تماس با برترین مشاوران کشور

تماس از تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱

تماس از همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

صدای مشاوران / کنکور و انتخاب رشته / شرایط اختصاصی کنکور سراسری / تاثیر سهمیه بسیج در کنکور سراسری 97 – 98
تاثیر سهمیه بسیج در کنکور

تاثیر سهمیه بسیج در کنکور سراسری 97 – 98

جهت مشاوره در زمینه تاثیر سهمیه بسیج در کنکور سراسری 97 – 98

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

تاثیر سهمیه بسیج در کنکور برای افرادی که سابقه عضویت در پایگاه‌های بسیج را دارند، ممکن است. داوطلبان ورود به دانشگاه‌ها می‌توانند با گرفتن گواهی عضویت در بسیج و دریافت کد 12 رقمی از سهمیه بسیج در کنکور استفاده کنند و شانس قبولی خود را برای ورود به دانشگاه افزایش دهند. همواره داوطلبان کنکور برای استفاده از سهمیه بسیج، سوالات و ابهاماتی دارند، در این مقاله در مورد نحوه امتیازدهی برای تاثیر سهمیه بسیج در کنکور و هم‌چنین نحوه استفاده از سهمیه بسیج در کنکور برای داوطلبان توضیح داده می‌شود.

برای اطلاع از جزییات سهمیه بسیج در کنکور  97 می توانید با مشاوران تحصیلی مرکز صدای مشاوران از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071611 تماس بگیرید.

جدول امتیازدهی سهمیه بسیج در کنکور

داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه بسیج در کنکور بایستی توجه کنند که برای استفاده از سهمیه بسیج در کنکور باید حداقل 12 ماه (یک‌سال) سابقه بسیجی فعال داشته باشند. لازم است داوطلبان توجه کنند که بایستی طبق امتیازبندی که در ادامه آورده خواهد شد باید حداقل 100 امتیاز کسب کنند تا بتوانند مشمول استفاده از سهمیه بسیج در کنکور شوند و کد 12 رقمی سهمیه بسیج را دریافت کنند. سهمیه بسیج در کنکور شانس داوطلبان برای قبولی در کنکور را ده درصد افزایش می‌دهد. داوطلبان باید بدانند که برای رشته‌های شاخه پزشکی در صورتی که 95 درصد تراز آخرین نفر قبولی را کسب کند پذیرفته خواهند شد. برای پذیرفته شدن در رشته‌های غیر پزشکی مقطع لیسانس نیز باید 90 درصد تراز آخرین نفر قبولی را کسب کنند. برای پذیرفته شدن در مقطع ارشد و بالاتر، داوطلبان باید 95 درصد تراز آخرین نفر قبولی را کسب کنند.

جدول امتیازدهی سهمیه بسیج
نوع و مدت زمان عضویت در بسیج امتیاز
هر یک ماه عضویت عادی ا امتیاز
هر یک ماه عضویت فعال 5/2 امتیاز
هر یک ماه عضویت در شورای پایگاه 5/3 امتیاز
هر یک ماه عضویت در شورای حوزه 4 امتیاز

نحوه استفاده از سهمیه بسیج در کنکور

داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه بسیج در کنکور باید توجه کنند که برای استفاده از سهمیه بسیج در کنکور ابتدا باید به پایگاه مقاومت بسیج مراجعه کنند و گواهی عضویت بسیجی فعال را دریافت کنند. پس از آن با مراجعه به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گواهی عضویت فعال در بسیج خود را تایید نهایی کنند و کد 12 رقمی برای استفاده از سهمیه بسیج در کنکور را کسب کنند و هنگام ثبت نام در فرم ثبت نام خود در محل مربوطه درج نماید. داوطلبان دقت کنند که گواهی عضویت فعال در بسیج و کد 12 رقمی مربوط به استفاده از سهمیه بسیج در کنکور را برای اقدامات بعدی نزد خود نگه دارند. داوطلبان لازم است به این نکته مهم نیز توجه نمایند که تاثیر سهمیه بسیج در کنکور فقط مربوط به بسیج فعال و برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد و برخی دانشگاه‌های نظامی مانند بقیه‌الله مربوط به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. سهمیه بسیج در کنکور دانشگاه‌های دولتی تاثیر ندارد. داوطلبان لازم است دقت کنند که برای استفاده از سهمیه بسیج در کنکور باید بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور، هنگام انتخاب رشته، کد 12 رقمی که برای استفاده از سهمیه بسیج در کنکور دریافت کرده‌اند را در فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد وارد کنند. داوطلبان باید به نکات دیگری نیز در رابطه با استفاده از سهمیه بسیج در کنکور توجه کنند که عبارتند از؛ اگر داوطلب کد 12 رقمی مربوط به استفاده از سهمیه بسیج در کنکور را گرفت و در کنکور شرکت نکرد، از سهمیه خود استفاده نکرده است و بعدا می‌تواند از سهمیه خود در کنکور استفاده نماید. چنانچه داوطلب کد 12 رقمی سهمیه را گرفت و در کنکور پذیرفته نشد نیز از سهمیه خود استفاده نکرده است. اگر داوطلب متقاضی کد 12 رقمی را گرفت و پذیرفته شد، چه در دانشگاه ثبت نام کند و چه نکند، چه انصراف بدهد یا ندهد به هر حال از سهمیه بسیج خود استفاده کرده است. داوطلبان باید دقت کنند که فقط یک‌بار می‌توانند از سهمیه بسیج در کنکور خود استفاده کنند و نیز امکان استفاده از سهمیه بسیج در کنکور فقط در صورت ادامه فعالیت آن‌ها در بسیج وجود دارد و در صورتی که داوطلب ارتباط خود را با بسیج قطع کرده باشد، کد 12 رقمی مربوط به سهمیه بسیج به او تعلق نخواهد گرفت. نکته مهم دیگری که داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه بسیج در کنکور باید به آن توجه کنند این است که حتی در صورت کسب حداقل امتیاز مد نظر، داوطلب باید بسیجی فعال باشد. ضمن اینکه همانطور که ذکر شد، سابقه حضور فعال یک‌ساله برای افراد الزامی است و بقیه امتیاز را می‌توانند با سابقه عادی فعالیت در بسیج تامین کنند.

 

برای اطلاع از جزییات سهمیه بسیج در کنکور  97 می توانید با مشاوران تحصیلی مرکز صدای مشاوران از طریق تلفن ثابت با شماره 9099071611 تماس بگیرید.

تاثیر سهمیه بسیج در کنکور سراسری 97 – 98
2.5 (50%) 2 votes

جهت مشاوره در زمینه تاثیر سهمیه بسیج در کنکور سراسری 97 – 98

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

تاثیر سهمیه مربیان در انتخاب رشته دکتری 98

منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته حسابداری 98

منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته حسابداری 98 به اطلاع داوطلبان کنکور ارشد رشته حسابداری می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − چهارده =