تماس با برترین مشاوران کشور

تماس از تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱

تماس از همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

سهمیه فرزندان هیات علمی در کنکور 97

سهمیه فرزندان هیات علمی در کنکور 97

جهت مشاوره در زمینه سهمیه فرزندان هیات علمی در کنکور 97

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

سهمیه فرزندان هیات علمی در کنکور از دهه های گذشته و به دلایل امتیاز ویژه ای برای فرزندان اعضای هیات علمی در نظر گرفته شد که امکان انتقال در دانشگاه شهر محل سکونت خانواده خود را داشته باشند. در این مقاله به بررسی تاثیر سهمیه فرزندان هیات علمی در کنکور، تسهیلات نقل و انتقال فرزندان اعضای هیات علمی 97 و شرایط و نحوه نقل و انتقال فرزندان اعضای هیات علمی می پردازیم.

سهمیه فرزندان هیات علمی در کنکور

همانطور که در بالا ذکر شد، سهمیه فرزندان هیات علمی در کنکور از دهه های گذشته و به دلایل امتیاز ویژه ای برای فرزندان اعضای هیات علمی در نظر گرفته شد که امکان انتقال در دانشگاه شهر محل سکونت خانواده خود را داشته باشند. این امتیاز برای جبران برخی از کمبودهای مالی در آن زمان بود و از اهمیت بسیاری برخوردار بود و اهداف طرح را تامین می نمود. این سهمیه تاثیر بسیاری در تغییر رتبه نهایی داوطلبان کنکور که از فرزندان هیات علمی می باشند، دارد. برای اطلاع از میزان تاثیر سهمیه فرزندان هیات علمی در کنکور می توانید با تلفن کارشناسان که در همین مقاله ملاحظه می نمایید تماس حاصل فرمایید.

مدتهاست عده ای مخالفت خود را با سهمیه فرزندان هیات علمی در کنکور اعلام نموده اند ولی نکته مهمی و قابل توجه این است که فرزندان هیات علمی دانشگاه ها، جای دیگران را نمی گیرند و صرفا بعد از اعلام نتایج می توانند تغییر محل دهند. بنابراین اعتراض به این موضوع بی معنی می باشد. البته فرزندان هیات علمی توجه داشته باشند که در صورتی که به فرض رتبه 6000را در کنکور کسب نموده اند و در نهایت مورد پذیرش دانشگاهی قرار گیرند که تنها رتبه های برتر را مورد پذیرش قرار می دهد، شرایط تحصیل گرچه برابر می باشد ولی قطعا توانایی تحصیل افرادی که با رتبه های برتر در کنار شما تحصیل می نمایند بسیار بالا می باشد و رقابت با آنها مستلزم تلاش بسیار می باشد و زمانی که برای تحصیل و مطالعه صرف خواهید نمود، قطعا بسیار بیشتر خواهد بود. در واقع ممکن است ورود به دانشگاه برای دارندگان سهمیه فرزندارن هیات علمی ساده تر باشد ولی احتمالا فارغ التحصیلی دشوار خواهد بود. پس نیاز به برنامه ریزی دقیق تحصیلی خواهند داشت در غیر این صورت با چند مشروطی متوالی از تحصیل در دانشگاه برتر، محروم خواهند شد. پیشنهاد ما به این گروه از داوطلبان کنکور و دانشجویان این است که برای دریافت مشاوره تحصیلی و کسب راهنمایی جهت تحصیل در دانشگاه های برتر، حتما با کارشناسان صدای مشاوران تماس حاصل فرمایند.

تسهیلات نقل و انتقال فرزندان اعضای هیات علمی کنکور 97

تسهیلات نقل و انتقال فرزندان اعضای هیات علمی کنکور 97، به اینصورت می باشد که پذیرفته شدگان دارای سهمیه ایثارگران و رزمندگان اعم از ایثارگران 25 درصد ظرفیت و ایثارگران 5 درصد ظرفیت برای استفاده از مفاد تسهیلات فرزندان اعضای هیات علمی باید به موارد زیر توجه کنند:

 • متقاضیان جهت انتقال، ملزم می باشند، 90 درصد و برای تغییر رشته 92/5 درصد نمره آخرین نفر پذیرفته شده در سهمیه آزاد را کسب نمایند. این دسته از پذیرفته شدگان امکان استفاده از انتقال مشروط را ندارند.
 • انتقال از یک مرکز پیام نور به مرکز پیام نور دیگر ، از یک موسسه غیر انتفاعی به موسسه غیر انتفاعی دیگر و انتقال از یک دوره نیمه حضوری به دوره نیمه حضوری دیگر بلامانع است.
 • منظور از عضو هیات علمی در این بخشنامه کلیه اعضای هیات علمی رسمی قطعی یا رسمی آزمایشی اعم از شاغل،‌ بازنشسته و یا متوفی دانشگاه است که گزینش علمی و عمومی آنها توسط وزارتخانه‌های علوم و بهداشت انجام گردیده باشد.
 • دستور العمل اجرایی بخشنامه ایجاد تسهیلات برای فرزندان اعضای هیات علمی،‌ حد نصاب نمره علمی لازم برای انتقال 90 درصد نمره کل آخرین نفر پذیرفته شده در سهمیه مربوط برای رشته محل مورد تقاضا می باشد.
 • کلیه اعضای هیات علمی حق التدریس، پیمانی و کسانی که کلیه مراحل گزینش استاد را طبق ضوابط تا زمان قبولی فرزند خود، نگذرانده‌اند، نمی‌توانند از تسهیلات این آیین نامه استفاده نمایند.
 • در خصوص انتقال فرزندان اعضای هیات علمی از شهرستان به تهران سازمان سنجش پس از اخذ فرم‌های مربوطه بر اساس نمره کل اکتسابی در آزمون، نسبت به جایابی و معرفی فرزندان اعضای هیات علمی در تهران اقدام می‌کند.
 • مطابق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص تسهیلات فرزندان اعضای هیات علمی، آمده است : هرگونه اختیارات مربوط به تصمیم گیری در خصوص نقل انتقال فرزندان اعضای هیات علمی دانشگاه ها، و مراکز آموزشی و پژوهشی که در آزمون های سراسری ورود به دانشگاه ها و مراکز آموزشی و پژوهشی پذیرفته می شوند به وزرای علوم، بهداشت و رئیس دانشگاه آزاد تفویض می گردد.
 • بر اساس این دستور العمل، پذیرفته‌شدگان آزمون سراسری می‌توانند از دانشگاه مبدا به یکی از دانشگاه‌های محل خدمت یکی از والدین خود و یا در صورت نبودن آن رشته در آن شهر به دانشگاه نزدیکترین شهر محل خدمت والدین خود، با تعیین سازمان در همان مقطع و گروه آزمایشی و دارا بودن حد نصاب انتقال یابند.
 • در رابطه انتقال از شهرستان به شهرستان دانشگاه مقصد، پس از اخذ فرم‌های مربوطه نسبت به ثبت نام مشروط اقدام و سپس فرمها را به سازمان سنجش ارسال می‌کند.
 • فرزند عضو هیات علمی برای معرفی به محل خدمت والدین خود اولویت دارد و این معرفی به صورت ظرفیت اضافی است. همچنین استفاده از مفاد این دستور العمل تنها برای یکبار در دوره تحصیل دانشجو مجاز بوده و باید حداکثر تا پایان سال اول ورود به دانشگاه عملی شود.
 • در صورتی که فرزند هیات علمی حد نصاب لازم برای انتقال را نداشته باشد، دانشگاه مقصد که باید در شهر محل خدمت والدین باشد می‌تواند وی را به عنوان میهمان بپذیرد که تبدیل میهمان به انتقال دائم مشروط به احراز وضعیت علمی مناسب طی حداقل دو ترم اول تحصیلی به تشخیص دانشگاه مقصد است.
 • اگر دانشگاه مقصد، محل خدمت والدین باشد نیازی به مراجعه عضو هیات علمی به سازمان وجود ندارد و دانشگاه میتواند نسبت به ثبت نام مشروط فرزند عضو هیات علمی اقدام کند.
 • انتقال از گرایش به گرایشی دیگر در همان رشته، در صورت عدم وجود گرایش در شهر محل خدمت والدین با نظر سازمان امکان پذیر می باشد.
سهمیه فرزندان هیات علمی در کنکور 97
4.2 (83.33%) 6 votes

جهت مشاوره در زمینه سهمیه فرزندان هیات علمی در کنکور 97

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

رتبه و تراز لازم برای قبولی دانشگاه شهید بهشتی

رتبه و تراز لازم برای قبولی دانشگاه شهید بهشتی 98

رتبه و تراز لازم برای قبولی دانشگاه شهید بهشتی به اطلاع متقاضیان گرامی می رسد. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 5 =