تماس با برترین مشاوران کشور

تماس از تلفن ثابت ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱

تماس از همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

خانه / کنکور و انتخاب رشته / چگونه انتخاب رشته صحیح انجام دهیم
چگونه انتخاب رشته صحیح انجام دهیم

چگونه انتخاب رشته صحیح انجام دهیم

جهت مشاوره در زمینه چگونه انتخاب رشته صحیح انجام دهیم

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

حتما این سوال را از خود پرسیده اید که چگونه انتخاب رشته صحیح انجام دهیم؟ این مقاله راهنمای شما خواهد بود. یک انتخاب رشته ایده آل و صحیح براساس معیارهای مختلفی سنجیده می شود، نظیر علاقه مندی، استعداد، جایگاه اجتماعی و اقتصادی. یکی از مهم ترین معیارهای انتخاب رشته وضعیت بازار کار آن رشته می باشد و نهایتا منجر به رضایت شغلی و افزایش سطح کیفیت زندگی فرد می شود.

احتمال قبولی در هر رشته برای هر داوطلب وابسته به چیست؟ کارنامه فرد داوطلب کنکور که در قسمت رتبه در سهمیه و رتبه در هر کدام از زیرگروه‎ها به صورت کلی نشان می‎دهد که آن فرد در چه کد رشته‎هایی احتمال بیشتری دارد. راهنمای انتخاب رشته برای داوطلبین مجاز کنکور 97، دفترچه شماره 2 انتخاب رشته کنکور می باشد که از طریق همین سایت می توانید دانلود نمایید و توضیحات کامل در رابطه با دفترچه شماره 2 را مطالعه نمایید.

در ذیل تعدادی از موارد که منجر به انتخاب رشته صحیح می شود را به حضورتان اعلام می نماییم. برای اطلاع از تاثیر بومی گزینی در کنکور و انتخاب رشته مجازی کلیک نمایید.

چگونه انتخاب رشته صحیح انجام دهیم

عوامل موثر در انتخاب رشته صحیح

  • هدفمندی: مهم ترین عامل در انتخاب رشته، شناخت دقیق هدف و خواسته شخصی شما می باشد اینکه دقیقا بدانید هدفتان از تحصیل در رشته مورد نظرتان چیست و انتخابی بر پایه علاقه، استعداد و بازار کار آن رشته را انتخاب نمایید. رشته ای که با تحصیل در آن احساس رضایت نمایید و بازخورد مالی برای شما داشته باشد و وقت و عمراتان را صرف مطاله رشته ای نمایید که به بالا بردن کیفیت سطح زندگی تان بیانجامد. و به هیچ عنوان برای خودنمایی یا جلب نظر مثبت و تایید اطرافیانتان رشته نامناسب را انتخاب ننمایید که قطعا در آینده با مشکل مواجه خواهید شد.
  • مطالعه دفترچه انتخاب رشته: دفترچه انتخاب رشته شامل کد و عنوان رشته‎ها و ظرفیت رشته‎ها در دانشگاه های مختلف و همچنین لیست شهر مربوطه مشخص شده است. قوانین و ضوابط انتخاب رشته و…که برای انتخاب رشته صحیح لازم است به طور کامل و با دقت مطالعه گردد، و یا از خدمات مشاوره تحصیلی جهت انتخاب رشته کنکور 97 بهره برد.
  • انتخاب مشاور تحصیلی: یکی از عوامل مهم در انتخاب رشته صحیح، انتخاب مشاور تحصیلی حرفه ای می باشد، که به شما مپیشنهاد داده می شود برای اطمینان خاطر از انتخاب رشته مناسب و ایداه آل شخصی خود، حتما از کارشناسان حرفه ای موسسات معتبر آموزشی راهنمایی بگیرید. در همین سایت مقاله ای مرتبط در رابطه با نحوه انتخاب مشاور مناسب، موجود می باشد.
  • انتخاب کد رشته: لازم به ذکر است که نیاز نیست هر 150 کد را پر نمایید بلکه باید با توجه به هدف و شرایط عمومی و اختصاصی خود گزینه های مناسب را انتخاب و الویت بندی نمایید، البته به این موضوع نیست توجه داشته باشید که هر چه انتخاب‎ها بیشتر باشد، احتمال خالی بودن ظرفیت آن رشته بیشتر و احتمال قبولی نیز بیشتر خواهد بود. اگر رشته ای مورد علاقه تان نمی باشد آن را انتخاب ننمایید اگر بعد از قبولی در دانشگاه روزانه دولتی در رشته ای که مورد علاقه تان نمی باشد انصراف دهید و قصد ثبت نام مجدد در کنکور را داشته باشید قطعا مشکلاتی به وجود خواهد آمد. شرایط ثبت نام در کنکور، در همین سایت موجود می باشد.
  • آمار قبولی سال های گذشته: یکی از معیارهایی که به انتخاب رشته صحیح کمک می نماید، آمار قبولی‎ها در سالهای گذشته می باشد که با توجه به رتبه آنها به هر داوطلب کمک می‎کند از انتخاب کد رشته‎هایی که احتمال قبولی آن ها صفر می باشد خودداری نماید. یک چیدمان خوب رشته‎ها طوری است که هر چه از ابتدای لیست دورتر شوید، احتمال قبولی شما بیشتر خواهد شد
  • تقسیم بندی رشته‎ها: این تقسیم بندی در دفترچه انتخاب رشته با توجه به ماهیت رشته‎ها و گسترش آنها در سطح کشور بر اساس آن رشته‎ها به چهار دسته قطبی، ناحیه‎ای، استانی و کشوری تقسیم شده‎اند. در روند انتخاب رشته داوطلبان، این تقسیم بندی باعث تغییر در ظرفیت رشته‎ها خواهد شد، اما در چیدمان کلی داوطلب ها در برگه انتخاب رشته‎ها تأثیر چندانی ندارد.
  • اولویت بندی دانشگاه ها: طبیعتا اولویت اول ما باید دانشگاه‎های سراسری و روزانه باشد. در درجه دوم دانشگاه‎های شبانه می باشد. این دانشگاه ها شهریه اخذ می‎نمایند، ولی اعتبار مدرک دانشگاه روزانه را دارند. درجه سوم دانشگاه آزاد می‎باشد که جایگاه معتبری دارد. درجه چهارم دانشگاه پیام نور و دانشگاه‎های غیرانتفاعی می باشند.

چگونه انتخاب رشته صحیح انجام دهیم

داوطلبان گرامی می توانند جهت مشاوره تحصیلی کنکور 97، انتخاب رشته و قبولی در رشته مورد نظر خود با کارشناسان صدای مشاوران تماس حاصل فرمایند.

داوطلبان گرامی توجه داشته باشید که بجز دانشگاه‎های روزانه سراسری بقیه دانشگاه‎ها شهریه اخذ می‎کنند و تعهدی به تأمین خوابگاه ندارند. و از بین این دانشگاه ها شهریه دانشگاه پیام خیلی کمتر از سایر دانشگاه ها می باشد.

  • انتخاب رشته مجازی: با استفاده از نرم افزار که یکی از تکنیک های خوب برای انتخاب رشته می باشد و در همین سایت نیز با عنوان نرم افزار صدای مشاوران موجود می باشد و کاملا رایگان است. و حاوی اطلاعات مهم و به روز است.

چگونه انتخاب رشته صحیح انجام دهیم
Rate this post

جهت مشاوره در زمینه چگونه انتخاب رشته صحیح انجام دهیم

از طریق تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ تماس بگیرید

شماره تماس با تلفن ثابت از سراسر کشور ۱۶۱۱ ۹۰۷ ۹۰۹

شماره تماس از خطوط همراه اول ۹۹۲۲۵۵۹۵

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همچنین ببینید

زمان اعلام نتایج آزمون وکالت

زمان اعلام نتایج آزمون وکالت 97

زمان اعلام نتایج آزمون وکالت 97 به اطلاع داوطلبان می رسد. مطابق اعلام رئیس اتحادیه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − دو =