تماس با برترین مشاوران کشور

تماس از تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱

تماس از همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

سوابق تحصیلی چیست؟

سوابق تحصیلی چیست؟

جهت مشاوره در زمینه سوابق تحصیلی چیست؟

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

 سوابق تحصیلی، در واقع همان نمرات امتحانات کتبی نهایی است که پس از تراز با توجه به مصوبات سازمان می باشد، سوابق تحصیلی به میزان 25% و با تأثیر مستقیم در نمره کل نهایی اعمال می گردد. در این مقاله تاثیر سوابق تحصیلی به طور کامل شرح داده شده است. توصیه ما به داوطلبان اسن است که حتما مقالات مربوط به ، تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ، دریافت کد منطقه برای سوابق تحصیلی 97-98 و کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی و دیپلم 97 را در همین سایت مطالعه نمایید.
 داوطلبان می توانند جهت رفع هرگونه سوال و ابهام در مورد تاثیر سوابق تحصیلی از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071611 تماس حاصل فرمایند.

تاثیر سوابق تحصیلی

تاثیر سوابق تحصیلی بر نمره کل نهائی داوطلبان، به این صورت است که ابتدا نمره کل سوابق تحصیلی داوطلبان در زیر گروه مربوطه محاسبه می گردد. نحوه تعیین این نمره به این صورت است که، نمره تراز هر درس عمومی موثر دیپلم ضرب در ضرایب مربوطه شده و عددی بدست خواهد آمد. سپس همه اعداد مربوط به دروس عمومی با هم جمع می گردد، به همین ترتیب نمرات تراز دروس اختصاصی هم محاسبه می شود و یک عددی برای این دروس بدست می آید. حال عدد مربوط به دروس عمومی با 3 برابر عدد مربوط به دروس اختصاصی جمع خواهد شد. نتیجه اگر بر 3 برابر مجموع ضرایب دروس اختصاصی موثر دیپلم و مجموع ضرایب دروس عمومی موثر دیپلم، تقسیم می شود و نمره کل سوابق تحصیلی داوطلب در زیر گروه بدست می آید. نمره کل نهائی از حاصل جمع یک چهارم نمره کل سوابق تحصیلی و سه چهارم نمره کل آزمون،بدست می آید.

شورای سنجش پذیرش دانشجو دو مصوبه را به تصویب رساند:

مصوبه اول : در سال ۹۸ تاثیر سوابق تحصیلی ۳۰ درصد قطعی در نظر گرفته شود.

مصوبه دوم: برای کنکوری ‎های سال ۹۸ دو نوع سوال تستی برای داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید در نظر گرفته خواهد شد.

داوطلبان عزیز می توانند دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته، صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگا های پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی را، از طریق لینک زیر دانلود نمایند، به محض دریافت اطلاعات جدید و اعلام تغییرات از سوی سازمان، لینک دانلود دفترچه کنکور سراسری و آزاد سال 97 را در همین مقاله دانلود نمایید:

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 97

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 97

دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 97

 

آن دسته از داوطلبانی که مشمول اعمال سوابق تحصیلی هستند پس از مشاهده اطلاعات سوابق تحصیلی لازم است صحت اطلاعات را بررسی نمایند. در صورت وجود مغایرت، گزینه، مغایرت دارد، را انتخاب کرده و نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام کنند. برای کسب اطلاعات راجع به اعلام مغایرت با کارشناسان صدای مشاوران تماس حاصل فرمایید.

در صورتی که اطلاعات و سوابق تحصیلی خو را تایید نموده اید و اطلاعات قابل رؤیت می باشد، دیگر امکـان هیچگونه تغییری در این اطلاعات را نخواهید داشت و لازم است، نسبت به تکمیل سایر قسمت های تقاضانامه مطابق توضیحات اعلام شده اقدام نمایید.

اگر تایید سال اخذ دیپلم (۸۳ و قبل از آن) یا (۸۴ و بعد از آن) به اشتباه در ابتدای ثبت نام صورت گیرد داوطلب به عنوان متخلف شناخته خواهند شد.

داوطلبان گرامی می توانند جهت رفع هر گونه ابهام و سئوال در رابطه با دفترچه راهنمای ثبت نام براسا سوابق تحصیلی کنکور 97 با کارشناسان صدای مشاوران تماس حاصل فرمایند.

سوابق تحصیلی چیست؟
Rate this post

جهت مشاوره در زمینه سوابق تحصیلی چیست؟

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

لیست رشته های پردرآمد ریاضی 97

لیست رشته های پردرآمد ریاضی 97

لیست رشته های پردرآمد ریاضی 97 از طریق این مقاله منتشر شده است. لیست رشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + هشت =