تماس با برترین مشاوران کشور

تماس از تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱

تماس از همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

صدای مشاوران / دانشگاه ها / دانشگاه آزاد / انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد 97
انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد 97

انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد 97

جهت مشاوره در زمینه انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد 97

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

شاید کمتر کسی به فکر انصراف از دانشگاه بیوفتد و شاید تصور کنید که موضوع  انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد موضوع کم اهمیتی است و چه کسی ممکن است به سراغ انصراف از تحصیل برود ولی ما در اینجا به شما میگوییم که هم ممکن است افرادی باشند که به هر دلیل سراغ انصراف از تحصیل روند و هم کسانی هستند که به این فکر می افتند(حالا به هر دلیلی)، برای همین ما به خاطر این افراد هم که شده باید به موضوع انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد برویم و این موضوع و همه شرایط و ضوابط مربوط به آن را بررسی کنیم تا به این دسته از دانشجویان منصرف از تحصیل کمکی کرده باشیم در ادامه با ما همراه باشید . در این صفحه هزینه انصراف از تحصیل را مشاهده نمایید.

هزینه انصراف از دانشگاه آزاد

برای اطلاع از هزینه انصراف از دانشگاه آزاد لینک زیر را انتخاب کنید:

هزینه انصراف از دانشگاه آزاد

 

 

شرایط و ضوابط انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد97

دانشجویان  شاغل به تحصیل در دانشگاه آزاد می توانند به هر دلیل از ادامه تحصیل در این دانشگاه انصراف دهند ولی انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد تابع قوانین و شرایطی است که در ذیل به آنها اشاره میکنیم:

الف) شرایط و ضوابط جریمه انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد97

1.دانشجویان می توانند از دانشگاه انصراف دهند ولی می بایست هزینه ای تحت عنوان هزینه انصراف از تحصیل متحمل شوند. هزینه انصراف از تحصیل برابر با آخرین بخشنامه ها و ضوابط مربوطه می باشد.که در جدول زیر به آنها خوهیم پرداخت.

ردیف مقطع تحصیلی طریقه محاسبه هزینه انصراف
1 کاردانی،کارشناسی ناپیوسته،کارشناسی ارشد ناپیوسته (تعداد نیم سال های ثبت نام شده-4).(نصف شهریه پایه)
2 کارشناسی پیوسته (تعداد نیم سال های ثبت نام شده-8).(نصف شهریه پایه)
3 دکتری حرفه ای(دامپزشکی) (تعداد نیم سال های ثبت نام شده-12).(نصف شهریه پایه)
4 دکتری حرفه ای گروه پزشکی کل شهریه پایه نیم سال های تحصیلی باقی مانده تا اتمام دوره
5 دکتری تخصصی (تعداد نیم سال های ثبت نام شده-7).(نصف شهریه پایه)
6 دکتری تخصصی ورودی 94به بعد (تعداد نیم سال های ثبت نام شده-6).(نصف شهریه پایه)
7 دسستیاری تخصصی کل شهریه تحصیلی باقی مانده تا اتمام دوره

نکات مهم در خصوص جریمه انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد97

-چنانچه تفاضل اعدا فوق صفر یا منفی گردد شما احتیاجی به پرداخت هزینه انصراف ندارید.

– اگر شما دانشجوی اخراجی باشید و یا مشکل انضباطی داشته باشید مشمول این هزینه نمی شوید .

– در صورتیکه شما در بدو ورود به دانشگاه آزاد به فکر انصراف افتاده اید یک خبرخوشحال کننده برای شما داریم و آن اینکه چنانچه پس از ثبت نام به هر دلیلی منصرف از تحصیل شدید و ورودی مهر می باشید اگر تا تاریخ 30مهر و برای ورودی های بهمن تا تاریخ 30بهمن انصراف دهید و رد خواست خود را در دانشگاه به ثبت برسانید هزینه انصرافی به شما تعلق نمیگیرد و اگر تا قبل از30آذر(ورودی مهر) و 31اردیبهشت ماه(ورودی بهمن) در خواست انصراف نمایید 50درصد از هزینه های فوق به شما تعلق میگیرد . دانشجویان گروه پزشکی توجه داشته باشند که شممول این قانون نمی باشند. این دانشجویان پس از ثبت نام قطعی اگر تصمیم به انصراف بگیرند باید بخشنامه های مربوط را دریافت و مطالعه فرمایند این بخشنامه برای این دانشجویان کاربرد ندارد.

-اگر شما در حال تحصیل در واحدی  از واحدهای دانشگاه  آزاد(به غیر از واحدهای بین الملل،برون مرزی،ظرفیت مازاد خودگردان و الکترونیکی)باشید و دوباره در کنکور در دانشگاه آزاد همان واحد یا واحد دیگر پذیرش شده باشید از پرداخت هزینه انصراف معاف هستید به شرطی که گواهی ثبت نام  در واحد دوم  را ارائه فرمایید.

-اگر شما دانشجوی مقطع کارشناسی پیوسته باشید و قصد انصراف را داشته باشید و همچنین درخواست دریافت مدرک کاردانی از دانشگاه را داشته باشید می بایست مطابق با ردیف 2جدول  هزینه انصراف را پرداخت کنید.

-اگر دانشجویی با مجوز سازمان مرکزی تغییر رشته و گرایش دهد مشمول این هزینه  نمی شود.

-دانشجویانی که  نیم سال اول  تحصیلی آن ها مرخضی در نظر گرفته شده اگر قبل از ثبت نام نیم سال دوم درخواست انصراف دهند مشمول این هزینه ها نمیگردند.

ب)سایر شرایط و ضوابط انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد97

 • دانشجوی انصرافی اگراز انصراف خود منصرف شد می تواند تا قبل از گذشت 3ماه از انصراف خود ،درخواست انصراف خود را پس بگیرد در غیر اینصورت و بعد از گذشت3ماه از زمان انصراف دانشگاه حکم انصراف را صادر و به دانشجو ابلاغ میکند. و برگشت به تحصیل دانشجو غیر ممکن است و در صورت مشمول بودن دانشجو به نظام وظیفه اطلاع داده میشود.
 • در مواردیکه دانشجو ترک تحصیل(بدون اخذ مرخصی) نموده باشد جزو منصرفین از تحصیل محسوب می گردد و حق ادامه تحصیل را ندارد.در اینجا یک استثناء نیز وجود دارد و آن نیز مربوط به دانشجویانی که دلیل موجه برای ترک تحصیل دارند که می بایست یک ماه قبل از تمام شدن آن نیم سال تحصیلی مراتب را به دانشگاه اعلام نموده تا برای آن نیم سال تحصیلی مرخصی منظور گردد.

 

جهت مشاوره در زمینه انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد 97

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

شهریه دندانپزشکی دانشگاه آزاد

تخفیف شهریه دانشگاه آزاد معدل بالای 17

شهریه دانشگاه آزاد همواره دغدغه بسیاری از دانشجویان و داوطلبان کنکور بوده است. اما دانشگاه …

28 دیدگاه

 1. من دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هستم ورودی سال 91 . ولی متاسفانه تو مرحله پایان نامه باردار شدم , بچه داری و کلی سر مشغولی ,از طرفی هم دانشگاه تو شهر دیگه بود به هر حال نتونستم و نمی تونم فعلا کارهای پایان نامه رو انجام بدم .می خوام انصراف بدم چون محل کارم مدرک کارشناسی منو می خواد .چه قدر هزینه باید پرداخت کنم ؟ بعدا شرایط برام محیا شد می تونم دوباره ثبت نام کنم و ادامه تحصیل بدم ؟

 2. مریم.تقی زاده

  باسلام. اگر من در در ذخیره های دانشگاه آزاد بهبهان خودگردان پرستاری قبول شده باشم و هزینه ترم یک به مبلغ 6میلیون و خورده ای رو پرداخته باشم و بلافاصله بعد از دو روز انصراف بزنم آیا این پول به من برگردانده می شود؟

 3. من ورودی مهردانشگاه آزادم ثبت نام کردم الان میخوام انصراف بدم هزینه ای ازم میگیرن ؟؟

 4. من در 25ام مهر از دانشگاه آزاد به احبار والدینم انصراف دادم آیا می توانم در همین ترم تا دیر نشده بازگردم

 5. I got this web site from my friend who told me regarding this website and now this time I am visiting this
  website and reading very informative articles at this time. http://www.mbet88vn.com

 6. Wonderful blog! I found it while searching on Yahoo News. Do you
  have any tips on how to get listed in Yahoo News? I’ve been trying
  for a while but I never seem to get there! Thank you http://keo365.com/the-thao

 7. ببخشید چند مرتبه میشه از دانشگاه ازاد انصراف داد؟
  من امسال حسابداری ازاد قبول شدم انصراف دادم رفتم پرستاری ازاد حالا اگه بخوام کنکور ۹۸ بدم تا سراسری قبول بشم تکلیف چیه میشه اونموقع از پرستاری انصراف داد؟

 8. سلام. خسته نباشید. من دانشجوی ترم 1 مدیریت بازرگانی کارشناسی پیوسته ورودی مهر 97 هستم و میخوام از دانشگاه انصراف بدم. انصراف به دلیل اینکه میخوام دوباره ورودی بهمن ماه دانشگاه آزاد برم و کارشناسی ناپیوسته حسابداری بخونم چون کاردانی حسابداری رو دارم. اگر قبل از اول آذر ماه انصراف بدم هزینه انصرافم تقریبا چقدر میشه؟

  • سلام

   هزینه انصراف شما :
   باید شهریه ثابت و متعیر همه ترم ها را (در حد شهریه شبانه) باید بپردازید.

 9. سلام،من دانشجوی کارشناسی پیوسته دانشگاه ازاد هستم،میخواستم ببینم میتونم الان انصراف بدم و معافیت دائم پزشکی بگیرم و بعد دوباره ثبت نام کنم و ادامه بدم در این رشته ای که هستم؟باید از اول بخونم یا واحد هایی که پاس کردم تطبیق میدن؟

 10. سلام خسته نباشید
  بنده ورودی ترم اول کارشناسی ارشد رشته حقوق عمومی دانشکاه آزاد تهران مرکز میباشم راسش الان میخواسم انصراف بدهم مبزان مبلغی که بعنوان هزینه انصراف را باید بدهم شما می دانید؟و در ضمن بنده فرزند جانباز 65 درصد میباشم آیا فایده ای دارد یا خیر؟

  • سلام

   نصف شهریه پایه * (تعداد ترم ها -ترم های ثبت نام شده)

   • وقت بخیر میش بفرمایید چه مبلغی میشود اگر امکانش هست؟الان من این ترم سه میلیون هفتصد هزار تومان شهریه باید بپردازم.برای انصراف چه مبلغی باید بدم ورودی اول هم هسم

 11. سلام خوبی بنده دانشجو دکتری تخصصی ورودی 94 دانشگاه ازاد هستم بنده دوترم مرخصی تحصیلی گرفتم و در ازمون جامع دانشگاه با فرصت 6 ماه شرکت کردم الان میخواستم بدونم این ترم دانشگاه مرخصی تحصیلی رد میکنه یا به دلیل این که از سقف مرخصی ایین نامه که دو ترم است عبور کردم حکم اخراجی صادر میکنه تو کمیسیون موارد خاص دانشگاه برای غیر مشمولان یک ترم دیگه مرخصی میدهند ولی چون من مشول هستم نمیدونم برای 3 بار مرخصی تحصیلی رد میکنه یا نه؟

  • سلام

   احتمال زیاد برای شما مرخصی رد نشه

   مگر اینکه شرایطخیلی خاص داشته باشید و باز اونم به تصمیم کمیسیون موارد خاص دانشگاه بستگی داره.

 12. با سلام و عرض ادب. بنده در سال 88 وارد رشته حقوق دانشگاه آزاد شدم و بعد از گذراندن چهار ترم رها کردم. اونموقع به بنده گفتند که برای پس گرفتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی که هنگام ثبت نام تحویل داده بودم باید تسویه کنم و جریمه انصراف را بپردازم که من پی گیر نشدم ولی اکنون میخواهم در کنکور سراسری سال 98 شرکت کنم و در صورت قبولی در دانشگاه سراسری نیاز به مدرک پیش دانشگاهیم دارم و میخواستم بدونم جریمه انصراف بنده با چه قانونی اعمال خواهد شد؟ به عبارتی میخوام بدونم توی فرمول محاسبه جریمه شهریه ثابت اون موقع محاسبه میشود یا شهریه ثابت بروز؟ با تشکر

  • سلام.کارشناسی پیوسته (تعداد نیم سال های ثبت نام شده – 8 ) . ( نصف شهریه پایه ) هزینه انصراف بااین فرمول هست.

 13. سلام.بنده نیمسال اول ۹۷ در رشته پرستاری ازاد ثبت نام کردم ولی کلاسا افتاد بهمن ماه و من در نیمسال اول هیچ انتخاب واحدی نکردم و وضعیت منو زده”مرخصی بدون عدم احتساب تشکیل کلاس” حالا اگه دیماه بخوام انصراف بدم مشمول هزینه انصراف میشم یا خیر.در ضمن ما شهریه ثابت رو پرداخت کردیم.

  • سلام.شرایط انصراف دانشگاه ازاد
   فرمول محاسبه هزینه انصراف
   (تعداد نیم سال های ثبت نام شده – تعدادترم های معمول درهرمقطع) ضربدر( نصف شهریه پایه )
   تبصره : توجه داشته باشید اگر تفاضل اعداد فوق صفر یا منفی گردد دانشجو مشمول پرداخت هزینه انصراف نمی شود .
   نکته 1: دانشجویانی که به دلایل آموزشی و یا انضباطی از دانشگاه اخراج می شوند مشمول پرداخت هزینه انصراف نمی شوند . در نظر داشته باشید شهریه پایه و متغیر نیم سالی که در آن اخراج شده اند به دانشجو برگردانده نمی شود .
   تبصره : توجه داشته باشید اگر تفاضل اعداد جدول فوق صفر یا منفی گردد دانشجو مشمول پرداخت هزینه انصراف نمی شود .
   نکته 2 : در صورتی که دانشجو ( به غیر از دانشجویان دکتری حرفه‌ای گروه پزشکی ) در بدو ورود و پس از ثبت‌ نام تا قبل از 30 مهر برای ورودی‌ های نمیسال اول و 30 بهمن برای ورودی‌های نیمسال دوم درخواست انصراف خود را در واحد ثبت کنند ، مشمول هزینه انصراف نمی‌ شوند .
   چنانچه تا قبل از 30 آذر برای ورودی‌ های نیمسال اول و 31 اردیبهشت برای ورودی‌های نیمسال دوم درخواست انصراف دهند ، 50 درصد کل شهریه پرداختی ( پایه و متغیر ) وصول و مابقی استرداد می‌ شود .
   تبصره دانشجویان مقطع دکتری حرفه ای (گروه پزشکی)پس از ثبت نام قطعی مشمول پرداخت هزینه انصراف می شوندکه این موضوع وسایرمواردبرای دانشجویان علوم پزشکی پذیرفته شده به صورت خودگردان نیزدردستورالعمل جداگانه برای رشته های پزشکی ابلاغ خواهدشدومفاداین بخش نامه برای این دسته ازدانشجویان کاربردندارد.
   نکته 3 : اگر دانشجویی با مجوز سازمان مرکزی تغییر رشته یا گرایش دهد مشمول هزینه انصراف نمی شود .
   نکته 4 : دانشجویانی که در نیم سال اول تحصیلی ، مرخصی تحصیلی از دانشگاه گرفته اند اگر قبل از ثبت نام در نیم سال دوم انصراف خود را به دانشگاه اعلام کنند مشمول پرداخت هزینه انصراف نمی شوند . در نظر داشته باشید شهریه پرداختی دانشجویان در زمان انصراف بازگردانده نمی شود .
   نکته 5 : اگر شما دانشجوی مقطع کارشناسی پیوسته باشید و به هر دلیلی قصد انصراف از دانشگاه و درخواست دریافت مدرک کاردانی را داشته باشید می بایست مطابق با ردیف 2 جدول هزینه انصراف را پرداخت کنید .
   نکته 6 : اگر شما دانشجو در واحدی از واحدهای دانشگاه آزاد با آزمون یا بدون آزمون ( به غیر از واحد های بین الملل ، برون مرزی ، ظرفیت مازاد خودگردان و الکترونیکی ) باشید و دوباره در دانشگاه آزاد همان واحد یا واحد دیگر ثبت نام کنید از پرداخت هزینه انصراف معاف هستید به شرطی که گواهی ثبت نام در واحد دوم را ارائه فرمایید .

   برای نحوه اجرا ودستورالعمل جدیدبه اموزش دانشگاه مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *