تماس با برترین مشاوران کشور

تماس از تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱

تماس از همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / دسته‌بندی نشده / شرایط و قوانین انتقالی و مهمانی در دانشگاه آزاد 97

شرایط و قوانین انتقالی و مهمانی در دانشگاه آزاد 97

جهت مشاوره در زمینه شرایط و قوانین انتقالی و مهمانی در دانشگاه آزاد 97

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

گرفتن مهمانی و انتقالی در دانشگاه آزاد دارای شرایط و قوانین خاصی است که داوطلبان متقاضی نقل وانتقالات دانشگاه آزاد 97 باید قبل از درخواست از این شرایط و قوانین اطلاع دقیق داشته باشند. در این مقاله تمامی شرایط و قوانین موجود در نقل و انتقالات دانشگاه آزاد 97 نوشته شده است. نکته قابل توجه این است که داوطلبانی که بدون کنکور وارد دانشگاه آزاد 97 شده اند اجازه گرفتن مهمانی یا انتقالی در دانشگاه آزاد را ندارند.

برای اطلاع از تمام قوانین و شرایط لازم برای درخواست مهمانی و انتقالی دانشگاه آزاد 97 می توانید با مشاوران مرکز صدای مشاوران از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071611 تماس بگیرید.

اصطلاحات مربوط به نقل و انتقالات در دانشگاه آزاد97

دانشجو: به کلیه افرادی که بر اساس شرایط و ضوابط پذیرش حائز شرایط ثبت نام در دانشگاه  آزاد اسلامی شده اند و در یکی  از واحدهای دانشگاهی ثبت نام  نموده اند اطلاق میگردد.

سامانه مدیریت نقل و انتقال دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی(منادا):سامانه منادا با آدرس اینترنتی monada.iau.ir  به منظور رسیدگی به درخواست نقل و انتقالات دانشگاه آزاد راه اندازی شده است تا در روند پاسخگویی به درخواست های دانشجویان تسهیل شود.

واحد مبدا: واحدی که دانشجو در آن پذیرفته شده است.

واحد مقصد: واحدی که دانشجو جهت ادامه تحصیل آن را انتخاب می نماید.

انتقال: تغییر محل تحصیل دانشجو از واحد مبدا به واحد مقصد به طور دائم.

میهمانی: تحصیل دانشجو در واحد مقصد به طور موقت

جدول همترازی: جدولی که واحدهای دانشگاهی و مراکز آموزشی را به ده گروه طبقه بندی نموده است.

ضوابط  نقل و انتقالات  دانشجویان در دانشگاه آزاد:

انتقال آن دسته از دانشجویان دختر که پس از ثبت نام درآزمون ورودی دانشگاه ازدواج دائم نموده اند؛به محل زندگی همسر یا واحدی که رشته در آن دایر است بدون هیچ محدودیتی انجام می شود.

انتقال دانشجویان مرد متأهل پس از بررسی تعداد متقاضیان و در صورت موافقت واحد مبدأ به استثنای گروههای 1 و 2 و مراکز استانها انجام می شود

انتقال(دائم یاموقت) دانشجویان زن در مقطع کارشناسی ارشد ودکترای حرفه ای که پس ازثبت نام در آزمون ورودی دانشگاه ازدواج نموده اند ، به هریک از واحدهای گروه یک جدول همطرازی به شرط احراز حداقل نمره آزمون واحد مقصد امکان پذیر می باشد.

انتقال (دائم یا موقت) دانشجویان متاهل (زن یا مرد) در مقطع کارشناسی ارشد ودکترای حرفه ای که پیش از ثبت نام در آزمون ورودی دانشگاه ازدواج نموده اند ، ممنوع می باشد.

انتقال آن دسته از دانشجویان مجرد که پدر و مادر (هر دو) خود را بعد از ثبت نام درآزمون ورودی دانشگاه از دست داده اند، بدون هیچ محدودیتی انجام پذیر است.

در صورت فوت پدر و مادر دانشجوی مجرد بعد از ثبت نام دانشجو در آزمون ورودی دانشگاه ، دو ترم میهمانی به محل زندگی والدین امکان پذیر است.

انتقال دانشجوی متأهل (زن) که در حین تحصیل متارکه، یا همسرش فوت نموده باشد وهمچنین دانشجوی مجردی که به هر دلیلی، حکم سرپرستی ، قیم نامه یا کفالت نامه از مراجع ذیصلاح(مجتمع قضایی و دادگستری) ارائه نماید. امکان پذیر است.

در صورتی که در یک خانواده سه دانشجوی مجرد یا بیشتر همزمان در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول تحصیل باشند، انتقال دو یا بیشتر از آنان به محل اشتغال به تحصیل سایر عضوخانواده ( به استثنای گروههای 1و 2) که رشته در آن دایر باشد امکان پذیر است.

در صورتی که دو دانشجوی مجرد از یک خانواده همزمان در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول تحصیل باشند انتقال یکی از آنان به محل اشتغال به تحصیل سایر عضو خانواده در صورتی که نمره آزمون وی از نمره آزمون آخرین فرد پذیرفته شده در واحد مقصد بیشتر باشد به هریک ازگروههای جدول همطرازی ( به استثنای گروههای 1 و 2 ) که رشته در آن دایر باشد امکان پذیراست.

چنانچه شهر محل تحصیل سایر اعضای خانواده فاقد رشته تحصیلی دانشجوی متقاضی انتقال باشد، دانشجو به یکی از شهرهای همجوار منتقل می گردد.

چنانچه کارمند دولت یا نیروهای مسلح در حین خدمت در شهری در آزمون دانشگاه آزاداسلامی آن شهر شرکت نموده و پذیرفته شود، در صورتی که محل خدمت وی پس از ثبت نام درآزمون ورودی دانشگاه به شهر دیگری منتقل شود با ارائه حکم انتقال از بالاترین مقام سازمان ذیربط، می تواند به دانشگاه شهر محل خدمت جدید منتقل شود.

انتقال همسر و فرزندان شهید و مفقودالاثر به کلیه واحدهای دانشگاهی پس از تأیید کمیسیون ایثارگران سازمان مرکزی بلامانع است.

انتقال همسر و فرزندان اعضای هیأت علمی رسمی و تمام وقت دانشگاه آزاد اسلامی به هریک از گروههای جدول همطرازی امکان پذیر است.

انتقال فرزندان اعضای هیأت رسمی تمام وقت دانشگاههای دولتی که در هر یک ازواحدهای دانشگاه آزاد اسلامی پذیرفته شده اند؛ در صورت برقراری تفاهم نامه و بر اساس بخشنامه مورد توافق به هر یک از گروههای جدول همطرازی امکان پذیر است.

انتقال آن دسته از دانشجویانی که دارای نوعی بیماری از جمله ضایعات پیشرفته، معلولیت

جسمی و یا بیماری روحی و … می باشند و امکان ارائه خدمات درمانی مورد نیاز در شهر محل تحصیل فراهم نباشد پس از بررسی و تأیید پزشک معتمد واحد مبدأ و تکمیل فرم شماره 3پیوست و با موافقت کمیسیون پزشکی سازمان مرکزی دانشگاه به هر یک از گروههای جدول همطرازی امکان پذیر است.

زمان و نحوه نقل و انتقال دانشجویان در دانشگاه آزاد 97

درخواست انتقال دانشجویان از پانزدهم خردادماه هر سال تا پانزدهم شهریورماه جهت نیمسال اول و از پانزدهم آذرماه تا پانزدهم بهمن ماه جهت نیمسال دوم هر سال از طریق واحدهاو مراکز آموزشی قابل دریافت می باشد و بررسی و اقدام آن تا قبل از اتمام آخرین مهلت ثبت نام آموزشی در واحد مقصد امکان پذیر است.

در کلیه واحدها و مراکز آموزشی و آموزشکده های سما می بایست کمیته ای متشکل ازرئیس واحد یا رئیس مرکز، معاون دانشجویی ، معاون آموزشی و مدیر دانشجویی تشکیل شود وبر اساس ضوابط آیین نامه درخواستهای دانشجویان را به همراه مدارک مثبته و مستدل موردبررسی قرار دهند و تصمیم نهایی بر اساس ضوابط آیین نامه توسط کمیته مذکور صادر شود.

انتقال و میهمانی به گروه 1 جدول همطرازی به طور مطلق ممنوع می باشد (به استثنای مواردخاص آیین نامه)

انتقال دانشجویان در داخل هر یک از گروههای جدول همطرازی( به استثنای گروههای1و 2) و به گروههای پایین تر جدول همطرازی با موافقت واحدهای مبدأ و مقصد امکان پذیراست.

انتقال یا میهمانی در داخل گروه 2 جدول همطرازی با موافقت واحدهای مبدأ و مقصد وتأیید معاونت دانشجویی دانشگاه امکان پذیر است.

انتقال از گروههای جدول همطرازی تا یک گروه بالاتر و میهمانی تا 2 گروه بالاتر(به استثنای گروه 1 و 2) با موافقت واحدهای مبدأ و مقصد امکان پذیر است.

انتقال از گروه 3 به گروه 2 جدول همطرازی تا سقف ده درصد ظرفیت با موافقت واحدهای مبدأ و مقصد و تأیید معاونت دانشجویی دانشگاه مجاز است.

میهمانی دانشجویان تا سه گروه بالاتر در جدول همطرازی با موافقت واحدهای مبدأ ومقصد و تأیید رئیس منطقه مربوطه در داخل یک استان امکان پذیر است(به استثنای گروههای1و 2 جدول همطرازی).

ضوابط انتقال یا مهمانی بر اساس ازدواج و متارکه:

1.درصورتی که دانشجو پس از انتخاب رشته محل، ازدواج دائم نموده باشد با ارائه مدارک لازم، انتقال یا مهمانی وی به هریک از واحدهای دانشگاهی امکان پذیر است.

2.انتقال یا مهمانی دانشجویان متأهل زن که پس از انتخاب رشته محل متارکه نموده اند با ارائه مدارک لازم به هریک از واحدهای دانشگاهی امکان پذیر است.

3.مهمانی دانشجویان زن تا پایان سال اول شیردهی امکان پذیر است.

مدارک لازم:

 • شناسنامه زوجین (صفحات 1 و 2) (ازدواج و متارکه)
 • سند ازدواج(صفحات2.3.4.5)
 • صفحات دوم تا پنجم طلاق نامه (متارکه)
 • صفحه اول شناسنامه کودک

ضوابط انتقال یا مهمانی خانواده شاهد و ایثارگران

انتقال یا مهمانی دانشجویان مذکور به شرط پذیرش با آزمون به شرح ذیل امکان پذیر است:

 • انتقال آزادگان، اسرا، جانبازان 25 % و بالاتر و همسر و فرزندان آنان و دانشجویان شاهد در بدو پذیرش با ارائه

           مدارک لازم به هر یک از واحدهای دانشگاهی امکان پذیر است.

 • انتقال یا مهمانی دانشجویان آزادگان، اسرا، جانبازان 25 % و بالاتر و همسر و فرزندان آنان و دانشجویان شاهد

پس از ثبت نام در واحد مبدأ با ارائه مدارک لازم به هر یک از واحدهای دانشگاهی امکان پذیر است.

 • مهمانی جانبازان 10 % درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان و رزمندگان دارای حداقل شش ماه حضور داوطلبانه تا قبل از24/7/67 با ارائه مدارک لازم به هریک از واحدهای دانشگاهی امکان پذیر است.
 • مجوز انتقال یا مهمانی واجدین شرایط این ماده ها پس از تأیید بنیاد شهید و کمیسیون ایثارگران سازمان مرکزی دانشگاه امکان پذیر است.
 • منظور از« دانشجویان شاهد » این ضابطه، پدر، مادر، همسر و فرزند شهید یا مفقودالاثر می باشد.

مدارک لازم:

 • فرزند و همسر شهید: کارت یا معرفی نامه از بنیاد شهید یا جانبازان، تصویر صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو و شهید.
 • آزاده، فرزند یا همسر آزاده: کارت یا معرفی نامه از اداره ایثارگری و جانبازی، تصویر صفحات اول و دوم

شناسنامه دانشجو آزاده.

 • جانباز 10 % و بالاتر: کارت با معرفی نامه از اداره ایثارگری و جانبازی
 • رزمندگان دارای شش ماه و بیشتر: کارت و معرفی نامه از یگان مربوطه

ضوابط مهمانی دانشجویان باردار ، بیمار و معلول

 • مهمانی دائم آن دسته از دانشجویانی که دارای معلولیت جسمی و حرکتی شدید، روشندل و ناشنوایی شدید باشند در صورت تأیید مراجع ذیصلاح (سازمان بهزیستی و تائید کمیسیون پزشکی) و کمیسیون نقل وانتقال دانشجویی دانشگاه پس از ثبت نام اولیه در واحد دانشگاهی مبدأ از بدو قبولی امکان پذیر است.
 • مهمانی دائم آندسته از دانشجویانی که کمیسیون پزشکی بیماری آنان را صعب العلاج تشخیص داده است (نظیر

ام اس، سرطان، دیالیزی و هموفیلی و…) پس از تائید کمیسیون نقل وانتقال دانشجویی به هر یک از واحدهای دانشگاهی امکان پذیر است.

 • مهمانی دانشجویان زن در طی دوره بارداری، پس از تائید کمیسیون پزشکی و کمیسیون نقل وانتقال دانشجویی

به هر یک از واحدهای دانشگاهی امکان پذیر است.

 • مهمانی دانشجویان بیمار در صورت عدم امکان دریافت خدمات درمانی موردنیاز در محل تحصیل به شرط تائید

کمیسیون پزشکی و کمیسیون نقل وانتقال دانشجویی دانشگاه به هر یک از واحدهای دانشگاهی امکان پذیر است.

 • شهریه ثابت و متغیر دانشجویان میهمان دائم در هر نیمسال توسط واحد مقصد اخذ و در مهلت مقرر شهریه ثابت به حساب واحد مبدأ واریز می گردد. بدیهی است در خصوص دانشجویانی که از بدو ورود در واحد مقصد میهمان دائم می گردند لزومی به ارسال لیست دروس در هر نیمسال از واحد مبدأ نمی باشد.
 • به منظور تکمیل پرونده دانشجویان میهمان دائم، واحد مقصد موظف است کارنامه تحصیلی دانشجو و سایرمکاتبات ضروری را در هر نیمسال به واحد مبدأ ارسال نماید.
 • با توجه به لزوم داشتن توانایی های جسمی و روحی برای ادامه تحصیل در برخی از رشته ها مانند پزشکی،دندانپزشکی، پرستاری، مامایی، تربیت بدنی، دامپزشکی و … با نظر کمیسیون پزشکی درخواست دانشجویان این قبیل رشته ها به مراجع ذیربط ارجاع و پس از تغییر رشته درخواست آنان قابل بررسی خواهد بود.

مدارک لازم:

 • تصویر صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو
 • مدارک پزشکی بیماری مربوطه

ضابطه مهمانی بر اساس چند دانشجویی

درصورتی که بیشتر از یک نفر از افراد تحت تکفل خانواده (پدر، مادر، خواهر، برادر، همسر و فرزند) بطور همزمان دردانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیل باشند، مهمانی یک نفر یا بیشتر به هریک از واحدهای دانشگاهی به شرط موافقت واحدهای مبدا و مقصد با ارائه مدارک لازم امکان پذیر است.

مدارک لازم:

 • گواهی اشتغال به تحصیل دانشجو یا دانشجویانی که در واحدهای دیگر دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به

تحصیل می باشند؛ ممهور به مهر اصلی واحد دانشگاهی مربوطه

 • صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجویان، والدین، همسر

ضابطه مهمانی بر اساس فوت والدین، همسر و فرزند

مهمانی دانشجویان مجردی که پس از انتخاب رشته محل دانشگاه، پدر یا مادر و همچنین دانشجویان متأهل که همسر یا فرزند آنان فوت نمایند با ارائه مدارک لازم به هریک از واحدهای دانشگاهی امکان پذیر است.

مدارک لازم:

 • گواهی فوت صادره از اداره ثبت احوال
 • صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو و والدین و یا فرزند و همسر متوفی حسب مورد

ضوابط انتقال یا مهمانی همسر و فرزندان کارکنان و اعضای هیأت علمی تمام وقت (شاغل و بازنشسته و متوفی) و نیمه وقت دانشگاه آزاد اسلامی

 • انتقال یا مهمانی فرزندان و همسر کارکنان تمام وقت رسمی و قراردادی و اعضای هیأت علمی تمام وقت رسمی (آزمایشی و قطعی)، پیمانی و نیمه وقت دانشگاه آزاد اسلامی در صورت احراز شرایط (کسب حداقل 90 % نمره قبولی آخرین نفر پذیرفته شده در واحد مقصد) و دایر بودن رشته، گرایش و مقطع تحصیلی به شهر محل خدمت کارمند یاعضو هیأت علمی (مطابق حکم کارگزینی) و در صورت عدم وجود رشته، گرایش و مقطع به نزدیک ترین واحد محل خدمت از بدو قبولی امکان پذیر است.
 • چنانچه دانشجوی متقاضی انتقال 90 % نمره آخرین نفر پذیرفته شده در واحد مقصد را کسب ننماید؛ مجوز دو

ترم مهمانی به شرط پیشرفت تحصیلی در واحد مقصد صادر و در صورت احراز شرایط (گذراندن حداقل 24 واحد

درسی در طی دونیمسال مهمانی برای مقاطع کاردانی، کارشناسی و دکترای حرفه ای با کسب معدل کل 14 و

گذراندن 16 واحد درسی در مقطع کارشناسی ارشد با کسب معدل کل 15 ) پس از دو ترم مهمانی مجوز انتقال صادر

خواهد شد. در غیر این صورت دانشجو برای ادامه تحصیل از طریق واحد مقصد به واحد قبولی اولیه معرفی خواهد شد

ضوابط انتقال یا مهمانی کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی

 • انتقال کارکنان و اعضای هیات علمی تمام وقت رسمی (آزمایشی و قطعی) دانشگاه آزاد اسلامی به نزدیکترین

واحد محل خدمت پذیرفته شده (به استثنای واحد محل خدمت) از بدو قبولی در صورت کسب 90 % نمره آخرین فرد

پذیرفته شده در رشته مقطع مربوطه در واحد مقصد امکان پذیر است.

 • چنانچه دانشجوی متقاضی انتقال، 90 % نمره آخرین نفر پذیرفته شده در واحد مقصد را کسب ننماید؛ مجوز دو

ترم مهمانی به شرط پیشرفت تحصیلی در واحد مقصد صادر و در صورت احراز شرایط (گذراندن حداقل 24 واحد

درسی در طی دو ترم مهمانی برای مقاطع کاردانی، کارشناسی با کسب معدل کل 14 و گذراندن 16 واحد درسی در

مقطع کارشناسی ارشد با کسب معدل کل 15 ) پس از دو ترم مهمانی مجوز انتقال صادر خواهد شد. در غیر این

صورت دانشجو برای ادامه تحصیل از طریق واحد مقصد به واحد قبولی اولیه معرفی خواهد شد.

مدارک لازم:

 • ارائه معرفی نامه از محل خدمت مبنی بر تمام وقت و رسمی بودن کارمند و عضو هیات علمی و اعلام رضایت از

عملکرد و موافقت واحد با ادامه تحصیل وی

 • آخرین حکم کارگزینی کارمند و یا هیات علمی
 • صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو و والدین
 • صفحات عقدنامه در صورت دانشجو بودن همسر

ضوابط انتقال یا تغییر رشته فرزندان اعضای هیأت علمی شاغل و بازنشسته و متوفی دانشگاه ها ومراکز آموزش عالی کشور

 • انتقال فرزندان اعضای هیأت علمی تمام وقت رسمی قطعی یا رسمی آزمایشی با مرتبه علمی مربی و بالاتردانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور در صورت کسب 90 % نمره کل آخرین نفر پذیرفته شده در سهمیه مربوطه برای رشته، به شهر دانشگاه محل خدمت عضو هیات علمی و در صورت عدم وجود رشته به نزدیک ترین شهر به محل خدمت عضو هیات علمی در بدو قبولی امکان پذیر است.
 • تغییر رشته فرزندان اعضای هیأت علمی تمام وقت رسمی قطعی یا رسمی آزمایشی با مرتبه علمی مربی و بالاتر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور در صورت کسب 5/92%نمره کل آخرین نفر پذیرفته شده در همان مقطع و

گروه آزمایشی سهمیه مربوط برای رشته، به شهر دانشگاه محل خدمت عضو هیات علمی و در صورت عدم وجود رشته نزدیک ترین شهر به محل خدمت عضو هیات علمی در بدو قبولی امکان پذیر است.

 • چنانچه فرزند عضو هیات علمی حدنصاب لازم برای انتقال ( 90 % نمره کل آخرین نفر پذیرفته شده در واحد

مقصد) را کسب ننماید؛ مجوز دو ترم مهمانی به شرط پیشرفت تحصیلی در واحد مقصد صادر و در صورت احراز شرایط(گذراندن حداقل 24 واحد درسی در طی دو نیمسال مهمانی با کسب معدل کل 14 ) پس از دو ترم مهمانی مجوزانتقال صادر خواهد شد. در غیر این صورت دانشجو برای ادامه تحصیل از طریق واحد مقصد به واحد قبولی اولیه معرفی خواهد شد.

 • انتقال مشروط برای تغییر رشته وجود ندارد.
 • تسهیلات این مصوبه مشمول آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته و دکتری تخصصی نمی باشد.
 • استفاده از این تسهیلات فقط برای یکبار در دوره تحصیل و حداکثر تا پایان ترم اول پذیرش امکان پذیر

می باشد.

مدارک لازم:

 • معرفی نامه رسمی عضو هیأت علمی از دانشگاه محل خدمت که دارای مهر و امضای معاونت آموزشی باشد.
 • حکم کارگزینی سال جاری ممهور به مهر هیأت ممیزه دانشگاه یا وزارتخانه مربوطه حسب مورد
 • تصاویر صفحات اول و دوم شناسنامه عضو هیأت علمی و پذیرفته شده
 • کارنامه قبولی داوطلب در آزمون دانشگاه

ضوابط مهمانی ورزشکاران و قهرمانان ملی

 • مهمانی دانشجویانی که در عضویت تیم های ملی فدراسیون های ورزشی بوده و با تأیید وزارت ورزش و جوانان

حضور ایشان در مسابقات رسمی، اردوها و تمرینات تیم ملی گواهی می شود، پس از احراز شرایط همکاری با دانشگاه وتأیید معاونت ورزش دانشگاه امکان پذیر است.

 • مهمانی دانشجویانی که در تیم های ورزشی باشگاه فرهنگی ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی عضویت دارند، با

تأیید معاونت ورزش دانشگاه امکان پذیر است.

مدارک لازم:

 • حکم قهرمانی کشوری یا بین المللی
 • معرفی نامه از سوی فدراسیون مربوطه

انتقال پذیرفته شدگان فارغ التحصیل دبیرستان های سازمان سما

انتقال فارغ التحصیلان دبیرستانهای سازمان سما که حداقل 4 سال آخر دوره تحصیلی خود را در دبیرستانهای سازمان

سما گذرانده باشند پس از تایید معاونت سازمان سما دانشگاه و در صورت کسب حداقل 90 % نمره قبولی آخرین فرد

پذیرفته شده در واحد مقصد و دایر بودن رشته، گرایش و مقطع تحصیلی از بدو قبولی امکان پذیر است.

مدارک لازم:

 • کارنامه قبولی داوطلب در آزمون دانشگاه
 • کارنامه چهار سال آخر تحصیلی در دبیرستان که به تایید محل تحصیل رسیده باشد.

نحوه بررسی درخواست و اسناد و مدارک مثبته دانشجویان:

علت تقاضای دانشجو مرجع دریافت و رسیدگی تقاضا مرجع اقدام کننده
جدول همطرازی واحد مبدا واحدهای مبدا و مقصد
موارد ازدواج، فوت، چند

دانشجویی و کارکنان دولت

واحد مبدا واحد مبدا
بیماران و معلولین واحد مبدا کمیسیون پزشکی سازمان مرکزی

دانشگاه

خانواده محترم شهدا و

ایثارگران

ادارات بنیاد شهید و امور ایثارگران استانهای محل تشکیل پرونده کمیسیون ایثارگران سازمان مرکزی

دانشگاه

فرزند و همسر هیات علمی

دانشگاه

معاونت دانشجویی سازمان مرکزی دانشگاه معاونت دانشجویی سازمان مرکزی

دانشگاه

دانش آموزان ممتاز سما سازمان مدارس سما معاونت دانشجویی سازمان مرکزی

دانشگاه

انتقال یا مهمانی دانشجویان سایر دانشگاه های داخل به دانشگاه آزاد اسلامی

انتقال یا مهمانی دانشجویان سایر دانشگاه های داخل کشور به یکی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به شرایط

ذیل، پس از تایید کمیسیون نقل و انتقالات دانشگاه  آزاد امکان پذیر است.

 • دانشگاه محل تحصیل دانشجو از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت

درمان و آموزش پزشکی باشد.

 • برابر آیین نامه آموزشی منع تحصیلی نداشته باشد.
 • موافقت دانشگاه محل تحصیل (مبدا) و واحد دانشگاه مقصد اخذشده باشد.
 • مشکل نظام وظیفه نداشته باشد
 • رشته گرایش و مقطع تحصیلی متقاضی در واحد مقصد دایر باشد.

طبق آئین نامه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مهمانی دانشجو از دانشگاه آزاد اسلامی به دولتی و بالعکس ممنوع می باشد.

هزینه بررسی مدارک مهمانی و انتقالی دانشگاه آزاد 97

مقطع تحصیلی کاردانی پیوسته

وناپیوسته

کارشناسی پیوسته

وناپیوسته

کارشناسی ارشد دکتری
هزینه بررسی مدارک

(ریال)

325/000 625/000 945/000 1/455/000

برای اطلاع از تمام قوانین و شرایط لازم برای درخواست مهمانی و انتقالی دانشگاه آزاد 97 می توانید با مشاوران مرکز صدای مشاوران از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071611 تماس بگیرید.

شرایط و قوانین انتقالی و مهمانی در دانشگاه آزاد 97
Rate this post

جهت مشاوره در زمینه شرایط و قوانین انتقالی و مهمانی در دانشگاه آزاد 97

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

هزینه ویزا اربعین

هزینه ویزا اربعین 97

هزینه ویزا اربعین سال 97 مشخص شد، قیمت ویزای اربعین را با جزئیات در این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 5 =