحصیلات متناسب با حرفه آزمون بر اساس جدول شماره 3 دفترچه ثبت نام آزمون ادواری
 • متقاضیان شاخه کاردانش وزارت آموزش و پرورش با ارائهی معرفی نامه از آموزش وپرورش از بند فوق مستثنی هستند.
 • دارا بودن گواهینامه مهارت پیش نیاز براساس جدول شماره 3
 • برخورداری از توانایی جسمی لازم متناسب با استاندارد حرفه مهارتی
 • حداقل شرط سنی 15 سال تمام
 • دارا بودن مجوز اقامت با کد معتبر برای اتباع خارجی
 • مقررات نظام وظیفه شامل: کارت پایان خدمت، کارت معافیت کفالت، پزشکی دائم ، معافیت دائم زمان صلح و معافیت تحصیلی
 • عدم منع قانونی مشمولان از نظر مراجع نظام وظیفه
 • متولدین سال 1378 و بعد از آن
 • برای اطلاع از شرایط نحوه ثبت نام آزمون ادواری فنی و حرفه ای روی همین لینک کلیک نمایید.

مدارک لازم برای ثبت نام در آزمون ادواری

مدارک لازم برای ثبت نام در آزمون ادواری به شرح ذیل می باشد:

 • داوطلب باید یک قطعه عکس جدید خود را با مشخصات ذیل اسکن نموده و فایل آن را برای ارسال در سامانه ثبت نام الکترونیکی آزمون های ادواری آماده نماید. متقاضیان باید توجه داشته باشند، عکس ارسالی در گواهینامه مهارت صادرهی قبول شدگان الصاق خواهد شد. بنابراین لازم است موارد زیر در ارسال عکس رعایت شود:
 • عکس با فرمت جی پی جی با دی پی آی 100 و سایز 4*3
 • حجم تصویر ارسالی باید کمتر از 70 کیلو بایت باشد.
 • تصویر باید در جهت صحیح و بدون چرخش تهیه شده و فاقد هرگونه حاشیه زائد باشد.
 • متقاضیان پس ازآماده نمودن فایل تصویری و اطلاعات لازم به سامانه ثبت نام الکترونیکی آزمون های ادواری به نشانی http://advari.irantvto.ir مراجعه نمایند. ( مسئولیت هرگونه اشتباه در ارسال عکس به عهده فرد متقاضی می باشد)
 • تصویر متقاضی باید واضح و مشخص بوده و اثر مهر، منگنه و سایر مواردی که منجر به مخدوش شدن و نامشخص بودن چهره متقاضی می شود در تصویر وجود نداشته باشد. مسئولیت هرگونه اشتباه در ارسال عکس به عهده فرد متقاضی می باشد بنابراین توجه داشته باشید که به هیچ عنوان ثبت نام خود را به کافی نت ها و اشخاص عادی واگذار نکنید زیرا در صورتی که هر اشتباه غیر عمدی رخ دهد ثبت نام شما لغو خواهد شد. برای انجام ثبت نام دقیق و صحیح می توانید از طریق تلفن ثابت 9099071611 با کارشناسان تماس بگیرید تا ثبت نام شما را انجام دهند.
 • پس زمینه تصویر باید کاملاً سفید باشد.
 • عکس متقاضیان تمام رخ، مربوط به سال جاری و با رعایت شئونات کامل اسلامی باشد.
 • بعد از مطالعهی توضیحات راهنمای ثبت نام، نسبت به ورود اطلاعات بر اساس استان یا حرفه اقدام نمایند.
 • کارت اعتباری می بایست مربوط به خوشه مورد نظر متقاضی جهت ثبت نام باشد.
 • با توجه به محتوای استانداردهای آموزشی، حداقل مدرک تحصیلی لازم جهت شرکت در هر یک از حرفه های موردآزمون مشخص گردیده. لذا متقاضیان باید بر این اساس نسبت به انتخاب حرفه آزمونی اقدام نمایند. جدول شماره 3
 • متقاضی آزمون ادواری می تواند در طول یک سال فقط دو مرتبه برای شرکت در آزمون یک حرفه ثبت نام نماید.
 • مراحل ثبت نام الکترونیکی باید به صورت کامل طی شود، در غیر اینصورت ثبت نام ناقص بوده و شخص مجاز به شرکت در آزمون نمی باشد و برای وی کارت ورود به جلسه صادر نخواهد شد.
 • متقاضیان بایدفرم تکمیل شده ثبت نام و کارت ورود به جلسه را تا قبولی نهایی و زمان دریافت گواهینامه مهارت نزد خود نگهداری نمایند
 • تشکیل پرونده جهت معرفی به آزمون عملی:
 • قبول شدگان آزمون کتبی جهت تشکیل پرونده با به همراه داشتن مدارک ذیل به مرکز انتخابی هنگام ثبت نام خود مراجعه نمایند:
 •  سایز عکس 4*3 تمام رخ، با زمینه سفید، غیر اسکن، جدید و با رعایت شئونات اسلامی (عکس اسکن شده در سامانه ثبت نام)
 • اصل و تصویر شناسنامه
 •  اصل و تصویر کارت ملی
 • اصل و تصویر مدرک تحصیلی و یا گواهی اشتغال به تحصیل
 • اصل و تصویر کارت پایان خدمت، معافیت پزشکی، یا گواهی اشتغال به خدمت
 • اصل و تصویر گواهینامه مهارت پیش نیاز مطابق جدول شماره
 • اصل و تصویر مجوز اقامت اتباع خارجی
 • مدارک مستند مبنی بر مردود شدن در آزمون های قبلی برای متقاضیانی که در آزمون حرفه هایی دارای # شرکت نموده اند.
 • پوشه ساده
 • در صورت عدم مراجعه داوطلب در زمان مقرر ( یک هفته پس از اعلام نتیجه آزمون کتبی ) جهت تشکیل پرونده، نمره قبولی متقاضی کان لم یکن تلقی گردیده و از ادامه شرکت ایشان در آزمون عملی ممانعت به عمل خواهد آمد.
 • وجه ثبت نام به هیچ عنوان قابل استرداد نمی باشد.

 

شیوه و نحوه انجام ثبت نام آزمون ادواری

شیوه و نحوه انجام ثبت نام آزمون ادواری به دو روش به شرح ذیل می باشد:

1- در صورت اطمینان داشتن از وجود حرفه مورد نظر برای ثبت نام در آزمون و همچنین آگاهی از خوشه حرفه مورد نظر و خرید مستقیم کارت اعتباری بر روی دکمه زیر کلیک نمایید در غیر اینصورت از روش دوم برای خرید کارت استفاده نمایید. در صورت عدم تطابق خوشه کارت اعتباری با خوشه حرفه مورد نظر این حرفه در فرایند ثبت نام با تلفن ثابت ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس حاصل فرمایید.

2- شیوه و نحوه ثبت نام آزمون ادواری برای خرید کارت اعتباری به این ترتیب است که لازم است ابتدا از وجود حرفه مورد نظر اطمینان حاصل نمایید و سپس با توجه به خوشه حرفه مورد نظر اقدام به خرید کارت اعتباری ثبت نام نمایید .(در صورت عدم تطابق خوشه کارت اعتباری با حرفه مورد نظر ، شما قادر به انتخاب این حرفه در فرایند ثبت نام نخواهید بود)

برای این منظور مرحله آزمونی که می خواهید در آن ثبت نام نمایید را انتخاب نمایید و سپس با انتخاب حرفه مورد نظر بر روی خرید کارت کلیک نمایید.

به موازات برگزاری آزمون های پایان دوره آموزشی مراکز و واحدهای آموزش دهنده درادارات کل آموزش فنی وحرفه ای استان ها، که به طورمرتب وماهیانه انجام می شود.

برای متقاضیانی که بدون شرکت دردوره های آموزشی کلاسیک می خواهند گواهینامه مهارت فنی وحرفه ای رادریافت نمایند درطول سال متناسب با تعداد متقاضیان برنامه برگزاری آزمون همراه با سایر شرکت کنندگان، پیش بینی می شود که به آزمون های ادواری معروف می باشد.

تاریخ و زمان ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون ادواری

تاریخ و زمان ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون ادواری به شرح ذیل می باشد:

ردیف مرحله آزمون بازه ویرایش آزمون
1 96 آزمون ادواری (آنلاین) 1396/03/28 تا 1396/12/29
 • در فرایند ثبت نام در صورتی که ثبت نام شما ناقص ماند، می توانید با همان شماره پرونده و شناسه پرداخت از آخرین مرحله ای که اطلاعات خود را ذخیره کرده اید وارد فرایند ثبت نام شده و ثبت نام خود را کامل کنید.
 •  در صورتی که با کارت اعتباری خود وارد فرایند ثبت نام شدید و به هر دلیلی از ثبت نام خود منصرف شدید در صورتیکه هنوز به مرحله آزمون نرسیده و حرفه ای انتخاب نکرده اید می توانید از این کارت برای ثبت نام در سایر مراحل آزمونی استفاده کنید در صورتی این کار امکان پذیر هست که کارت خود را از لینک برگشت دادن کارت اعتباری در منوی ثبت نام برگشت دهید و در صورت انتخاب حرفه تنها زمانی می توانید از این کارت برای سایر مراحل آزمونی استفاده کنید که در طول بازه ثبت نام کارت خود را برگشت دهید . تذکر مهم : با برگشت دادن کارت اعتباری اطلاعات ثبت نامی فعلی شما از بین خواهد رفت و شما دیگر قادر به شرکت در این مرحله آزمونی نخواهید بود و کارت شما برای ثبت نام در سایر مراحل آزمونی معتبر خواهد شد.
 • درصورتی که آزمون با عنوان “96 آزمون ادواری (آنلاین)” را برای ویرایش انتخاب نمایید، در صورتی که کارت اعتباری را برای این آزمون استفاده کنید آزمون خود را نمی توانید تغییر دهید.

 

تعداد نوبت های مجاز ثبت نام آزمون ادواری

تعداد نوبت های مجاز ثبت نام آزمون ادواری افراد بومی و یا ساکنین در هر استان ( با ارایه مستندات قانونی ) ، در طول یک سال ،حداکثر دو ( ۲ ) نوبت می توانند در آزمون ادواری هر حرفه شرکت کنند و درصورتی که پس از دو نوبت شرکت در آزمون ادواری موفق به کسب حداقل نمره قبولی در آزمون نشوند، برای تکمیل مهارت خودمی بایست به مراکز آموزش ( دولتی و یا غیر دولتی ) مراجعه نمایند و پس ازطی دوره آموزشی مطابق استاندارد مهارت وشغل مربوطه، مطابق فرآیند تعیین شده، در آزمون پایان دوره شرکت و در صورت موفقیت گواهینامه مهارت فنی وحرفه ای دریافت نمایند.

انواع متقاضیان ثبت نام آزمون ادواری

متقاضیان ثبت نام آزمون ادواری ممکن است، دانش آموزان شاخه کاردانش باشند که به هردلیل درآزمون پایان دوره های آموزشی خودمردود شده و به آموزش دردوره های بزرگسالان هدایت شده اند. معمولا این گونه افراد کسری مهارت خودرابه صورت خودآموزجبران می کنند زیرایک باردوره آموزشی راگذرانده اند ولی نمره قبولی را درآزمون کسب نکرده اند.

گروه دوم افراد شاغل در بازارکار که متقاضی اخذ دیپلم کاردانش می باشند،

گروه سوم افرادی که می خواهند دریکی ازرشته های شاخه کاردانش دردبیرستان های بزرگسال ادامه تحصیل بدهند.

گروه چهارم سایرافرادی که تمایل دارند گواهینامه مهارت آموزش فنی وحرفه ای سازمان را دریافت نمایند و مهارت خود را به صورت استاد-شاگردی ویا خودآموز کسب کرده اند.

مراحل ثبت نام در آزمون های صنعت ساختمان – آزمون المپیاد – تفاهم نامه های صنایع دستی- قالی بافان- بافندگان فرش و ادواری 

چنانچه متقاضی ثبت نام در آزمون ادواری و شرکت در آزمون های صنعت ساختمان ، تفاهم نامه های ( صنایع دستی ؛ قالی بافان ؛ بافندگان فرش)؛ و ادواری هستید می بایست با طی مراحل ذیل نسبت به ثبت نام اقدام نمایید.

1- مراجعه به سامانه ثبت نام الکترونیکی به آدرس : advari.irantvto.ir

2- شناسایی وانتخاب حرفه آزمونی مورد تقاضا که در استان قابل اجرا می باشد از بخش جستجوی حرفه در منوی ثبت نام و یا از طریق دفترچه راهنما که از طریق سایت قابل دریافت می باشد و همچنین آگاهی یافتن از خوشه حرفه مورد تقاضا . (حرفه های آزمونی زیر مجموعه سه خوشه خدمات ، صنعت و کشاورزی قرار می گیرند)

3- مراجعه به قسمت خرید کارت اعتباری در منوی کارت اعتباری و خرید آنلاین کارت اعتباری ( هزینه ثبت نام ) به مبلغ 150000 ریال ( پانزده هزار تومان برای حرفه های گروه فنی ( صنعت و کشاورزی)و مبلغ 100/00 در حرفه های گروه خدمات

4- مراجعه به قسمت ثبت نام در آزمون در منوی ثبت نام و انتخاب گروه آزمونی مورد نظر (یکی از گروه های آزمونی ادواری یا صنعت ساختمان یا تفاهم نامه را انتخاب نمایید)

5- طی مراحل ثبت نام با درج شماره پرونده و شناسه پرداخت مندرج در کارت اعتباری تهیه شده

6- تکمیل فرم ثبت نام در سایت مذکور با دقت و رعایت اصل صداقت ( مسئولیت صحت کلیه مندرجات تکمیل شده به عهده متقاضی می باشد. لازم به ذکر است در هرمرحله از مراحل آزمون تا زمان اخذ گواهینامه مهارت درصورتی که خلاف اظهارات متقاضی ٬ محرز شود ثبت نام کان لم یکن خواهد شد ).

7- عکس متقاضیان برای ثبت نام باید تمام رخ ٬ پرسنلی و مربوط به سال جاری و با رعایت شئونات کامل اسلامی بوده و حجم تصویر ارسالی نباید بیشتر از 70 کیلو بایت باشد.

8- در پایان مراحل ثبت نام به متقاضیان کد رهگیری داده خواهد شد که این موضوع منحصرا نشانگر تایید پایان مراحل ثبت نام یک داوطلب است و داوطلب وظیفه دارد شناسه پرداخت و شماره پرونده ثبت نامی خود را حفظ و نگهداری نماید.

9- قبول شدگان آزمون کتبی بامراجعه به سایت ادارات کل آموزش فنی و حرفه ای محل آزمون خود٬ باید براساس برنامه اعلامی نسبت به تشکیل پرونده وحضور در جلسه آزمون عملی اقدام نمایند.

نکته مهم

داوطلبان توجه داشته باشند که تاریخ و زمان دقیق اعلام نتایج آزمون ادواری را می توانند از طریق لینک زیر ملاحظه نمایند.

تاریخ و زمان دقیق اعلام نتایج آزمون ادواری

داوطلبان آزمون ادواری می توانند از طریق تماس با تلفن ثابت  ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ با کارشناسان تماس حاصل فرمایند تا ثبت نام در آزمون ادواری را برای ایشان انجام داده و یا به رفع هرگونه سوال و ابهام درمورد شرایط و مدارک ثبت نام بپردازند.

شرایط ثبت نام آزمون ادواری/ ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون ادواری
Rate this post

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام آزمون ادواری/ ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون ادواری

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

مهلت ثبت نام آزمون ادواری

تاریخ و زمان ثبت نام آزمون ادواری کتبی/ مهلت ثبت نام آزمون کتبی ادواری 97

تاریخ و زمان ثبت نام آزمون ادواری کتبی / آزمون کتبی ادواری آغاز گردیده است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 − 1 =