تماس با برترین مشاوران کشور

تماس از تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱

تماس از همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / کنکور و انتخاب رشته / مشاوره تحصیلی / شرایط ثبت نام دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری 97
شرایط ثبت نام دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری 97
دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری 97

شرایط ثبت نام دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری 97

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت نام دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری ، بر اساس به موجب ماده 35 اصلاح تعدادی از قوانین دادگستری مصوب سال 65 جهت رفع نیازهای دادگستری در زمینه‌های حقوقی، قضایی و اداری تأسیس شد و در سال 61 به طور رسمی فعالیت خود را آغاز شروع کرد. در این مقاله شرایط و ضوابط کد رشته های این دانشگاه در حال حاضر جهت انتخاب رشته موجود می باشد، اعلام می گردد. در این دانشگاه علاوه بر کارشناسی علوم قضایی دوره‌های ارشد پیوسته و ناپیوسته حقوق خصوصی و حقوق جزا و جرم شناسی و… ارائه می‌ گردد. دانشجویان این دانشگاه بورس می‌شوند و از ابتدای ورود با حکم کارآموزی قضایی دارای پایه دو (دادیاری) هستند. با توجه به پذیرش بورسیه این دانشگاه رغابت جهت انتخاب این دانشگاه در بین داوطلبان کنکور بالا می باشد و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی و گذراندن دوره کارآموزی به عنوان دادیار در دادسراها خدمت می نمایند.

شرایط ثبت نام و پذیرش دانشجو دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری

پذیرش دانشجوی آزاد- شیوه متمرکز

 • داوطلبان می توانند بدوم محدودیت این کد رشته محل ها را انتخاب نمایند.
 • این کد رشته محل ها دارای مصاحبه علمی و گزینش نمی باشند.
 • این کد رشته محل ها، روزانه است و از دانشجویان شهریه دریافت نمی گردد.
 • داوطلبان به دانشگاه مراجعه ننمایند.

پذیرش دانشجوی ویژه شاغلان قوه قضاییه

 • در این کد رشته محل های پذیرش دانشجو صرفا از بین کارکنان قضایی و اداری رسمی یا پیمانی قوه قضائیه و سازمان های تابعه صورت می پذیرد.
 •  شاغلان قوه قضائیه علاوه بر کد رشته محل های سهمیه ویژه شاغلان قوه قضاییه (2 کد رشته محل مدیریت دادگستری و مدیریت نظارت و بازرسی)، حق انتخاب همه کد رشته محل های آزاد (متمرکز) را دارا می باشند.
 • کد رشته محل های ویژه شاغلان مصاحبه علمی دارد.
 • مصاحبه در تیر ماه 96 برگزار می شود. روز و تاریخ دقیق مصاحبه اوایل تیر ماه به محض اطلاع، از طریق همین مقاله منتشر خواهد شد.

شرایط پذیرش دانشجوی بورسیه کارشناسی ارشد (ناپیوسته) دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری 96-97

دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری از طریق آزمون سراسری اقدام به گزینش دانشجوی بورسیه و جذب نیرو جهت تصدی منصب قضا، می نماید.

شرایط استفاده از بورس تحصیلی دانشگاه علوم قضایی در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته

 • دانشجویان دوره کارآموزی قضایی خود را در ضمن تحصیل در دانشگاه طی خواهند کرد.
 • پذیرش دانشجوی بورسیه در رشته حقوق خانواده از میان داوطلبان خانم و آقا و در سایر رشته ها از داوطلبان آقا خواهد بود.
 • دانشجویان از میان داوطلبان چند برابر ظرفیت انتخاب می گردند.
 • موفقیت در مصاحبه علمی (مصاحبه در تیر ماه 96 برگزار خواهد شد. روز و تاریخ دقیق مصاحبه اوایل تیر ماه از طریق همین مقاله به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.)
 • گزینش قوه قضاییه صلاحیت های عمومی و اختصاصی داوطلبان برای تصدی امر قضا رابررسی می نماید. پذیرفته شدگان نهایی با سپردن تعهد خدمت به مدت سه برابر مدت تحصیل، از ابتدای تحصیل بورسیه قوه قضایی خواهند شد و دوره کارآموزی قضایی را در ضمن تحصیل طی خواهند نمود و پس از فراغت از تحصیل (با کسب حداقل معدل 16) جذب دستگاه قضایی می گردند.
 • برخورداری از سلامت کامل جسمی و روانی و نداشتن سوء سابقه و پیشینه کیفری
 • تعهد به تحصیل تمام وقت و عدم اشتغال به کار از زمان شروع به تحصیل
 •  داشتن حداکثر سن 30 سال تمام
 • کسب حداقل معدل16در پایان مقطع تحصیلی برای ورود به خدمت قضایی الزامی است.
 • مدت استفاده از بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد حداکثر پنج نیمسال است.
 • دانشجویان در صورت انصراف از تحصیل، انتقال، اخراج و یا عدم کسب معدل 16 باید تمام هزینه‌های تحصیلی و مقرری ماهیانه دریافتی را بازپرداخت نمایند.
 •  التزام به ولایت فقیه، انقلاب و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد به دین اسلام و التزام عملی به احکام اسلامی
 •  داشتن دانشنامه معتبر کارشناسی (پیوسته) در یکی از رشته‌های حقوق، حقوق قضایی، علوم قضایی، فقه و مبانی حقوق اسلامی، فقه و حقوق اسلامی ،فقه و حقوق یا گواهی پایان سطح دو حوزوی با حداقل معدل 15
 • دانشجویان ملزم به گذراندن دروس پیش‌نیاز و جبرانی به تشخیص دانشگاه خواهند بود.
 • دانشجویان از میان چهار برابر ظرفیت افراد معرفی شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور انتخاب می‌شوند.
 • تحصیل دانشجویان بورسیه تمام وقت است و ارائه دروس اصلی، پیش‌نیاز و کارآموزی در طول هفته برنامه‌ریزی می شود.

امتیازات بورس تحصیلی دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری در مقطع کارشناسی ارشد

 • دریافت ابلاغ کارآموزی قضایی ضمن تحصیل از ابتدای دوره تحصیلی و اشتغال به کار قضایی در قوه قضائیه بلافاصله پس از فراغت از تحصیل
 • دریافت مقرری ماهیانه از ابتدای دوره تحصیلی
 • دارا بودن شرایط عمومی کنکور سراسری کارشناسی ارشد
 • احتساب سنوات تحصیل در دانشگاه به عنوان سوابق خدمت
 • گذراندن خدمت سربازی در قالب اشتغال در قوه قضائیه (بر اساس قانون گذراندن مدت خدمت وظیفه فارغ‌ التحصیلان دانشکده علوم قضایی در محاکم قضایی کشور مصوب سال 73 و آیین‌نامه اجرایی آن مصوب سال 75)
 • برخورداری از خوابگاه، بیمه درمانی و خدمات رفاهی در طول دوره تحصیلی در حدود امکانات دانشگاه علوم قضایی

جدول ظرفیت و پذیرش ثبت نام دانشگاه علوم قضایی 97

جدول ظرفیت و پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه علوم قضایی به شرح زیر است:

کد رشته رشته دوره

ظرفیت پذیرش

جنسیت

بورسیه/متمرکز

شرح

13479 حقوق خصوصی روزانه 8 آقا دارای شرایط (بورسیه) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش دارد و تمامی داوطلبان باید شرایط بورسیه را داشته باشند.
13478 حقوق خصوصی روزانه 4 آقا آزاد (متمرکز) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش ندارد و داوطلبان می توانند بدون محدودیت آن را انتخاب نمایند.
13586 حقوق بین الملل روزانه 9 آقا آزاد(متمرکز) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش ندارد و داوطلبان می توانند بدون محدودیت آن را انتخاب نمایند.
13587 حقوق بین الملل روزانه 3 آقا دارای شرایط (بورسیه) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش دارد و تمامی داوطلبان باید شرایط بورسیه داشته باشند.
13639 حقوق جزا و جرم شناسی روزانه 8 آقا دارای شرایط (بورسیه) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش دارد و تمامی داوطلبان باید شرایط بورسیه را داشته باشند.
13638 حقوق جزا و جرم شناسی روزانه 4 آقا آزاد(متمرکز) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش ندارد و داوطلبان می توانند بدون محدودیت آن را انتخاب نمایند.
13714 حقوق عمومی روزانه 3 آقا دارای شرایط (بورسیه) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش دارد و تمامی داوطلبان باید شرایط بورسیه را داشته باشند.
13713 حقوق عمومی روزانه 9 آقا آزاد (متمرکز) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش ندارد و داوطلبان می توانند بدون محدودیت آن را انتخاب نمایند.
13489 حقوق سر دفتری روزانه 12 آقا آزاد (متمرکز)) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش ندارد و داوطلبان می توانند بدون محدودیت آن را انتخاب نمایند.
13491 حقوق ثبت اسناد و املاک روزانه 8 آقا آزاد (متمرکز) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش ندارد و داوطلبان می توانند بدون محدودیت آن را انتخاب نمایند.
13492 حقوق ثبت اسناد و املاک روزانه 4 آقا دارای شرایط (بورسیه) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش دارد و تمامی داوطلبان باید شرایط بورسیه را داشته باشند.
13494 حقوق اسناد و قراردادهای تجاری روزانه 4 آقا دارای شرایط (بورسیه) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش دارد و تمامی داوطلبان باید شرایط بورسیه را داشته باشند.
13493 حقوق اسناد و قراردادهای تجاری روزانه 8 آقا آزاد (متمرکز) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش ندارد و داوطلبان می توانند بدون محدودیت آن را انتخاب نمایند.
13495 حقوق حمل و نقل روزانه 9 آقا آزاد (متمرکز) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش ندارد و داوطلبان می توانند بدون محدودیت آن را انتخاب نمایند.
13496 حقوق حمل و نقل روزانه 3 آقا دارای شرایط (بورسیه) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش دارد و تمامی داوطلبان باید شرایط بورسیه را داشته باشند.
13649 حقوق کیفری اطفال و نوجوانان روزانه 6 آقا دارای شرایط (بورسیه) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش دارد و تمامی داوطلبان باید شرایط بورسیه را داشته باشند.
13648 حقوق کیفری اطفال و نوجوانان روزانه 6 آقا آزاد (متمرکز) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش ندارد و داوطلبان می توانند بدون محدودیت آن را انتخاب نمایند.
13650 مدیریت اصلاح و کیفرهای قضایی روزانه 8 آقا آزاد (متمرکز) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش ندارد و داوطلبان می توانند بدون محدودیت آن را انتخاب نمایند.
13651 مدیریت اصلاح و کیفرهای قضایی روزانه 4 آقا دارای شرایط (بورسیه) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش دارد و تمامی داوطلبان باید شرایط بورسیه را داشته باشند.
13718 مدیریت نظارت و بازرسی روزانه 6 آقا آزاد (متمرکز) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش ندارد و داوطلبان می توانند بدون محدودیت آن را انتخاب نمایند.
13719 مدیریت نظارت و بازرسی روزانه 6 خانم وآقا دارای شرایط (شاغلان قوه قضاییه) این کد رشته محل مصاحبه علمی دارد و فقط شاغلان رسمی و پیمانی قوه قضاییه و سازمان های تابعه حق انتخاب دارند.
13721 مدیریت دادگستری روزانه 4 آقا دارای شرایط (بورسیه) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش دارد و تمامی داوطلبان باید شرایط بورسیه را داشته باشند.
13720 مدیریت دادگستری روزانه 8 خانم و آقا دارای شرایط (شاغلان قوه قضاییه) این کد رشته محل مصاحبه علمی دارد و فقط شاغلان رسمی و پیمانی قوه قضاییه و سازمان های تابعه حق انتخاب دارند.
13724 حقوق دادرسی اداری روزانه 3 آقا دارای شرایط (بورسیه) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش دارد و تمامی داوطلبان باید شرایط بورسیه را داشته باشند.
13723 حقوق دادرسی اداری روزانه 9 آقا آزاد (متمرکز) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش ندارد و داوطلبان می توانند بدون محدودیت آن را انتخاب نمایند.
13809 حقوق خانواده روزانه 4 خانم و آقا آزاد (متمرکز) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش ندارد و داوطلبان می توانند بدون محدودیت آن را انتخاب نمایند.
13810 حقوق خانواده روزانه 8 خانم و آقا دارای شرایط (بورسیه) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش دارد و تمامی داوطلبان باید شرایط بورسیه را داشته باشند.
13818 حقوق شرکت های تجاری روزانه 4 آقا دارای شرایط (بورسیه) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش دارد و تمامی داوطلبان باید شرایط بورسیه را داشته باشند.
13818 حقوق شرکت های تجاری روزانه 8 آقا آزاد (متمرکز) این کد رشته محل مصاحبه علمی و گزینش ندارد و داوطلبان می توانند بدون محدودیت آن را انتخاب نمایند.

داوطلبان گرامی می توانند جهت ثبت نام در دانشگاه علوم قضایی و شرایط ثبت نام در دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری 97، با کارشناسان صدای مشاوران تماس حاصل فرمایید.

لینک مطالب ثبت نام:

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری 97

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹ تماس بگیرید

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

انتخاب رشته مجازی رایگان کنکور سراسری 97

انتخاب رشته مجازی کنکور روشی پرطرفدار برای داوطلبان کنکور سراسری سال 97 می باشد که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =