تماس با برترین مشاوران کشور

تماس از تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱

تماس از همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / دانشگاه ها / دانشگاه های فرهنگیان / معرفی رشته دبیری زبان دانشگاه فرهنگیان
معرفی رشته دبیری زبان دانشگاه فرهنگیان

معرفی رشته دبیری زبان دانشگاه فرهنگیان

جهت مشاوره در زمینه معرفی رشته دبیری زبان دانشگاه فرهنگیان

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در رابطه با معرفی رشته دبیری زبان دانشگاه زبان باید بگوییم که شباهت بسیاری با دوره کارشناسی رشته آموزش زبان انگلیسی دارد. رشته دبیری زبان دانشگاه فرهنگیان دارای دروس مشترکی با رشته زبان و ادبیات انگلیسی (مهارت گفتاری، شنیداری، خواندن و نوشتن و مطالعه ادبیات نمایشی، شعر، رمان و تاریخ ادبیات انگلیسی) و رشته مترجمی زبان انگلیسی می باشد. رشته زبان انگلیسی در دوره کارشناسی دارای سه گرایش زبان و ادبیات انگلیسی، مترجمی زبان انگلیسی و دبیری زبان انگلیسی می باشد و در دوره کارشناسی ارشد دارای سه گرایش ادبیات انگلیسی، آموزش زبان انگلیسی و زبان‌ شناسی می باشد. علاقمندان می توانند برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در یکی از گرایش‌ های ادبیات انگلیسی ، آموزش زبان انگلیسی و زبان‌ شناسی اقدام نمایند. بازار کار رشته زبان در دانشگاه‌ها، وزارت امور خارجه، مراکز علمی و پژوهشی، مراکز آموزش عالی به عنوان هیأت علمی مناسب می باشد و امکان فعالیت در خارج از کشور نیز برای فارغ التحیلان فراهم می باشد.

داوطلبان گرامی می توانند برای ثبت نام و تحصیل رایگان رشته زبان در دانشگاه فرهنگیان از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071611 و یا سایر شماره تلفن های موجود در این صفحه با کارشناسان تماس حاصل فرمایند.

رشته دبیری زبان دانشگاه فرهنگیان

به دانشجویان رشته دبیری زبان دانشگاه فرهنگیان، اصطلاحا ، دانشجو معلم گفته می شود. فارغ التحصیلان رشته دبیری در این دانشگاه موظف و متعهد به خدمت در آموزش و پرورش خواهند بود و به عنوان نیروی رسمی وزارت آموزش و پرورش استخدام می شوند. به این دلیل که تحصیل رشته زبان در دانشگاه فرهنگیان رایگان می باشد و این یکی از نقاط قوت دانشگاه فرهنگیان می باشد. در حال حاضر دانشگاه آزاد نیز به جذب دانشجو در این رشته پرداخته است ولی همانطور که می دانید تحصیل در دانشگاه آزاد مشروط به دریافت شهریه می باشد و دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی رابطه استخدامی با دانشگاه آزاد و وزارت آموزش و پرورش نخواهند داشت. بین دروس این رشته و رشتهٔ زبان و ادبیات انگلیسی و رشتهٔ مترجمی زبان انگلیسی شباهت هایی وجود دارد. قبل از تأسیس دانشگاه فرهنگیان، این رشته در مراکز تربیت معلم در مقطع کاردانی ارائه می شد، ولی هم اکنون در دانشگاه فرهنگیان، در مقاطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته آموزش ارائه می شود. همانطور که گفتیم دروس و سرفصل های رشته تربیت دبیر زبان انگلیسی،به دروس کارشناسی رشته آموزش زبان انگلیسی شباهت دارد البته لازم به ذکر است که واحدهایی درباره علوم تربیتی و روان شناسی رشد و روان شناسی تربیتی و مدیریت آموزشی به دانشجویان این رشته تدریس می شوند. در رابطه با دروس عمومی، تفاوت بین دروس دانشگاه فرهنگیان ، پردیس های دانشگاه فرهنیگیان و دانشگاه آزاد جزئی می باشد.
معرفی رشته دبیری زبان دانشگاه فرهنگیان
Rate this post

جهت مشاوره در زمینه معرفی رشته دبیری زبان دانشگاه فرهنگیان

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

زمان ثبت نام دانشگاه تربیت معلم 97

زمان ثبت نام دانشگاه تربیت معلم 97

زمان ثبت نام دانشگاه تربیت معلم که یک مرکز آموزش عالی می باشد و در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 12 =

سامانه انتخاب رشته مجازی(کلیک کنید)