تماس با برترین مشاوران کشور

تماس از تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱

تماس از همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

صدای مشاوران / وزارت بهداشت / شرایط اختصاصی کنکور وزارت بهداشت / شرایط ثبت نام کنکور دکتری تخصصی وزارت بهداشت 97

شرایط ثبت نام کنکور دکتری تخصصی وزارت بهداشت 97

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام کنکور دکتری تخصصی وزارت بهداشت 97

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

شرایط ثبت نام کنکور دکتری وزارت بهداشت جهت داوطلبان علاقه مند به تحصیل در مقطع دکتری در رشته های گروه علوم پزشکی در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است. وزارت بهداشت همه ساله اقدام به برگزاری آزمون دکتری تخصصی وزارت بهداشت  می نماید . این آزمون نیز همانند سایر آزمون ها تابع شرایط و قوانینی است که بهتر است به آنها توجه شود در این مقاله تصمیم داریم به شرایط و ضوابط ثبت نام کنکور دکتری تخصصی وزارت بهداشت بپردازیم. داوطلبانی که از ثبت نام آزمون دکتری جامانده اند می توانند برای اطلاع از زمان تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری ، تاریخ برگزاری آزمون دکتری 97 و لیست رشته های مجاز شرکت در آزمون دکترای تخصصی را در همین سایت مطالعه نمایند.

برای اطلاع از سهمیه و شرایط ثبت نام کنکور دکتری تخصصی وزارت بهداشت 97 می توانید از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071611  از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید.

شرایط ثبت نام کنکور دکتری تخصصی وزارت بهداشت 97

شرایط ثبت نام کنکور دکتری تخصصی وزارت بهداشت 97شامل دارا بودن شرایط عمومی و اختصاصی به شرح زیر می باشد که بهتر است داوطلبان ابتدا به مطالعه دقیق این شرایط بپردازند سپس به ثبت نام اقدام کنند.

شرایط عمومی ثبت نام کنکور دکتری تخصصی وزارت بهداشت 97

شرایط عمومی ثبت نام کنکور دکتری تخصصی وزارت بهداشت 97 شامل موراد زیر می باشد که نه تنها در این آزمون که درتمام آزمون ها می بایست رعایت شود.
1 -برخورداری از سلامت و توانایی جسمی به تناسب رشته انتخابی و عدم اعتیاد به مواد مخدر
2 -واجد کلیه شرایط عمومی متداول در آزمونهای مختلف کشور
3 -اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان مندرج در قانون اساسی
4- پذیرفتن قانون اساسی و عدم مخالفت با نظام جمهوری اسلامی ایران
5- عدم وابستگی تشکیلاتی به احزاب و گروههای محارب و ملحد و هواداری از آنها
6- نداشتن سوء پیشینه کیفری
7- عدم اشتهار به فساد اخلاقی

شرایط اختصاصی ثبت نام کنکور دکتری تخصصی وزارت بهداشت 97

از جمله شرایط اختصاصی از شرایط ثبت نام کنکور دکتری تخصصی وزارت بهداشت 97 می توان به اطلاع از منابع و ضرایب آزمون دکتری 97 و شرایط و ضوابط زیر اشاره داشت که از حداکثر اهمیت برای شرکت درآزمون برخوردار می باشد:

1- دارا بودن دانشنامه کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) مرتبط یا دکترای حرفه ای (پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی،دام پزشکی و علوم آزمایشگاهی)طبق جدول شماره3برای رشته های علوم پایه پزشکی،بهداشت و تخصصی  جدول شماره5برای رشته های دندانپزشکی،جدول شماره 10برای رشته های داروسازی دانشجویان ترم آخر می بایست گواهی مبنی بر اینکه تا تاریخ 31/6/97 فارغ  التحصیل می شوند را ارائه نمایند. داوطلبان و متقاضیان دقت کنند که اگر تا تاریخ مذکور فارغ التحصیل نشوند در صورت قبولی نتایج قبولی آنها لغو شده و ازشرکت در آزمون سال اینده نیز محروم می گردند.

2-لازم است داوطلبان ثبت نام کنکور دکتری تخصصی وزارت بهداشت توجه کنند که مدرک تحصیلی  آنها دقیقا منطبق بر عنوان مدارک ذکر شده در جدول های(3،5و10)باشد. در غیر اینصورت  در هر مرحله از فرآیند آزمون که باشند از ادامه فرآیند محروم میشوند. ذکر یک نکته در اینجا مهم است که دارندگان مدرک معادل کارشناسی ارشد حق شرکت در این آزمون را ندارند.

برای دریافت جدول مدارک تحصیلی مورد پذیرش در کنکور دکتری وزارت بهداشت 97 کلیک کنید

3-داوطلبان شرکت در دوره دکتری پژوهشی داشتن حداقل دو مقاله تحقیقی اصیل منتشر شده در مجلات علمی پژوهشی معتبر نمایه شده در نمایه نامه های بین المللیWeb of ScienceیاPubMed به عنوان نویسنده اول یا مسئول در زمان مصاحبه الزامی می باشد.

4-عدم  اشتغال  به  تحصیل  در  دوره های  دکترای  تخصصی Ph.D  یا دستیاری تخصصی در کلیه ی مؤسسات آموزشی وتحقیقاتی کشور

5- دارا بودن یکی از مدارک زبان انگلیسی به شرح لیست زیر: (مدارک خارج از این لیست مورد پذیرش نیست)

توضیحات حداقل نمره نوع مدرک زبان

اخذ شده در خارج از کشور یا سازمان سنجش آموزش کشور

اخذ شده در خارج از کشور یا سازمان سنجش آموزش کشور

اخذ شده در خارج از کشور یا سازمان سنجش آموزش کشور

 

 

50

50

480

60

5

480

70

MHLE

MSRT

TOEFL))pBT

TOEFL (iBT)

IELTS (academic)

TOLIMO

MELAB

 لازم به ذکر است داوطلبانی که در امتحان زبان MSRT و MHLE نمره ی 45 الی 47 را کسب کرده باشند، در آزمون این دوره میتوانند ثبت نام نمایند؛ مشروط بر این که تا زمان امتحان جامع موفق به کسب نمره حد نصاب ( 51 )شوند. در غیراین صورت قبولی آنها کان لم یکن تلقی شده و از ادامهی تحصیل آنها جلوگیری میشود.در خصوص تسری پذیرش نمرات 45 الی 47 آزمون زبان MSRT به صورت مشروط به سایر آزمونهای زبان انگلیسی موردپذیرش جهت شرکت در آزمون دکتری تخصصی ( Ph.D ) رشته های علوم پزشکی، بر اساس مصوبه ی چهل و ششمین جلسه ی شورای معین شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی مورخ13/4/89داوطلبانی که در آزمونهای مذکور موفق به کسب حدنصاب لازم نشده اند، در صورتی که حداقل 70 درصد نمرات حدنصاب را کسب کرده باشند، می توانند در آزمون دوره ی دکتری تخصصی( Ph.D ) شرکت کنند؛ مشروط بر این که تا زمان آزمون جامع دوره ی دکتری تخصصی ( Ph.D )موفق به کسب نمره ی حدنصاب شوند. در غیر این صورت قبولی آنها کان لم یکن تلقی شده و از ادامه ی تحصیل آنها جلوگیری میشود. نکته حائز اهمیت در اینجا این است که داوطلبان دوره دکتری پژوهشی حتما می بایست مدارک ذکر شده در جدول رابا حداقل نمده ذکر شده، داشته باشند و شرایط مشروطی که در بالا ذکر شده است در مورد این داوطلبان نمی باشد. نکته مهم دیگر اینکه زمان اخذ شده مدرک زبان دارای اهمیت می باشد و لازم است که داوطلبان در این مورد به دفترچه مراجعه نموده و به تاریخ های اعلام شده از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی دقت کنند.

6- در مورد خدمت  وظیفه عمومی(داوطلبان مرد)لازم است داوطلبان مرد که در آزمون دکتری پژوهشی و دکتری تخصصی ) Ph.D ( رشته های علوم پایه ی پزشکی، بهداشت و تخصصی،داروسازی و دندانپزشکی سال 1397 شرکت میکنند، هنگام پذیرش در دانشگاه (قبولی قطعی و ثبت نام)، یکی ازشرایط مندرج دردفترچه  را از لحاظ وضعیت مشمولیت و مقررات وظیفه ی عمومی دارا باشند، در غیر این صورت مجاز به ادامه ی تحصیل نخواهند بود.

7- در مورد داوطلبان اتباع خارجی متقاضی ثبت نام کنکور دکتری تخصصی وزارت بهداشت97 لازم است که علاوه بر شرایط  عمومی و اختصاصی ثبت نام  دارای شرایط17 گانه مندرج در دفترچه ثبت نام کنکور دکتری تخصصی وزارت بهداشت97 باشند .

8- دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان جهت ثبت نام کنکور دکتری تخصصی وزارت بهداشت97 و استفاده از شرایط مربوط به ادامه تحصیل استعدادهای درخشان به سایت http://edc.behdasht.gov.ir مراجعه نموده و ضمن مطالعه آیین نامه های مربوط به تحصیلات استعدادهای درخشان در صورت واجد شرایط بودن باید جهت دریافت معرفی نامه (فرم شماره 1)به معاونت آموزشی دانشگاه محل تحصیل مراجعه نمایند و هنگام ثبت نام آن را همراه سایر مدارک ارسال کنند.

9- داوطلبان میتوانند قبل از شروع و یا پایان طرح نیروی انسانی در آزمون شرکت کنند و در صورتی که در حین انجام طرح نیروی انسانی در آزمون قبول شوند، امکان ترخیص ایشان برای ادامهی تحصیل فراهم می شود.

10-پذیرفته شدگان دوره دکتری تخصصی در سال پیش که در دانشگاه ثبت نام نکرده اند حق شرکت در ازمون را ندارند .

11- داوطلبان تنها مجاز به ثبت نام در یک رشته هستند.

شرایط سهمیه های مختلف در ثبت نام کنکور دکتری تخصصی وزارت بهداشت 97

الف)سهمیه ی آزاد در کنکور دکتری تخصصی وزارت بهداشت97: 75 درصد ظرفیت متعلق به سهمیه آزاد می باشد، که همه داوطلبان در صورت داشتن حد نصاب میتوانند از آن استفاده کنند. از سال تحصیلی94-93و به بعد کسب حدنصاب 50 % میانگین کل نمرات شرکت کنندگان در آزمون کتبی هر رشته و کسب حداقل 10 % از نمره ی کل آزمون جهت ورود به مرحلهی مصاحبه آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی (Ph.D ) رشته های علوم پزشکی با رعایت سایر شرایط و مقررات الزامی است.

ب) سهمیه ی رزمندگان در کنکور دکتری تخصصی وزارت بهداشت 97: حداکثر 25 % از ظرفیت کل پذیرش در هر رشته تحت عنوان سهمیه ی رزمندگان و ایثارگران بر اساس شرایط داوطلب  در بندهای1-1و2-1 مندرج در دفترچه به رزمندگان،ایثارگران،همسر و فرزند شاهد،آزاده ،همسر و فرزند آزاده ،جانبازان،فرزند و همسر جانباز 25%و بالاتر، فرزند و همسر مفقودالاثر اختصاص دارد. یکی از شرایط سنجش در این سهمیه،کسب حداقل حدنصاب نمرهی آخرین فرد پذیرفته شده ی گزینش آزاد در آن رشته است. بدیهی است در صورتی که داوطلب حد نصاب مربوطه را کسب ننماید یا پس از تکمیل ظرفیت پذیرش، حد نصاب لازم را کسب نماید، واجد اولویت پذیرش نخواهد بود. داوطلبان لازم است در مهلت مقررضمن مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور دکتری تخصصی وزارت بهداشت97 نسبت به مشخص نموده وضعیت سهمیه خود اقدام نمایند  بدیهی است که پس از اتمام مهلت ثبت نام، هیچ گونه تغییر در سهمیه صورت نمیپذیرد.

ج) ده درصد ( 10 %) مازاد بر ظرفیت هر رشته و بصورت سهمیه ی شهریه پرداز، برای اعضای هیأت علمی مربی رسمی دانشگاه های علوم پزشکی (حداقل یک نفر) منوط به کسب حداقل هشتاد درصد ( 80 %) نمره ی آخرین فرد پذیرفته شده اختصاص می یابد. این افراد اگر در دانشگاههای دولتی و یا پردیس های شهریه پرداز پذیرفته شوند ملزم به پرداخت شهریه براساس مقررات آن دانشگاه خواهند بود. توزیع واجدین شرایط در هر رشته، بین دانشگاههای پذیرنده و بر اساس نمره وانتخاب داوطلب خواهد بود. بطوریکه افراد پذیرفته شده در هر دانشگاه حداقل یک نفر و حداکثر 10 درصد ظرفیت رشته آن دانشگاه باشند.

برای اطلاع از زمان ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت97 و منابع و ضرایب آزمون دکتری 97 کلیک نمایید.

برای اطلاع از سهمیه و شرایط ثبت نام کنکور دکتری تخصصی وزارت بهداشت 97 می توانید از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071611  از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید.

شرایط ثبت نام کنکور دکتری تخصصی وزارت بهداشت 97
Rate this post

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام کنکور دکتری تخصصی وزارت بهداشت 97

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

زمان ثبت نام آزمون ارشد رشته های پزشکی 98 اعلام شد. سازمان سنجش آموزش پزشکی جزئیات برگزاری آزمون کارشناسی ارشد رشته های پزشکی را اعلام کرد. در این صفحه از زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد پزشکی و جزئیات برگزاری آزمون ارشد پزشکی مطلع می شوید. تاریخ و زمان ثبت نام آزمون ارشد رشته های پزشکی 98 بر این اساس اعلام سازمان سنجش آموزش پزشکی ، زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد رشته های پزشکی سال ۹۸ از 97/11/30 آغاز می شود و تا 97/12/10 ادامه دارد. داوطلبان گرامی آزمون کارشناسی ارشد رشته های پزشکی می توانند برای ثبت نام آزمون ، با مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور تماس بگیرند، کارشناسان تمام مراحل ثبت نام را برای شما انجام می دهند. زمان برگزاری آزمون ارشد رشته های پزشکی 98 زمان برگزاری آزمون ارشد رشته های پزشکی در سال 98 در 98/03/30 و 98/03/31 خواهد بود. براساس مصوبه شصت و هشتمین جلسه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی در بهمن ماه سال قبل، درمورد شرایط پذیرش در آزمون ارشد پزشکی، کسب حداقل نمره 10 از 40 و کسب حداقل 25 درصد نمره در درس زبان انگلیسی از آزمون سال 98 و بعد از آن الزامی می باشد. توصیه ما به داوطلبان ایت است که حتما برای اطلاع از شرایط پذیرش در آزمون ارشد رشته های پزشکی سال 98 و جدیدترین اخبار مربوط به برگزاری آزمون ارشد ، با مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور تماس بگیرند. منابع آزمون ارشد رشته های پزشکی 98 منابع آزمون ارشد پزشکی در راهنمای ثبت نام آزمون ارشد رشته های پزشکی موجود است، برای دانلود دفترچه آزمون ارشد رشته های پزشکی لینک زیر را انتخاب کنید: دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون ارشد رشته های پزشکی 98 هر زمان که تغییری در منابع از طرف دبیرخانه های شورای آموزش علوم پزشکی و داروسازی به سنجش آموزش پزشکی اعلام شود، از طریق همین سایت اطلاع رسانی میشود. داوطلبان گرامی آزمون کارشناسی ارشد رشته های پزشکی می توانند برای ثبت نام آزمون ، با مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور تماس بگیرند، کارشناسان تمام مراحل ثبت نام را برای شما انجام می دهند.

زمان ثبت نام آزمون ارشد رشته های پزشکی ۹۸-98

زمان ثبت نام آزمون ارشد رشته های پزشکی 98 اعلام شد. سازمان سنجش آموزش پزشکی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =