تماس با برترین مشاوران کشور

تماس از تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱

تماس از همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

صدای مشاوران / کنکور و انتخاب رشته / تاثیر سهمیه 5 درصدی ایثارگران و جانبازان زیر 25 درصدی کنکور 97-98
کارنامه کنکور سهمیه ایثارگران 5 درصدی,کارنامه سهمیه 5 درصدی,سهمیه 5 درصدی کنکور 97,نمونه کارنامه کنکور سراسری سهمیه ایثارگران,نمونه کارنامه سهمیه ایثارگران 5 درصد,سهمیه 5 درصد ایثارگران,رتبه قبولی پزشکی با سهمیه 5 درصدی,نمونه کارنامه کنکور با سهمیه ایثارگران

تاثیر سهمیه 5 درصدی ایثارگران و جانبازان زیر 25 درصدی کنکور 97-98

جهت مشاوره در زمینه تاثیر سهمیه 5 درصدی ایثارگران و جانبازان زیر 25 درصدی کنکور 97-98

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همانطور که می دانید در کنکور سراسری اطلاعیه سازمان درباره اعمال سهمیه 5 درصد ایثارگران موضوع ماده 90 قانون برنامه 5 ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور، منتشر شد و مبنی بر ایجاد و اعمال سهمیه ۵ درصد برای جانبازان با جانبازی کمتر از ۲۵ درصد، همسر و فرزندان آنان و همچنین همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل ۶ ماه مدت حضور داوطلبانه در جبهه در آزمون مذکور، امکانی فراهم شده که داوطلبان کنکور سراسری 97-98 واجد شرایط برای استفاده از این سهمیه در زمان ثبت نام کنکور سراسری 98 بتوانند علاقمندی خود را اعلام کنند. لازم به ذکر است که اعمال سهمیه برای این دسته از داوطلبان پس از بررسی و تائید از سوی ارگان مربوطه صورت خواهد پذیرفت. این سهمیه با سهمیه 25 درصدی ایثارگرای در کنکور 97-98 متفاوت می باشد. برای اعمال سهمیه ایثارگران خود باید کد 12 رقمی ایثارگری ارتش و کد ایثارگری سپاه در کنکور 97 دریافت کنید. برای اطلاع از مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری 98 و شرایط ثبت نام کنکور سراسری 98 کلیک کنید.

برای دریافت کد 12 رقمی متقاضیان استفاده از سهمیه ایثارگران و جانبازان در کنکور سراسری 97 و اطلاع دقیق از نحوه تاثیر سهمیه ایثارگران درکنکور سراسری 97 می توانید از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071611 تماس بگیرید.

تاثیر 5 درصدی ایثارگران و جانبازان زیر 25 درصدی کنکور سراسری 97

 

تاثیر سهمیه 5درصدی ایثارگران در تحصیل با تخفیف یا رایگان در دانشگاه ها

شرایط تحصیل با تخفیف و یا رایگان برای ایثارگران، در دانشگاه هایی که شهریه اخذ می نمایند، به این صورت می باشد که، اگر داوطلبی از سهمیه 5 درصدی ایثارگران استفاده نماید و در دانشگاه هایی که شهریه دارند پذیرفته گردد، مانند داوطلبان سهمیه ایثارگران 25% ای از شرایط تخفیف برخوردار خواهند بود و بنابر مصوبات و کسب شرایط لازم  از 30 تا 100 درصد تخفیف در دانشگاه های شبانه، آزاد، پیام نور و غیرانتفاعی و پردیس های خودگردان بهره مند خواهند شد.

طبق اعلام سازمان سنجش همسران و فرزندان جانبازان زیر 25% و یا رزمندگان با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه باید  با استفاده از کد پیگیری  12 رقمی آمادگی خود را برای برخورداری از این سهمیه اعلام نمایند. چنانچه داوطلبان از بازه زمانی که از سوی سازمان اعلام میگردد، اقدام ننمایند، می توانند همزمان با دریافت کارت ورود به جلسه کنکور 97 اطلاعات خود را وارد کنند و یا اگر اشتباهی در آن رخ داده است نسبت به ویرایش آن مبادرت نمایند.

نکته: در ماده 105 آمده است در ماده 70 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و اصلاحی بعدی آن و در ماده 47 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی 2 اصلاح ذیل صورت می گیرد. سهمیه ورود با 5 درصد سهمیه اختصاصی برای همسران و فرزندان رزمندگان، با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه تعلق خواهد گرفت، به نحوی که عدد سهمیه ایثارگران به 30% افزایش داشته باشد.

تبصره در صورتی که سهمیه 25% ایثارگرا، مشمولین ماده 70 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و اصلاح بعدی آن، تکمیل نگردد و 5% سهمیه اختصاصی فرزندان و همسران رزمندگان با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه پاسخگوی متقاضیان واجد شرایط نباشد دولت مکلف است مانده ظرفیت خالی 25% ایثارگران را مازاد بر 5% مذکور به فرزندان و همسران رزمندگان با حداقل ۶ماه حضور داوطلبانه در جبهه که شرایط لازم را داشته باشند، اختصاص دهد.

تاثیر 5 درصدی ایثارگران و جانبازان زیر 25 درصدی کنکور سراسری 97-98

تاثیر سهمیه 5 درصدی ایثارگران و نحوه محاسبه آن در انتخاب رشته کنکور سراسری 97-98 به این صورت است که، سهمیه 5 درصدی ایثارگران به گونه ای اعمال می شود که ۵ درصد از ظرفیت هر کد رشته محل را به داوطلبان مشمول این سهمیه اختصاص می دهد اما این تخصیص بستگی به کسب  حد نصاب، از نمره قبولی می باشد. اگر بخواهید از میزان درصدی که باید برای قبولی در یک رشته محل اطلاع پیدا کنید باید بدانید که کافی است که مجموع درصد های دروس در کنکور سراسری 97-98 شما 5 درصد کمتر از آخرین نفر قبول شده در همان رشته محل مورد نظرتان می باشد. اطلاع از رتبه و درصد های سال گذشته می تواند یک به شما برای مطالعه دروس در کنکور سراسری 97-98 کمک کند.

تاثیر 5 درصدی ایثارگران و جانبازان زیر 25 درصدی کنکور سراسری 97-98

 جهت کسب اطلاع و مشاوره در مورد نحوه تاثیر سهمیه 5 درصدی ایثارگران و جانبازان زیر 25 درصد  در کنکور سراسری 97-98 و همچنین رتبه و درصد های قبول شده در تمام رشته محل های دانشگاه های سراسری و آزاد  می توانید با مشاوران تحصیلی صدای مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاوران تماس بگیرید. برای اطلاع از شرایط استفاده مجدد از سهمیه ایثارگران در کنکور 98 کلیک نمایید.

تاثیر سهمیه 5 درصدی ایثارگران و جانبازان زیر 25 درصدی کنکور برای اطلاع از معافیت فرزندان و اطرافیان جانبازان از سربازی کلیک نمایید.

برای دریافت کد 12 رقمی متقاضیان استفاده از سهمیه ایثارگران و جانبازان در کنکور سراسری 97-98 و اطلاع دقیق از نحوه تاثیر سهمیه ایثارگران درکنکور سراسری 97 می توانید از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071611 تماس بگیرید.

 

 

تاثیر سهمیه 5 درصدی ایثارگران و جانبازان زیر 25 درصدی کنکور 97-98
5 (100%) 1 vote

جهت مشاوره در زمینه تاثیر سهمیه 5 درصدی ایثارگران و جانبازان زیر 25 درصدی کنکور 97-98

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

تاثیر سهمیه رزمندگان در کنکور کارشناسی ارشد 98

تاثیر سهمیه ایثارگران در کنکور ارشد 98

تاثیر سهمیه ایثارگران در کنکور ارشد دارای اهمیت بسیار می باشد ،به همین دلیل قصد …

۱۱۵ دیدگاه

 1. با سلام و خسته نباشید پدر بنده سرباز سپاه پاسداران به مدت ۱۲ماه و۹روز در جبهه حضور داشت ایا سهمیه پنج درصد به من طعلق میگیرد ؟ممنون میشم پاسخ بدین با تشکر

 2. با سلام خسته نباشید
  میخواستم ببینم که سهمیه ۵ درصد ایثارگری موثر تر هست یا سهمیه ی منطقه ی ۳ برای قبولی در رشته ی پزشکی؟

  • مشاور :

   سلام بر اساس تجربه ای که در سال گذشته داشتیم سهمیه ۵ درصد برای رشته های خاصی مثله پزشکی بهتر است

  • با عرض سلام .ادب و احترام
   من سابفه ۶ ماه بسیجی دارم . و کد دریافت کردم . ولی موقع ثبت نام پسرم که رشته تجربی و بومی ابادان و منطقه ۳ است سهمیه ۵% را انتخاب نکرد و سهمیه منطقه ۳ را انتخاب کرد. لطفا راهنمایی بفرمائید از سهمیه ۵% استفاده کند یا منطقه ۳ کدوم شانس قبولی بیشتری هست .؟

 3. سلام من فارغ التحصیل هستم ودر کنکوور 96 از سهمیه 5 درصد استفاده نکردم…امسال می خوام از این سهمیه بجای سهمیه مناطق که خودم منطقه دو هستم استفاده کنم..بنظر شما چون من هدفم رشته های پر طرفداره تجربی بهترع از کدوم سهمیه استفاده کنم؟

 4. سلام
  پدر من سرباز وظیفه بوده و 17ماه در جبهه حضور داشته
  و کارت ایثارگری هم دارد
  میخوام بدونم جز 5درصدی ها حساب میشیم یا ن؟

 5. سلام به نظر شما استفاده از سهمیه 5درصدی بهتر است یا منطقه3؟
  وفتی کارنامه های امسالو نگاه میکنی بی نظمی تو قبولیشون خیلی هست .با تراز9700 طرف پزشکی نیاورده.و بیشترم که افراد منطقه 1و2 و تیزهوشان هستن.من حس میکنم به ضررم باشه اگه امسال استفاده کنم میشه یه راهنمایی کنید؟

  • مشاور :

   سلام برای یک سری از رشته ها سهمیه ۵ درصدی و برای یک سری از رشته منطقه اونم اگر منطقه ۳ هست اگر سهمیه مناطق شما ۱ یا ۲ هست توصیه می کنیم از سهمیه ۵ درصدی استفاده کنید

 6. سلام من برای کنکور 96 از سهمیه پنج درصدی استفاده کردم ولی متاسفانه رشته مورد علاقه ام پذیرفته نشدم حالا میخوام بدونم که میتونم از این سهمیه پنج درصدی برای کنکور 97 استفاده کنم؟

 7. با سلام
  پدر من هفت سال سابقه ی جبهه داره و جانباز 10% هست‌ش میخاستم بدونم برای منطقه ی 3 رشته ی پزشکی و دندون پزشکی و دارو سازی هر کدوم با توجه به جمعیت این سهمیه ی زیر 25% توی منطقه سه سهمیه ی مناطق بهتر نیست؟

 8. ببخشید برای استفاده از سهمیه فرزندان جانبازان زیر 25% به کد خاصی نیاز دارم؟

 9. سلام خوبین ؟
  من هم سهمیه جانبازی 20 درصد رو دارم ..هم سهمیه 6 ماه رزمندگان مداوم رو دارم ..دیروز تو دفترچه کنکور که اومد نگاه کردم .. این دوتا ..گزینه های جدا بودن .. الان من کدوم رو بزنم ؟؟ جانبازی یا رزمندگان ؟، … میشه هر دو گزینه رو بزنم ؟، کد رهگیری رو گرفتم..
  ممنون میشم سریعتر جواب بدین..مرسی

 10. سلام ببخشید پدر من کارت ایثارگری دارن و خودشونم یک سال و نه ماه هستش
  و همچنین جانباز زیر ۲۵ درصد هستش ولی هنوز کارت جانبازیشون صادر نشده از طرف کمسیون پزشکی
  میخواستم ببینم من الان تو ثبت نام جانباز زیر ۲۵ درصد بزنم یا ایثارگری ؟
  تاثیر کدام یک بیشتره
  خودشم من منطقه ۱ هستم تو رشته تجربی و هدفم رشته پزشکی هستش
  ممنون میشم راهنمایی کنین.مرسی

 11. سلام, برای قبولی در رشته پزشکی یا دندون پزشکی, سهمیه 5درصد بهتره یا منطقه2؟؟ حدود رتبه برای هر سهمیه چقدره؟؟

  • مشاور :

   سلام سهمیه ۵ درصدی. برای اطلاع دقیق از میزان تاثیر سهمیه ۵ درصدی بهترین معیار کارنامه ( رتبه و درصد ) قبولی های پارسال هست.

 12. با سلام . پدر من در زمان جنگ 21 ماه در مناطق عملیاتی حضور داشته (نیروی که در اون خدمت میکرده ارتش بوده) که بر اساس قوانین جدید به انداره ی سه چهارم حضورش در جبهه(حدودا 15 ماه و 22 روز ) جبهه ی داوطلیانه در نظر گرفته میشه حالا من برای استفاده از این سهمیه در بند – داوطلب استفاده از سهمیه پذیرش – کدام گزینه رو انتخاب کنم و همبنطور کد رهگیری 12 رقمی رو از کجا دریافت کنم و البته مدت حضور در جبهه رو چقدر بنویسم؟ و این رو هم اضافه میکنم که پدرم دارای کارت ایثارگری هستن.

 13. سلام.
  من سهمیه 3 دارم و 5 درصد.بنظرتون واسه پزشکی 5 درصد رو بزنم یا منطقه 3؟
  ممنون

 14. سلام ببخشید
  الان برای رشته ریاضی سهمیه منطقه دو استفاده کنم یا سهمیه ۵ درصد؟
  میخوام برای عمران شریف یا تهران بخونم

  • مشاور :

   سلام بستگی به رشته دانشگاهی هدفتون داره. بهترین معیار برای این تصمیم گیری رجوع به کارنامه سهمیه های ۵ درصدی پارسال هست. کارنامه های قبولی داوطلبان کنکور 96 با سهمیه ایثارگری در مرکز صدای مشاوران موجود است

 15. سلام من منطقه۳هستم ورشتم انسانی وهدفم تربیت معلم به نظرتون از سهمیه۵درصد استفاده کنم یاهمون سهمیه مناطق بهتره؟

 16. سلام.وقتتون بخیر.یه سوال دارم خدمتتون
  من که هنوز سهمیه 5 درصدم تایید نشده باید چیکار کنم؟

  • مشاور :

   سلام یه درخواست برای سازمان سنجش بفرستید. در صورتی که در فرستادن درخواست مشکل دارید با مشاوران مرکز صدای مشاوران تماس بگیرید تا کمکتون کنن

 17. کارت ایثارگری داره وبه مدت 2 سال در جبهه بوده آیا من برای قبولی تو پزشکی میتونم از این سهمیه استفاده کنم؟در فرم ثبت نام کجارو بازد پر کنم؟ممنون میشم اگه جواب بدین.سلام پدرمن

  • مشاور :

   سلام بله در قسمت سهمیه ها باید کد ایثارگران خودتون رو وارد کنید در صورت مواجه با مشکل می تونید با مشاوران صدای مشاوران تماس بگیرید تا ثکمکتون کنن

 18. سلام ببخشید ..
  من هم سهمیه جانبازی زیر ۲۵ درصد رو دارم هم سهمیه رزمندگی مداوم رو دارم ..الان تو فرم ثبت نام کدوم گزینه رو بزنم .. ؟؟
  میشه هر دو رو بزنم ؟؟

 19. مشاور :

  خیر تنها مجاز به استفاده از یک سهمیه هستید

 20. با سلام و خسته نباشید ،من در کنکور ۹۶ سهمیه ۵ درصدی رو وارد کردم (۲۴ ماه جبهه سربازی و داشتن کارت ایثارگری )اما در کارنامه سهمیه ایثارگری لحاظ نشده بود (در مورد این سهمیه هیچی نوشته نشده بود )امکان داره به دلیل بالاتر بودن رتبه از اخرین رتبه مجاز در سهمیه لحاظ نشده باشد ؟

 21. سلام برای پزشکی سهمیه 5 درصد بهتره یا منطقه3؟؟؟؟؟

 22. باسلام برای رشته های تاپ تجربی سهمیه منطقه سه بهتره یاپنج درصد؟

 23. باسلام برای رشته های تاپ تجربی سهمیه منطقه سه بهتره یاپنج درصد؟

 24. لطفا جواب بدین

 25. سلام خسته نباشید،ببخشید من فرزند جانباز زیر٢۵ هستم و پدرم حضور داوطلبانه هم در جبهه داشتن،میخواستم بدونم کدوم سهمیه بهتره؟و اینکه واسه جانبازی زیر ٢۵ هم باید کد وارد کنیم؟؟!(ممنون میشم جوابمو بدید))

 26. سلام میخاستم بدونم با رتبه ۱۵۰۰۰ سهمیه۵درصدی پرستاری روزانه قبول میشم

 27. سلام کد 12 رقمی سهمیه 5 درصدی رو امسال هم باید جدیدش رو بگیرم یا همون کد پارسال است که باهاش کنکور دادم

  • مشاور :

   سلام هر ۶ ماه کد ایثارگری باطل می شه و شما برای استفاده از سهمیه ایثارگری باید کد ایثارگران جدید دریافت کنید.

 28. سلام خسته نباشید ببخشید یک سوالی داشتم پدر من مدت 6 ماه در دوران سربازی در جبهه خدمت میکردن و کارت ایثار هم دارند در سایت ارتش هم کد ملی پدرمو میرنم کد رهگیری میده بهمون الان یعنی من قطعی مشمول سهمیه 5 درصد میشم یا ن؟

 29. باسلام
  پدر من مدت دوسال سابقه حضور در جبهه دارند ولی نه به صورت داوطلب . سرباز وظیفه بودن. و کارت ایثار هم دارند.
  میخواستم بدونم سهمیه ایثارگری برای من تعلق میگیره
  و اینکه باتوجه به این که من منطقه دو هستم برای قبولی در رشته ی پزشکی تبریز سهمیه مناطق تاثیرش بیشتره یا سهمیه ایثارگری?۴فف

  • مشاور :

   سلام با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش سه چهارم دوره خدمت وظیفه به صورت داوطلبانه در نظر گرفته می شه و بنابراین به پدر شما سهمیه تعلق می گیره

 30. سلام پدرمن کارت ایثارگری داره و به مدت11ماه جبهه بوده کد راازکجابایددریافت کنم؟

 31. سلام ببخشید من برای کنکور ۹۶ کد ایثارگری گرفتم
  برای ۹۷ اون کد تغییر کردهً؟دوباره باید برم بگیرم؟

 32. سلام
  استفاده از سهمیه ی ۵درصدی ایثارگری برای ۲فرزند که همزمان قصد شرکت در ازمون سراسری در یک رشته را دارند امکان پذیر است؟

 33. سلام میخواستم بدونم سهمیه ایثارگری در پذیرش دانشگاه ها برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی بهتر است یا سهمیه منطقه ۲؟؟؟من کدومو بزنم خیلی گیج شدم چون یکی از دوستانم پارسال استفاده کرد رتبه خودش شده بود ۱۰۰۰و با سهمیه شده بود ۵۰۰ولی پزشکی نیاورد حتی پیراپزشکی هم نیاورد لطفا راهنمایی کنید کدومش بهتره ؟؟؟

 34. سلام پدرم به مدت ۸ ماه دوران سربازیشو در جبهه گذرونده میخواستم بدونم برای من سهمیه ۵ درصدی اعمال میشه؟

 35. نمیدونم این چندمین باری هست که دارم سوال میکنم خواهش میکنم پاسخگو باشید…پدرم ۸ ماه سربازیشو در جبهه گذرونده،سهمیه ۵ درصدی برای من اعمال میشه یا نه؟؟؟؟؟؟

 36. سلام من کد إیثار گری و در ثبت نام وارد کردم از کجا بفهمیم اعمال شده یا نه

 37. سلام خسته نباشید!برای کنکور 97برای قبولی دررشته های پیراپزشکی کدوم سهمیه تاثیرش بهتره منطقه3یا 5درصدی ایثارگران؟؟؟لطفا جواب بدین

 38. سلام خسته نباشی میخواستم بدونم من سهمیه منطقه سه زلزله زده رو دارم و همینطور جانبازی ۳۵درصد دارم میخاستم بدونم کنکور ۹۷درصد احتمال قبولیم تو پرستاری یا رشته های دیگه چقده و همینطور باید رتبه چند بیارم حداقل رشته خوبی قبول شم چند تا از دوستام نزدیک ۶۰۰۰۰باسهمیه اوردن ک پزشکی اوردن..خاهش میکنم جوابمو بدید..۶۰۰۰۰کشور شدناا

 39. باسلام و خسته نباشید من یازدهم هستم و سال 98 کنکور دارم پدر من 15 درصد جانبازی داره و 17 بعنوان بسیجی در جنگ بوده آیا این سهمیه برای کنکور 98 شامل من میشه؟

 40. سلام خسته نباشین مخاستم بدونم برای قبولی تو رشته های دبیری یا تربیت معلم سهمیه ی 5 درصدی بهتر هست یا منطقه 3 . تروخدا جواب بدین ممنون

 41. سلام خسته نباشید با داشتن سهمیه 5 درصدی چقدر در دانشگاه ازاد تخفیف میگیریم ؟ایا امکان دارد همانند 25درصدی ها کاملا رایگان تحصیل کنیم ؟برای رشته ی پزشکی البته ..عایا قبول شدگان 5درصدی پارسال تونستن کاملا رایگان تحصیل کنن ؟

  • مشاور :

   سلام شامل تخفیف می شید ولی کل شهریه به شما بخشیده نمی شود اما به شما اجازه داده می شود که شهریه را به صورت اقساط واریز کنید

 42. سلام.من سهمیه ۵درصدی دارم ولی واس کنکور ۹۶ اینو نمیدونستم و سهمیه منطقه ۲ رو زدم و رتبم ۳۵۰۰۰شد.میخوام بدونم اگه سهمیه ۵درصدی رو میزدم رتبم چند میشد؟

 43. سلام ببخشید با سهمیه ۵ درصد برای قبولی فیزیوتراپی دانشگاه تهران چه رتبه ای باید بیاریم؟

 44. سلام، ببخشید با کد رهگیری که از ارگان پدرم گرفته بودم، ثبت نام کردم، ولی الان که برای ویرایش میرم، مینویسه که تایید نشده، و مراجعه کنید. این عادیه یا مشکلی پیش اومده؟

 45. سلام پدر من سرباز وظیفه نیرو هوایی دزفول بوده زمان جنگ و کارت ایثار هم داره . میتونم از سهمیه کنکور استفاده کنم؟

 46. سلام برای اینکه در دانشگاه فرهنگیان قبول شم چ رتبه ای لازم دارم خودم منظقه 3هستم و سهمیه 5درصد دارم پارسال رتبم با سهمیه 19هزار بود ولی مجازنبودم دوستم بارتبه 17هزار وسهمیه منطقه3مجاز بود میشه راهنمایی کنید

 47. ویا میشه بگین واس قبولی دردانشگاه فرهنگیان ازکدوم سهمیه استفاده کنم منطقه3یاسهمیه 5درصد مثلا کدوم بهتره آیا میتونم قبول شم

 48. مشاور 2

  اصلا این سوال اشتباه هست معلومه که سهمیه تاثبرشو میزاره

 49. سلام ، به افرادی که در زمان جنگ سربازی رفتن یعنی داوطلبانه نبوده وبرای سربازی بوده هم سهمیه ۵ درصدی تعلق میگیره؟

 50. سلام.من پدرم کل مدت(2سال) سربازیشون جبهه بودن..ایا به من سهمیه 5 درصد تعلق میگیره؟

 51. سلام وقتتون بخیر . پدر من 12 ماه از سربازیشون در جبهه بودن و کد ایثارگری گرفتیم .ایا من الان شامل سهمیه 5 درصدی میشوم یا نه ؟ حتما باید 6 ماه حضور داوطلبانه باشد تا شامل سهمیه 5 درصدی شویم؟ ممنون میشم اگه پاسخ بدید

 52. سلام
  سهمیه پنج درصد چه نقشی توی رتبه در سهمیه داره؟؟؟؟؟
  چون امکان داره من به این سایت دیگه نیام اگر لطف کنید و ایمیل کنید ممنون میشم Ali.h.tornado110@gmail.com

 53. سلام خسته نباشید. می خواستم بدونم امکان داره تو کنکور امسال همه ی کسایی که سهمیه پنج درصدی دارن مجاز به انتخاب رشته ی سراری بشن؟ یعنی روزانه مجاز بشن؟

 54. سلام
  خسته نباشید
  من پدرم 6 ماه در جبهه حضور داشتن و کارت ایثار + کد 12 رقمی دارم
  در سایت آجا هم که کد ملیشون رو میزنیم کد رهگیری میاد و مدت حضور در جبهه رو 6ماه نوشته
  فقط اینکه در دوران سربازیشون در ارتش بوده داوطلبانه نبوده

  تعلق میگیره؟

 55. سلام. ممکنه بگید از سهمیه پنج درصدی ها حدود چند درصد مجاز میشن برای دانشگاه روزانه؟ ودر کل احتمال مجاز شدن دوره روزانه در سهمیه پنج درصدی بیشتره یا سهمیه منطقه 2 در رشته تجربی؟ ممنون میشم جواب بدید.

 56. سلام من بدرم جانباز کمتر از 25 درصده و تو ثبت نامم زدم ولی ازم کدی یا چیزی نخواست ولی تو کارت ثبت نامم ثبت شده میخواستم ببینم الان درست انجام دادم و من مشمول اون 5 درصد میشم یا نه ممنون میشم اگه جواب بدین

 57. با سلام وخسته نباشید

  ببخشید یه سوال دارم؟؟؟

  من پارسال از سهمیه 5درصدی استفاده کردم چون از روزانه قبول نشدم نرفتم الان مجددا کنکور97شرکت کردم
  کد 12رقمی ایثارگری من پارسال کد ملی پدرم بود فقط اولش 32بود
  امسال هم دوباره رفتم سایت ایثار که کد رهگیری و بگیرم مجددا همون کد پارسال برام نوشت با مشخصات پدرم.

  الان اینجا شما نوشتین که کد هر ساله متفاوت و گفتم ببینم پس کد ایثارگری من چی میشه؟؟؟آخه مثل کد پارسال
  حتی چند بار زدم باز هم دوباره همون کد و برام نوشت.منم تو ثبت همون کد و زدم…..

 58. مدت حضور داوطلبانه برای رزمندگان نیرو مسلح هم همان 6 ماه است یا باید بیشتر باشه

 59. سلام .ایا سهمیه 5درصد و25درصد قراره ادغام بشه؟

 60. سلام من ورودی های ۹۵ دندون پزشکی پردیس خودگردانم…سال کنکور ما این سهمیه ۵درصدی نبود..الان میتونم ازش برای تخفیف شهریه استفاده کنم؟

 61. سلام کسی که با سهمیه ۵درصد رتبش شده ۵٠٠یعنی درواقع رتبه اصلیش بدون سهمیه چقدربوده؟

 62. سلام خسته نباشید ،خواهش میکنم سؤال منو جواب بدید.
  من سال ٩۶ أر سهمیه جانبازی زیر ٢۵ استفاده کردم،روزانه قبول نشدم،ازاد هم براساس اینکه خود دانشگاه ازاد یه چیزی انتخاب میکنه یه رشته الکی قبول شدم که ثبت نام هم نکردم،سال ٩٧ هم ازین سهمیه استفاده کردم ولی نه روزانه ،نه غیرروزانه قبول نشدم،میتونم کنکور ٩٨ باز از این سهمیه استفاده کنم لطفااا جواب بدید مرسییی

 63. با سلام درصد جانبازی 25و بسیج فعال چه قدر در کنکور تجربیات نقش دارد

  • سهمیه های ایثارگران و رزمندگان در کنکور
   با توجه به تصویب قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، گزینش داوطلبان واجد شرایط براساس این قانون صورت می گیرد.

   ایثارگران: همسر و فرزندان شهدا، آزادگان و همسر و فرزندان آنان، جانبازان، همسر و فرزندان جانبازان با جانبازی ۲۵ درصد به بالا، جزو سهمیه ایثارگران محسوب می شوند و تـابع ضـوابط مربوط بـه سهمیه ایثارگران هستند. ظرفیت اختصاصی برای این دسته از داوطلبان ۲۰ درصد از ظرفیت هر کدرشـته محـل است و حدنصاب نمره این داوطلبان ۸۰ درصد نمره گزینش آزاد برای تمامی رشته های تحت پوشـش وزارت بهداشت (رشته هایی که در دانشگاههای علوم پزشکی ارائه می شوند) و ۷۰درصد نمره گزینش آزاد برای سایر رشته هاست.

   رزمندگان: رزمندگان (با حداقل شش ماه حضور در جبهه) جزو سهمیه رزمندگان محسوب می شوند و تابع ضوابط مربوط به سهمیه رزمندگان هستند. حدنصاب نمره برای این داوطلبان ۷۵ درصد نمره گزینش آزاد در رشته محل مورد نظر است.

   خانواده شهدا: پدر، مادر، خواهر و برادر شهید جزو سهمیه خانواده شهدا محسوب می شوند و تابع ضـوابط مربوط به سهمیه خانواده شهدا هستند.

   داوطلبان مشمول سهمیه رزمندگان سپاه پاسداران و وزارت جهاد کشاورزی از سـال ۱۳۶۸ به بعد و داوطلبان مشمول سهمیه های رزمندگان و ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگران از سال ۱۳۷۶ به بعد، فقط یکبار می توانند با استفاده از سهمیه مربوط در رشته های تحصیلی دوره روزانه پذیرفته شوند. این داوطلبان مجاز به استفاده مجدد از سهمیه نیستند.

   داوطلبانی که با استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران در دوره های نوبت دوم (شـبانه)، پیام نور، غیرانتفـاعی، نیمه حضوری، مجازی و پردیس های خودگردان آزمون سراسری پذیرفته شوند، در صـورت انصراف از قبولی اولیه، منحصراً یک بار دیگر مجاز به استفاده از سهمیه مذکور خواهند بود.

   گزینش آزاد: در کلیه کد رشته محل ها، انتخاب کنندگان بدون توجه به سهمیه و گزینش بـومی، صرفاً براساس نمره مرتب شده و نمره آخرین نفر پذیرفته شده هرکد رشته محل که صرفاً براساس ظرفیت آن کد رشته محل تعیین می شود، نمره گزینش آزاد نامیده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − یک =